Nazwa Użytkownika Hasło      Zapamiętaj mnie
Wtorek, 26 Marzec, 2019
Nawigacja
Strona Główna
Dane teleadresowe
Nasz Patron
Kadra szkoły
Nasze klasy
Kalendarz
Biblioteka
Zajęcia dodatkowe
Zajęcia na basenie
NaCoBeZU
Plan lekcji
Podstawówka
Rada Rodziców
Baza szkoły
Samorząd uczniowski
Projekty edukacyjne
Odwozy
Artykuły
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Na mapie
Do pobrania


Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 23
Nieaktywowany Użytkownik: 3
Najnowszy Użytkownik: bruss lii
Grupa Zaelektryzowani
18 marca 2019 roku w naszej szkole gościła Grupa Zaelektryzowani. Była to niezwykła lekcja fizyki, chemii i biologii na żywo. Uczniowie mogli oglądać eksperymenty i doświadczenia, jak w prawdziwym laboratorium.
Nauka przekazana została w zabawnej i atrakcyjnej formie. Doświadczenia z ciekłym azotem, helem i wodorem wzbudziły największe zainteresowanie. Uczniowie obserwowali między innymi: zjawisko powstawania chmury w szklanym słoju, efekt działania fali uderzeniowej. Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
Zebranie z rodzicami
Zebranie z rodzicami odbędzie się 28 marca 2019 roku o godz. 16:00
- spotkanie ogólne na hali sportowej,
- spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.
IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej
20 marca 2019r. uczniowie kl. IIIa naszego gimnazjum Krystian Chyliński i Jakub Mendzelewski brali udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej organizowanym przez PCEZ w Świdniku. To już 15-to letnia tradycja naszej szkoły, w większości z sukcesami. Tym razem Jakub, po dogrywce, z III miejsca jednym punktem spadł na IV miejsce. Ogółem w Konkursie wzięło udział 38 uczniów. Wiedza o Unii jest przydatna w wielu kierunkach, np. w planowaniu rozwoju osobowego. Zdjęcia zobacz w galerii.
XXIII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji K. K. Baczyńskiego
13 marca 2019 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego odbył się XXIII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji K. K. Baczyńskiego. Uczniowie klas ósmych, trzecich gimnazjalnych i licealiści prezentowali utwory tegoż poety. Repertuar był bardzo urozmaicony, interpretacje tekstów pomysłowe, kultura słowa wielka. W grupie prawie trzydziestoosobowej byli również uczniowie Szkoły Podstawowej w Mełgwi: Kacper Wróbel i Weronika Kołodziejczyk z klasy VIII oraz Patryk Skiba, Łukasz Zadora i Eryk Gadzała z klasy IIIb oddziału gimnazjalnego. Wszyscy nasi przedstawiciele wykazali się niesamowitymi umiejętnościami recytatorskimi, zaś szczególnie docenieni przez jury zostali: Kacper Wróbel, który zajął II miejsce i Weronika Kołodziejczyk, która otrzymała wyróżnienie. Uczniów do konkursu przygotowała pani Elwira Iwaniuk.
Zdjęcia zobacz w galerii.
Warsztaty kartek Wielkanocnych
Szkoła nasza ma propozycję zorganizowania warsztatów wielkanocnych wykonywania trójwymiarowych kartek (2 sztuki). Można zapisywać się indywidualnie lub w parach, np. mama z dzieckiem, siostry. Koszt: 35 zł, prowadząca: Beta Pitek.Cena jest uzależniona od profesjonalnych materiałów do scrapbookingu. Maxymalna liczba osób 10 -12. Warsztaty mogłyby się odbyć po lekcjach, np. w któryś czwartek np. ok. 14:00. Przykłady kartek, które będziecie się mogli nauczyć tworzyć zobacz tutaj
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Instytut Pamięci Narodowej w Lublinie z okazji obchodzonego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przygotował bogatą ofertę poświęconą tej tematyce.
6 marca 2019 uczniowie klasy VIII oraz klasy III „A” wraz z wychowawczynią Panią Ewą Małysz-Kubić oraz Panią Haliną Załogą uczestniczyli w siedzibie Instytutu w spotkaniu z Panią dr Janiną Kiełboń autorką książki „Więźniarki polityczne Lubelszczyzny 1944-1956”.
Spotkanie otworzył dyrektor IPN Lublin Pan Marcin Krzysztofik. Na samym początku została zaprezentowana impresja filmowa stworzona z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN Lublin.
Spotkanie poprowadziła i wygłosiła przedmowę Pani Barbara Oratowska – kierownik Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem” Oddział Muzeum Lubelskiego w Lublinie.
Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznanie się z losami więźniarek politycznych z Lubelszczyzny. Pani dr Janina Kiełboń, ze szczegółami opowiedziała o swojej książce. Na zakończenie uczestnicy spotkania obejrzeli film dokumentalny poświęcony ciężkiemu więzieniu dla kobiet w Bydgoszczy pod tytułem „Fordon”.
Finał akcji charytatywnej na rzecz Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta
Drodzy Koleżanki i Koledzy
Dziękujemy!!!!!

W dniach w dniach od 26 lutego do 05 marca w naszej szkole przeprowadzona została akcji charytatywnej na rzecz Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie.
Akcję wsparli przedstawiciele z wszystkich klas z naszej szkoły- od najmłodszych do gimnazjalistów. Zebraliśmy 18 sztuk konserw oraz datki pieniężne. Po raz kolejny udowodniliśmy, że razem możemy dużo!!
Zebraliśmy 137,93 zł
Za zebrane pieniądze zakupione zostały konserwy.
06 marca 2019 uczniowie klasy III „A” - Julia Zielińska, Magdalena Trybuła, Szymon Jaworski i Krzysztof Warda pod opieką Pani Ewy Małysz- Kubić dostarczyli do siedziby Bractwa w Lublinie przy ulicy Zielonej 3, osiemdziesiąt sztuk konserw. (więc było co dźwigać).
W najbliższy piątek- 8 marca będziemy obchodzić dwunastą rocznicę śmierci księdza Jana Mazura. Akcja, którą przeprowadziliśmy była poświęcona Jego pamięci, ponieważ to On był jednym z założycieli Towarzystwa Pomocy Błogosławionego Brata Alberta w Lublinie. Zdjęcia zobacz w galerii.
Warsztaty "CEL-ROZWÓJ"
Na 13 marca zostały zaplanowane warsztaty dla uczniów od godz. 2 lekcyjnej (uczniowie zostali podzieleni na 3 grupy). Czas trwania jednego warsztatu to ok. 60 minut.
Zajęcia poprowadzi Socjolog, Instruktor Akademii Młodzieżowej przy Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, dyplomowany tutor, trener biznesu i coach.
Dzięki naszym warsztatom dowiesz się:
• w jaki sposób planować swój czas i organizować zajęcia (dzięki temu unikniesz zagrożeń jakimi są uzależnienia od internetu, telefonu, gier itp.),
• jak być osobą bardziej asertywną (nauczysz się technik mówienia „NIE” np. używkom),
• jak skutecznie wyznaczać i osiągać cele (nauczysz się technik motywacji i koncentracji pomocnych w nauce)
• poznasz techniki radzenia sobie ze stresem oraz tremą towarzyszącą wystąpieniom publicznym,
• nabierzesz większej pewności siebie.
Rekolekcje 2019
Rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej w Mełgwi odbędą się w dniach 31.03 - 02.04.2019 o godz. 12:00
PROJEKT International Education
Zapraszamy Rodziców i uczniów do zapoznania się z projektem. Szczegóły znajdziesz na slajdach.
Akcja charytatywna
Drogie Koleżanki i Koledzy
Niedługo - bo 8 marca będziemy obchodzić dwunastą rocznicę śmierci księdza Jana Mazura.
Ksiądz Jan pochodził z naszej parafii i od samego początku kierował się w swojej działalności przesłaniem Św. Brata Alberta:
„Powinno się być dobrym jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
Jak co roku organizujemy akcję charytatywną, wspierającą jego dzieło.
W tym roku zbieramy konserwy rybne, lub symboliczną złotówkę (1 zł).
Akcja będzie prowadzona w dniach od 26 lutego do 05 marca.
Dziękujemy za wsparcie !!!!
Strona 1 z 62 1 2 3 4 > >>

Kalendarz

Rok

Gimnazjum'

Dlaczego nasze Gimnazjum?


Jesień
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszego GIMNZJUM, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi: 164,77 zł, za rok 2016 wynosi: 315,09 zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

Batmat'
Na tej stronie znajdziesz wiele ciekawych zadań matematycznych.
Multimedia
Wybór Mediów

 

Szkolny

Jesień
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2007
Theme z-Disco by zszywak Powered by PHP-Fusion v6.01.17 © 2003-2005 2898967 Unikalnych wizyt