Nazwa Użytkownika Hasło      Zapamiętaj mnie
Czwartek, 01 Wrzesień, 2016
Nawigacja
Strona Główna
Dane teleadresowe
Nasz Patron
Nasze klasy
Biblioteka
Zajęcia dodatkowe
NaCoBZU
Plan lekcji
Podstawówka
Rada Rodziców
Baza szkoły
Samorząd uczniowski
Projekty edukacyjne
Odwozy
Basen
Artykuły
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Na mapie
Do pobrania

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 22
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: zosiao2002
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
1 września 2016 r. (czwartek)


8:30 - Msza św. w Kościele Parafialnym

9:45 – rozpoczęcie roku szkolnego w hali sportowej dla uczniów Szkoły Podstawowej


10:15 - rozpoczęcie roku szkolnego w hali sportowej dla uczniów Gimnazjum
Zestaw podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2016/2017

Listę podręczników obowiązujących w naszym gimnazjum w roku szkolnym 2016/2017 znajdziesz tutaj
Zakończenie roku szkolnego 2015/2016
Dla gimnazjalistów nadeszły upragnione wakacje. Na uroczystym apelu pani dyrektor Halina Załoga podsumowała pracę uczniów i nauczycieli w roku szkolnym 2015/16. Uczniowie klas trzecich pożegnali się niestety z murami naszej szkoły i wychowawcami już na zawsze. Przekazali sztandar szkoły młodszym kolegom i złożyli uroczyste ślubowanie, iż będą godnie wywiązywać się z wpojonych zasad w przyszłości. Rozdano nagrody książkowe za świadectwa z biało-czerwonym paskiem, za najlepiej napisany egzamin gimnazjalny, pracę w Samorządzie Szkolnym, Poczcie Sztandarowym szkoły oraz liczne nagrody za udział w konkursach. Rodzice najzdolniejszych uczniów otrzymali listy gratulacyjne, a ci którzy aktywnie włączali się w życie szkoły podziękowania za wniesiony wkład pracy. Część artystyczną uroczystości urozmaiconą występami wokalnymi, instrumentalnymi i układem tanecznym w westernowym stylu przegotowały klasy trzecie wraz z wychowawczyniami – p. Elwirą Iwaniuk i p. Magdaleną Żyszkowską.
Zdjęcia zobacz tutaj
VI Wiosenne Spotkania Ekologiczne
Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do udziału w integracyjnej imprezie pod hasłem „Dogonić motyle”, organizowanej w ramach VI Wiosennych Spotkań Ekologicznych na terenie DPS'u w Krzesimowie. Uczniowie SP: Robert Szostakiewicz, Adrian Kulik, Zuzanna Gołąb i Zuzanna Piech uczestniczyli w grze terenowej, natomiast gimnazjaliści (kl. I i III a), pełnili rolę przewodników i sędziów na punktach kontrolnych. W trakcie imprezy był czas na poczęstunek, występy uczestników
spotkania i zabawy integracyjne. Na zakończenie obejrzeliśmy rewelacyjną interpretację "Rzepki" w wykonaniu pensjonariuszy DPS oraz mecz piłki nożnej. Opiekunami były p. Katarzyna Marciniak-Dzieciuch i p. Monika Woźniak-Gołąb
Zdjęcia zobacz tutaj.
Rajd rowerowy 2016
21 czerwca 2016r. uczniowie kl IA, dwóch uczniów z IIA i jeden z IB pod opieką pani Katarzyny Marciniak-Dzieciuch, pana Andrzeja Mędzelewskiego, oraz ks. Rafała Lewandowskiego wybrali się na rajd rowerowy. Był to ich pierwszy rajd w naszym gimnazjum ale chcieli podtrzymać tradycję szkoły i chyba nikt tego nie żałował. Pełna przygód trasa przebiegała po okolicach gminy Mełgiew i wynosiła 26km. Ku uciesze uczestników, pogoda była wspaniała, dzięki czemu wszystkim dopisywał dobry humor. Na zakończenie rajdu odbył się grill u państwa Grzeszczuków.
Zdjęcia zobacz tutaj.
XIV Powiatowy Konkurs fotograficzny „Fotografujemy zjawiska fizyczne” rozstrzygnięty

13 czerwca w I Liceum odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników XIV Powiatowego Konkursu fotograficznego „Fotografujemy zjawiska fizyczne”. W tegorocznej edycji udział wzięło 15 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego. Nagrody ufundowali Starostwo Powiatowe w Świdniku i Gmina Miejska Świdnik. Ceremonii wręczenia dokonali dyrektor I LO Stanisław Stefańczyk i wicestarosta Waldemar Białowąs. Jury w składzie: Bożena Stypińska, Magdalena Wnuk, Gabriela Kowalczyk postanowiło przyznać nagrody następującym uczniom:
Kategoria – szkoły gimnazjalne:
I miejsce – Alicja Pawelec uczennica klasy IIB Gimnazjum w Mełgwi
II miejsce – Natalia Kozłowicz, Gimnazjum nr 3 w Świdniku
III miejsce – Dominika Łysiak uczennica klasy IA Gimnazjum w Mełgwi
Wyróżnienie – Bartłomiej Czajka, Gimnazjum nr 2 w Świdniku
XXVI Ogólnopolski Zlot Jaworzniaków
XXVI Ogólnopolski Zlot Jaworzniaków pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
9 czerwca 2016 r. gościliśmy w naszej gminie ludzi, którzy swoim życiem dali świadectwo odwagi, godności i bezwzględnej walki w obronie ojczyzny. Do Mełgwi przyjechali Jaworzniacy – młodociani więźniowie polityczni lat 1944-1956, aby wspólnie wspominać trudy niewoli i propagować wartości, które powinny być bliskie sercom wszystkich Polaków.
Oprócz bohaterów w uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich, powiatowych, gminnych, duchowni oraz uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Mełgwi i Szkoły Podstawowej im. Jaworzniaków w Krzesimowie.
Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą z udziałem pocztów sztandarowych, podczas której uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej w Mełgwi zaśpiewali „Modlitwę harcerską”.
Po nabożeństwie miał miejsce przemarsz na cmentarz. Tam we wspólnej modlitwie oddano hołd poległym w obronie ojczyzny i złożono kwiaty.
Następnie wszyscy zgromadzili się w Zespole Szkół w Mełgwi, gdzie miały miejsce oficjalne powitania, podziękowania oraz wręczenie odznak najbardziej zasłużonym Jaworzniakom. Potem głos przejęła młodzież Zespołu Szkół w Mełgwi. Uczniowie przygotowani przez p. Katarzynę Wróbel, p. Renatę Smolińską, p. Monikę Woźniak - Gołąb i p. Andrzeja Mędzelewskiego zaprezentowali montaż słowno – muzyczny. Recytując wzruszające utwory i śpiewając piosenki patriotyczne przywołali wspomnienia minionych lat, czym poruszyli serca publiczności. Scenografię, na tle której występowali artyści przygotowała p. Monika Woźniak – Gołąb, a nad nagłośnieniem czuwał p. Radosław Grygirel.
Kolejnym punktem spotkania był poczęstunek, po którym wszyscy pojechali do Krzesimowa, gdzie w „Dolinie Krzyży” odprawiona została Droga Krzyżowa oraz odsłonięto tablicę pamiątkową przywołującą pamięć o tych, którzy oddali życie za wolną ojczyznę.
Wszyscy obecni na długo pozostawią w pamięci czerwcowe wydarzenia, których przewodnim hasłem były słowa Jaworzniaków „Wolność można odzyskać – młodości nigdy”.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Reportaż ze zlotu można zobaczyć na stronie Panoramy Lubelskiej tutaj. (Po reklamach przewiń do 6-tej minuty audycji). Występuje tam, między innymi, uczennica naszej podstawówki.

Matematyczne duety 2016
6 czerwca 2016 r. odbył się w naszym gimnazjum XI Gminny Turniej Matematyczne Duety. Na konkurs przybyli wybrani uczniowie z klas szóstych szkół podstawowych z naszej gminy wraz z nauczycielami. Aby zostać zwycięzcą należało świetnie wykorzystać swoje logiczne myślenie i dobrze współdziałać w grupie. Wiedzieć, co to tangram i umieć go układać, a także między innymi umieć rozwiązywać sudoku. Manualną zabawą było ułożenie z elementów sześcianu. Nowością były zagadki pokazujące się na ekranie, które gościnnie przygotowała pani Izabella Duda nauczycielka matematyki ze szkoły podstawowej w Podzamczy. Po półtoragodzinnej matematycznej zabawie wyłonieni zostali laureaci:
I miejsce : Michał Kurowski i Marek Abel, S.P. w Dominowie – nauczyciel prowadzący p. A. Salitra.
II miejsce: Kajetan Stadnik i Adrian Włosek, S.P. w Krzesimowie - nauczyciel prowadzący p. A. Brzozowiec.
III miejsce: Weronika Motyl i Dominika Pażdzior, S.P. w Krępcu - nauczyciel prowadzący p. A. Brzozowiec
Wyróżnienia:
Karolina Poleszak i Jakub Mendzelewski - S.P. w Mełgwi – nauczyciel prowadzący p. W. Tomasiak.
Agnieszka Koper i Szymon Pietrzela - S.P. w Jackowie – nauczyciel prowadzący p. R. Piątek.,
Karol Gałgan i Patryk Bognacki - S.P. w Podzamczu – nauczyciel prowadzący p. I. Duda.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i dziękujemy za udział w naszej matematycznej zabawie. Życzymy im sukcesów w przyszłej szkole. Mamy nadzieję, że będzie to nasze gimnazjum, z czego byśmy byli bardzo dumni.
Organizatorami Matematycznych Duetów były panie Grażyna Sobocka i Marzenna Pietrzyk oraz pani Izabella Duda. Przy matematycznych konkurencjach pomagali uczniowie klasy III b i III a naszego gimnazjum.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Gra terenowa "Śladami przeszłości"
3 czerwca 2016 roku na terenie naszej gminy odbyła się gra terenowa pt. "Śladami przeszłości".
Pod czujnym okiem pani Ewy Małysz-Kubić organizacją gry terenowej zajęli się Zuzanna Lewandowska, Alicja Pawelec, Kamila Jesionek, Bartłomiej Białkowski, Dawid Baran. W realizacji gry pomogli im nauczyciele ZS w Mełgwi oraz uczniowie klas 2 naszego gimnazjum.
W grze udział wzięli uczniowie klas 6 Szkół Podstawowych z naszej gminy. Pracowali oni w duetach wraz z opiekunem. Zadaniem uczestników było odnalezienie punktów, na których rozwiązywali zadania. Tematyką gry terenowej była historia polski w latach 1943-1956. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat historii obozu pracy w Krzesimowie, znajomością topograficzną Mełgwi i Krzesimowa oraz historią polski 2 poł. XX w.
Celem gry było zwiększenie wiedzy historycznej uczniów naszego regionu, oraz udowodnienie, że nauka nie skupia się wyłącznie na książkach lecz czasem również na dobrej zabawie.
Honorowy patronat nad grą objęli Jaworzniacy oraz pan Ryszard Podlodowski Wójt Gminy Mełgiew. Gra powstała w ramach projektu Akademii Młodego Lidera społeczności lokalnej.
Zdjęcia zobacz tutaj. Prezentację zobacz tutaj.
Jak przeciwdziałać agresji?
W naszej szkole dla klas II gimnazjum realizowany jest projekt edukacyjny pt. „Jak przeciwdziałać agresji? Warsztat metodami arteterapii.” w ramach programu Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności „PROJEKTOR - wolontariat studencki”. Celem tych zajęć jest przeciwdziałanie agresji wśród młodych osób, wypracowanie nieagresywnych wzorców postępowania. Podczas zajęć gimnazjaliści zapoznają się z tematyką agresji (definicja, rodzaje), przećwiczą nieagresywne wzorce reagowania, dowiedzą się jak radzić sobie z agresją, jak się komunikować, zapoznają się z technikami relaksacji i nauczą akceptowalnego społecznie rozładowywania agresji/negatywnych emocji. Podczas tych zajęć warsztatowych będą pracować różnymi metodami np.: gry i zabawy integracyjne, plastykoterapia, drama, psychoedukacja, techniki relaksacyjne.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Taneczny Dzień Dziecka 2016
1 czerwca 2016 roku zainteresowani uczniowie gimnazjum i klasy IV,V, VI szkoły podstawowej mogli uczestniczyć w warsztatach tanecznych zorganizowanych przez studentów Projektora. Taneczny Dzień Dziecka bardzo się spodobał a zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Taką ciekawą formę dla naszych uczniów zaproponowali wolontariusze z programu „PROJEKTOR - wolontariat studencki” w ramach programu Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności. Do dyspozycji uczniów były następujące projekty edukacyjne: Dzień dziecka - Rapujemy w Mełgwi (Cel: nauka podstaw rapowania oraz tworzenia swoich tekstów), Dzień dziecka - Improwizacja Rap to sztuka (Cel: ukazanie uczestnikom magii, jaka towarzyszy improwizacji grupowej realizowanej w konwencji rap), Dzień Dziecka - Freestyle Hip-hop (Cel: zapoznanie uczestników z podstawami improwizacji tanecznej w konwencji tańców hip-hop'owych), Dzień Dziecka z Teatrem Tańca (Cel: zaznajomienie dzieci i młodzieży z podstawą teatru tańca). W tym dniu nikt w naszej szkole się nie nudził a ciekawa forma zajęć pozwoliła na miłe i ciekaw spędzenie czasu oraz na rozwijanie własnych pasji i zainteresowań.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Strona 1 z 42 1 2 3 4 > >>

Gimnazjum'

Dlaczego nasze Gimnazjum?


Batmat'
Na tej stronie znajdziesz wiele ciekawych zadań matematycznych.

Rok
Multimedia
Wybór Mediów

 

Szkolny

Jesień
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2007
Theme z-Disco by zszywak Powered by PHP-Fusion v6.01.17 © 2003-2005 787739 Unikalnych wizyt