Nazwa Użytkownika Hasło      Zapamiętaj mnie
Na mapie

Najnowszy Użytkownik: Bialkowski
I Wojewódzki Festyn "Bezpieczna szkoła - Bezpieczna Lubelszczyzna
Plakat zachęcający do udziału w festynie znajdziesz tutaj.
Nasi uczniowie recytują w języku angielskim i niemieckim
15 maja 2015r odbył się w naszej szkole pierwszy etap konkursu recytatorskiego „Poezja W Języku Obcym – Wiara, Nadzieja, Miłość ”. Jury w składzie p. Magdalena Żyszkowska i p. Katarzyna Marciniak-Dzieciuch wybrało najlepszych recytatorów, którzy przystąpią do drugiego etapu w Zespole Szkół Nr 1 w Milejowie. W drugim etapie udział wezmą Agata Stadnik, Weronika Górska i Dawid Baran, którzy pięknie recytowali w języku niemieckim oraz Izabela Wasilewska, Dominika Serenda i Agata Stadnik – recytujące w języku angielskim. W pierwszym etapie konkursu brało udział 11 uczniów, niektórzy z nich recytowali w dwóch językach obcych – gratulujemy odwagi i czekamy na sukcesy w drugim etapie.
Zebranie
21.05.2015 (CZWARTEK) o godz.15:50 w Gimnazjum w Mełgwi odbędzie się ZEBRANIE Z RODZICAMI.
Trening bokserski
W gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w każdy wtorek i czwartek o godzinie 14:45 odbywają się treningi bokserskie. Zajęcia prowadzi trener z klubu bokserskiego MGKS "Gwarek" Łęczna. Trener kładzie nacisk na trening kondycyjny jak i na trening z techniki. Uczęszczać może każdy chętny i twardy, albowiem jak powiedział trener: "Boks jest dla twardzieli".
Tekst: Bartosz Marzec kl.IIIA
Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej
11.05.2015 r. odwiedzili nas uczniowie z Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej, którzy przedstawili swoją ofertę edukacyjną. Ubrani w górnicze odświętne mundury zachęcali trzecioklasistów do podjęcia nauki na kierunkach technik górniczy i technik elektryk. Ciekawie opowiadali o swojej szkole i atmosferze w niej panującej.
Tekst: Ewelina Biała kl. 3 A
Zbiórka darów
Dzieci Lubelszczyzny polskim dzieciom ze Lwowa - zbiórka darów
Szanowni Państwo, Dyrektorzy Placówek Oświatowych w Lublinie
Organizatorzy zbiórki darów "...by się uśmiechały...Dzieci Lubelszczyzny - Dzieciom polskim ze Lwowa" prowadzonej pod Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty w Lublinie zwracają się z gorącą prośbą o włączenie się do akcji wspierającej polskie dzieci mieszkające we Lwowie. Celem tego przedsięwzięcia jest pomoc polskim dzieciom, w trudnej sytuacji społeczno-politycznej. Celem bezpośrednim jest zapewnienie dzieciom podstawowych warunków bytowych oraz wniesienie odrobiny radości w życie najmłodszych. Korzyści dla darczyńców to uwrażliwianie uczniów i wychowanków oraz ich rodziców na potrzeby innych ludzi. Zamierzeniem organizatorów jest, aby zbiórka przeprowadzona została na terenie całego województwa lubelskiego, nie wyłączając stolicy regionu - Lublina.
Całość czytaj tutaj.
Wizyta gości z PCEZ w Świdniku
13 maja naszą szkołę odwiedziły nauczycielki wraz z dwójką uczniów Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej im. Zygmunta Puławskiego w Świdniku. Nauczycielki przedstawiły klasie trzeciej ofertę edukacyjną swojej szkoły. Uczniowie PCEZ przedstawili nam krótki kurs pierwszej pomocy na manekinie, w którym uczniowie mogli spróbować swoich sił.
Tekst: A. Adamiak i W. Serenda
Jastków 2015
12.05.2015r. uczennice klasy IIIa wraz z Panią Ewą Małysz-Kubić pojechały na rozstrzygnięcie dwóch konkursów: plastycznego i literackiego. W konkursie na najlepsza odezwę, Kinga Wawrzyńczyk zajęła I miejsce, a Izabela Wasilewska w konkursie plastycznym zajęła III miejsce. Po części artystycznej, którą przygotowali uczniowie gimnazjum w Jastkowie nasze uczennice wzięły udział w grze terenowej na terenach bitwy pod Jastkowem.
tekst: Kinga Wawrzyńczyk kl.IIIa
I Gminny Turniej Szachowy

REGULAMIN TURNIEJU

KARTA ZGŁOSZENIA
Święto 3 Maja 2015
05.05.2015r odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy 3a pod kierunkiem pani Ewy Małysz-Kubić. Przedstawieniu uroczysty nastrój nadał nasz szkolny chór przygotowany przez panią Ewę Bieniek. Pani Dyrektor rozpoczęła uroczystą przemową, po czym zabrali głos nasi najstarsi uczniowie. Młodszym kolegom i koleżankom za pomocą wierszy, tekstów oraz pieśni patriotycznych przedstawili historię Polski z tamtego okresu. Wszyscy byli bardzo zainteresowani. Miejmy nadzieję, że w naszej szkole nie zaniknie tradycja przekazywania historii w ten sposób, oraz zawsze będziemy pamiętać o tego typu rocznicach.
Tekst: Kinga Wawrzyńczyk, Edyta Gajowiak

VI POWIATOWY KONKURS WIEDZY O NAGRODZIE NOBLA I NOBLISTACH POLSKICH
28 kwietnia 2015 r. w Gimnazjum nr 3 w Świdniku odbył się VI POWIATOWY KONKURS WIEDZY O NAGRODZIE NOBLA I NOBLISTACH POLSKICH. Uczestnicy musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością biografii i twórczości noblistów polskich, biografii i działań podejmowanych przez Alfreda Nobla oraz zasad przyznawania Nagrody Nobla. Wśród gimnazjalistów z terenu powiatu świdnickiego znaleźli się reprezentanci Gimnazjum w Mełgwi. Były to uczennice klasy IIa - Natalia Łopacińska, Dominika Pachuta, Agata Stadnik i Julia Wójcik. Dziewczętom udało się wywalczyć III miejsce. Jest to nie lada osiągnięcie, biorąc pod uwagę fakt, że zadania były bardzo trudne, zaś w drużynach z pozostałych szkół znaleźli się uczniowie klas trzecich.
Strona 1 z 26 1 2 3 4 > >>
Wybór Mediów