Nazwa Użytkownika Hasło      Zapamiętaj mnie
środa, 25 Styczeń, 2017
Nawigacja
Strona Główna
Dane teleadresowe
Nasz Patron
Nasze klasy
Biblioteka
Zajęcia dodatkowe
Zajęcia na basenie
NaCoBZU
Plan lekcji
Podstawówka
Rada Rodziców
Baza szkoły
Samorząd uczniowski
Projekty edukacyjne
Odwozy
Artykuły
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Na mapie
Do pobrania

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 22
Nieaktywowany Użytkownik: 18
Najnowszy Użytkownik: zosiao2002
IV Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych

Szczegóły tutaj
Bezpieczne ferie 2017

16 stycznia 2017 roku rozpoczęły się 2 tygodniowe ferie zimowe dla dzieci i młodzieży z województwa lubelskiego. Pamiętaj by ten czas odpoczynku był przede wszystkim czasem bezpiecznym. Są zasady, które zawsze obowiązują np.:
- Informuj opiekunów gdzie dokładnie idziesz i o której godzinie wrócisz
- Nie noś kluczy, komórki, pieniędzy w widocznym miejscu – to może skusić potencjalnego złodzieja
- Nie rozmawiaj z obcymi osobami i nie ufaj im
- Przestrzegaj zasad poruszania się po drodze
Więcej informacji możesz przeczytać odwiedzając strony poświęcone bezpieczeństwu: tutaj.
Bal gimnazjalny 2017
14 stycznia 2017 roku w naszej szkole odbył się bal gimnazjalny. Tradycyjnie impreza rozpoczęła się polonezem oraz niespodzianką taneczną- belgijką, zaprezentowaną przez uczniów klas trzecich. Następnie uczniowie wręczyli drobne upominki swym nauczycielom, by okazać wdzięczność za przekazaną wiedzę. Odświętnie udekorowana sala gimnastyczna wypełniona była gośćmi, zaszczycili nas swoją obecnością m.in. ksiądz proboszcz i wójt gminy Mełgiew. Po części oficjalnej i pamiątkowych zdjęciach, gimnazjaliści rozpoczęli wspólną zabawę taneczną, prowadzoną przez DJ’a. Uczestnicy imprezy cały wieczór spędzili w beztroskiej i radosnej atmosferze.
Tekst: Patrycja Naqjda
Zdjęcia zobacz tutaj.
Konkurs "Inspiracje 2017 "
Mamy przyjemność zaprosić uczniów gimnazjów z województwa lubelskiego do udziału VII edycji projektu edukacyjnego „INSPIRACJE”. W centrum zainteresowania pomysłodawców konkursu znajdują się różne działania artystyczne, których źródłem jest szeroko rozumiana sztuka. W 2017 roku nasze miasto będzie obchodzić 700 rocznicę lokacji, dlatego obecna edycja konkursu, poświęcona będzie twórcom związanym z Lublinem i tekstom, dla których miasto stało się artystyczną inspiracją. Regulamin konkursu znajdziesz tutaj.
Wyniki konkursu „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa w języku obcym”
Wyniki konkursu „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa w języku obcym”
Język angielski:
I miejsce – Weronika Trojanowska –kl. IIIA
II miejsce – Karolina Mańka- kl.IIB
III miejsce – Weronika Szabała- kl. I B
Wyróżnienie: Jakub Kozak – kl.IIB, Wiktoria Zielińska- kl. IIIA

Język niemiecki:
I miejsce – Karolina Pachuta- kl. IIIA
II miejsce – Weronika Mondzelewska- kl. IIIA
III miejsce – Alicja Oleszek- kl. IIIA
Wyróżnienie: Aleksandra Serenda- kl. IIIA, Paulina Lewandowska- kl. IA
Wyróżnienie specjalne Rzecznika Praw Dziecka

Z wielką radością pragniemy zakomunikować, że nasza placówka ZESPÓŁ SZKÓŁ w MEŁGWI otrzymała wyróżnienie specjalne. Praca nauczycieli oraz wysiłek i trud uczniów zostały zauważone i wyróżnione. Znaleźliśmy się w gronie 32 placówek edukacyjnych z ponad trzystu. Wyróżnienie otrzymaliśmy od Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka za sprawozdanie z obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka 20 listopada 2016 roku. Otrzymamy Dyplom oraz nagrody tematyczne dotyczące praw dziecka. Podziękowanie za zorganizowanie obchodów znajdziesz tutaj.
Możesz również przeczytać informację na stronie Rzecznika Praw Dziecka.
10-lecie Śpiewającej Polski
20.12.2016. we wspaniałej sali operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbył się Jubileusz 10-lecia Śpiewającej Polski. Nasze uczennice wraz z Chórem Canto z dyrygent Ewą Bieniek bierze udział w tym projekcie od początku oraz zakwalifikował się do projektu na rok 2017. Wspaniały koncert, którego organizatorami było Centrum Kultury w Lublinie oraz głównym koordynatorem naszą Kurator Małgorzatą Nowak wzbudził zainteresowanie wielu osób. Widownia była pełna, a nie łatwo zapełnić tą piękną, wielką salę. W koncercie uczestniczyło 29 chórów, co stanowi około 800 osób, dzieciaków i młodzieży województwa lubelskiego. Na widowni były władze miasta, Lubelski Kurator Oświaty, Prezes PZCHiO, główny dyrektor programu Agnieszka Franków - Żelazny, dyrektor ZSO nr1 Ryszard Borowiec wraz z małżonką i wielu innych, którzy wspierają i kibicują naszemu programowi.CANTO zaprezentowało się pięknie, śpiewając utwory we wspólnych wykonaniach oraz samodzielnie jako jeden z najlepszych chórów województwa.Solistki Katarzyna Kusy, Aleksandra Luterek oraz Patrycja Śledzińska poruszyły serca słuchaczy i naszej dyrygent, a właśnie ona miała niezwykłą okazje do wzruszeń ponieważ została niezwykle wyróżniona Złota Odznaką Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Lublinie. To niezwykły honor. W ten sposób podsumowano 21 lat jej pracy z naszym Chórem. Zdjęcia zobacz tutaj, a posłuchać można na stronie Youtube.
Opłatek 2016
20 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbyło się Spotkanie Opłatkowe dla całej społeczności szkolnej. Swoją obecnością zaszczycili nas: proboszcz parafii ks. kan. Dariusz Moczulewski, księża Katecheci oraz wójt gminy Mełgiew Ryszard Podlodowski. Uczniowie klas młodszych przygotowani przez swoje panie wychowawczynie zaśpiewali pięknie kolędy. Uroku występów dodały odpowiednie przebrania i instrumenty. Chór szkolny pod kierunkiem pani Ewy Bieniek zaprezentował swoje kolędy. Na koniec wystąpił Zespół pana Andrzeja Mędzelewskiego prezentując swój koncert kolęd. Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim przede wszystkim dlatego, że do koncertu włączyli się grający na instrumentach uczniowie z klas IA, VI, IIIA oraz panowie: Waldemar Woźniak z Ryszardem Podlodowskim. Całość spotkania poprowadziła pani dyrektor Halina Załoga. Dekorację przygotowała pani M. Pietrzyk, obsłucha techniczna p. R. Grygiel, zdjęcia p. M. Woźniak- Gołąb. Relację fotograficzną można zobaczyć tutaj.
Kiermasz klas trzecich
W dniach 15 i 16 grudnia w naszej szkole odbył się Świąteczny Kiermasz zorganizowany przez uczniów klas trzecich gimnazjum.
Nabyć można było kartki oraz ozdoby świąteczne, wykonane przez trzecioklasistów pod czujnym okiem pani Moniki Woźniak-Gołąb. Sprzedawano również ciastka i babeczki.
Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na dekorację sali gimnastycznej, w której niebawem odbędzie się Bal Gimnazjalny.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Konkurs na temat Józefa Piłsudskiego
Nauczyciel historii pani Ewa Małysz- Kubić zorganizowała w naszej szkole w listopadzie konkursy dla uczniów: Konkurs wiedzy o patronie naszej szkoły Marszałku Józefie Piłsudskim oraz konkurs plastyczny. W konkursie udział więzła liczna grupa uczniów. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i zdolnościami plastycznymi. Dla wszystkich uczniów pani Ewa zorganizowała nagrody: czekolady, dyplomy, książki. Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów nastąpiło na forum poszczególnych klas. Nagrody wręczyli pani Dyrektor Halina Załoga oraz organizator konkursu Pani Ewa Małysz- Kubić.
Zwycięzcy w konkursie wiedzy w gimnazjum to:
1 miejsce – Alicja Pawelec – klasa IIIB,
2 miejsce – Katarzyna Marzec- klasa IA,
3 miejsce – Bartłomiej Śliwiński – klasa IA.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
Cyrk Luna
13 grudnia 2016 roku w naszej szkole gościł duet niezwykłych artystów z Cyrku Luna. Na początku zaprezentował się ogromnych rozmiarów miś polarny, który podbił serca całej publiczności. Następnie odbyły się pokazy iluzji, akrobacje, zabawy z klaunem, żonglerka. We wszystkich występach uczniowie brali czynny udział, otrzymując drobne upominki. Każdy chciał wyczarować magiczną piłeczkę, czy też pojeździć na miniaturowym rowerku. Gwiazdą programu stał się pyton tygrysi, którego dzieci głaskały, mogły również ponosić na rękach czy zrobić pamiątkowe zdjęcie. Ponadto wszystkich zachwyciły inne sztuczki : zniknięcie żywego szczura i zamiana w białego uroczego królika. Wszyscy podziwiali tresurę czarnego kota, który wykonywał wszystkie polecenia trenerki. Występ cyrkowców zachwycił zarówno dzieci jak i dorosłych.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Strona 1 z 46 1 2 3 4 > >>

Gimnazjum'

Dlaczego nasze Gimnazjum?


Jesień
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszego GIMNZJUM, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi: 164,77 zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

Batmat'
Na tej stronie znajdziesz wiele ciekawych zadań matematycznych.

Rok
Multimedia
Wybór Mediów

 

Szkolny

Jesień
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2007
Theme z-Disco by zszywak Powered by PHP-Fusion v6.01.17 © 2003-2005 982775 Unikalnych wizyt