Nazwa Użytkownika Hasło      Zapamiętaj mnie
Piątek, 21 Lipiec, 2017
Nawigacja
Strona Główna
Dane teleadresowe
Nasz Patron
Kadra szkoły
Nasze klasy
Biblioteka
Zajęcia dodatkowe
Zajęcia na basenie
NaCoBZU
Plan lekcji
Podstawówka
Rada Rodziców
Baza szkoły
Samorząd uczniowski
Projekty edukacyjne
Odwozy
Artykuły
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Na mapie
Do pobrania

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 22
Nieaktywowany Użytkownik: 235
Najnowszy Użytkownik: zosiao2002
Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
Przyszedł ten dzień długo wyczekiwany przez wszystkich uczniów: koniec roku szkolnego. Uroczysta akademia została przygotowana przez uczniów klas III, wystąpiły również uczennice z chóru CANTO prowadzonego przez panią Ewę Bieniek. Całą uroczystość poprowadziła Pani Dyrektor Halina Załoga. Były wspomnienia , podziękowania, chwile wzruszenia, kwiaty dla nauczycieli i pracowników szkoły, przemówienia oraz zabawne scenki w wykonaniu uczniów z klas kończących naukę w gimnazjum. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili Rodzice, absolwenci gimnazjum, goście oraz Wójt Gminy Mełgiew Pan Ryszard Podlodowski i zastępca Wójta Gminy pani Elżbieta Korbus.
Oprawa techniczna pan Radosław Grygiel, relacja fotograficzna i dokumentacja na stronie internetowej pan Waldemar Woźniak.
Zdjęcia zobacz tutaj
Rajd rowerowy 2017
19 czerwca 2017r. uczniowie kl IIA i IIB pod opieką p. Katarzyny Marciniak- Dzieciuch, p. Anny Załogi, oraz ks. Rafała Lewandowskiego wybrali się na kolejny rajd rowerowy. Najpierw pojechaliśmy do mieszczącego się w Trzeciakowie Ośrodka Jeździeckiego DAKAR. Następnym przystankiem była stacja PKP w Jaszczowie. Punkt docelowy to Ośrodek Rekreacyjny w Jaszczowie, gdzie czekało już na nas rozpalone ognisko. Uczniowie po zjedzeniu kiełbasek i krótkiej przerwie chętnie korzystali z miejscowych atrakcji m.in. siłownia, huśtawki ,przejażdżki rowerami dwuosobowymi. Największym zainteresowaniem cieszyła się huśtawka zawieszona na linie bezpośrednio nad lustrem wody rzeki Wieprz. Po godzinie 13 udaliśmy się w drogę powrotną. Ku uciesze uczestników, pogoda była wspaniała, dzięki czemu wszystkim dopisywał dobry humor. Długość przebytej trasy to około 30 km.
Zdjęcia zobacz tutaj.
IV Konkurs Biologiczno-Chemicznym
2 czerwca podczas IX Sesji Naukowej, nastąpiło uroczyste wręczenie nagród gimnazjalistom biorącym udział w IV Konkursie Biologiczno-Chemicznym. I miejsce zajął zespół uczniów z Gimnazjum w Mełgwi – serdecznie gratulujemy. Nagrody zwycięzcom wręczyli wicestarosta powiatu świdnickiego Waldemar Białowąs i dyrektor ILO Stanisław Stefańczyk. Podziwiamy zwycięzców za wiedzę i umiejętności z dziedziny biologii i chemii, a ich nauczycielom gratulujemy przygotowania młodzieży do udziału w konkursie.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Wakacyjny Konkurs Fotograficzny im. Artura Tabora
Szczegóły na temat Wakacyjnego Konkursu Fotograficznego im. Artura Tabora pt. Przyroda Ziemi Lubelskiej znajdziesz na stronie stronie
Gminny Dzień Sportu
Zapraszamy na Gminny Dzień Sportu – 18.06.2017, Mełgiew

Szczegóły tutaj


Fotografujemy Zjawiska Fizyczne 2017
W XV powiatowym konkursie pt. „Fotografujemy Zjawiska Fizyczne” uczniowie z Gimnazjum w Mełgwi zajęli czołowe miejsca:
I miejsce Alicja Pawelec klasa IIIB
II miejsce Eryk Gadzała klasa IB
III miejsce Kamila Jesionek klasa IIIB
Wyróżnienie : Dominika Łysiak klasa IIA
Uczniom serdecznie gratulujemy.
Nagrody zwycięzcom wręczyli wicestarosta powiatu świdnickiego Waldemar Białowąs i dyrektor ILO Stanisław Stefańczyk oraz organizator konkursu Gabriela Kowalczyk.
Zdjęcia zobacz tutaj.
X Edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Recytujemy utwory Noblistów Polskich"
6 czerwca 2017 r. w Gimnazjum nr 3 w Świdniku miała miejsce X Edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Recytujemy utwory Noblistów Polskich". Wśród dwudziestu reprezentantów z gimnazjów powiatu świdnickiego znaleźli się również uczniowie naszej szkoły: Kamila Jesionek (3B); Kacper Olejnik, Dawid Baran i Patrycja Najda (3A); Wiktoria Wójcik (2A). Każdy recytator reprezentował wysoki poziom, przez co jury obradowała bardzo długo. Wśród laureatów znalazło się aż troje naszych uczniów- Kamila Jesionek, która zajęła III miejsce oraz Patrycja Najda i Wiktoria Wójcik, które otrzymały wyróżnienie.
Tekst: Patrycja Najda
Zdjęcia zobacz tutaj.
III Festyn "Bezpieczna szkoła - bezpieczna Lubelszczyzna"

Szczegóły znajdziesz tutaj
Ogólnopolski Konkurs Historyczny pt. „Marszałek Józef Piłsudski – twórca odzyskanej niepodległości, w 150 rocznicę urodzin”
26 maja 2017r w Centralnej Bibliotece Wojskowej w Warszawie miała miejsce Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego pt. „Marszałek Józef Piłsudski – twórca odzyskanej niepodległości, w 150 rocznicę urodzin”. Organizatorem przedsięwzięcia był Związek Oficerów Rezerwy RP. W konkursie udział wzięły również uczennice naszego gimnazjum: Alicja Pawelec i Kamila Jesionek, które pod opieką Pani Dyrektor Haliny Załogi napisały prace literackie. Rywalizacja była bardzo duża, dziewczęta mierzyły się z gimnazjalistami z całej Polski. Wśród wyróżnionych znalazła się Kamila Jesionek, która napisała wywiad z patronem naszej szkoły. Obie uczennice otrzymały dyplomy i ciekawe nagrody. Dodatkową atrakcją spotkania były patriotyczne pieśni śpiewane przez harcerzy i możliwość podziwiania pięknych widoków Warszawy.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Matematyczne duety 2017
30 maja 2017 r. w naszym gimnazjum odbył się XII Gminny Turniej "Matematyczne duety" organizowany przez p. Grażynę Sobocką i p. Marzennę Pietrzyk.
W konkursie wzięli udział przedstawiciele wszystkich szkół z naszej gminy. Matematyczne konkurencje prowadzili uczniowie naszego gimnazjum: Alicja Pawelec, Kamila Jesionek, Julia Zielińska, Michał Kurowski, Krystian Chyliński, Sylwester Woźnica, Przemek Siepsiak, Michał Kowalski, Bartosz Bałaban i Sławek Dekasiński. Zmagania uczestników uwieczniła na zdjęciach Klaudia Szycholec. Uczestnicy musieli zmierzyć się z różnymi konkurencjami m. in. z tangramem, zapałczanymi zagadkami, wyrażeniami algebraicznymi, itp. Najtrudniejsze okazało się sudoku.
Po około dwugodzinnych zmaganiach wyłoniono laureatów:
I miejsce: Karolina Matyjaśkiewicz i Bartłomiej Wawszczak- S.P. w Jackowie
II miejsce: Ewa Wasilewska i Kacper Wróbel- S.P. w Mełgwi
III miejsce: Adam Hajkowski i Krzysztof Zając- S.P. w Krzesimowie
Wyróżnienia otrzymały:
Oliwia Badach i Oliwia Bereza- S.P. w Krępcu
Weronika Serafin i Paulina Kowalska- S.P. w Podzamczu
Wiktoria Ficek i Wiktoria Łaska- S.P. w Dominowie.
Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom gratulujemy wiedzy i dziękujemy za udział w naszej matematycznej zabawie.
Artykuł: Michał Kurowski
Zdjęcia: Klaudia Szycholec

Zdjęcia zobacz tutaj.
Firlej 2017
29.05.2017 uczniowie naszego gimnazjum wyjechali na trzydniowy biwak nad jezioro Firlej. Codziennie aktywnie uczestniczyliśmy w zajęciach na świeżym powietrzu. Główną atrakcją było jezioro, gdzie można było kąpać się oraz pływać kajakiem, rowerkiem wodnym. Każdego dnia udawaliśmy się na długi spacer do miasta Firlej, a w wolnym czasie, wraz z opiekunami, jeździliśmy na deskorolkach i rolkach. Nie brakowało również sportowych potyczek. Uczniowie rywalizowali ze sobą grając w siatkówkę i zbijaka. Ostatniego dnia wszyscy bawili się przy ognisku. Piekli kiełbaski, śpiewali przy akompaniamencie gitarzysty- Krzysztofa Wardy z 1A.
W czasie biwaku można było przystąpić do egzaminu na kartę pływacką, który przeprowadzony został przez ratownika - pana Wojciecha Iwaniuka. Wyzwanie to podjęło pięcioro uczniów. Czwórka zdobyła upragnioną kartę.
Atmosfora na wyjeździe była wesoła i beztroska. Wszyscy dobrze się bawili i świetnie wypoczęli, dzięki głównemu organizatorowi - panu Wojtkowi Iwaniukowi oraz pozostałym nauczycielom, czyli: p. Elwirze Iwaniuk, p. Emilii Anulewicz, p. Danucie Tarnas i p. Jackowi Wardędze.
Tekst: Patrycja Najda i Maja Dulniak (3A)
Zdjęcia zobacz tutaj.
Strona 1 z 51 1 2 3 4 > >>

Gimnazjum'

Dlaczego nasze Gimnazjum?


Jesień
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszego GIMNZJUM, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi: 164,77 zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

Batmat'
Na tej stronie znajdziesz wiele ciekawych zadań matematycznych.

Rok
Multimedia
Wybór Mediów

 

Szkolny

Jesień
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2007
Theme z-Disco by zszywak Powered by PHP-Fusion v6.01.17 © 2003-2005 1269646 Unikalnych wizyt