Nazwa Użytkownika Hasło      Zapamiętaj mnie
Sobota, 27 Maj, 2017
Nawigacja
Strona Główna
Dane teleadresowe
Nasz Patron
Kadra szkoły
Nasze klasy
Biblioteka
Zajęcia dodatkowe
Zajęcia na basenie
NaCoBZU
Plan lekcji
Podstawówka
Rada Rodziców
Baza szkoły
Samorząd uczniowski
Projekty edukacyjne
Odwozy
Artykuły
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Na mapie
Do pobrania

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 22
Nieaktywowany Użytkownik: 12
Najnowszy Użytkownik: zosiao2002
Gminny Dzień Dziecka i Rodziny

Szczegóły znajdziesz tutaj
.
W Janowie Lubelskim
19 i 20 maja 2017 r. uczniowie kl. II A i II B pod opieką pani Katarzyny Marciniak-Dzieciuch i pani Anny Załogi pojechali na wycieczkę do Janowa Lubelskiego. Pierwszego dnia pobytu udaliśmy się do Parku Linowego. Po przejściu szkolenia z zakresu posługiwania się sprzętem asekuracyjnym, ruszyliśmy na trasę. Najtrudniejsze okazało się przełamanie własnego strachu oraz lęku wysokości. Już po kilku minutach nieporadnych ruchów na wysokości każdy z nas zyskał swego rodzaju pewność siebie i w końcu spacerowanie wśród drzew zaczęło sprawiać nam prawdziwą przyjemność. Kolejną atrakcją, która czekała na nas, była wyprawa samochodami terenowymi po bezdrożach leśnych. Najbardziej utkwił nam w pamięci przejazd po terenie bagiennym.
Drugi dzień wycieczki był równie interesujący. Pierwszą atrakcją był paintball, który rozpoczął się od instruktażu obsługi sprzętu paintballowego. Po zapoznaniu się z zasadami gry i założeniu ubrań ochronnych rozpoczęliśmy zabawę. To były niezapomniane chwile! Drugą atrakcją tego dnia była wizyta u garncarza oraz w rezerwacie torfowiskowym Imielty Ług.
Zdjęcia zobacz tutaj.
II Szkolny Konkurs Wiedzy Rolniczej
16 maja 2017 r. odbył sie w naszej szkole II Szkolny Konkurs Wiedzy Rolniczej. Został on przygotowany w ramach realizacji projektu edukacyjnego przez uczniów klasy II B: Kamila Drewniaka, Jakuba Kozaka, Krzysztofa Kowalskiego i Adriana Doleckiego.
Do konkursu przystąpiło 16 uczniów, którzy zmierzyli się z pytaniami z zakresu mechanizacji rolnictwa, produkcji roślinnej i zwierzęcej. Oto laureaci:
I – Tomasz Kania, kl. II B
II miejsce – Kacper Czuchryta, kl. I B
III miejsce - Piotr Archała, kl. III A
Tekst: Anna Załoga
Serdecznie gratulujemy! Zdjęcia zobacz tutaj.
Bieszczady 2017
18 i 19 maja 2017 roku odbyła się wycieczka w Bieszczady dla uczniów gimnazjum. Głównym organizatorem wycieczki została wychowawczyni klasy IA pani Ewa Małysz-Kubić. Wycieczka udała się znakomicie, wszystkie punkty zaplanowane w programie wycieczki zostały zrealizowane, pogoda dopisała dzięki czemu mogliśmy podziwiać niezwykłe widoki. Uczestnicy wycieczki spisali się doskonale - swoim zachowaniem i postawą godnie reprezentowali naszą gminę i szkołę. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej i delektowania się pięknymi widokami tutaj.
Zajęcia w ramach projektu - wolontariat studencki Projektor
Dnia 11 i 17 maja dla klas trzecich odbyły się zajęcia w ramach projektu - wolontariat studencki Projektor. Prowadzili je studenci psychologi z KUL-u. Pierwszego dnia odbyły się zadania dotyczące naszego zachowania i emocji. Uczyliśmy się słuchać siebie na wzajem i poznawaliśmy swoje zainteresowania. Drugiego dnia braliśmy czynny udział w ilustrowaniu naszych odczuć oraz sprawianiu radości innym osobom. Jednym z najciekawszych ćwiczeń było zadnie polegające na całkowitym zaufaniu drugiej osobie. Przez cały czas towarzyszyły nam różne gry, zabawy , a nawet chwilami muzyka. Atmosfera była bardzo miła i przyjazna. Zdjęcia zobacz tutaj.
Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy z okazji „Święta Polskiej Niezapominajki”
Zarząd Okręgu LOP w Lublinie wyraża serdeczne podziękowanie Dyrekcji oraz Nauczycielom placówki za zainteresowanie uczniów Wojewódzkim Konkursem Przyrodniczym z okazji „Święta Polskiej Niezapominajki”. Prace zgłoszone na konkurs ocenione zostały przez profesjonalne jury, w wyniku czego wyłoniono zdobywców nagród oraz wyróżnień. Z państwa placówki III miejsce w konkursie fotograficznym dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych pod hasłem „Rośliny chronione województwa lubelskiego” otrzymał Eryk Gadzała uczeń klasy IB.
Spotkanie z Panem Jerzym Omelczukiem
27 kwietnia 2017 roku odbyło się niezwykłe spotkanie z Panem Jerzym Omelczukiem artystą – malarzem. Jerzy Omelczuk urodził się w 1957 roku w Siemiatyczach, z dziecięcym porażeniem mózgowym. Już w dzieciństwie zaczął malować ustami. Jego nauczycielami są Andrzej Grzelachowski, polski plastyk i Danuta Kaniewska. Najczęściej maluje olejem. Jako najdłużej malujący artysta z Polski, został członkiem Światowego Związku. W roku 2001 otrzymał z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczenie "Zasłużony działacz kultury". Do Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami należy od 1982 roku.
Uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć jak wygląda malowanie i tworzenie obrazów oraz wiele nauczyć się od Pana Jerzego – nigdy nie należy poddawać się a różne przeciwności w naszym życiu można pokonać. To spotkanie to ogromna lekcja życia i pokory.
Za przybycie do naszej placówki i tę niezmiernie ważną dla każdego lekcję podziękowała Dyrektor ZS w Mełgwi pani Halina Załoga. Na ręce pani Dyrektor Placówka otrzymała obraz pana Jerzego namalowany podczas spotkania.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Święto Konstytucji 3 Maja
27 kwietnia 2017 roku obchodziliśmy w naszej placówce rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczysta akademia obyła się dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Część artystyczną wykonali uczniowie z klasy V- uczniów przygotowała pani Katarzyna Wróbel. Pani Ewa Bieniek przygotowała uczennice z chóru. Dekorację wykonała pani M. Pietrzyk, zdjęcia pani Monika Gołąb, przygotowanie nagłośnienia pan R. Grygiel. Wszystkim uczniom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości składamy ogromne podziękowania. Zdjęcia zobacz tutaj.
X edycja powiatowego konkursu "Moje Spotkania z Europą"
Uczniowie naszego gimnazjum zostali laureatami X edycji powiatowego konkursu "Moje Spotkania z Europą" organizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące w Świdniku.
W kategorii: praca w języku angielskim:
I miejsce otrzymała Weronika Szabała z kl IB.
II miejsce: Patrycja Najda z kl. III A
III miejsce: Adrian Włosek z kl. IB
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
Tekst: M.Ż.
Wojewódzki Koncert Laureatów XI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla Gimnazjalistów "Przebudzeni do Życia"
24 kwietnia 2017r. w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie odbył się Wojewódzki Koncert Laureatów XI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla Gimnazjalistów "Przebudzeni do Życia". Wśród 21 recytatorów - reprezentantów wszystkich powiatów woj. lubelskiego, znalazła się uczennica naszego gimnazjum - Kamila Jesionek, która reprezentowała powiat świdnicki. Uczestników oceniało fachowe jury w składzie : Grażyna Jakubecka - aktorka Teatru im. J. Osterwy w Lublinie, Anna Krawczyk - kierownik Działu Edukacji Kulturalnej Centrum Kultury w Lublinie, Anna Kistelska - gł. instruktor ds. literatury i recytacji Wojewódzkiego Ośrodka Kultury, Przemysław Buksiński - recytator, monodramista,reżyser. Ponieważ rywalizacja była wielka, jury obradowało bardzo długo. Wśród grona wyróżnionych znalazła się również Kamila Jesionek, przygotowana przez Panią Elwirę Iwaniuk.
Dodatkową atrakcją spotkania były ciekawe warsztaty przeprowadzone przez Pana Patryka Pawelca. Gimnazjaliści zyskali nowe informacje dotyczące zasad recytacji i zachowania się na scenie.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Kamila Jesionek
KONKURSU NA SUPER LATAWIEC
Wójt Gminy Mełgiew i Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi jest organizatorem KONKURSU NA SUPER LATAWIEC
Regulamin konkursu znajdziesz tutaj.
Strona 1 z 50 1 2 3 4 > >>

Gimnazjum'

Dlaczego nasze Gimnazjum?


Jesień
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszego GIMNZJUM, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi: 164,77 zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

Batmat'
Na tej stronie znajdziesz wiele ciekawych zadań matematycznych.

Rok
Multimedia
Wybór Mediów

 

Szkolny

Jesień
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2007
Theme z-Disco by zszywak Powered by PHP-Fusion v6.01.17 © 2003-2005 1166960 Unikalnych wizyt