Nazwa Użytkownika Hasło      Zapamiętaj mnie
Czwartek, 05 Marzec, 2015
Nawigacja
Strona Główna
Dane teleadresowe
Nasz Patron
Nasze klasy
Biblioteka
Zajęcia dodatkowe
Plan lekcji
Podstawówka
Rada Rodziców
Baza szkoły
Samorząd uczniowski
Projekty edukacyjne
Odwozy
Basen
Artykuły
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Na mapie
Do pobrania

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 19
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: maciek
Konkurs "Porażeni iskrą wiedzy" o tematyce motoryzacyjnej
Zespół Szkół w Piaskach zorganizował po raz trzeci konkurs z cyklu "Porażeni iskrą wiedzy" o tematyce motoryzacyjnej. W naszej szkole etap eliminacji szkolnych najlepiej napisali uczniowie: Mateusz Matys, Mateusz Mazurek i Paweł Czuchryta i wraz z opiekunem Waldemarem Woźniakiem udali się na finał. Finał turnieju miał miejsce 4 marca 2015r. w Zespole Szkół w Piaskach. Wzięło w nim udział 22 uczniów z pięciu gimnazjów Powiatu Świdnickiego i Powiatu Krasnostawsiego. Uczeń naszego gimnazjum Mateusz Matys zajął II miejsce. Serdecznie gratulujemy.
Zobacz kilka zdjęć tutaj.
Wojewódzkie zawody sportowe: siatkówka dziewcząt
W sobotę 28.02.2015 roku na naszej hali sportowej odbyły się wojewódzkie zawody sportowe: siatkówka dziewcząt.
W zawodach uczestniczyły drużyny z: klubu sportowego Victory w Mełgwi, Krasienina, Wilkołaza, Pliszczyna. Poniżej zdobyte miejsca w kategorii
Starsze zawodniczki:
1 m-ce Pliszczyn
2 m-ce Mełgiew
3 m-ce Wilkołaz
4 m-ce Krasienin

Młodsze zawodniczki:
1 m-ce Krasienin
2 m-ce Mełgiew
3 m-ce Wilkołaz
4 m-ce Pliszczyn
Skład starszej drużyny z Mełgwi:
Weronika Górska
Wioleta Wawszczak
Martyna Spodar
Edyta Gajowiak
Ania Kulik
Angelika Jakubczak
Milena Kuta

Skład młodszej drużyny z Mełgwi:
Katarzyna Samborska
Natalia Gliniak
Patrycja Najda
Wiktoria Zelińska
Weronika Mondzelewska
Weronika Porębska
Wiktoria Torój
Maja Dulniak
Zawody odbywały się w miłej i przyjaznej atmosferze, w duchu sportowej rywalizacji. Podziękowania dla organizatora zawodów pana Krzysztofa Chyćko oraz absolwentów pomagających w sędziowaniu i pilnowaniu porządku.
Na uroczyste wręczenie pucharów, medali i dyplomów przybył Wójt Gminy Mełgiew Pan Ryszard Podlodowski. Relacja fotograficzna do obejrzenia tutaj.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Tekst Weronika Górska- uczennica klasy IIIB.
Spotkanie z uczniami i nauczycielami ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNIKI ROLNICZEJ
02.03.15r. w naszej szkole zagościli uczniowie wraz z nauczycielem z ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNIKI ROLNICZEJ im. Wincentego Witosa w Piotrowicach aby przekazać nam informacje o tej szkole ponadgimnazjalnej i zachęcić nas do podjęcia nauki w niej po ukończeniu klasy trzeciej gimnazjum. Dni Otwarte dla uczniów i rodziców odbędą się 26 marca 2015r. w godzinach 9:00-13:00.
Na spotkaniu z przedstawicielami tej szkoły byli uczniowie z klasy IIIA i IIIB- mogliśmy się dowiedzieć więcej o atmosferze w tej szkole, kierunkach proponowanych dla uczniów oraz obejrzeć prezentację na temat Szkoły.
Tekst: Weronika Górska- uczennica klasy IIIB

Spotkanie z panią Joanną Pawlak
27 lutego 2015 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Joanną Pawlak, psychologiem i doradcą zawodowym z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świdniku. Tematem spotkania było "Jak wybrać zawód i dalszy kierunek kształcenia". Udział wzięli uczniowie klas trzecich gimnazjum. Zdobyli nowe informacje na temat szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze szkoły.
Tekst: Sylwia Szymczak uczennica klasy IIIB
Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2015
26 lutego uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom". Test turniejowy najlepiej napisał i zajął I miejsce Patryk Talarowski, II miejsce zajęła Kasia Ostrowczak, a III miejsce wywalczyła Agata Stadnik. Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Pana Ryszarda Podlodowskiego Wójta Gminy Mełgiew pamiątkowe medale i drobne upominki. Nasza wspaniała trójka będzie reprezentowała Gminę Mełgiew w eliminacjach powiatowych turnieju. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy najlepszych lokat w dalszych etapach.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Turniej Siatkówki 2015
25.02.2015 roku odbyły się międzyklasowe zawody w siatkówkę. Zostały zorganizowane przez nauczyciela w-fu Pana Wojtka Iwaniuka, zawody sędziował Pan Krzysztof Chyćko. Po rozegraniu wszystkich meczy wyłoniono zwycięzcę turnieju, którym została drużyna klasy 3B. Na koniec Pani Dyrektor Halina Załoga wręczyła dyplomy. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Zdjęcia zostały zrobione przez Ewelinę Białą i możesz je zobaczyć tutaj.
Tekst uczennica klasy IIIA- Ewelina Biała
Fotografujemy zjawiska fizyczne
Gimnazjalisto weź udział w konkursie z fizyki pt. "Fotografujemy zjawiska fizyczne". Termin składania prac upływa 31 marca 2015 roku. Więcej informacji uzyskasz u nauczyciela fizyki.
Zapraszam zainteresowanych uczniów do robienia ciekawych zdjęć na konkurs.
Regulamin konkursu znajdziesz tutaj.
Dzień Środków Masowego Przekazu
24 stycznia przypada Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu. W tym dniu sześć uczennic klas trzecich naszego gimnazjum uczestniczyło w warsztatach dziennikarskich zorganizowanych przez I LO w Świdniku. Warsztaty przeprowadzili Ksiądz Leszek Surma, współzałożyciel Katolickiego Radia Lublin, pracownik lubelskiego Oddziału TVP, redaktor programu ,,Przystanek Ziemia”, Krzysztof piskorz pracownik naukowy w Zakładzie Dziennikarstwa UMCS oraz Michał Okseniuk pracownik naukowy w Zakładzie Dziennikarstwa UMCS oraz dziennikarz radiowy. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się między innymi o specyfice medialnych przekazów telewizyjnych, a także, jakie są różnice między dziennikarstwem internetowym i prasowym oraz jak buduje się komunikat prasowy.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Turniej szachowy
15.01. 2015 r. w naszej szkole odbył się turniej szachowy. Zawody odbywały się w trzech kategoriach: klas I ,klas II, klas III. Uczestniczyło w nich 16 uczniów. Turniej zorganizowali i przeprowadzili w ramach projektu uczniowie kl. II b pod opieką p. M. Pietrzyk.
Wszyscy uczniowie bardzo koncentrowali się na swoich partiach, planując strategiczne posunięcia, które zapewnić im miały zwycięstwo, nagrody lub przynajmniej uchronić przed porażką. Po zakończonych partiach niektórzy kibicowali kolegom, co było również pasjonujące, jak sama gra. W sali panowała atmosfera skupienia i rywalizacji. Zwyciężyli: B. Białkowski w kategorii klas I, J. Weremko w kategorii kl. II i P. Czuchryta wśród uczniów klas III. Zwycięzcy i wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy. Gratulujemy!
Zdjęcia zobacz tutaj.
Konkurs wiedzy o savoir-vivre
W styczniu w naszym gimnazjum odbył się szkolny konkurs „Obycie umila życie”. W konkursie, którego celem było propagowanie wśród młodzieży zasad kulturalnego zachowania, zarówno w domu, w szkole, wśród codziennych sytuacji życiowych oraz podczas oficjalnych spotkań, wzięło udział dziewięć zespołów dwuosobowych z klas I. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą teoretyczną i praktyczną na temat savoir vivre. I miejsce zajął duet P.Archała , D.Baran , II miejsce – G.Toporowski, K.Zieliński, III miejsce dwa duety- Z.Lewandowska, P.Najda i K.Pachuta, W.Trojanowska.Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy oraz nagrody za zajęcie poszczególnych miejsc. Konkurs zorganizowała M. Pietrzyk z pomocą N. Łopacińskiej i I. Marciniak z kl. II a.
Zdjęcia zobacz tutaj.

Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Władysława Broniewskiego
Już po raz czwarty w Liceum nr 1 w Świdniku 18. 02.2014 r. odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Władysława Broniewskiego. Wśród reprezentantów szkół gimnazjalnych powiatu świdnickiego znalazły się też uczennice Gimnazjum w Mełgwi: Natalia Łopacińska i Dominika Serenda z kl. IIa oraz Iwona Okoń z kl. IIb. Rywalizacja była wielka. Jury miało nie lada zadanie, gdyż wszyscy recytujący reprezentowali bardzo wysoki poziom. Ostatecznie przyznano 3 nagrody główne i 3 wyróżnienia. Wśród nagrodzonych znalazła się też gimnazjalistka z Mełgwi - Dominika Serenda. Zajęła ona III miejsce za oryginalną interpretację utworu "Zielony wiersz".
Kilka zdjęć zobacz tutaj.Strona 1 z 23 1 2 3 4 > >>
Multimedia
Wybór Mediów

 

Rok

Szkolny

Jesień
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2007
Theme z-Disco by zszywak Powered by PHP-Fusion v6.01.17 © 2003-2005 319580 Unikalnych wizyt