Nazwa Użytkownika Hasło      Zapamiętaj mnie
Na mapie

Najnowszy Użytkownik: maciek
Konkurs NBP

Konkurs NBP na pracę pisemną dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych
Narodowy Bank Polski zaprasza do udziału w kolejnej edycji Konkursu na pracę pisemną. Konkurs ogłaszany jest w dwóch kategoriach:
Gimnazja: Umiesz liczyć, licz na siebie. Twoje sposoby na dorabianie do kieszonkowego.
Szkoły ponadgimnazjalne: Od pasji do pensji! Czy Twoje hobby mogłoby stać się sposobem na zarabianie pieniędzy?
Celem Konkursu jest pogłębienie zainteresowań młodzieży ekonomią, sprawdzenie umiejętności praktycznego wykorzystania wiedzy ekonomicznej oraz zachęcenie dyrekcji i nauczycieli z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do wdrażania w nauczaniu ekonomii elementów praktycznych kształtujących umiejętność funkcjonowania uczniów w warunkach gospodarki rynkowej.
Do udziału w Konkursie zapraszamy uczniów publicznych i niepublicznych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (z wyłączeniem szkół dla dorosłych) uczęszczających do szkoły w roku szkolnym 2014/2015.
Autorom najlepszych prac oraz ich nauczycielom Kapituła przyzna nagrody.
Termin nadsyłania prac: 17 października 2014 r.
Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin Konkursu dostępne są na stronie: tutaj.

.
Pokazy fizyczne 2014
11 września 2014 roku grupa gimnazjalistów wraz z opiekunami udała się na 55 pokazy z Fizyki. Uczniowie mogli nie tylko uczestniczyć w pokazach ale również sami badać zjawiska fizyczne na korytarzu Instytutu fizyki UMCS gdzie znajdują się gabloty prezentujące ciekawe prawa i zjawiska fizyczne. Każdy uczeń miał możliwość eksperymentowania i poznawania fizyki w inny, ciekawy sposób. Wkrótce obszerniejsza relacja fotograficzna oraz opinie uczniów z wyjazdu na pokazy.
Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego
12.09.2014 roku grupa 44 gimnazjalistów wraz z opiekunami udała się do Warszawy zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego, muzeum i grób ks. Jerzego Popiełuszki oraz dworek Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.
Konkurs literacki „Mój Arsenał”

Regulamin konkursu literackiego „Mój Arsenał”,

pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Pana Bronisława Komorowskiego.

Szczegóły znajdziesz tutaj

55 pokazy z fizyki dla uczniów gimnazjum w Mełgwi
Wyjazd na pokazy z fizyki dla uczniów gimnazjum w Mełgwi odbędzie się 11.09.2014 ( czwartek ) o godz.9.00 autokarem szkolnym. Ilość miejsc ograniczona ( 35 miejsc ).Koszt wyjazdu 13 zł – bilet wstępu na pokazy. Pokazy z fizyki odbywają się na UMCS w Lublinie w Instytucie Fizyki. 55 Pokazy składają się z 4 części:

- Poprzez zabawę do praw fizyki

-Drgania i fale

- A jednak się kręci

- Temperatura i efekty cieplne

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na wyjazd , gwarantujemy moc wrażeń i niezwykłą lekcję fizyki. Zobaczysz to zrozumiesz…
IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu - Fryderyk Chopin - człowiek XXI wieku
Już czwarty rok z rzędu społeczność Gimnazjum nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie integruje się we wspólnym dziele przygotowania Konkursu "Fryderyk Chopin – człowiek XXI wieku". Skupienie się na kulturze wysokiej czyni nas lepszymi ludźmi. Fakt, że docieramy z naszą inicjatywą do uczniów i nauczycieli z całej Polski, daje pewność, że uczestniczymy w ważnym i wartościowym wydarzeniu. Sławienie wielkiego dzieła Fryderyka Chopina jest dla nas zaszczytem.
Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Fryderyk Chopin - człowiek XXI wieku" organizowanego przez Gimnazjum nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie.
Poniżej zamieszczamy program oraz regulamin tegorocznej edycji konkursu.
Plan lekcji na rok szkolny 2014/2015
Aktualny plan lekcji dla Gimnazjum w Mełgwi znajdziesz w zakładce Plan Lekcji
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015
1 września rozpoczęliśmy uroczyście nowy rok szkolny 2014/2015. Inauguracja zaczęła się mszą w kościele parafialnym w Mełgwi a następnie zostaliśmy powitani przez panią Dyrektor Halinę Załogę i całe grono pedagogiczne na hali sportowej naszego Zespołu. Pani Dyrektor złożyła uczniom życzenia wiary we własne możliwości, dużo pasji w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu talentów. Rodzicom–spokojnego roku szkolnego, a przede wszystkim zadowolenia z osiągnięć i sukcesów szkolnych swoich dzieci. Nauczycielom-wielu sukcesów edukacyjnych, wytrwałości w podejmowaniu ambitnych wyzwań, satysfakcji z pracy i realizacji swoich zamierzeń.

Następnie młodzież spotkała się z wychowawcami. Miło było zobaczyć znajome twarze i wymienić się wrażeniami z wakacji.

Wracamy do wytężonej pracy i nauki, pełni wiary i optymizmu i liczymy na same sukcesy.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 w Gimnazjum w Mełgwi odbędzie się w poniedziałek 1 września 2014 roku:
Godz. 8:30 – Msza Święta w Kościele
Godz.9:30 – spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych
Godz. 10:15 – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na hali sportowej

Półkolonie 2
PÓŁKOLONIE MEŁGIEW

Serdecznie zapraszamy na półkolonie letnie dla dzieci i młodzieży w wieku 6 – 16 lat, których co najmniej jedno z rodziców jest płatnikiem KRUS. Odpłatność 50,00 zł. Kolonie trwają w terminie 12 – 25.08.2014 r. Zapewniamy śniadanie i obiad dla uczestników.

W programie są:
zajęcia basenowe, sportowe, plastyczne, muzyczne itd.
wycieczki np. Magiczne Ogrody, jezioro Jedlanka, Kozłówka itd.

Serdecznie zapraszamy!!!

Zapisy trwają do 08.08.2014 r. (piątku) w sekretariacie Zespołu Szkół w Mełgwi lub pod nr telefonu 81 504-93-03.
Wykaz podręczników na rok szkolny 2014/2015

Wykaz podręczników na rok szkony 2014/2015 znajdziesz tutaj.
Strona 1 z 18 1 2 3 4 > >>
Wybór Mediów