Nazwa Użytkownika Hasło      Zapamiętaj mnie
Sobota, 19 Kwiecień, 2014
Nawigacja
Strona Główna
Dane teleadresowe
Nasz Patron
Nasze klasy
Biblioteka
Zajęcia dodatkowe
Plan lekcji
Podstawówka
Rada Rodziców
Baza szkoły
Samorząd uczniowski
Projekty edukacyjne
Odwozy
Basen
Artykuły
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Na mapie
Do pobrania

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 18
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: Robert kloc
Życzenia Wielkanocne 2014

Wszystkim odwiedzającym naszą stronę życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy.
Konkurs Urzędu Gminy w Mełgwi
Gmina Mełgiew ogłasza Konkurs Plastyczny - "Energia Przyjazna Środowisku" - wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii. Szczegóły znajdziesz tutaj.
XVIII Powiatowy Konkurs Recytatorski utworów K. K. Baczyńskiego
03. 04. 2014 r. w II LO im. K.K. Baczyńskiego w Świdniku odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Recytatorski utworów K. K. Baczyńskiego. Recytatorzy występowali w dwu kategoriach - gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Gimnazjum w Mełgwi reprezentowały dwie osoby - Magda Zielińska z IIIa, która zajęła III miejsce i Franek Ścirka - który zajął miejsce II. Otrzymali oni dyplomy i atrakcyjne nagrody. Gratulujemy sukcesu! E. Iwaniuk Zdjęcia zobacz tutaj.
Biblioteka zaprasza
Zachęcamy wszystkich gimnazjalistów do częstego odwiedzania naszej biblioteki szkolnej. Można wypożyczać lektury, ciekawe książki, czytać czasopisma, miło spędzić czas na długiej przerwie. Wiele ciekawych i przydatnych porad i wskazówek znajdziecie w zakładce Biblioteka. Szczególnie polecamy dla uczniów klas III i nie tylko – wkrótce egzaminy. Może warto skorzystać?!
Jeszcze raz konkurs z języka angielskiego
25 marca nasi uczniowie z klasy 3A ponownie wybrali się na konkurs z języka angielskiego: Mistrz Ortografii Angielskiej, tym razem do II Liceum im. K.K. Baczyńskiego... Z niecierpliwością czekamy na wyniki:)

Ciąg dalszy sukcesów naszych uczniów na polu języka angielskiego: w konkursie „Moje Spotkania z Europą”, organizowanym ponownie przez II Liceum w Świdniku, na podium wspięła się uczennica klasy 1A, Dominika Pachuta, zajmując trzecie miejsce. Gratulujemy! Na gratulacje zasłużyły też ponownie uczennice klasy 3A, Kaja Iwaniuk i Olga Załoga, uzyskując wyróżnienia za swoje prace!
Pokazy chemiczne
Dzień 21 marca, potocznie nazywany też Pierwszym Dniem Wiosny, lub, po cichu przez niektórych, Dniem Wagarowicza, ponownie dostarczył nam wielu atrakcji. W programie znalazły się m.in. Rozgrywki piłkarskie i siatkarskie, prowadzone przez p. Wojciecha Iwaniuka, rozgrywki szachowe, prowadzone przez p. Grażynę Sobocką, konkurs na najlepsze przepranie, zorganizowany przez p. Magdalenę Żyszkowską, oraz warsztaty chemiczne prowadzone przez p. Emilię Anulewicz.
Zdjęcia z pokzów chemicznych zobacz tutaj.
Warsztaty i konkurs w I Liceum Ogólnokształcym im. W. Broniewskiego w Świdniku
17 marca uczniowie Naszego Gimnazjum wzięli udział w dwóch wydarzeniach organizowanych przez I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego w Świdniku: Warsztatach Chemicznych i konkursie: Idiomy w Języku Angielskim. Nie obyło się też bez sukcesów: Uczeń klasy 3A, Franciszek Świrka, został wyróżniony za swój wiersz – dyplom z gratulacjami z tego tytułu otrzymał 1 kwietnia w czasie dni otwartych tej szkoły. Więcej czytaj tutaj.
Talent Game – Tajemnice Aeropolis

W ostatnich dniach przed egzaminem gimnazjalnym uczniowie mogą czuć się zaniepokojeni i zagubieni. Przed nimi pierwsza trudna decyzja w życiu i pytanie: co dalej? Młodym ludziom często brakuje pewności, jaką drogę powinni wybrać. Potrzebują wskazówki bądź inspiracji do poszukiwań, a przy tym kluczowa może być rola nauczyciela. To właśnie nauczyciel wielokrotnie wspiera swoich uczniów, przedstawia im możliwości, jakie mają, oraz wskazuje obszary, z którymi radzą sobie lepiej.

Bywa jednak, że nauczycielowi trudno zmotywować ucznia do wnikliwej analizy swoich mocnych stron i możliwości dalszego rozwoju. Dlatego podpowiadamy, jak w łatwy i skuteczny sposób zachęcić uczniów do odnalezienia kompetencji, z którymi radzą sobie lepiej.

W ostatnich tygodniach przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej zachęcamy nauczycieli do udostępnienia uczniom gry Talent Game stanowiącej skuteczny i bardzo przyjemny sposób na sprawdzenie siebie, czyli poznanie swoich zdolności czy też zainteresowań. Talent Game – Tajemnice Aeropolis to gra, która pozwala na zbadanie predyspozycji zawodowych. Jej celem jest pomoc w dokonaniu właściwego wyboru zawodu i obraniu odpowiedniego kierunku rozwoju.

Po przejściu gry uczeń otrzymuje raport – wyniki uzyskane w grze ułatwią samopoznanie i zainspirują do podjęcia działań w danym kierunku. Mogą również posłużyć jako wstępny materiał diagnostyczny – w raporcie znajdują się informacje o trzech kluczowych kompetencjach ucznia, z którymi radzi sobie najlepiej.

Po wprowadzeniu swoich wyników do systemu uczeń otrzyma automatycznie wygenerowane odpowiednie dla niego kierunki studiów. Dowie się tu również, z których przedmiotów powinien zdawać maturę, czyli jaki profil klasy powinien wybrać w szkole ponadgimnazjalnej.

Grę można pobrać ze strony:www.gieldagimnazjalna.pl
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jest polskim świętem państwowym, obchodzonym corocznie 1 marca. Ustanowione zostało na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011. Jest ono wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji, którzy nigdy nie pogodzili się z faktem, iż Polska po zakończeniu okupacji hitlerowskiej nie odzyskała prawdziwej wolności.
Chcąc oddać hołd wszystkim pomordowanym i prześladowanym przez system komunistyczny w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona „Żołnierzom Wyklętym”. Wystąpili uczniowie klas II „A”, I „A” , III „C” oraz III „A”. Nad całością występu czuwała Pani Ewa Małysz-Kubić. Nagłośnieniem zajął się Pan Waldemar Woźniak, zaś dekorację wykonała Pani Monika Woźniak - Gołąb.
Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Pan Radosław Brzózka -Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Świdniku, Pan Adam Ścirka - Radny Powiatu w Świdniku, Pan Michał Piotrowicz Z-ca Wójta Gminy Mełgiew, Pani Anna Ciechan Dyrektor SP w Podzamczu oraz Pani Magdalena Mazurek - Ścirka po. Dyrektora SP w Krzesimowie.
W drugiej części uroczystości odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Historycznego „Ocalić od zapomnienia… wojenne wspomnienia moich bliskich”. Lista laureatów konkursu dostępna tutaj, a zdjęcia prac zobacz tutaj. Zdjęcia z uroczystości zobacz tutaj.
PISA 2014
13.03.2014 roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w badaniu PISA 2015- Programie Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów. PISA jest projektem badawczym w którym biorą udział uczniowie z ponad 60 krajów z całego świata. W naszym kraju program jest koordynowany przez MEN, a realizowany przez Instytut Badań Edukacyjnych. Badanie PISA jest przeprowadzane od roku 2000. Dzięki niemu można ocenić, jak zmienia się poziom wiedzy i umiejętności młodzieży.
Przedmiotem badania są umiejętności uczniów uporządkowane w trzech następujących dziedzinach: czytanie i rozumowanie w naukach humanistycznych (reading literacy), matematyka (mathematical literacy) oraz rozumowanie w naukach przyrodniczych (scientific literacy). Te trzy dziedziny uważa się za decydujące o możliwościach dalszego rozwoju, zarówno indywidualnego jak i społecznego i gospodarczego. Teoretyczne założenia pomiaru umiejętności zakotwiczone są w koncepcji uczenia się przez całe życie (Lifelong Learning). Program PISA bada, w jakim stopniu uczniowie w końcowej fazie powszechnego jednolitego kształcenia dysponują kapitałem wiedzy i umiejętności, potrzebnych we współczesnym świecie w dorosłym życiu, w tym również na rynku pracy.
Badanie jest adresowane do uczniów z jednego rocznika, bezpośrednio po ukończeniu piętnastego roku życia. W Polsce są to głównie uczniowie trzecich klas gimnazjum. Każdy z uczniów biorących udział w teście wypełniał kwestionariusz z pytaniami na temat szkoły, nauki i opinii związanych z główną dziedziną badań. Zasadniczym narzędziem, stanowiącym podstawę badania umiejętności uczniów, był test kompetencyjny.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Zebranie z rodzicami
26 marca 2014 roku, godz. 16:30 Zebranie z Rodzicami.
Strona 1 z 15 1 2 3 4 > >>
Multimedia
Wybór Mediów

 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Szkolny

Jesień
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2007
Theme z-Disco by zszywak Powered by PHP-Fusion v6.01.17 © 2003-2005 208548 Unikalnych wizyt