Nazwa Użytkownika Hasło      Zapamiętaj mnie
Czwartek, 27 Listopad, 2014
Nawigacja
Strona Główna
Dane teleadresowe
Nasz Patron
Nasze klasy
Biblioteka
Zajęcia dodatkowe
Plan lekcji
Podstawówka
Rada Rodziców
Baza szkoły
Samorząd uczniowski
Projekty edukacyjne
Odwozy
Basen
Artykuły
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Na mapie
Do pobrania

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 19
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: maciek
Gra terenowa w Mełgwi
O godz. 9:45 w poniedziałek 24.11.2014 roku 6 grup wraz z liderami wyruszyło na grę terenową w Mełgwi. Było ogromne zaangażowanie, rywalizacja i dużo pozytywnych emocji. Uczniowie rozwiązywali zadania, zdobywali punkty a przy okazji poznawali swoją najbliższą okolicę i praktyczną wiedzę. Grę terenową „Nasza Mała Ojczyzna - Mełgiew” w ramach projektu „Mała ojczyzna – wspólna sprawa” zorganizowali i przeprowadzili wolontariusze z Projektora – wolontariatu studenckiego.

Każda grupa otrzymała koszulki, opaski odblaskowe- zwycięzcy Puchar. Pierwsze 3 drużyny zostały ponadto nagrodzone pendrive-ami. Na koniec było podsumowanie gry, smaczny poczęstunek, gorąca herbata i przepyszna pizza.

Ogromne podziękowania dla studentów za przeprowadzenie gry terenowej dla naszych gimnazjalistów oraz dla dorosłych opiekunów drużyn: p. W. Iwaniuka, p. R. Grygla, ks. R. Lewandowskiego, ks. P. Szczyglińskiego, p. S. Zielonki i p. K. Chyćko.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Najbliższe wydarzenia
27.11.2014 Zabawa Andrzejkowa w SP - początek godz. 15.30 dla klas IV-VI

27.11.2014 Dyskoteka Andrzejkowa w Gimnazjum- początek godz.16.00

27.11.2014 – 3 i 4 lekcyjna zabawa andrzejkowa dla klas 0-III- miejsce I piętro SP + wróżby andrzejkowe przygotowane przez gimnazjalistki

4.12.2014 godz.14.00 – Rada w Gimnazjum

4.12.2014 godz. 15.30 – zebranie z Rodzicami w SP

4.12.2014 godz.16.00- zebranie z Rodzicami w Gimnazjum
Nowy plan lekcji


UWAGA !!!PLAN LEKCJI w Zespole Szkół w MEŁGWI w roku szkolnym 2014/2015 (aktualny od dnia 17.11.2014 roku) pobierz tutaj

Gra terenowa
Regulamin edukacyjnej gry terenowej „Nasza Mała Ojczyzna - Mełgiew” w ramach projektu „Mała ojczyzna – wspólna sprawa” znajdziesz w załączniku.
Gra skierowana jest dla uczniów klas III gimnazjum uczestniczących w projekcie. Planowany termin gry to 24.11.2014 roku (poniedziałek) w godz. 9:0 -12:0, podsumowanie gry do godz. 13:00.
Możesz zapoznać się harmonogramem gry terenowej klikając tutaj.
Rocznica odzyskania Niepodległości 2014
6 listopada 2014 r. w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości. W montażu słowno-muzycznym pt. A Polska stała się faktem! uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej przybliżyli fragment historii Polski, która po 123 latach niewoli stała się państwem wolnym, wróciła na mapy Europy.
We wzruszających utworach poetyckich recytowanych na tle refleksyjnych podkładów muzycznych oraz piosenkach i pieśniach patriotycznych młodzież naszej szkoły oddała cześć tym, którzy walczyli i ginęli za ojczyznę.
Podczas uroczystości nagrodzeni zostali także uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym poświęconym patronowi naszej szkoły - marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.
11 listopada uczniowie ponownie zaprezentowali część artystyczną w kościele parafialnym podczas uroczystej Mszy Świętej sprawowanej w intencji naszej Ojczyzny, na której zgromadzeni byli przedstawiciele władz gminnych oraz wszyscy, którym historia naszego kraju nie jest obojętna.
Tekst: Katarzyna Wróbel
Zdjęcia zobacz tutaj.
Nowy Samorząd Uczniowski

30 października w Naszej Szkole odbyły się wybory na członków samorządu szkolnego, oraz ich opiekuna. Kandydaci sporządzili plakaty, w których zaprezentowali swoje programy. Wyniki wyborów są następujące: przewodniczącym samorządu został Bartłomiej Białkowski (kl 1b), zastępcą Sylwia Szymczak (kl 3b), a funkcje sekretarza objęła Weronika Górska (kl 3b). Natomiast na opiekuna wybrany został mgr Radosław Grygiel. Miejmy nadzieje, że będą Oni dobrze spełniać swoje nowe funkcje i wszyscy będą z nich zadowoleni.
Tekst: Bartłomiej Białkowski
Konkurs Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego
26 października 2014 r. nasze uczennice: Dominika Serenda i Agnieszka Trybuła z klasy 2b wraz z Chórem CANTO wzięły udział w Konkursie Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego. Eliminacje odbyły sie w Centrum Kultury w Lublinie. Decyzją Jury Chór zakwalifikował się do koncertu Galowego stając sie LAUREATEM tego Konkursu. Koncert Galowy odbył się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie 10 listopada 2014 r. Chór CANTO nagrodzony został nagrodą finansową . Dyrygentem chóru jest Ewa Bieniek. Gratulujemy!!!
Zdjęcia zobacz tutaj.
Ślubowanie klas pierwszych 2014
30 października w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów pierwszych klas. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor swoim przemówieniem. Następnie pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami i przynosić chlubę swojemu gimnazjum. Później zaprezentowali się całej szkole. Każdy uczeń 1a powiedział coś o sobie, natomiast 1b zaprezentowała klasowy śpiew. Kolejnym krokiem było wykonanie zadań przygotowanych przez ich starszych kolegów z klasy 2a. Musieli między innymi odpowiedzieć na różne pytania oraz przejść przez tor przeszkód. Wszystkim dopisywał humor i na pewno przez długi czas będą mile wspominać to wydarzenie.
Tekst: Bartłomiej Białkowski
Zdjęcia zobacz tutaj.
Wspomnienie Św. Jana Pawła II
21 października w naszym Gimnazjum uroczyście wspominaliśmy świętego Jana Pawła II. Wszyscy zebrali się na hali sportowej. Pani Dyrektor Halina Załoga w pięknych słowach przypomniała postać naszego wielkiego rodaka. Następnie młodzież zaprezentowała wiersze i pieśni związane z Papieżem Polakiem. Kolejnym punktem uroczystości był Powiatowy Konkurs Plastyczno-Recytatorski „Rodzina droga do świętości w nauczaniu Jana Pawła II - a współczesne zagrożenia”. Uczestnicy wystąpili w II kategoriach. Wśród gimnazjalistów pierwsze miejsca ex aequo zajęli: Natalia Łopacińska i Grzegorz Toporowski. Z grona uczniów szkół podstawowych najlepiej zaprezentowała się Alicja Wasilewska ze Szkoły Podstawowej w Mełgwi, drugie miejsce zajęła Martyna Walczak ze Szkoły Podstawowej w Mełgwi jak również Dawid Czupryn ze Szkoły Podstawowej w Dominowie. Trzecie miejsce przypadło Zofii Okoń także z Dominowa. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny w którym wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Lekcja historii 2014
We wtorek 21 października 2014 roku uczniowie naszego Zespołu uczestniczyli w ciekawej lekcji historii. Tematem przewodnim była Starożytna Grecja. Wszyscy przenieśliśmy się na Olimp do siedziby greckich bogów. Mitologię grecką przybliżyła nam grupa artystyczna, która zawitała do naszej szkolnej społeczności. Z ciekawością wysłuchaliśmy informacji dotyczących zamierzchłych czasów starożytnej Grecji, niektórzy z nas mieli okazję przekonać się na „własnej skórze” jak ciężko było walczyć w owych czasach. Ta „żywa lekcja historii” na długo zapadnie w naszej pamięci. Na podstawie www.sp-krzesimow.pl.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Projektor
Dzisiaj, 16 października 2014r. studentki Magdalena, Patrycja i Karolina przeprowadziły dla chętnych gimnazjalistów z klas III pierwsze spotkanie w ramach warsztatów edukacyjnych. Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani z tematyką projektu oraz ideą wolontariatu. Uczestniczyli w zabawach integracyjnych, np. moje imię mówi o mnie, zgadnij, o kogo chodzi, po mojej prawej stronie, chwytanie mioteł po wywołaniu imienia . Tworzyli kontrakt (małą Konstytucję).
Działania właściwe: Mała ojczyzna- burza mózgów/dyskusja. „Moja mała ojczyzna”- tworzenie mapy atrakcji/ważnych miejsc w miejscowości i sugestie co uczniowie chcieliby zmienić, praca w kilkuosobowych grupach. Patriotyzm- dyskusja w oparciu o cytaty dotycząca tego, czym jest patriotyzm oraz patriotyzm lokalny i jakie formy obecnie może przybierać, podanie np. w formie wykreślanki przykładów lokalnego patriotyzmu i dopisanie własnych pomysłów, zadanie w kilkuosobowych grupach.
Zdjęcia z warsztatów zobacz tutaj.
Strona 1 z 20 1 2 3 4 > >>
Multimedia
Wybór Mediów

 

Rok

Szkolny

Jesień
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2007
Theme z-Disco by zszywak Powered by PHP-Fusion v6.01.17 © 2003-2005 285875 Unikalnych wizyt