Nazwa Użytkownika Hasło      Zapamiętaj mnie
Sobota, 28 Marzec, 2015
Nawigacja
Strona Główna
Dane teleadresowe
Nasz Patron
Nasze klasy
Biblioteka
Zajęcia dodatkowe
Plan lekcji
Podstawówka
Rada Rodziców
Baza szkoły
Samorząd uczniowski
Projekty edukacyjne
Odwozy
Basen
Artykuły
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Na mapie
Do pobrania

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 20
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Bialkowski
Wiosna 2015
23.03.2015 roku odbył się konkurs na najciekawszy strój wiosenny. Po dłuższej naradzie zdecydowaliśmy, że pierwsze miejsce zajął Dawid Baran z klasy 1a, drugie miejsce Mateusz Kucharski z klasy 1b, a trzecie Ola Serenda z klasy 1a.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Targi Edukacyjne 2015
25.03.2015 roku uczniowie Gimnazjum byli na targach Edukacyjnych w Lublinie. Mogli tam zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych Lublina.
Wyjazd uczniów zorganizował pedagog szkolny pani Grażyna Pietraszko.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Gimnazjalista na zawodowym rozdrożu
W piątek 20 marca 2015 roku, piętnaścioro uczniów uczestniczyło w przedsięwzięciu organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Lublinie pod tytułem „Gimnazjalista na zawodowym rozdrożu”. Udział w przedsięwzięciu umożliwił uczniom praktyczne zapoznanie się z czynnościami wykonywanymi w danym zawodzie.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Szkolenie na mediatorów
18.03.2015r. sześcioro uczniów naszego Gimnazjum wybranych przez koleżanki i kolegów wzięło udział w szkoleniu na mediatorów rówieśniczych. Szkolenie odbyło się w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Prowadzone było przez sędziów Sądu Okręgowego i psychologów.
Cele i założenia programu Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie pt. „Mediacje rówieśnicze sposobem na przezwyciężanie przemocy i agresji w szkole” realizowanego wspólnie z Kuratorium Oświaty w Lublinie.
Głównym celem programu jest przeciwdziałanie agresji i innym patologicznym zachowaniom młodzieży w szkole a w szczególności promocja rozwiązywania konfliktów i sporów rówieśniczych bez przemocy oraz odniesienie kultury prawnej w szkołach poprzez propagowanie idei sprawiedliwości naprawczej oraz uczenie dzieci i młodzieży, że każdy konflikt można rozwiązać poprzez dialog prowadzący do porozumienia.
W ramach programu młodzież szkół objętych programem weźmie udział w serii spotkań edukacyjnych. W trakcie pogadanek zostanie przekazana uczniom wiedza o zagadnieniach prawnych i sprawiedliwości naprawczej. Gimnazjaliści otrzymają odpowiedź na pytania: czym jest prawo, kiedy mamy do czynienia z jego naruszeniem, co to jest przestępstwo i jakie są jego konsekwencje. Poznają anatomię i psychologię konfliktu. W sposób szczególny eksperci prowadzący pogadanki skupią się na zaprezentowaniu mediacji, jako głównej metody radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych.
Spośród uczniów klas pierwszej i drugiej zostaną wyłonieni potencjalni arbitrzy- mediatorzy, rówieśniczy, którzy wcielą się w role mediatorów i koordynatorów do spraw mediacji w Sądach Rejonowych danego okręgu warsztatów nabędą umiejętności potrzebne do niesienia pomocy innym w rozwiązywaniu konfliktów.
Zdjęcia zobacz tutaj.
MATEMATYKA W OBIEKTYWIE
New Page 1

 

   

Nauczyciele matematyki serdecznie zapraszają młodzież szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w IV edycji  konkursu matematyczno - fotograficznego

"Matematyka w obiektywie".

Regulamin i kartę zgłoszenia znajdziesz tutaj

Projektor 2015
W ramach programu Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności „PROJEKTOR - wolontariat studencki” zostanie zrealizowany w Zespole Szkół w Mełgwi następujący projekt edukacyjny: JA i TY razem MY w terminie od 2015-03-23 do 2015-04-20.
Celem tych zajęć jest integracja uczniów w klasie. Pokazanie możliwości i metod dobrej współpracy. Sposoby rozwiązywania konfliktów w grupie, a także poznanie własnych mocnych stron, które dzieci mogą wnieść w życie szkoły i klasy. Grupa docelowa(wiek, liczba uczestników): 2A gimnazjum (14-15 lat), ok. 20 osób

Z ramowym planem i tematyką zajęć możesz zapoznać się tutaj.
XIII Corrida Ortograficzna
17 marca 2015 r. nasza szkoła zamieniła się w arenę walk z „bykami”. Stało się to za sprawą XIII Powiatowej Corridy Ortograficznej – konkursu ortograficznego dla uczniów klas VI szkół podstawowych powiatu świdnickiego.
Wyzwanie podjęło 21 uczniów, którzy zmierzyli się z niełatwym dyktandem oraz testem sprawdzającym rozumienie i umiejętność stosowania reguł ortograficznych. Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą ortograficzną i doskonale poradzili sobie z zadaniami.
Prace zostały sprawdzone przez nauczycieli – polonistów, którzy przyjechali
z uczniami.
Najlepszym torreadorem i zdobywczynią I miejsca okazała się Aleksandra Giza ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku, która napisała bezbłędnie dyktando i uzyskała maksymalną liczbę punktów za poprawnie rozwiązany test. Uczennica ta została przygotowana przez Panią Beatę Jasielską. II miejsce zajęła Paulina Wójcik ze Szkoły Podstawowej w Siostrzytowie. Miejsce III zajęli: Paulina Łabarzewska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Świdniku oraz Jarosław Leśny – uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdniku. Miejsce IV zajęły dwie uczennice: Kinga Waryszak ze Szkoły Podstawowej w Dorohuczy i Iga Nowacka ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, które wręczyła Pani Dyrektor Halina Załoga oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu – Pan Leszek Czechowski. Podziękowania otrzymali także nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu.
Zmaganiom konkursowym towarzyszyła miła atmosfera. Uczniowie mieli czas na wspólną zabawę, którą koordynowały uczennice klasy II a naszego gimnazjum. Wszyscy mogli się zrelaksować i lepiej poznać, a czas oczekiwania na wyniki konkursu umilił słodki poczęstunek.
Nad całością przygotowań i przebiegiem konkursu czuwały organizatorki: p. Elwira Iwaniuk i p. Katarzyna Wróbel. Scenografię przygotowała p. Marlena Kulbicka, a uczestnikami zaopiekowała się p. Marzenna Pietrzyk.
Zdjęcia znajdziesz tutaj.
Powiatowy turniej siatkówki 2015
10.03.15r. w Piaskach odbyły się powiatowe zawody dziewcząt w siatkówkę. Naszą szkołę reprezentowały dziewczyny z klas 1-3 gimnazjum. Po trzech rozegranych meczach z Piaskami oraz Trawnikami dziewczyny zdobyły 1 miejsce. W skład drużyny wchodziły:
Weronika Górska
Wioleta Wawszczak
Ania Kulik
Weronika Porębska
Martyna Spodar
Wiktoria Torój
Kasia Samborska
Natalia Gliniak
Maja Dulniak
Wiktoria Zielińska
Patrycja Najda
Weronika Mondzelewska
Izabela Wasilewska

Zdjęcia zobacz tutaj.
Targi edukacyjne w Świdniku
9.03.15r. uczniowie klas trzecich gimnazjum byli na Targach Edukacyjnych w Świdniku. Prezentowały się tam szkoły ponadgimnazjalne ze Świdnika, Piask, Trawnik i Rybczewic. Pobyt na Targach ma pomóc uczniom wybrać zawód i dalszą drogę kształcenia.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Konkurs Matematyczno-Ekonomiczny
Konkurs Matematyczno-Ekonomiczny dla gimnazjalistów organizowany przez XIX LO w Lublinie.
W imieniu nauczycieli XIX-go Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie, zapraszamy wszystkich gimnazjalistów z województwa lubelskiego do wzięcia udziału w Konkursie Matematyczno-Ekonomicznym.
Konkurs – ze względu na swoją nietypową formę – adresowany jest nie tylko do najlepszych matematyków, ale do wszystkich uczniów, którzy chcieliby sprawdzić swoje możliwości i powalczyć o najwyższe laury. Jeśli zainteresowani mogą pochwalić się „lekkim piórem”, wyobraźnią, a zagadnienia matematyczne, bądź ekonomiczne nie są im obce, jest to zadanie właśnie dla nich!
Do konkursu można przystąpić indywidualnie lub w dwuosobowych drużynach. Konkurs składa się z dwóch części. Zadaniem uczestników jest przesłanie w terminie do 30 kwietnia samodzielnie napisanej pracy na jeden z podanych tematów oraz wypełniony formularz zgłoszeniowy.
Autorzy najwyżej ocenionych prac wezmą udział w finale, podczas którego wygłoszą 10 – minutowy referat omawiający wybrane zagadnienie oraz odpowiedzą pisemnie na dwa pytania związane z tematem ich pracy.
Wszyscy finaliści otrzymają dyplomy uczestników i nagrody pocieszenia, a laureaci dodatkowe nagrody(pierwsze trzy miejsca będą uhonorowane tabletami).
Szczegóły uczestnictwa w konkursie znajdują się w załączonym regulaminie. Tematy prac w załączniku.
Do pobrania:
Regulamin konkursu Opis konkursu Formularz zgłoszenia Tematy prac
Odkrywamy talenty
Szkoła nasza zachęca uczniów do rozwijania swoich talentów i pasji - staramy się promować zdolnych i aktywnych uczniów i pokazywać ich zainteresowania. Jeśli masz odwagę i chcesz podzielić się swoimi zainteresowaniami: sportowe, plastyczne lub inne zgłoś się do przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego. Jako szkoła chcemy wspierać rozwój naturalnych zdolności uczniów.
Czekamy na pierwszych odważnych gimnazjalistów- zaskocz swoich kolegów czymś pozytywnym i oryginalnym.
Strona 1 z 24 1 2 3 4 > >>
Multimedia
Wybór Mediów

 

Rok

Szkolny

Jesień
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2007
Theme z-Disco by zszywak Powered by PHP-Fusion v6.01.17 © 2003-2005 326210 Unikalnych wizyt