Nazwa Użytkownika Hasło      Zapamiętaj mnie
Sobota, 25 Kwiecień, 2015
Nawigacja
Strona Główna
Dane teleadresowe
Nasz Patron
Nasze klasy
Biblioteka
Zajęcia dodatkowe
Plan lekcji
Podstawówka
Rada Rodziców
Baza szkoły
Samorząd uczniowski
Projekty edukacyjne
Odwozy
Basen
Artykuły
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Na mapie
Do pobrania

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 20
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Bialkowski
Egzamin 2015

Jak co roku uczniowie trzecich klas gimnazjów w całej Polsce przystąpili do egzaminów kończących naukę w gimnazjum. We wtorek 20 kwietnia 2015r. uczniowie naszej szkoły też pocili się nad testami z języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie i historii. Jutro egzaminy z przedmiotów ścisłych, a w czwartek z języków obcych.

Zdjęcia z pierwszego dnia egzaminów zobacz tutaj.
Edu Zabawy
Niedawno powstała nasza strona www.eduzabawy.com
Znajdują się na niej gry edukacyjne przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz dla dzieci ze szkół podstawowych jak i gimnazjalnych.
Pragniemy serdecznie zaprosić Państwa na naszą stronę.
Treść, która się na niej znajduje jest zupełnie darmowa, ponieważ zależy nam na rozwoju intelektualnym młodego pokolenia.
Jeśli zawartość strony okaże się interesująca mogą Państwo podzielić się nią ze znajomymi, bądź rodzicami dzieci.
Pozdrawiamy
zespół www.eduzabawy.com.
Zajęcia warsztatowe
W piątek 10.04.2015 r. oraz poniedziałek 13.04.2015r. odbyły się kolejne zajęcia warsztatowe z panią Moniką i Marzeną z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Tematem pierwszych zajęć były nasze mocne strony. Mieliśmy okazję wykonać, na drewnianej deseczce w kształcie serca, nasz własny symbol oraz podstawki pod szklanki lub zakładki do książek metodą decupage. Wszyscy dobrze się bawiliśmy. Szczególnie dużo radości dostarczyło nam wymyślenie i wykonanie własnych symboli.
Tematem poniedziałkowych zajęć był stres. Dowiedzieliśmy się co jest jego przyczyną i jak sobie z nim poradzić. Mieliśmy okazję wykonywać proste ćwiczenia relaksacyjne leżąc na piankowych matach.
Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie.
Dominika Pachuta- Kl. IIA
Konkurs Recytatorski Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
16.04.2015 r. po raz XIX w II Liceum Ogólnokształcącym w Świdniku odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Wśród uczestników szkół gimnazjalnych powiatu świdnickiego znaleźli się także reprezentanci naszego gimnazjum: Kamila Jesionek z kl.Ib, Patrycja Najda i Dawid Baran z Ia i Katarzyna Ostrowczak z kl.II a.
Rywalizacja pomiędzy recytującymi była wyrównana i wszyscy reprezentowali bardzo wysoki poziom. Jury przyznało 4 główne nagrody i 2 wyróżnienia. Wśród nagrodzonych znalazł się Dawid Baran, uczeń naszego gimnazjum, który zajął II miejsce.
Zdjęcia zobacz tutaj.
CIEKAWA FIZYKA
Nauka wtedy staje się łatwa i zrozumiana, gdy uczeń może sam ją badać i doświadczać, obserwować i wyciągać wnioski. Uczniowie klas I prezentowali na lekcjach fizyki eksperymenty fizyczne- nie raz udało się zaskoczyć i zadziwić swoich kolegów. Relację fotograficzną można zobaczyć tutaj.
„Król też człowiek- czyli historia Jagiellonów według Wincentego Kadłubka i innych polskich kronikarzy.”
Uczniowie wszystkich klas gimnazjum mogli obejrzeć ciekawy projekt przygotowany przez klasę V szkoły podstawowej pod kierunkiem wychowawczyni pani Ewy Małysz-Kubić. Dla klas III to doskonała powtórka przed zbliżającym się egzaminem. Projekt miał na celu poznanie , a tym samym zrozumienie epoki średniowiecza i renesansu odkrycie fascynującej kultury epoki Jagiellonów.
Uczniowie poznali tę epokę z własnej perspektywy, zajmując się zagadnieniami, które ich interesowały takie jak: moda , obyczaje dworskie, tradycje kulinarne, kultura rycerska, bitwy tej epoki czy poznanie bliżej najwybitniejszych postaci. Ważnym elementem był położenie nacisku na wartości i ideały epoki, które należy zachować i pielęgnować, rozpowszechniać we współczesnym świecie.
tutaj.
Konkurs pt. „Uczę się dla moich marzeń”

Instytut Badań Edukacyjnych organizuje konkurs pt. „Uczę się dla moich marzeń” dla uczniów szkół gimnazjalnych.
Konkurs polega na napisaniu przez ucznia pracy na temat wykorzystania wiedzy i umiejętności zdobytych w szkole - z biologii, chemii, fizyki lub geografii, w swoim przyszłym zawodzie. Przyjmowanie zgłoszeń trwa od 1 do 30 kwietnia 2015 roku.
Celem konkursu jest promocja idei uczenia się przez całe życie wśród uczniów oraz myślenia o nauce jako długotrwałym procesie.
Szczegóły znajdziesz tutaj.
Formularz zgłoszenia pobierz tutaj.

Zawody w piłkę nożną 2015
27 marca 2015r. w naszej szkole odbyły się zawody na orliku w piłkę nożną. Do rywalizacji przystąpiła drużyna z naszej szkoły oraz ze Świdnika i Bystrzejowic.
Zawody odbywały się w miłej i przyjaznej atmosferze, w duchu sportowej rywalizacji. Podziękowania dla organizatora zawodów pana Wojtka Iwaniuka.
Tekst: Ewelina Biała kl. 3A
Zdjęcia zobacz tutaj.
Gra o prąd
31.03.2015 roku grupa zainteresowanych gimnazjalistów uczestniczyła w 3 godzinnym ciekawym spotkaniu na temat gry edukacyjnej pt. "GRA o PRĄD", która jest dostępna on-line przez przeglądarkę WWW dotycząca branży energetycznej i odnawialnych źródeł energii (OZE). Gra jest przeznaczona dla szkolnych zespołów uczniów-graczy z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a jej przedmiotem jest energetyka i OZE (energia: wiatrowa, słoneczna, wodna, biogaz). Na podstawie wyników zespołów i graczy powstaną rankingi. Gra prezentuje w ciekawy sposób wiedzę z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii (30 kursów e-learningowych na 3 poziomach trudności).
Nasi uczniowie z zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu, mogli testować grę, oglądać mapy naszych terenów, doskonalić swoje umiejętności na komputerach szkolnych jak i tabletach przywiezionych przez prowadzącego szkolenie. Każdy z naszych uczniów otrzymał płytę z grą i pamiątkowy długopis a szkoła Poradniki metodyczne dla nauczycieli.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Wspomnienie Św. Jana Pawła II -10 rocznica śmierci
2 kwietnia 2015r – 10 rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II
30 marca 2015r. uczniowie klasy IIIA pod opieką p. Katarzyny Marciniak-Dzieciuch i ks. Rafała Lewandowskiego przygotowali prezentację poświęconą naszemu Wielkiemu Rodakowi, w której młodzież mogła przypomnieć sobie osobę Jana Pawła II.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Świdniku
Uczniowie naszego gimnazjum 30.03.2015 roku w składzie: Bartek Białkowski IB, Michał Kowalski IB, Cezary Kucharski IIB oraz Kamil Białkowski IIIB reprezentowali naszą szkołę w Turnieju Szachowym o Puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Świdniku. Turniej został zorganizowany dzięki pomocy Klubu Szachowego "Huzar". W tym roku zgłosiło się na eliminacje aż 39 zawodników. Nasi uczniowie zostali przygotowani przez n-la matematyki panią G. Sobocką oraz panią M. Pietrzyk. Nie było w tym roku miejsca na podium ale najważniejsza jest rywalizacja i reprezentowanie naszej szkoły. Możemy się pochwalić wysoką liczbą wygranych rund.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Strona 1 z 25 1 2 3 4 > >>
Multimedia
Wybór Mediów

 

Rok

Szkolny

Jesień
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2007
Theme z-Disco by zszywak Powered by PHP-Fusion v6.01.17 © 2003-2005 342738 Unikalnych wizyt