Nazwa Użytkownika Hasło      Zapamiętaj mnie
Sobota, 01 Listopad, 2014
Nawigacja
Strona Główna
Dane teleadresowe
Nasz Patron
Nasze klasy
Biblioteka
Zajęcia dodatkowe
Plan lekcji
Podstawówka
Rada Rodziców
Baza szkoły
Samorząd uczniowski
Projekty edukacyjne
Odwozy
Basen
Artykuły
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Na mapie
Do pobrania

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 19
Nieaktywowany Użytkownik: 3
Najnowszy Użytkownik: maciek
Lekcja historii 2014
We wtorek 21 października 2014 roku uczniowie naszego Zespołu uczestniczyli w ciekawej lekcji historii. Tematem przewodnim była Starożytna Grecja. Wszyscy przenieśliśmy się na Olimp do siedziby greckich bogów. Mitologię grecką przybliżyła nam grupa artystyczna, która zawitała do naszej szkolnej społeczności. Z ciekawością wysłuchaliśmy informacji dotyczących zamierzchłych czasów starożytnej Grecji, niektórzy z nas mieli okazję przekonać się na „własnej skórze” jak ciężko było walczyć w owych czasach. Ta „żywa lekcja historii” na długo zapadnie w naszej pamięci. Na podstawie www.sp-krzesimow.pl.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Projektor
Dzisiaj, 16 października 2014r. studentki Magdalena, Patrycja i Karolina przeprowadziły dla chętnych gimnazjalistów z klas III pierwsze spotkanie w ramach warsztatów edukacyjnych. Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani z tematyką projektu oraz ideą wolontariatu. Uczestniczyli w zabawach integracyjnych, np. moje imię mówi o mnie, zgadnij, o kogo chodzi, po mojej prawej stronie, chwytanie mioteł po wywołaniu imienia . Tworzyli kontrakt (małą Konstytucję).
Działania właściwe: Mała ojczyzna- burza mózgów/dyskusja. „Moja mała ojczyzna”- tworzenie mapy atrakcji/ważnych miejsc w miejscowości i sugestie co uczniowie chcieliby zmienić, praca w kilkuosobowych grupach. Patriotyzm- dyskusja w oparciu o cytaty dotycząca tego, czym jest patriotyzm oraz patriotyzm lokalny i jakie formy obecnie może przybierać, podanie np. w formie wykreślanki przykładów lokalnego patriotyzmu i dopisanie własnych pomysłów, zadanie w kilkuosobowych grupach.
Zdjęcia z warsztatów zobacz tutaj.
Życzenia na Dzień Edukacji Narodowej 2014
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy wszystkim nauczycielom, pracownikom administracyjnym i pracownikom obsługowym wielu sukcesów zawodowych i osobistych oraz przyjemnej, spokojnej i efektywnej pracy.
Samorząd uczniowski.
Projekt „Mała ojczyzna – wspólna sprawa”

Projekt „Mała ojczyzna – wspólna sprawa” to wspólne, pilotażowe przedsięwzięcie Fundacji Rozwoju Wolontariatu i Fundacji BGK. Jego głównym celem jest przygotowanie młodych ludzi do pełnego, świadomego i aktywnego udziału w życiu społecznym, w tym uświadomienie im własnej roli w procesach zachodzących w najbliższym otoczeniu. W ramach projektu studenci – wolontariusze programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki” wspólnie z uczniami danej szkoły gimnazjalnej lub ponadgimnazjalnej z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców zrealizują warsztat edukacyjny i edukacyjną grę terenową o tematyce aktywności obywatelskiej.

Projekt ten ma na celu zwiększenie aktywności i świadomości lokalnej młodzieży oraz promowanie idei wolontariatu wśród uczniów. W ramach tego projektu odbędą się 3 spotkania-warsztaty oraz dodatkowo zorganizujemy Grę terenową , która odbędzie się na terenie Państwa miejscowości.
Więcej informacji w załącznikach: regulamin, scenariusz warsztatu.

Gimnazjaliści zainteresowani wzięciem udziału w projekcie, warsztatach i grze terenowej proszeni są o zgłaszanie do szkolnego opiekuna: p. Jacek Wardęga.
Zebranie z rodzicami
Zebranie z Rodzicami w Gimnazjum w Mełgwi odbędzie się 8 października (środa) 2014 roku o godz.16:30.

PORZĄDEK SPOTKANIA:

- zebranie ogólne z panią Dyrektor,

- spotkania z wychowawcami,

- wybór Trójek klasowych,

- wybór Rady Rodziców,

- sprawy bieżące.
Pelagia Majewska - Dwa Ronda
Serdecznie zapraszamy na uroczystość związaną z poświęceniem rond im. Pelagii Majewskiej.

godz. 9:00 - Cmentarz przy ul. Lipowej.

godz. 10:00 - Rondo u zbiegu ul. Pancerniaków i Grenadierów w Lublinie.

godz. 11:00 - Rondo przy lotnisku w Świdniku.

godz. 12:00 - Msza Święta w Kościele pw. Św. Wita w Mełgwi połączona z częścią artystyczną w wykonaniu młodzieży z Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi.

godz.13:30 - Zwiedzanie wystawy poświęconej Pelagii Majewskiej w Zespole Szkół w Mełgwi i poczęstunek.


Zapraszamy
Organizatorzy
Konkurs NBP

Konkurs NBP na pracę pisemną dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych
Narodowy Bank Polski zaprasza do udziału w kolejnej edycji Konkursu na pracę pisemną. Konkurs ogłaszany jest w dwóch kategoriach:
Gimnazja: Umiesz liczyć, licz na siebie. Twoje sposoby na dorabianie do kieszonkowego.
Szkoły ponadgimnazjalne: Od pasji do pensji! Czy Twoje hobby mogłoby stać się sposobem na zarabianie pieniędzy?
Celem Konkursu jest pogłębienie zainteresowań młodzieży ekonomią, sprawdzenie umiejętności praktycznego wykorzystania wiedzy ekonomicznej oraz zachęcenie dyrekcji i nauczycieli z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do wdrażania w nauczaniu ekonomii elementów praktycznych kształtujących umiejętność funkcjonowania uczniów w warunkach gospodarki rynkowej.
Do udziału w Konkursie zapraszamy uczniów publicznych i niepublicznych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (z wyłączeniem szkół dla dorosłych) uczęszczających do szkoły w roku szkolnym 2014/2015.
Autorom najlepszych prac oraz ich nauczycielom Kapituła przyzna nagrody.
Termin nadsyłania prac: 17 października 2014 r.
Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin Konkursu dostępne są na stronie: tutaj.


.
Pokazy fizyczne 2014
11 września 2014 roku grupa gimnazjalistów wraz z opiekunami udała się na 55 pokazy z Fizyki. Uczniowie mogli nie tylko uczestniczyć w pokazach ale również sami badać zjawiska fizyczne na korytarzu Instytutu fizyki UMCS gdzie znajdują się gabloty prezentujące ciekawe prawa i zjawiska fizyczne. Każdy uczeń miał możliwość eksperymentowania i poznawania fizyki w inny, ciekawy sposób. Wkrótce obszerniejsza relacja fotograficzna oraz opinie uczniów z wyjazdu na pokazy.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego
12.09.2014 roku grupa 44 gimnazjalistów wraz z opiekunami udała się do Warszawy zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego, muzeum i grób ks. Jerzego Popiełuszki oraz dworek Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Konkurs literacki „Mój Arsenał”

Regulamin konkursu literackiego „Mój Arsenał”,

pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Pana Bronisława Komorowskiego.

Szczegóły znajdziesz tutaj

55 pokazy z fizyki dla uczniów gimnazjum w Mełgwi
Wyjazd na pokazy z fizyki dla uczniów gimnazjum w Mełgwi odbędzie się 11.09.2014 ( czwartek ) o godz.9.00 autokarem szkolnym. Ilość miejsc ograniczona ( 35 miejsc ).Koszt wyjazdu 13 zł – bilet wstępu na pokazy. Pokazy z fizyki odbywają się na UMCS w Lublinie w Instytucie Fizyki. 55 Pokazy składają się z 4 części:

- Poprzez zabawę do praw fizyki

-Drgania i fale

- A jednak się kręci

- Temperatura i efekty cieplne

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na wyjazd , gwarantujemy moc wrażeń i niezwykłą lekcję fizyki. Zobaczysz to zrozumiesz…
Strona 1 z 19 1 2 3 4 > >>
Multimedia
Wybór Mediów

 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Szkolny

Jesień
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2007
Theme z-Disco by zszywak Powered by PHP-Fusion v6.01.17 © 2003-2005 276742 Unikalnych wizyt