Nazwa Użytkownika Hasło      Zapamiętaj mnie
Czwartek, 26 Maj, 2016
Nawigacja
Strona Główna
Dane teleadresowe
Nasz Patron
Nasze klasy
Biblioteka
Zajęcia dodatkowe
NaCoBZU
Plan lekcji
Podstawówka
Rada Rodziców
Baza szkoły
Samorząd uczniowski
Projekty edukacyjne
Odwozy
Basen
Artykuły
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Na mapie
Do pobrania

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 22
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: zosiao2002
Spotkanie z p. Romanem Brochockim
Lekcja muzyki inaczej? czemu nie…Pan Roman Brochocki uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum przedstawił program muzyczny pt. : „Różne instrumenty muzyczne”. W czasie jednej godziny lekcyjnej zaprezentował budowę i pochodzenie 9 instrumentów, które samodzielnie zdobył i niekiedy dopracował. Pan Roman również zagrał na dziewięciu instrumentach muzycznych: akordeon, harmonijka ustna, fletnia Pana, okaryna, ligawka, trąbka, banjo, bałałajka, saz. Młodzież na tej lekcji dowiedziała się wielu ciekawych wiadomości oraz świetnie bawiła się przy pokazach instrumentalnych pana Romana.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Sukces chóru CANTO
21 maja 2016 chór CANTO wraz z dyrygent Ewą Bieniek wziął udział w Wojewódzkim Konkursie Chórów Szkolnych w Lublinie w ramach Programu Śpiewająca Polska. Chór uzyskał tam I miejsce - Złote Pasmo oraz Specjalne Wyróżnienie za najlepsze walory brzmieniowe w swojej kategorii chórów ponadpodstawowych o głosach równych. CANTO uzyskało 98 pkt na 100 możliwych. Gratulujemy uczennicom naszego zespołu : Agnieszce Trybule - 3b, Natalii Serendzie, Emilii Kosiarskiej, Patrycji Banach - 1a, Mai Gołąb,Marii Śliwińskiej - 4, Wiktorii Podgórskiej oraz dyrygentce !!!
Linki do filmów:
Film 1 Film 2 Film 3

Kilka zdjęć zobacz tutaj.
Konkurs wiedzy na temat Światowych Dni Młodzieży
Troska Jana Pawła II o młodzież, którą wyrażał od pierwszych chwil swego pontyfikatu zaowocowała ustanowieniem Światowych Dni Młodzieży. Już podczas inauguracji swojego pontyfikatu, powiedział do młodych: „Wy jesteście przyszłością świata, wy jesteście nadzieją Kościoła. Wy jesteście moją nadzieją”. 13 marca 1983 r. otworzył młodzieżowe Centrum San Lorenzo w Watykanie, a gdy dwa tygodnie później inaugurował Rok Święty Nadzwyczajnego Jubileuszu Odkupienia, przyjął od młodych z tego centrum drewniany krzyż, który stał się symbolem Roku Świętego. Na zakończenie obchodów, w Niedzielę Palmową 22 kwietnia 1984 r., zwrócił ten krzyż młodzieży, by ta poniosła go na cały świat, jako znak Odkupienia i świadectwo swojej wiary. Młodzi przyjęli tę prośbę. Odpowiedzieli też na zaproszenie papieża, który zwołał ich do Rzymu w 1985 r. na spotkanie z okazji Międzynarodowego Roku Młodzieży ustanowionego przez ONZ.
Toteż, Światowe Dni Młodzieży, które w tym roku odbędą się w Krakowie stały się inspiracją do zorganizowania przez Panią Dyrektor Halinę Załogę i Pana Andrzeja Mędzelewskiego Powiatowego Konkursu na ten temat.
Do naszego Gimnazjum przybyli uczniowie dwóch szkół z terenu powiatu: III Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Świdniku oraz z Gimnazjum im. Antoniego Norberta Patka w Piaskach. Naszą placówkę reprezentowali: Bartłomiej Bałaban oraz Patryk Talarowski, przygotowani przez ks. Rafała Lewandowskiego. Test wyboru, składający się z 20 pytań wyłonił zwycięzców: I miejsce zajął Dawid Staniak z III Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Świdniku, II miejsce zajęła Klaudia Witkowska, również z Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Świdniku, obydwoje przygotowani przez Panią Katarzynę Pryputniewicz. III miejsce zajęła Justyna Jaworowska z Gimnazjum im. Antoniego Norberta Patka w Piaskach, przygotowana przez siostrę Joannę Ciupa.
Nagrody w imieniu Starosty wręczył Pan Grzegorz Zalewski z Biura Promocji i Przedsiębiorczości Starostwa Powiatowego w Świdniku, oraz Pani Elżbieta Korbus-zastępca Wójta Gminy Mełgiew.
Konkursowym zmaganiom patronował ks. Dziekan Dariusz Moczulewski, Starosta Powiatu świdnickiego Dariusz Kołodziejczyk oraz Wójt Gminy Mełgiew Ryszard Podlodowski.
Zdjęcia zobacz tutaj
3 Maja w Kościele Parafialnym w Mełgwi
3 maja o godzinie 11.30 uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wystąpili w Kościele Parafialnym w Mełgwi. Swoim programem artystycznym włączyli się w obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a w szczególności uczcili Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Recytując wzruszające utwory religijne i patriotyczne oraz śpiewając piosenki i pieśni przepełnione miłością do Boga i ojczyzny, przypomnieli, jak bardzo naród polski kocha Maryję oraz, jak wiele zawdzięczały Jej kolejne pokolenia, którym przyszło żyć w najtrudniejszych momentach dziejowych. Młodzi artyści ze szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowani przez panią Ewę Bieniek, panią Katarzynę Wróbel oraz pana Andrzeja Mędzelewskiego dostarczyli wielu wzruszeń uczestniczącym w tej uroczystej Mszy Świętej parafianom i przybyłym gościom. Całość dopełniła scenografia przygotowana przez panią Monikę Woźniak – Gołąb.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Żyj smacznie i zdrowo
29.04.2016 r. gimnazjalistki z klasy 3A przeprowadziły w ramach programu „Żyj smacznie i zdrowo” spotkanie edukacyjne dla młodszych kolegów. Dziewczęta przygotowały ankietę sprawdzającą stan wiedzy pierwszoklasistów o zdrowym odżywianiu i aktywnym stylu życia. Korzystając z plakatów dydaktycznych dały wskazówki jak zdrowo się odżywiać i wskazały najbardziej powszechnie popełniane błędy żywieniowe nastolatków. Pierwszoklasiści z IB otrzymali książeczki ze zdrowymi przepisami i wzięli udział we wspólnym przygotowywaniu smacznych i zdrowych potraw.
Zdjęcia zobacz tutaj.
3 Maja 2016 w szkole
W czwartkowy poranek 28 kwietnia 2016r. uczniowie Zespołu Szkół w Mełgwi zaprezentowali całej społeczności szkolnej uroczystą akademię z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku miała ona odmienny charakter, gdyż rok 2016 jest czasem wielkich rocznic związanych z wolną ojczyzną oraz powierzeniem jej opiece Matki Bożej.
Dzień 3 maja to w kalendarzu liturgicznym uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, toteż młodzież ukazała najważniejsze momenty w historii naszego narodu, w których niezwykle odczuwalna była obecność Maryi. Przypomniano zasługi ludzi, dzięki którym żyjemy w wolnym kraju, ludzi, którzy bezgranicznie zaufali Bogu i Matce Bożej.
Cała uroczystość miała tak doniosły charakter dzięki zaangażowaniu wielu osób. Byli to przede wszystkim uczniowie, zarówno Szkoły Podstawowej jak i Gimnazjum oraz nauczyciele: p. Katarzyna Wróbel, p. Ewa Bieniek, p. Monika Woźniak-Gołąb, p. Andrzej Mędzelewski oraz p. Waldemar Woźniak.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Zebranie z rodzicami maj 2016
Zebranie z Rodzicami

5.05.2016 (czwartek)

godz. 15:30 dla szkoły podstawowej

godz. 16:00 dla gimnazjum
Mełgiew CUP
Powiatowy Przegląd Poezji Mówionej i Śpiewanej
26 kwietnia 20016 r. Wiktoria Torój (IIIB) i Dominika Serenda (IIIA) reprezentowały naszą szkołę na Powiatowym Przeglądzie Poezji Mówionej i Śpiewanej "MŁODOŚĆ W POEZJI I SZTUCE". Impreza miała miejsce w Zespole Szkół nr 2 w Milejowie. Wśród trzydziestu wykonawców znaleźli się uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu łęczyńskiego i świdnickiego. Uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom. Utwory, które były recytowane i śpiewane poruszyły widzów, a jury obradowało bardzo długo. Wśród nagrodzonych znalazła się Wiktoria Torój. Zajęła ona II miejsce. Gratulujemy !
tekst: Dominika Serenda
Zdjęcia zobacz tutaj
Warsztaty j.angielskiego 2016
Uczniowie z klasy III A uczestniczyli 25.04.2016 r. w warsztatach językowych zorganizowanych w I LO w Świdniku, a prowadzonych przez studentów anglistyki UMCS w Lublinie. W trakcie spotkania młodzież miała możliwość praktycznego wykorzystania języka angielskiego do komunikacji, a także mogła zmierzyć się z gimnazjalistami ze świdnickich szkół w konkursach z zakresu wiedzy o języku i kulturze krajów anglojęzycznych. Umiejętności językowe dwóch naszych koleżanek Dominiki Serendy i Natalii Łopacińskiej zostały nagrodzone przyznaniem I miejsca. Dyplomy zobacz tutaj.
1050 rocznica Chrztu Polski
1050 lat temu chrzest księcia Polan, Mieszka I był jednym z przełomowych wydarzeń w historii Polski i Polaków. To dzięki temu wydarzeniu wzmocniła się pozycja naszego kraju, zaczęto odchodzić od pogaństwa, guseł i zabobonów a zwrócono się w kierunku Europy w której dominowało chrześcijaństwo-gwarant stabilizacji i rozwoju.
Toteż, 10 kwietnia 2016 roku w kościele parafialnym, uczniowie Zespołu Szkół w Mełgwi zaprezentowali wiernym obecnym na Mszy świętej o godzinie 9:30 montaż słowno-muzyczny nawiązujący do ważnej daty w historii Polski, którą był Chrzest naszej Ojczyzny.
Dzieci i młodzież, przygotowana przez p. Katarzynę Wróbel i p. Andrzeja Mędzelewskiego, piękną recytacją i śpiewem uzmysłowiła wszystkim zgromadzonym w mełgiewskiej świątyni, jak w życiu każdego człowieka istotna jest wiara, wiara żywa, niegasnąca, dodająca siły i odwagi do pokonywania codziennych trudności. Wyznawanie zaś tej wiary jest możliwe dzięki odważnej decyzji sprzed ponad tysiąca lat…
Zdjęcia zobacz tutaj.
Strona 1 z 40 1 2 3 4 > >>

Gimnazjum'

Dlaczego nasze Gimnazjum?


Batmat'
Na tej stronie znajdziesz wiele ciekawych zadań matematycznych.

Rok
Multimedia
Wybór Mediów

 

Szkolny

Jesień
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2007
Theme z-Disco by zszywak Powered by PHP-Fusion v6.01.17 © 2003-2005 697920 Unikalnych wizyt