Nazwa Użytkownika Hasło      Zapamiętaj mnie
Wtorek, 30 Czerwiec, 2015
Nawigacja
Strona Główna
Dane teleadresowe
Nasz Patron
Nasze klasy
Biblioteka
Zajęcia dodatkowe
Plan lekcji
Podstawówka
Rada Rodziców
Baza szkoły
Samorząd uczniowski
Projekty edukacyjne
Odwozy
Basen
Artykuły
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Na mapie
Do pobrania

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 20
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Bialkowski
Zakończenie roku szkolnego 2014/2015
25 czerwca 2015r, po odciśnięciu swojego śladu w naszym gimnazjum, rozbiegła się w cztery strony świata kolejna grupa trzecioklasistów. Było przekazanie sztandaru, wręczenie nagród dla najlepszego ucznia, słowa pożegnania ze strony nauczycieli i młodszych kolegów, wręczenie świadectw z biało-czerwonym paskiem i nagród za wzorowe wyniki nauczanie i wzorowe zachowanie, oraz inne osiągnięcia szkolne. A więc "Szczęśliwej drogi już czas...." jak śpiewał zespół VOX.
Zdjęcia z zakończenia roku szkolnego 2014/2015 zobacz tutaj.
Gra terenowa
24.06.2015 roku odbyła się na terenie naszej miejscowości gra terenowa przygotowana przez studentów PROJEKTORA. Pogoda dopisała i sprzyjała uczniom w rozwiązywaniu ciekawych i w przemyślny sposób dobranych zadań. Była rywalizacja i chęć zdobycia I zaszczytnego miejsca. Uczniowie otrzymali białe koszulki z logo PROJEKTORA, opaski odblaskowe dla bezpieczeństwa. Każda grupa miała przydzielonego opiekuna by nic złego się nie wydarzyło. Ostatnie zadanie gimnazjaliści wykonali w świetlicy szkolnej. Były medale za I miejsce oraz nagrody: udział w Sesji Rady Gminy i wejście do obserwatorium w Mełgwi. Na koniec pamiątkowa sesja fotograficzna na boisku szkolnym. Każdy uczestnik gry otrzymał ciekawe kolorowe medale i dyplom ukończenia gry.
Ogromne podziękowania dla organizatorów pana Dawida i studentów z Projektora.
Opieka ze strony szkoły: p. E.Anulewicz i p. J.Wardęga
Zdjęcia zobacz tutaj.
List Pani Minister

Szczegóły znajdziesz TUTAJ
.
Konkurs modelarski

Szczegóły znajdziesz TUTAJ
Symulacja Młodzieżowej Sesji Rady Gminy w Mełgwi
W ramach trzeciego spotkania z wolontariuszami z PROJEKTORA uczniowie klasy IA mogli dzisiaj 23.06.2015 roku uczestniczyć w symulacji Młodzieżowej Sesji Rady Gminy w Mełgwi. Studenci Dawid i Angelika zorganizowali spotkanie z władzami naszej gminy w budynku Urzędu Gminy Mełgiew. Była to ciekawa i interesująca lekcja na temat jak wygląda Sesja Rady Gminy. W bardzo przystępny i zrozumiały sposób zostały nam wytłumaczone sprawy związane z podejmowaniem uchwał rady gminy, głosowaniem. Mogliśmy wybrać w głosowaniu przewodniczącego Młodzieżowej Sesji Rady Gminy którym została nasza koleżanka Wiktoria Torój. Spotkanie poprowadzili Wójt Gminy Mełgiew pan Ryszard Podlodowski, Przewodniczący Rady Gminy pan Janusz Oleszek oraz Doradca Wójta Gminy pani Magdalena Narodowiec. Spotkanie zostało dobrze przygotowane, zostaliśmy w miły i bardzo gościnny sposób przyjęci, usłyszeliśmy propozycję utworzenia w przyszłości Młodzieżowej Rady Gminy. Pomogło nam to zrozumieć działanie i funkcjonowanie naszych najbliższych organów władzy, na pewno w przyszłości zachęci nas to do aktywnego działania na rzecz swoich sąsiadów, będziemy startować na Sołtysów i Radnych.
Opiekunowie grupy: pan W. Woźniak i pan J.Wardęga
Zdjęcia zobacz tutaj.
Zakopane 2015
W dniach 17 – 19 czerwca uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum wraz z panią Dyrektor i nauczycielami Zespołu Szkół w Mełgwi byli na wycieczce krajoznawczej Kraków – Zakopane. Wyjazd odbył się dzięki Urzędowi Gminy i Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Pierwszego dnia byliśmy w Krakowie. Zobaczyliśmy Wawel, Bramę Floriańską, Stare Miasto i Rynek. Zwiedziliśmy Katedrę Wawelską, Krypty Królewskie, Kościół Mariacki i Dzwon Zygmunta. Potem pojechaliśmy do pensjonatu „Anna – Maria” w uroczej miejscowości Małe Ciche, gdzie mieliśmy zakwaterowanie i posiłki.
Drugi dzień to wycieczka piesza w Tatry. Byliśmy nad Morskim Okiem największym jeziorem w Tatrach. Rozciąga się tam niesamowity widok na Tatry Wysokie i szczyt Rysy. Pokonaliśmy trasę ok. 16 km pieszo. Daliśmy radę! Wracając do pensjonatu przejechaliśmy obok skoczni narciarskiej w Zakopanem – Wielkiej Krokwi.
Ostatni dzień przywitał nas deszczem. Pomimo złej pogody udaliśmy się do Zakopanego. Zwiedziliśmy stary cmentarz na Pęksowym Brzyzku i pojechaliśmy kolejką szynową na Gubałówkę. Potem był czas na zakup pamiątek na Krupówkach.
Po obiedzie wyruszyliśmy w drogę powrotną do Mełgwi. Wycieczka się udała i na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Biwak nad jeziorem Firlej
17.06.15r. już po raz kolejny wyjechaliśmy na trzydniowy szkolny biwak nad jezioro Firlej. Pierwszego dnia, po rozpakowaniu się, poszliśmy kąpać się w jeziorze. Po obiedzie wyruszyliśmy na drobne zakupy do miasta. Po powrocie były różne rozgrywki sportowe. Drugi dzień, również był udany, gdyż po śniadaniu mogliśmy pływać kajakami lub rowerkami wodnymi. Pod wieczór zorganizowane było ognisko i dyskoteka, na której wszyscy się świetnie bawili. Ostatniego dnia deszcz zepsuł nam plany plażowania. Mieliśmy jednak o wiele większe atrakcje. Właśnie w Firleju, obok naszego ośrodka, odbywały się Mistrzostwa Polski w Triathlonie. Wystartowało 48 zawodników, wśród nich jedna kobieta. Mieli oni do pokonania: 750m pływania, 21km jazdy rowerem , a na koniec 7km biegu. Dopingowaliśmy gorąco sportowcom, podziwiając ich wytrwałość i wysiłek. Wszyscy uważają, że biwak był bardzo udany. Czas minął szybko w miłej atmosferze. Jesteśmy wdzięczni organizatorom i opiekunom: pani E. Anulewicz, pani J. Sekule, państwu E. i W. Iwaniuk.
Tekst: Weronika Górska, Wioleta Wawszczak
Zdjęcia zobacz tutaj
Bezpieczne wakacje
Wakacje to okres, w którym dzieciaki dużo przebywają na podwórku i dużo podróżują. To czas fantastycznej zabawy i odpoczynku od szkoły! Chcielibyśmy trochę o was zadbać, żeby ta zabawa była udana od A do Z, bez smutnego zakończenia.
Oto kilka rad, które warto zapamiętać, żeby wakacje były super bezpieczne i przyjemne:
Zakończenie roku szkolnego 2014/2015
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 w Gimnazjum w Mełgwi odbędzie się w czwartek 25 czerwca 2015 r.

- 16:30 Uroczyste spotkanie w hali sportowej Zespołu Szkół w Mełgwi ( klasy I, II, III)

- 17:30 Spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.

- 26 czerwca 2015 r. (piątek) godz. 8:30 Msza św. w Kościele Parafialnym pw. Św. Wita w Mełgwi

Zwrot książek
Biblioteka szkolna przypomina wszystkim uczniom, że do końca roku szkolnego 2014/2015 należy oddać wypożyczone książki do biblioteki.
Konkurs fotograficzny
Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym. Organizatorami konkursu fotograficznego jest Wójt Gminy Mełgiew i Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi. Tematem konkursu jest fotografowanie różnych , nieznanych miejsc, zjawisk przyrody, budynków, zabytków na terenie Gminy Mełgiew. Konkurs „Gmina Mełgiew w obiektywie" realizowany będzie w terminie od 1 lipca do 10 sierpnia 2015 r.
Pobierz Regulamin konkursu i Kartę zgłoszenia.
Strona 1 z 29 1 2 3 4 > >>

Gimnazjum'

Dlaczego nasze Gimnazjum?

Multimedia
Wybór Mediów

 

Rok

Szkolny

Jesień
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2007
Theme z-Disco by zszywak Powered by PHP-Fusion v6.01.17 © 2003-2005 373892 Unikalnych wizyt