Nazwa Użytkownika Hasło      Zapamiętaj mnie
Poniedziałek, 27 Maj, 2019
Nawigacja
Strona Główna
Dane teleadresowe
Nasz Patron
Kadra szkoły
Nasze klasy
Kalendarz
Biblioteka
Zajęcia dodatkowe
Zajęcia na basenie
NaCoBeZU
Plan lekcji
Podstawówka
Rada Rodziców
Baza szkoły
Samorząd uczniowski
Projekty edukacyjne
Odwozy
Artykuły
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Na mapie
Do pobrania


Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 23
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bruss lii
Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mełgwi brali udział w Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym z okazji „Święta Polskiej Niezapominajki” zorganizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody w Lublinie. Nagrody oraz wyróżnienia w Konkursie Fotograficznym „Jest takie moje drzewo…” otrzymali:
III miejsce - Eryk Gadzała, kl. III B gimnazjum
Wyróżnienia:
1. Robert Szostakiewicz, kl. VII
2. Klaudia Mendzelewska, kl. VIII
Serdecznie gratulujemy!!!
Do konkursu uczniów przygotowała Pani Anna Załoga.
Nagrodzone zdjęcia możesz zobaczyć tutaj.


Lekcja
W dwudziestoleciu międzywojennym rozwinęła się kultura masowa m.in. kino, radio i muzyka nowoczesna. Nastąpił rozkwit literatury , która opiewała radość życia. Poeci spotykali się w kawiarni, gdzie czytali swoje utwory, rozmawiali o literaturze. Najbardziej znaną grupą poetycką tamtych czasów był Skamander. Wśród członków znajdowali się Julian Tuwim, Jan Lechoń, Jarosław Iwaszkiewicz... Przyjaźniły się z nimi Maria Pawlikowska Jasnorzewska i jej siostra Magdalena Samozwaniec. Spotykali się często w warszawskiej kawiarni "Mała Ziemiańska". Na lekcji języka polskiego wcieliliśmy się w rolę tych twórców. Każdy z nas zaprezentował wybraną przez siebie postać. Rozmawialiśmy o utworach , piliśmy herbatę i świetnie się bawiliśmy. Nad wszystkim czuwała polonistka - Pani Elwira Iwaniuk. Lekcja ta przybliżyła nam klimat dwudziestolecia międzywojennego i na pewno długo zostanie w naszej pamięci. Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
Tekst: Amelka Sulowska i Patryk Skiba kl IIIB
Strefa Wysokich Lotów
6 maja uczniowie klas III „A” oraz VIII wraz z wychowawcami p. Ewą Małysz-Kubić oraz Radosławem Grygiel udali się do Strefy Wysokich Lotów w Lublinie. Uczniowie mieli okazję poćwiczyć akrobacje i odpocząć po trudach i stresach zawiązanych z egzaminami. Wszyscy wróciliśmy w dobrych humorach. Zdjęcia zobacz w naszej. Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
ZAGŁOSUJ!!!
Jeśli uważasz, że Podwórko Talentów Nivea (Strefa sportowa, naukowa i artystyczna) powinno powstać przy Szkole Podstawowej w Mełgwi oddaj swój głos. Podwórko ma służyć dzieciom szkolnym, przedszkolakom i każdemu innemu. Każdy rodzic może przyjść ze swoim dzieckiem i miło spędzić wolny czas.
Informacje o KONKURSIE znajdziesz pod adresem: https://podworko.nivea.pl
Za każdy głos bardzo dziękujemy. Powiedz znajomym by oddali głosy na Naszą szkołę.
Głosować można od 22.04-20.06.2019
Życzenia Wielkanocne
Certyfikat
Komunikat

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mełgwi informuje, że 11 kwietnia 2019r. wpłynęła informacja od komitetu strajkowego. Komitet strajkowy zawiesił akcję strajkową pracowników Szkoły Podstawowej w Mełgwi z dniem 12 kwietnia 2019r. W związku z tym od 12 kwietnia lekcje w szkole podstawowej odbędą się według planu. Uczniowie uczęszczający do gimnazjum przystąpią do trzeciej części egzaminu gimnazjalnego.

Droga Krzyżowa w Dolinie Krzyży
W okresie wielkiego Postu społeczność naszej szkoły uczestniczyła po raz kolejny w drodze krzyżowej w krzesimowskiej Dolinie Krzyży. To modlitewno-patriotyczne spotkanie zgromadziło także mieszkańców, gości, przedstawicieli Jaworzniaków i władze naszej gminy. Obecna była pani wójt Magdalena Wójcik przewodniczący Rady Gminy Janusz Oleszek i radni. Nabożeństwo poprowadził ks. proboszcz Dariusz Moczulewski. Uczniom i nauczycielom towarzyszyli księża katecheci ks. Rafał Lewandowski i ks. Paweł Szczygliński. Oprawę muzyczną przygotował zespół uczniowsko-nauczycielski pod kierunkiem pana Andrzeja Mędzelewskiego.
Pani dyrektor Halina Załoga wraz Panią Magdaleną Mazurek-Ścirka ze szkoły w Krzesimowie przygotowały rozważania, łączące treści religijne, historyczne i patriotyczne, w nawiązaniu do oznakowania kolejnych stacji, które upamiętniają cząstki polskiej Golgoty. Pani dyrektor powiedziała: Spotykamy się tu w miejscu kaźni i ofiary, aby głośno wyznać, że w tym trudnym okresie naszej historii jesteśmy przy Chrystusie. Te kamienie pod krzyżami stacji drogi krzyżowej wołają o naszą modlitewną pamięć i przypominają ogrom niewinnego cierpienia. Krzesimowska Golgota, ufundowana przez przedstawicieli Żołnierzy Wyklętych, uświadamia nam, że walka w obronie niepodległości, godności i wiary toczy się ciągle, walka z ateizmem, zgorszeniem i skarleniem ducha.
Droga krzyżowa miała godną oprawę, prowadzili ja harcerze, z towarzyszeniem szkolnego sztandaru kłaniającego się przy każdej stacji w także w hołdzie poległym za wolność naszej ojczyzny. Przy każdym krzyżu stały honorowe warty ze zniczami pamięci i leżały wiązanki biało-czerwonych kwiatów. Poruszające słowa rozważań, przypominających epizody z polskiej najnowszej historii, a czytanych przez uczniów i panią dyrektor, dopełniał śpiew zespołu muzycznego z towarzyszeniem gitar. Była to wzruszająca lekcja patriotyzmu i wiary. Zdjęcia zobacz w naszej. Zdjęcia zobacz w galerii.
Grupa Zaelektryzowani
18 marca 2019 roku w naszej szkole gościła Grupa Zaelektryzowani. Była to niezwykła lekcja fizyki, chemii i biologii na żywo. Uczniowie mogli oglądać eksperymenty i doświadczenia, jak w prawdziwym laboratorium.
Nauka przekazana została w zabawnej i atrakcyjnej formie. Doświadczenia z ciekłym azotem, helem i wodorem wzbudziły największe zainteresowanie. Uczniowie obserwowali między innymi: zjawisko powstawania chmury w szklanym słoju, efekt działania fali uderzeniowej. Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
Zebranie z rodzicami
Zebranie z rodzicami odbędzie się 28 marca 2019 roku o godz. 16:00
- spotkanie ogólne na hali sportowej,
- spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.
IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej
20 marca 2019r. uczniowie kl. IIIa naszego gimnazjum Krystian Chyliński i Jakub Mendzelewski brali udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej organizowanym przez PCEZ w Świdniku. To już 15-to letnia tradycja naszej szkoły, w większości z sukcesami. Tym razem Jakub, po dogrywce, z III miejsca jednym punktem spadł na IV miejsce. Ogółem w Konkursie wzięło udział 38 uczniów. Wiedza o Unii jest przydatna w wielu kierunkach, np. w planowaniu rozwoju osobowego. Zdjęcia zobacz w galerii.
Strona 1 z 63 1 2 3 4 > >>

Kalendarz

Rok

Certyfikat'

Gimnazjum'

Dlaczego nasze Gimnazjum?


Jesień
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszego GIMNZJUM, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi: 164,77 zł, za rok 2016 wynosi: 315,09 zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

Batmat'
Na tej stronie znajdziesz wiele ciekawych zadań matematycznych.
Multimedia
Wybór Mediów

 

Szkolny

Jesień
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2007
Theme z-Disco by zszywak Powered by PHP-Fusion v6.01.17 © 2003-2005 3016422 Unikalnych wizyt