Nazwa Użytkownika Hasło      Zapamiętaj mnie
Czwartek, 18 Grudzień, 2014
Nawigacja
Strona Główna
Dane teleadresowe
Nasz Patron
Nasze klasy
Biblioteka
Zajęcia dodatkowe
Plan lekcji
Podstawówka
Rada Rodziców
Baza szkoły
Samorząd uczniowski
Projekty edukacyjne
Odwozy
Basen
Artykuły
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Na mapie
Do pobrania

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 19
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: maciek
Obycie umila życie
5 grudnia w naszym gimnazjum odbył się szkolny konkurs „Obycie umila życie”. W konkursie, którego celem było propagowanie wśród młodzieży zasad kulturalnego zachowania, zarówno w domu, w szkole, wśród codziennych sytuacji życiowych oraz podczas oficjalnych spotkań, wzięło udział dziewięć zespołów dwuosobowych z klas I. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą teoretyczną i praktyczną na temat savoir vivre. I miejsce zajął duet P.Archała , D.Baran , II miejsce – G.Toporowski, K.Zieliński, III miejsce dwa duety- Z.Lewandowska, P.Najda i K.Pachuta, W.Trojanowska. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy oraz nagrody za zajęcie poszczególnych miejsc. Konkurs zorganizowała M.Pietrzyk z pomocą N.Łopacińskiej i I.Marciniak z kl.II a.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Recytujemy utwory Noblistów Polskich 2014
15 grudnia 2014 r. w Gimnazjum nr 3 w Świdniku miała miejsce XI Edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Recytujemy utwory Noblistów Polskich". Wśród dwudziestu uczestników z gimnazjów świdnickich i z Gimnazjum w Trawnikach znaleźli się też reprezentanci Gimnazjum w Mełgwi, którzy przeszli eliminacje szkolne: Ewelina Biała i Edyta Gajowiak z III a; Iwona Okoń z II b; Dominika Serenda z II a i Grzegorz Toporowski z I a. Wszyscy recytowali bardzo dobrze i wzbudzili zachwyt wśród widowni. W gronie laureatów znaleźli się: Dominika Serenda - II miejsce i Grzegorz Toporowski - III miejsce. Gratulujemy!
Tekst: Elwira Iwaniuk
Zdjęcia zobacz tutaj.
Egzamin próbny z Operonem
RUSZYŁ PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY Z OPERONEM!
Już od jutra, przez kolejne trzy dni uczniowie z całej Polski będą sprawdzać poziom swojej wiedzy i stopień przygotowania do egzaminu gimnazjalnego. Jest to już ósma edycja projektu Wydawnictwa Operon! Dzięki próbnemu egzaminowi uczniowie mają szansę sprawdzić swoje słabe i mocne strony oraz zaplanować dalszą naukę. Ten rok jest rokiem wyjątkowym – zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej przygotowaliśmy nowe wersje arkuszy egzaminacyjnych. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele będą mieli możliwość zapoznania się z nową formą arkuszy. Dla uczniów jest to ważne wydarzenie – mają szansę sprawdzić poziom swojej wiedzy. W arkuszach znajdują się różne typy zadań: część z nich weryfikuje znajomość faktów, a inne sprawdzają umiejętność ich łączenia czy też czytania ze zrozumieniem.
Arkusze i klucze odpowiedzi zostaną opublikowane na stronie http://www.gieldagimnazjalna.pl/login następnego dnia po każdym egzaminie, czyli w środę będą już odpowiedzi z części humanistycznej. Rano arkusze i odpowiedzi ukażą się w papierowym wydaniu „Gazety Wyborczej”, a po południu będzie można je znaleźć także na stronie serwisu Edulandia.pl. Dodatkowo uczniowie, którzy założą konto w edukacyjnym serwisie przygotowań do egzaminu http://www.gieldagimnazjalna.pl/login do końca roku będą mogli cieszyć się dodatkowymi materiałami ćwiczeniowymi z matematyki!
Andrzejki 2014
27.11.2014 r. podczas zabawy andrzejkowej uczniowie naszego gimnazjum mieli możliwość uczestniczenia w prezentacji „Jesienne Brytyjskie Tradycje Świąteczne” przygotowanej przez uczennice z klasy IIA. Uczniowie słuchali informacji dotyczących sposobu obchodzenia w Wielkiej Brytanii świąt Guy Fawkes Day oraz Halloween, a także uczestniczyli w przygotowanych konkursach: „Snap Apple”, „Bob Apple” oraz tworzyli kukłę Guya Fawkes’a .
Uczennice z klasy IIIA przygotowały również dla wszystkich chętnych poznania swojej przyszłości, kilka zabawnych wróżb andrzejkowych.
Tekst: M. Żyszkowska
Zdjęcia zobacz tutaj.
Konkurs "Alternatywne źródła energii"
26.11.2014 r. uczniowie z naszego gimnazjum brali udział w międzyszkolnym konkursie „Alternatywne Źródła Energii” w Zespole Szkół w Piaskach. Nasi gimnazjaliści rywalizowali z kolegami ze szkół w Trawnikach, Piaskach, Bystrzejowicach i Fajsławicach. Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła uczennica z naszej szkoły Izabela Wasilewska – kl. IIIA. Drugie miejsce – Paweł Czuchryta uczeń tej samej klasy.
Za udział w konkursie uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody.
Gratulujemy!
Tekst M. Żyszkowska
Gra terenowa w Mełgwi
O godz. 9:45 w poniedziałek 24.11.2014 roku 6 grup wraz z liderami wyruszyło na grę terenową w Mełgwi. Było ogromne zaangażowanie, rywalizacja i dużo pozytywnych emocji. Uczniowie rozwiązywali zadania, zdobywali punkty a przy okazji poznawali swoją najbliższą okolicę i praktyczną wiedzę. Grę terenową „Nasza Mała Ojczyzna - Mełgiew” w ramach projektu „Mała ojczyzna – wspólna sprawa” zorganizowali i przeprowadzili wolontariusze z Projektora – wolontariatu studenckiego.

Każda grupa otrzymała koszulki, opaski odblaskowe- zwycięzcy Puchar. Pierwsze 3 drużyny zostały ponadto nagrodzone pendrive-ami. Na koniec było podsumowanie gry, smaczny poczęstunek, gorąca herbata i przepyszna pizza.

Ogromne podziękowania dla studentów za przeprowadzenie gry terenowej dla naszych gimnazjalistów oraz dla dorosłych opiekunów drużyn: p. W. Iwaniuka, p. R. Grygla, ks. R. Lewandowskiego, ks. P. Szczyglińskiego, p. S. Zielonki i p. K. Chyćko.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Najbliższe wydarzenia
27.11.2014 Zabawa Andrzejkowa w SP - początek godz. 15.30 dla klas IV-VI

27.11.2014 Dyskoteka Andrzejkowa w Gimnazjum- początek godz.16.00

27.11.2014 – 3 i 4 lekcyjna zabawa andrzejkowa dla klas 0-III- miejsce I piętro SP + wróżby andrzejkowe przygotowane przez gimnazjalistki

4.12.2014 godz.14.00 – Rada w Gimnazjum

4.12.2014 godz. 15.30 – zebranie z Rodzicami w SP

4.12.2014 godz.16.00- zebranie z Rodzicami w Gimnazjum
Nowy plan lekcji


UWAGA !!!PLAN LEKCJI w Zespole Szkół w MEŁGWI w roku szkolnym 2014/2015 (aktualny od dnia 17.11.2014 roku) pobierz tutaj

Gra terenowa
Regulamin edukacyjnej gry terenowej „Nasza Mała Ojczyzna - Mełgiew” w ramach projektu „Mała ojczyzna – wspólna sprawa” znajdziesz w załączniku.
Gra skierowana jest dla uczniów klas III gimnazjum uczestniczących w projekcie. Planowany termin gry to 24.11.2014 roku (poniedziałek) w godz. 9:0 -12:0, podsumowanie gry do godz. 13:00.
Możesz zapoznać się harmonogramem gry terenowej klikając tutaj.
Rocznica odzyskania Niepodległości 2014
6 listopada 2014 r. w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości. W montażu słowno-muzycznym pt. A Polska stała się faktem! uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej przybliżyli fragment historii Polski, która po 123 latach niewoli stała się państwem wolnym, wróciła na mapy Europy.
We wzruszających utworach poetyckich recytowanych na tle refleksyjnych podkładów muzycznych oraz piosenkach i pieśniach patriotycznych młodzież naszej szkoły oddała cześć tym, którzy walczyli i ginęli za ojczyznę.
Podczas uroczystości nagrodzeni zostali także uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym poświęconym patronowi naszej szkoły - marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.
11 listopada uczniowie ponownie zaprezentowali część artystyczną w kościele parafialnym podczas uroczystej Mszy Świętej sprawowanej w intencji naszej Ojczyzny, na której zgromadzeni byli przedstawiciele władz gminnych oraz wszyscy, którym historia naszego kraju nie jest obojętna.
Tekst: Katarzyna Wróbel
Zdjęcia zobacz tutaj.
Nowy Samorząd Uczniowski

30 października w Naszej Szkole odbyły się wybory na członków samorządu szkolnego, oraz ich opiekuna. Kandydaci sporządzili plakaty, w których zaprezentowali swoje programy. Wyniki wyborów są następujące: przewodniczącym samorządu został Bartłomiej Białkowski (kl 1b), zastępcą Sylwia Szymczak (kl 3b), a funkcje sekretarza objęła Weronika Górska (kl 3b). Natomiast na opiekuna wybrany został mgr Radosław Grygiel. Miejmy nadzieje, że będą Oni dobrze spełniać swoje nowe funkcje i wszyscy będą z nich zadowoleni.
Tekst: Bartłomiej Białkowski
Strona 1 z 20 1 2 3 4 > >>
Multimedia
Wybór Mediów

 

Rok

Szkolny

Jesień
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2007
Theme z-Disco by zszywak Powered by PHP-Fusion v6.01.17 © 2003-2005 291573 Unikalnych wizyt