Nazwa Użytkownika Hasło      Zapamiętaj mnie
Sobota, 18 Listopad, 2017
Nawigacja
Strona Główna
Dane teleadresowe
Nasz Patron
Kadra szkoły
Nasze klasy
Biblioteka
Zajęcia dodatkowe
Zajęcia na basenie
NaCoBZU
Plan lekcji
Podstawówka
Rada Rodziców
Baza szkoły
Samorząd uczniowski
Projekty edukacyjne
Odwozy
Artykuły
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Na mapie
Do pobrania

Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 23
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bruss lii
Konkurs fotograficzny "Cztery pory roku w Gminie Mełgiew"
.
Szczegóły na stronie Urzędu Gminy Mełgiew

Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Anny Kamieńskiej
Pracownicy Miejsko – Powiatowej Biblioteki Publicznej w Świdniku już po raz siedemnasty zorganizowali Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Anny Kamieńskiej. Odbył się on 16.11.2017r. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele Zespołu Szkół w Mełgwi: Gabriel Iwaniuk z klasy II, Maja Smolińska z klasy V, Kacper Wróbel z klasy VII i uczennice gimnazjalne – Wiktoria Wójcik oraz Emilia Kosiarska. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Gabryś Iwaniuk, który w kategorii klas I-III zajął III miejsce i Kacper Wróbel – w grupie najstarszej również zajął miejsce trzecie. Gratulujemy!
Zdjęcia zobacz tutaj.
Zebranie z Rodzicami
Zebranie z Rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Mełgwi odbędzie się 24.11.2017r. (piątek) o godz. 16:00 na sali sportowej.
Po zebraniu ogólnym, zebrania klasowe z wychowawcami w salach lekcyjnych.

III Ogólnopolskim Festiwal Biegowy Szkół im. Józefa Piłsudskiego
Uczniowie z klas Gimnazjum w Mełgwi w dniach 10-12 listopada 2017 roku reprezentowali naszą szkołę w Mili Niepodległości (biegu na 1918 m) w Warszawie w związku z III Ogólnopolskim Festiwalem Biegowym Szkół im. Józefa Piłsudskiego. W pierwszym dniu wyjazdu 10 listopada uczniowie mogli pospacerować przy Zamku Królewskim w Warszawie, placu Zamkowym, zobaczyć Kolumnę Zygmunta, pospacerować po Starówce Warszawskiej, zobaczyć i odwiedzić pomnik Małego Powstańca, zwiedzić Katedrę i wysłuchać ciekawych informacji na temat ważnych i zasłużonych ludzi dla Polski. 11 listopada uczestniczyli w Biegu, zobaczyli przygotowania do Biegu i start Dorosłych, formowanie się uczestników na kształt Flagi Polski- białe i czerwone koszulki. Po Biegu udali się do Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego gdzie zwiedzali obiekty sportowe, oglądali rozdanie medali i pucharów Warsowiady. Następnie wszyscy uczniowie uczestniczyli w drużynowym teście Coopera na stadionie. 12 listopada pojechali do Centrum Olimpijskiego im. Jana Pawła II gdzie zwiedzali Muzeum Sportu i Turystyki. Następnie wzięli udział w BIEGU Mila Piłsudskiego (2016 m). Za udział i godne reprezentowanie szkoły uczniowie otrzymali dyplomy, koszulki, pamiątkowe medale oraz drobne upominki. Pobyt zakończył się wspólnym grillem na świeżym powietrzy przy melodiach legionowych.
Irmina Myśliwiec zdobyła II miejsce w swojej kategorii wiekowej a Jakub Kozak został wyróżniony pucharem zawodnika Fair Play gdyż jako jeden podczas Mili Piłsudskiego zrezygnował ze zwycięstwa i udzielił pomocy innemu zawodnikowi który doznał poważnej kontuzji.
Serdeczne podziękowania dla Pana Wójta Ryszarda Podlodowskiego, który podarował wszystkim uczniom na wyjazd do Warszawy okolicznościowe koszuli 700- lecia Mełgwi.
Zdjęcia zobacz tutaj.
99 Rocznica Odzyskania Niepodległości
11 listopada 2017 r. w Kościele Parafialnym w Mełgwi miały miejsce obchody Rocznicy Odzyskania Niepodległości. We Mszy Świętej, której przewodniczył Ksiądz Dziekan Dariusz Moczulewski, uczestniczyli przedstawiciele władz naszej Gminy z Panem Wójtem Ryszardem Podlodowskim i Przewodniczącym Rady Gminy - Panem Januszem Oleszkiem na czele oraz parafianie i przybyli goście. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandarów oraz światła i ziemi przywiezionych z Kostiuchnówki. Następnie Orkiestra Dęta Gminy Mełgiew zagrała hymn państwowy, po czym rozpoczęła się akademia przygotowana przez nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Mełgwi.
Młodzi artyści przygotowani przez p. Katarzynę Wróbel i p. Andrzeja Mędzelewskiego w dojrzały i wzruszający sposób zaprezentowali utwory patriotyczne, które pozwoliły przenieść się myślami do tych krwawych czasów, kiedy to naród podejmował próby wyrwania się z niewoli oraz doświadczyć euforii związanej z powrotem Polski na mapy Europy. Z ust recytatorów wybrzmiał także utwór naszego poety - pana Jana Siudy, nawiązujący do 700 – setnej rocznicy powstania Mełgwi. Obok słowa mówionego na uczucia słuchaczy wpływały utwory muzyczne zaprezentowane przez zespół wokalno – instrumentalny, wśród których nie zabrakło pieśni legionowych, żołnierskich, poetyckich oraz tych bliższych sercu współczesnego – młodego patrioty.
Po Mszy Świętej wszyscy udali się na cmentarz, gdzie pod Murem Pamięci złożone zostały wieńce, postawione światło z Kostiuchnówki oraz odmówiona modlitwa za zmarłych.
W południe wszyscy chętni mogli wziąć udział w grze terenowej przygotowanej przez ks. Pawła Szczyglińskiego oraz harcerzy z ZHR.
Zdjęcia z uroczystości wykonała p. Monika Woźniak – Gołąb, a opiekę nad pocztami sztandarowymi sprawowała p. Ewa Małysz – Kubić.
Wszystkim zaangażowanym w uświetnienie uroczystości bardzo dziękujemy.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Tekst – Katarzyna Wróbel
Niepodległa, niepokorna zawsze była, będzie, jest …
10 listopada 2017 r. uczciliśmy uroczyście 99 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Tego dnia miała miejsce w naszej szkole akademia, podczas której uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny obrazujący dążenia Polaków do odzyskania wolności oraz radość związaną z faktem, że „Polska stała się faktem dokonanym”. Uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum recytowali utwory oraz śpiewali piosenki i pieśni patriotyczne. Nie zabrakło także akcentów związanych z obchodami 700 - lecia Mełgwi. Podniosłość chwili potęgowała obecność pocztów sztandarowych oraz światła i ziemi skropionej krwią polskich legionistów, które przywiezione zostały z Kostiuchnówki. Uroczystości przewodniczyła Pani Dyrektor Halina Załoga, a wśród zaproszonych gości był Pan Wójt Ryszard Podlodowski oraz duszpasterze z naszej parafii. Artyści przygotowani zostali przez p. Katarzynę Wróbel i p. Andrzeja Mędzelewskiego, dekorację zrobiła p. Monika Woźniak – Gołąb, a nad nagłośnieniem czuwał p. Radosław Grygiel. Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie dziękujemy. Zdjęcia zobacz tutaj.
Tekst – Katarzyna Wróbel
Ogień Wolności z Kostchniówki
6 listopada 2017r. skromna delegacja uczniów wraz z panią Dyrektor wzięła udział w uroczystości przeniesienia Ognia Wolności z Kostniuchnówki pod pomnik Józefa Piłsudkiego w Lublinie. Ten szczególny znicz rozpoczął wędrówkę w Kostiuchniówce, a zakończy ją 11 listopada w Warszawie. Upamiętnia to Polskich legionistów, którzy wzięli udział w bitwie w 1916 roku. Była to najkrwawsza bitwa Legionów pod wodzą Józefa Piłsudskiego. Harcerze ze Zgierza od 2000r. prowadzą sztafetę z Ogniem Wolności z Kostchniówki i dbają także o mogiły Legionistów.

Tekst: Marta Warda
Wizyta na Ukrainie 2017
W dniach 2-4 listopada 2017 r. delegacja nauczycieli, uczniów Gimnazjum w Mełgwi wraz z Orkiestrą Gminy Mełgiew i władzami naszej Gminy odwiedziła Ukrainę. Głównym celem wyjazdu był udział w ceremonii „Światło pokoju”. Jest to coroczna uroczystość, w której zostają uczczeni Legioniści Marszałka Józefa Piłsudskiego, polegli w bitwie z wojskami bolszewickimi niedaleko wsi Kostiuchnówka.
Szkoła w Mełgwi przyjechała na uroczystość ze swoim sztandarem. W skład delegacji wchodzili uczniowie klasy 3a: Emilia Kosiarska, Natalia Serenda i Krystian Woźniak. Dzięki uprzejmości gospodarzy z Ukrainy udało nam się zobaczyć zabytkowy zamek w Łucku. Oglądaliśmy również część artystyczną w Domu Kultury w Lublińcu, podczas której występowali ukraińscy uczniowie oraz nasza Orkiestra Dęta.
Coroczne wyjazdy na Ukrainę stały się dla nas tradycją. Od wielu lat reprezentacja naszej szkoły bierze udział w tamtejszych uroczystościach. Pragniemy poprzez obecność, wspólną modlitwę oddać hołd tym wszystkim, którzy walczyli za Ojczyznę. Zapalenie zniczy na tamtejszych mogiłach jest symbolem naszej pamięci i wdzięczności. Pobyt na Ukrainie to również okazja do poznania innej kultury.
W tym roku byliśmy świadkami podpisania porozumienia dotyczącego współpracy pomiędzy Gminą Mełgiew a Gminą Lubliniec. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez tamtejsze władze i jej mieszkańców. Ogromne wrażenie wywarły na nas występy ukraińskich dzieci. Ich wrażliwość muzyczna, piękne stroje i ekspresja na długo pozostaną w naszej pamięci. Mieliśmy również okazję do zabawy i rozmowy, podczas wspólnej kolacji. Przekonaliśmy się, że język i pochodzenie, nie są barierą w nawiązywaniu kontaktów międzyludzkich.
W tym miejscu serdecznie dziękujemy władzom naszej Gminy w osobie Pana Wójta Ryszarda Podlodowskiego, Orkiestrze Dętej Gminy Mełgiew za możliwość wspólnego wyjazdu.
Dziękujemy naszym opiekunom: Pani Dyrektor Halinie Załodze, Pani Annie Wesołowskiej, Pani Katarzynie Marciniak-Dzieciuch, Pani Katarzynie Adamiak, Pani Annie Wilczyńskiej, Panu Waldemarowi Woźniakowi oraz Panu Andrzejowi Mędzelewskiemu. Zdjęcia zobacz tutaj.
Tekst: Emilia Kosiarska

Dni wolne w roku szkolnym 2017/2018
Dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2017/2018:

– 2, 3 XI 2017r.
– 30 IV 2018r.
– 2, 4 V 2018r.
– 1 VI 2018r.


Zajęcia Szkonego Klubu Sportowego
„Szkolny Klub Sportowy” skierowany jest do uczniów szkół bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.

Cele programu:
1) stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież;
2) poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości;
3) promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży;

W naszej szkole zajęcia dla grupy starszej (gimnazjaliści) prowadzone są przez pana Wojciecha Iwaniuka w każdy piątek w godz. 13:45 - 15-15. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach zarówno chłopców jak i dziewczęta. Na zajęciach można grać w piłkę nożną , siatkówkę, kosza czy ćwiczyć swoje umiejętności w ping-ponga. Więcej informacji udziela nauczyciel wychowania fizycznego.
1% podatku dla naszej szkoły

Gimnazjum w Mełgwi w roku 2015 przystąpiło do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, fundacji która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszej szkoły, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2016 wynosi : 315,09 zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.
Strona 1 z 54 1 2 3 4 > >>

Gimnazjum'

Dlaczego nasze Gimnazjum?


Jesień
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszego GIMNZJUM, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi: 164,77 zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

Batmat'
Na tej stronie znajdziesz wiele ciekawych zadań matematycznych.

Rok
Multimedia
Wybór Mediów

 

Szkolny

Jesień
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2007
Theme z-Disco by zszywak Powered by PHP-Fusion v6.01.17 © 2003-2005 1499287 Unikalnych wizyt