Nazwa Użytkownika Hasło      Zapamiętaj mnie
Czwartek, 08 Grudzień, 2016
Nawigacja
Strona Główna
Dane teleadresowe
Nasz Patron
Nasze klasy
Biblioteka
Zajęcia dodatkowe
Zajęcia na basenie
NaCoBZU
Plan lekcji
Podstawówka
Rada Rodziców
Baza szkoły
Samorząd uczniowski
Projekty edukacyjne
Odwozy
Artykuły
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Na mapie
Do pobrania

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 22
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: zosiao2002
Matmix - konkurs matematyczny

W grudniu ruszyła VI edycja Internetowego Konkursu Matematycznego MATMIX.pl, którego organizatorem jest XL Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Warszawie. W tym roku konkurs uzyskał patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej. Do wygrania są, między innymi, trzy iPhony 7 ufundowane przez Avivę oraz kalkulatory graficzne CASIO ufundowane przez firmę ZIBI.
Konkurs MATMIX.pl został stworzony po to, aby popularyzować matematykę wśród młodzieży, upowszechniać umiejętność korzystania z Internetu, motywować uczniów do systematycznej pracy i samodzielnego zdobywania wiedzy z różnych źródeł. Umiejętność wykorzystywania technologii informacyjnych w nauce przedmiotów ścisłych sprawia, że stają się one bardziej przyjazne i zrozumiałe.
Konkurs matematyczny składa się z dwóch etapów. Pierwszy odbywa się za pośrednictwem strony internetowej konkursu www.matmix.pl, a drugi – finał – odbywa się w XL LO w Warszawie. W pierwszym etapie uczniowie, po wcześniejszym zarejestrowaniu i zalogowaniu, udzielają na stronie internetowej konkursu odpowiedzi na pojawiające się raz w tygodniu zestawy zadań testowych. Zadania prezentowane są w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Szczegóły dotyczące konkursu i jego regulamin znajdziesz na stronie MATMIX.
Czytam bo lubię
28 listopada w Domu Kultury i Gminnej Bibliotece Publicznej w Mełgwi odbyła się akcja wymiany książek pod hasłem „Czytam bo lubię” podsumowująca projekt „Zmieniamy naszą społeczność lokalną” realizowanego w naszej szkole.
W trakcie spotkania można było wymienić swoje stare, wielokrotnie przeczytane już książki na inne oraz podziwiać występy artystyczne. Na scenie pojawili się nasi uczniowie z klas drugich gimnazjum oraz pomocnicy z klasy 6 szkoły podstawowej. Dziecięca widownia mogła oglądać ,, Bajkowy Pokaz Mody” , a także tańczyć i śpiewać piosenki oraz rozwiązywać zagadki. Przedszkolaki mogły również samodzielnie wykonać zakładki do książek. Dorośli wysłuchali anegdot o sławnych pisarzach i rozwiązywali zagadki o bohaterach sienkiewiczowskich książek.
Opiekunem projektu była P. Marzenka Pietrzyk, zdjęcia wykonał P. Jacek Wardęgę. Wszystkim uczestnikom spotkania podobał się nasz występ.
Tekst: Uczniowie klasy 2a i 2b
Zdjęcia zobacz tutaj.
Kantata Świdnicka
27 listopada w Kaplicy pw. Św. Kingi odbyła się premiera Kantaty Świdnickiej. Kompozytorem tego utworu jest Dariusz Tokarzewski główny solista koncertu. Nasze uczennice wraz z Chórem CANTO uczestniczyły w tym koncercie wraz z innymi świdnickimi chórami, zespołem instrumentalnym i kwartetem smyczkowym. Dyrygentami koncertu były Magdalena Celińska i Ewa Bieniek. Zdjęcia zobacz tutaj.


Patriotyczny Konkurs Plastyczny pt. "Pieśni malowanie"
Uczniowie naszego gimnazjum przygotowali piękne prace pod kierunkiem nauczyciela plastyki i zajęć artystycznych pani Moniki Woźniak- Gołąb na Patriotyczny Konkurs Plastyczny pt. "Pieśni malowanie". We wtorek 15 listopada 2016 roku w urzędzie gminy Mełgiew odbyło się podsumowanie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród. Jury w składzie: Elżbieta Korbus, Beata Batyra-Pietruszka, Agnieszka Krygier, Dorota Zając oceniając prace wzięło pod uwagę przede wszystkim samodzielność wykonania, staranność, pomysłowość, zgodność z tematem oraz wrażenie artystyczne.
Nagrody zdobyli:
Kategoria wiekowa GIMNAZJUM:
I miejsce - Weronika Trojanowska (Gimnazjum w Mełgwi)
II miejsce - Kamila Jesionek (Gimnazjum w Mełgwi)
III miejsce - Basia Kozioł (Gimnazjum w Mełgwi)
WYRÓŻNIENIA: Kamil Drewniak, Alicja Oleszek, Bartłomiej Białkowski
Serdecznie gratulujemy zdobytych miejsc i wyróżnień.
Zdjęcia zobacz tutaj.
I Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chóralnej CANTANTES LUBLINENSIS
25 listopada 2016r. odbył się I Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chóralnej CANTANTES LUBLINENSIS w Lublinie. W bardzo trudnej rywalizacji wzięło udział 26 chórów z całej Polski. Poziom był niezwykle wysoki. Chórom wręczone zostały Dyplomy Złote , Srebrne Brązowe i Dyplomy Uczestnictwa. Nasze uczennice wraz z CANTO uzyskały Brązowy Dyplom kończąc w ten medalowy sposób rok konkursowy.
Gratulujemy !!!
Zdjęcia zobacz tutaj.
W Instytucji Fizyki UMCS
Ciekawa Fizyka
W ramach wyjazdu do Lublina uczniowie naszego gimnazjum przed spektaklem udali się do Instytutu Fizyki UMCS gdzie mogli zobaczyć gabloty do eksperymentów i doświadczeń fizycznych. Każdy uczeń mógł sam przeprowadzać ciekawe eksperymenty, poznawać zjawiska i prawa fizyczne. Odbicie światła, zasadę działania światłowodu, rozszczepienie światła, składanie barw, tunel optyczny, soczewki , zwierciadła, zjawiska falowe, siła elektrodynamiczna, powstawanie obrazów i wiele innych. Ta lekcja była ciekawa bo każdy mógł sprawdzić się w roli naukowca: można zmieniać parametry, przyciskać guziki i przełączniki, przesuwać różne bryły, nakładać barwy i cieszyć się, że wszystko się udaje i w krótkim czasie oglądać efekty doświadczeń. Relację fotograficzną można zobaczyć tutaj.
Spektakl "Mały Książę"
W środę 16 listopada 2016r. pierwsze klasy naszego gimnazjum wyjechały do lubelskiego teatru na sztukę „Mały Książę”. Była to adaptacja książki Antoina de Sant-Exuperyego pod tym samym tytułem.
Aktorzy zabrali widzów na „międzyplanetarną” podróż pełną piękna, mądrości i wzruszeń. Bohater zwiedzał różne planety aby przekonać się, że oczy są ślepe i trzeba szukać sercem. A posiadanie wszystkiego jest niczym, jeśli jest się samotnym i smutnym.
Spektakl został zrealizowany z dużym rozmachem z efektami świetlnymi i dźwiękowymi. Ciekawiły kostiumy i oprawa wizualna oparta na oryginalnych ilustracjach. Po spektaklu uczniowie uczestniczyli w pogadance na temat efektów wykorzystanych w przedstawieniu. Dużą odwagą wykazał się Bartosz z klasy IA, który na ochotnika wyrecytował wiersz o dziku jak i przedstawił inne jego wersje wykorzystując do tego celu różne emocje.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Zbieramy buty
Samorząd Szkolny ZS w Mełgwi włączył się w akcję BUTY 2016 - zachęcamy wszystkich do przynoszenia obuwia, które zostanie przekazane dzieciom z Afryki.

Twoje stare buty są bardzo wartościowe - nie wyrzucaj ich!

Podaruj je komuś dla kogo są one wymarzonym luksusem.

Zbieramy używane buty dla dzieci.
98 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości
W 98 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości 15. 11. 2016 r. w Gimnazjum w Mełgwi odbył się montaż słowno - muzyczny. Uczniowie klasy IIIa w nastrojowy sposób przypominali historię naszej Ojczyzny, snuli też refleksje nad znaczeniem słowa "wolność". Twierdzili: "Wolność to my, wiatr, mijani codziennie ludzie. To czas marzeń i wiary, że możemy je spełnić (...) Wolność to ta z najjaśniejszych gwiazd'. Utwory Edwarda Stachury i Marka Grechuty w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego dodawały uroku całemu spektaklowi.
Zdjęcia zobacz tutaj.
II Ogólnopolski Festiwal Biegowy Gimnazjów im. Józefa Piłsudskiego
15 gimnazjalistów z klas pierwszych Gimnazjum w Mełgwi w dniach 10-12 listopada reprezentowało naszą szkołę w Mili Niepodległości ( biegu na 1918 m) w Warszawie w związku z II Ogólnopolskim Festiwalem Biegowym Gimnazjów im. Józefa Piłsudskiego.

W pierwszym dniu 10 listopada uczniowie mogli zwiedzić Zamek Królewski w Warszawie, pospacerować po Starówce Warszawskiej, zobaczyć i odwiedzić Grób Nieznanego Żołnierza, pomnik Małego Powstańca. W centrum prasowym PAP spotkać się z panem Leszkiem Cichym - trzydzieści sześć lat temu, 17 lutego 1980 roku, Leszek Cichy i Krzysztof Wielicki jako pierwsi alpiniści w historii zdobyli zimą najwyższą górę świata - Mount Everest (8850 m).

11 listopada przed biegiem uczniowie spotkali się z Panem Robertem Korzeniowskim i wspólną rozgrzewką przygotować się do biegu. Po Biegu udali się do Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego gdzie zwiedzali obiekty sportowe, oglądali rozgrywki piłki siatkowej. O godz. 17.30 wszyscy uczniowie uczestniczyli w drużynowym teście Coopera na stadionie. 12 listopada pojechali do Centrum Olimpijskiego im. Jana Pawła II gdzie zwiedzali Muzeum Sportu i Turystyki. Następnie wzięli udział w BIEGU Mila Piłsudskiego (2016 m). Po biegu mogli zobaczyć Warownię Jomsborg, grodzie Wikingów i Słowian – warownia ta odtwarza warunki życia panujące we wczesnym średniowieczu. Atrakcją była możliwość strzelania z repliki łuku historycznego. Za udział i godne reprezentowanie szkoły uczniowie otrzymali dyplomy, koszulki, pamiątkowe medale oraz drobne upominki (kalendarze, długopisy, paszporty, pendrajwy). Wyjazd był bardzo udany, miał wiele atrakcji, wszyscy dobrze się bawili i na pewno będą wspominali te ciekawie spędzone chwile. Opiekę nad uczniami sprawowali: pani Katarzyna Marciniak- Dzieciuch i J. Wardęga.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Wizyta na Ukrainie 2016
4 i 5 listopada 2016r. władze Gminy Mełgiew zorganizowały dla delegacji naszej gminy wyjazd na Ukrainę. Na Ukrainę udała się delegacja naszej gminy z Panem Ryszardem Podlodowskim - Wójtem Gminy Mełgiew i delegacja Zespołu Szkół w Mełgwi z Panią Haliną Załogą - Dyrektorką ZS w Mełgwi oraz Orkiestra Dęta Gminy Mełgiew. Pierwszego dnia gościliśmy w szkole w Lublińcu. Tam po posiłku wzięliśmy udział w mini konkursie zorganizowanym przez uczniów tamtejszej szkoły. Następnie orkiestra zagrała koncert, za który otrzymała gorące brawa i podziękowania od uczniów i nauczycieli. Następnego dnia pojechaliśmy na cmentarz Polskich Legionistów poległych w obronie Ojczyzny w 1916r. Cmentarz znajduje się w lesie w pobliżu wsi Kostiuchnówka. Dzięki staraniom Chorągwi Łódzkiej ZHP złożono na tym cmentarzu szczątki ok. 2000 Legionistów poległych w bitwie. Delegacja Gminy Mełgiew i szkół z terenu naszej gminy odwiedzają to miejsce od wielu lat. W tym roku uroczystą mszę św. w Kostiuchnówce uświetniła nasza orkiestra. Zagrała kilka pieśni kościelnych w czasie trwania mszy św. a potem zagrała wiązankę pieśni legionowych. Za występ otrzymała podziękowania od tamtejszych władz i głównych organizatorów czyli harcerzy. Zdjęcia z wyjazdu zobacz TUTAJ.
Strona 1 z 45 1 2 3 4 > >>

Gimnazjum'

Dlaczego nasze Gimnazjum?


Jesień
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszego GIMNZJUM, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi: 164,77 zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

Batmat'
Na tej stronie znajdziesz wiele ciekawych zadań matematycznych.

Rok
Multimedia
Wybór Mediów

 

Szkolny

Jesień
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2007
Theme z-Disco by zszywak Powered by PHP-Fusion v6.01.17 © 2003-2005 897915 Unikalnych wizyt