Nazwa Użytkownika Hasło      Zapamiętaj mnie
Wtorek, 01 Grudzień, 2015
Nawigacja
Strona Główna
Dane teleadresowe
Nasz Patron
Nasze klasy
Biblioteka
Zajęcia dodatkowe
NaCoBZU
Plan lekcji
Podstawówka
Rada Rodziców
Baza szkoły
Samorząd uczniowski
Projekty edukacyjne
Odwozy
Basen
Artykuły
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Na mapie
Do pobrania

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 22
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: zosiao2002
Andrzejki 2015
25.11.2015 roku w naszym gimnazjum odbyły się wróżby andrzejkowe
przygotowane przez uczennice klasy III a pod kierunkiem wychowawczyni pani
Magdaleny Żyszkowskiej. Samorząd Szkolny pod kierunkiem pana Radosława
Grygla zorganizował dyskotekę. Było wesoło, sporo dobrej muzyki. Wszyscy
bawili się znakomicie. W opiekę nad uczniami włączyli się wychowawcy oraz
rodzice. Za pomoc serdecznie dziękujemy.
Zdjęcia zobacz tutaj
Akcja "Pomóż dzieciom przetrwać zimę"
29 listopada po raz kolejny odbędzie się wielka zbiórka darów w ramach organizowanej przez Radio Lublin oraz Telewizję Lublin akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.
Przypominamy, że podczas tego dnia zbierane są tylko i wyłącznie dary – odzież, obuwie, książki, produkty higieniczne i żywnościowe – które trafią do dzieci z rodzin wielodzietnych, niepełnych, rozbitych, będących w trudnej sytuacji materialnej oraz podopiecznych domów dziecka i ośrodków szkolno-wychowawczych. Nie jest prowadzona zbiórka środków finansowych. Każdy darczyńca otrzyma od wolontariuszy słoneczko – wejściówkę na szczególny koncert „Dar Serca”, który swoją obecnością uświetnią znani artyści lubelskiej estrady. Koncert odbędzie się w niedzielę, 29 listopada, w godzinach 13:00-17:00 Serdecznie zachęcamy do rozpowszechniania informacji o zbiórce i udziału w wyjątkowym widowisku muzycznym.
W akcję Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę od lat angażuje się Kuratorium Oświaty w Lublinie. Krzysztof Babisz, Lubelski Kurator Oświaty, należy do Komitetu Honorowego, natomiast Anna Szczepińska, Lubelska Wicekurator Oświaty – do Społecznego Komitetu Organizacyjnego akcji.
Konkurs "Woda, źródło życia"
Uczniowie naszego gimnazjum chętnie i licznie przystąpili do eliminacji szkolnych konkursu "Porażeni iskrą wiedzy" Woda, źródło życia. 26.11.2015 r. pojechaliśmy do ZS w Piaskach reprezentować nasze gimnazjum na eliminacjach powiatowych. Szkołę reprezentowały uczennice klasy III A: Natalia Łopacińska, Julia Wójcik i Agata Stadnik. Wprawdzie nie udało się w tym roku znaleźć na podium ale ważny jest sam udział, reprezentowanie naszego gimnazjum. Gratulacje dla naszych uczennic. Uczennice otrzymały dyplomy z podziękowaniami i drobny upominek.
Wycieczka do Kozłówki
Uczniowie klas IIIA, IIIB i IIA zwiedzali 26.11.2015 r. w obecności przewodnika przepiękny pałac rodziny Zamoyskich. Obejrzeli niezwykłe wnętrza, które zachowały autentyczny wystrój z przełomu XIX i XX wieku: neobarokowe plafony, piece z miśnieńskich kafli, marmurowe kominki, dębowe parkiety, niezwykłą kolekcję malarstwa ( portrety rodzinne oraz kopie arcydzieł malarstwa europejskiego), meble, rzeźby, kobierce i porcelanę, które swego czasu stanowiły wyposażenie pałacu. Zwiedzali również Galerię Sztuki Socrealizmu znajdującą się w budynku dawnej pałacowej powozowni.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Konkurs Poezji Jana Siudy
26.11.2015r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mełgwi odbył się Konkurs Poezji Jana Siudy. Zorganizowała go pani Urszula Kowalczyk. Konkurs skierowany był do uczniów gimnazjum, miał na celu przybliżenie twórczości pana J. Siudy oraz promowanie regionalizmu. Gimnazjaliści prezentowali po dwa wiersze poety. Uczestników oceniało jury, w składzie: pani E. Korbus, pani J. Bochniarz i pani A. Muzgała. Po burzliwych obradach uznano, że najlepiej recytowała Kamila Jesionek z IIB. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Wójcik z Ia, zaś trzecie Emilia Kosiarska z I a. Wyróżnienia zdobyły: Alicja Pawelec z II b i Amelia Mazur I a. Specjalne wyróżnienie od autora- pana Jana Siudy – za dobór repertuaru i oryginalną interpretację otrzymały: Alicja Pawelec i Wiktoria Wójcik.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Warsztaty "Walcz z hejtem"
23.11.2015r. wybrani uczniowie z klas drugich i trzecich wraz z opiekunem - panią Elwirą Iwaniuk - wyjechali do I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Świdniku na warsztaty z przeciwdziałania mowie nienawiści w sieci "Walcz z hejtem". Zorganizowane one były w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Centrum Edukacji Obywatelskiej "Nienawiść. Jestem przeciw!". Warsztaty prowadziła pani Dorota Jaśkowska i członkowie koła dziennikarskiego działającego w tej szkole. Gimnazjaliści uczyli się, jak rozpoznawać mowę nienawiści w Internecie i w jaki sposób jej przeciwdziałać; poznawali przyczyny, skutki i formy mowy nienawiści. Przyglądali się uprzedzeniom i stereotypom dotyczącym różnych grup. Zastanawiali się też nad tym, co oznacza wolność słowa, gdzie są jej granice i w tym kontekście rozpatrywali treści prezentowane w Internecie. Po zajęciach każdy otrzymał dyplom uczestnictwa w warsztatach.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Wszystkie drogi prowadzą do Sulejówka
„11 listopada wszystkie drogi prowadzą do Sulejówka” To właśnie tam - do miejsca nierozerwalnie związanego z Józefem Piłsudskim udaliśmy się z naszym pocztem sztandarowym. Izabela Marciniak, Natalia Łopacińska i Katarzyna Ostrowczak wraz z p. Dyrektor i z opiekunką pocztu p. Katarzyną Marciniak-Dzieciuch zwiedzały dworek w Sulejówku, w którym mieszkał Marszałek i uczestniczyły w miejscowych uroczystościach. Miałyśmy możliwość spróbowania tak zwanych „Niepodległościówek” - biało-czerwonych ciastek upieczonych zgodnie z recepturą z początku XX wieku z typowo polskich produktów, m.in. miodu i jabłek. W Sulejówku została również rozwinięta 1200-metrowa flaga Polski. Zdjęcie naszego sztandaru zostało umieszczone na stronie internetowej Muzeum Józefa Piłsudskiego. Zobacz tutaj.
Zdjęcia z wizyty zobacz tutaj.
Ogólnopolski Festiwalu Biegowy Gimnazjów im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie
Uczniowie naszego gimnazjum w dniach 08-11 listopada 2015 roku reprezentowali naszą placówkę w Ogólnopolskim Festiwalu Biegowym Gimnazjów im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Znaleźliśmy się w gronie 16 wytypowanych szkół z 14 województw. Założeniem festiwalu była edukacja poprzez sport. Zapoznali się z miejscami związanymi z Marszałkiem, mieli możliwość startu w tych miejscach, jak np. na stadionie i w hali Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego. Odwiedzili Stadion Narodowy, Starówkę , Centrum Olimpijskie im. Jana Pawła II, Muzeum Sportu. Za udział w zawodach otrzymali dyplomy, medale, Paszporty 100-lecia Niepodległości oraz okolicznościowe koszulki i plecaki. Patronat medialny sprawowali: Polska Agencja Prasowa, Polskie Radio i Telewizja Polska a stroną finansującą w zasadniczej części było Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Nasi uczniowie brali udział w drużynowym teście Coopera o Puchar AWF, halowej sztafecie o Puchar PZLA ( 6 x 200m ), biegu Mila terenowa o Puchar PKO i w 27 Biegu Niepodległości 11.11.2015 roku- Mila Niepodległości.
Szkołę reprezentowali: K. Serafin, D. Baran, D. Gajowiak, B. Białkowski, M. Komza, M. Kucharski, A. Dolecki, D. Dolecki. J. Kozak. D. Rydel, P. Burzak, Ł. Kloc. Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Andrzej Mędzelewski i p. Jacek Wardęga.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Gminny Konkurs Recytatorski
03.11.2015r. w Urzędzie Gminy w Mełgwi odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. Każdy z występujących miał za zadanie przygotować dwa utwory: A. Kamieńskiej oraz J. Brzechwy lub K.I. Gałczyńskiego. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie we wszystkich kategoriach, zajmując czołowe miejsca:

W kategorii gimnazjum:
Kamila Jesionek - I miejsce
Natalia Łopacińska - II miejsce
Wiktoria Wójcik - III miejsce

Na konkursie powiatowym będzie reprezentować nas Kamila Jesionek i Natalia Łopacińska.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!
Wizyta na Ukrainie 2015
Reprezentanci Gimnazjum w Mełgwi wraz z przedstawicielami Urzędu Gminy w Mełgwi w dniach 04. 11. 2015r.-05.11.2015 r. przebywali na Ukrainie. Mieli możliwość obejrzenia lekcji języka polskiego i wieczornicy w zaprzyjaźnionej szkole w Lublińcu. 05. 11. uczestniczyli w patriotycznych uroczystościach w Kostiuchnówce, gdzie w 1916 roku Legiony Polskie prowadziły działania opóźniające przeciwko oddziałom rosyjskim.Właśnie w Kostiuchnówce jest polski Cmentarz Legionowy, skąd corocznie nasi harcerze biorą "Ogień Niepodległości", który potem zabierają do Warszawy, aby w stolicy podczas uroczystości Święta Niepodległości złożyć go (w trakcie Salwy Honorowej) na Grobie Nieznanego Żołnierza.Od wielu lat w uroczystościach tych uczestniczą też Mełgwianie. Jest to wspaniała i niezapomniana lekcja historii.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Zaproszenie
Strona 1 z 32 1 2 3 4 > >>

Gimnazjum'

Dlaczego nasze Gimnazjum?


Jesień
Będziemy wdzięczni za przekazanie naszej placówce 1% podatku, który przeznaczymy na unowocześnienie naszej szkoły. Jeśli jesteś rodzicem lub przyjacielem szkoły zachęcamy gorąco do wsparcia naszej placówki

Rok
Multimedia
Wybór Mediów

 

Szkolny

Jesień
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2007
Theme z-Disco by zszywak Powered by PHP-Fusion v6.01.17 © 2003-2005 518687 Unikalnych wizyt