Nazwa Użytkownika Hasło      Zapamiętaj mnie
środa, 22 Luty, 2017
Nawigacja
Strona Główna
Dane teleadresowe
Nasz Patron
Kadra szkoły
Nasze klasy
Biblioteka
Zajęcia dodatkowe
Zajęcia na basenie
NaCoBZU
Plan lekcji
Podstawówka
Rada Rodziców
Baza szkoły
Samorząd uczniowski
Projekty edukacyjne
Odwozy
Artykuły
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Na mapie
Do pobrania

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 22
Nieaktywowany Użytkownik: 8
Najnowszy Użytkownik: zosiao2002
Konkurs o Unii Europejskiej 2017
21 lutego 2017r. w PCEZ w Świdniku miał miejsce konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Nasi uczniowie - Kamila Jesionek, Alicja Pawelec i Dawid Baran, przystąpili do pisania testu. Po zaciętej rywalizacji (aż 2 dogrywkach!), Dawid Baran uplasował się na 1 miejscu. Kamila Jesionek otrzymała wyróżnienie. Nad uczniami opiekę sprawowała Pani Danuta Tarnas.
Zdjęcia zobacz tutaj.
„SZKOLY KLUB SPORTOWY” 2017
Od poniedziałku rusza w naszej szkole program „Szkolny Klub Sportowy”, który skierowany jest do uczniów szkół bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.
Cele programu:
1) stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież;
2) poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości;
3) promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży;

Program polega na zorganizowaniu i prowadzeniu przez 36 tygodni w dwóch edycjach wiosennej do 30.06.2017 i jesiennej 1.09.2017-15.12.2017, systematycznych zajęć sportowych. Serdecznie zapraszamy młodzież do aktywnego uczestnictwa. Więcej szczegółów już wkrótce.
Warsztaty dziennikarskie
14 lutego 2017 roku odbyły się IX warsztaty dziennikarskie zorganizowane przez LO im. W. Broniewskiego w Świdniku. Tematem przewodnim zajęć były media społecznościowe; jak się zachowywać i odnosić, czego nie wolno robić a co powinniśmy. Z naszej szkoły pojechało pięć osób z klasy 3b : Kamila Jesionek, Natalia Zajac, Alicja Pawelec, Michał Kowalski i Bartek Białkowski. Każdy z uczestników losował kolor grupy. Grup było pięć, w każdej po pięć osób. Trzeba było pracować razem i wspólnie wykonywać zadania. Każdy bawił się świetnie i z pewnością przyswoił trochę wiedzy. Atmosfera była zabawna i integrująca, ponieważ nikt nie widział z kim będzie w drużynie! Zdjęcia zobacz tutaj.
Tekst i zdjęcia: Zuzanna Lewandowska uczennica kl IIIa.
Spotkanie w Urzędzie Gminy w Mełgwi
10 lutego 2017r. uczniowie kl. II A gimnazjum udali się wraz z wychowawczynią p. Katarzyną Marciniak-Dzieciuch do Gminnej Biblioteki Publicznej w celu spotkania się z zastępcą Wójta Panią Elżbietą Korbus. Pani Wójt opowiedziała młodzieży o obowiązkach poszczególnych organów gminy i o swojej pracy. Uczniowie zadawali także liczne pytania np. Czy Pani praca jest ciekawa, stresująca, wymaga dużo poświecenia, jakie są jej wady i zalety? Jak zostaną zorganizowane szkoły ośmioletnie na terenie naszej gminy? Pani Wójt życzliwie odpowiadała na wszystkie pytania. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Uczniowie mieli również możliwość odwiedzenia Pana Wójta w jego gabinecie jak i zobaczenia sali, w której odbywają się posiedzenia Rady Gminy.
Zdjęcia zobacz tutaj.
VI Powiatowy Konkurs Poezji Władysława Broniewskiego
08.02.2017r. w I LO im. W. Broniewskiego w Świdniku odbył się VI Powiatowy Konkurs Poezji Władysława Broniewskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Adrian Włosek i Eryk Gadzała z Ib, Dawid Baran z IIIa i Kamila Jesionek z IIIb. Rywalizacja była bardzo duża, wszyscy recytowali wspaniale. Jury, w składzie: pani Jadwiga Ciołek, pani Barbara Kasprzak i pan Jacek Zakrzewski, obradowało długo. Wśród laureatów znalazła się przedstawicielka Gimnazjum w Mełgwi - Kamila Jesionek, która zajęła III miejsce. Gratulujemy!
Zdjęcia zobacz tutaj.
Turniej Halowej Piłki Nożnej
W rozegranych po raz siedemnasty Mistrzostwach Szkoły w Halowej Piłce Nożnej wzięły udział reprezentacje 6 klas. Na podstawie osiągniętych wyników ustalono klasyfikację końcową. Mistrzostwo zdobyła drużyna klasy 3B. Gratulacje.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Spotkanie z Panem Jerzym Omelczukiem
Kierownik GOK w Mełgwi pani Teresa Adamiec zaprasza wszystkich zainteresowanych na niezwykłe spotkanie z Panem Jerzym Omelczukiem artystą – malarzem w dniu 14.02.2017 roku o godz. 17.00 do GOK w Mełgwi.
Jerzy Omelczuk urodził się w 1957 roku w Siemiatyczach, z dziecięcym porażeniem mózgowym. Już w dzieciństwie zaczął malować ustami. Jego nauczycielami są Andrzej Grzelachowski, polski plastyk i Danuta Kaniewska. Najczęściej maluje olejem. Jako najdłużej malujący artysta z Polski, został członkiem Światowego Związku. W roku 2001 otrzymał z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczenie "Zasłużony działacz kultury". Do Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami należy od 1982 roku. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie.
Film z Panem Jerzym Omelczukiem znajdziesz tutaj a stronę z informacjami o artyście znajdziesz tutaj.
IV Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych

Szczegóły tutaj
Bezpieczne ferie 2017

16 stycznia 2017 roku rozpoczęły się 2 tygodniowe ferie zimowe dla dzieci i młodzieży z województwa lubelskiego. Pamiętaj by ten czas odpoczynku był przede wszystkim czasem bezpiecznym. Są zasady, które zawsze obowiązują np.:
- Informuj opiekunów gdzie dokładnie idziesz i o której godzinie wrócisz
- Nie noś kluczy, komórki, pieniędzy w widocznym miejscu – to może skusić potencjalnego złodzieja
- Nie rozmawiaj z obcymi osobami i nie ufaj im
- Przestrzegaj zasad poruszania się po drodze
Więcej informacji możesz przeczytać odwiedzając strony poświęcone bezpieczeństwu: tutaj.
Bal gimnazjalny 2017
14 stycznia 2017 roku w naszej szkole odbył się bal gimnazjalny. Tradycyjnie impreza rozpoczęła się polonezem oraz niespodzianką taneczną- belgijką, zaprezentowaną przez uczniów klas trzecich. Następnie uczniowie wręczyli drobne upominki swym nauczycielom, by okazać wdzięczność za przekazaną wiedzę. Odświętnie udekorowana sala gimnastyczna wypełniona była gośćmi, zaszczycili nas swoją obecnością m.in. ksiądz proboszcz i wójt gminy Mełgiew. Po części oficjalnej i pamiątkowych zdjęciach, gimnazjaliści rozpoczęli wspólną zabawę taneczną, prowadzoną przez DJ’a. Uczestnicy imprezy cały wieczór spędzili w beztroskiej i radosnej atmosferze.
Tekst: Patrycja Najda
Zdjęcia zobacz tutaj.
Konkurs "Inspiracje 2017 "
Mamy przyjemność zaprosić uczniów gimnazjów z województwa lubelskiego do udziału VII edycji projektu edukacyjnego „INSPIRACJE”. W centrum zainteresowania pomysłodawców konkursu znajdują się różne działania artystyczne, których źródłem jest szeroko rozumiana sztuka. W 2017 roku nasze miasto będzie obchodzić 700 rocznicę lokacji, dlatego obecna edycja konkursu, poświęcona będzie twórcom związanym z Lublinem i tekstom, dla których miasto stało się artystyczną inspiracją. Regulamin konkursu znajdziesz tutaj.
Strona 1 z 46 1 2 3 4 > >>

Gimnazjum'

Dlaczego nasze Gimnazjum?


Jesień
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszego GIMNZJUM, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi: 164,77 zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

Batmat'
Na tej stronie znajdziesz wiele ciekawych zadań matematycznych.

Rok
Multimedia
Wybór Mediów

 

Szkolny

Jesień
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2007
Theme z-Disco by zszywak Powered by PHP-Fusion v6.01.17 © 2003-2005 1003155 Unikalnych wizyt