Nazwa Użytkownika Hasło      Zapamiętaj mnie
Sobota, 07 Maj, 2016
Nawigacja
Strona Główna
Dane teleadresowe
Nasz Patron
Nasze klasy
Biblioteka
Zajęcia dodatkowe
NaCoBZU
Plan lekcji
Podstawówka
Rada Rodziców
Baza szkoły
Samorząd uczniowski
Projekty edukacyjne
Odwozy
Basen
Artykuły
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Na mapie
Do pobrania

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 22
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: zosiao2002
Żyj smacznie i zdrowo
29.04.2016 r. gimnazjalistki z klasy 3A przeprowadziły w ramach programu „Żyj smacznie i zdrowo” spotkanie edukacyjne dla młodszych kolegów. Dziewczęta przygotowały ankietę sprawdzającą stan wiedzy pierwszoklasistów o zdrowym odżywianiu i aktywnym stylu życia. Korzystając z plakatów dydaktycznych dały wskazówki jak zdrowo się odżywiać i wskazały najbardziej powszechnie popełniane błędy żywieniowe nastolatków. Pierwszoklasiści z IB otrzymali książeczki ze zdrowymi przepisami i wzięli udział we wspólnym przygotowywaniu smacznych i zdrowych potraw.
Zdjęcia zobacz tutaj.
3 Maja 2016 w szkole
W czwartkowy poranek 28 kwietnia 2016r. uczniowie Zespołu Szkół w Mełgwi zaprezentowali całej społeczności szkolnej uroczystą akademię z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku miała ona odmienny charakter, gdyż rok 2016 jest czasem wielkich rocznic związanych z wolną ojczyzną oraz powierzeniem jej opiece Matki Bożej.
Dzień 3 maja to w kalendarzu liturgicznym uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, toteż młodzież ukazała najważniejsze momenty w historii naszego narodu, w których niezwykle odczuwalna była obecność Maryi. Przypomniano zasługi ludzi, dzięki którym żyjemy w wolnym kraju, ludzi, którzy bezgranicznie zaufali Bogu i Matce Bożej.
Cała uroczystość miała tak doniosły charakter dzięki zaangażowaniu wielu osób. Byli to przede wszystkim uczniowie, zarówno Szkoły Podstawowej jak i Gimnazjum oraz nauczyciele: p. Katarzyna Wróbel, p. Ewa Bieniek, p. Monika Woźniak-Gołąb, p. Andrzej Mędzelewski oraz p. Waldemar Woźniak.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Zebranie z rodzicami maj 2016
Zebranie z Rodzicami

5.05.2016 (czwartek)

godz. 15:30 dla szkoły podstawowej

godz. 16:00 dla gimnazjum
Mełgiew CUP
Powiatowy Przegląd Poezji Mówionej i Śpiewanej
26 kwietnia 20016 r. Wiktoria Torój (IIIB) i Dominika Serenda (IIIA) reprezentowały naszą szkołę na Powiatowym Przeglądzie Poezji Mówionej i Śpiewanej "MŁODOŚĆ W POEZJI I SZTUCE". Impreza miała miejsce w Zespole Szkół nr 2 w Milejowie. Wśród trzydziestu wykonawców znaleźli się uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu łęczyńskiego i świdnickiego. Uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom. Utwory, które były recytowane i śpiewane poruszyły widzów, a jury obradowało bardzo długo. Wśród nagrodzonych znalazła się Wiktoria Torój. Zajęła ona II miejsce. Gratulujemy !
tekst: Dominika Serenda
Zdjęcia zobacz tutaj
Warsztaty j.angielskiego 2016
Uczniowie z klasy III A uczestniczyli 25.04.2016 r. w warsztatach językowych zorganizowanych w I LO w Świdniku, a prowadzonych przez studentów anglistyki UMCS w Lublinie. W trakcie spotkania młodzież miała możliwość praktycznego wykorzystania języka angielskiego do komunikacji, a także mogła zmierzyć się z gimnazjalistami ze świdnickich szkół w konkursach z zakresu wiedzy o języku i kulturze krajów anglojęzycznych. Umiejętności językowe dwóch naszych koleżanek Dominiki Serendy i Natalii Łopacińskiej zostały nagrodzone przyznaniem I miejsca. Dyplomy zobacz tutaj.
1050 rocznica Chrztu Polski
1050 lat temu chrzest księcia Polan, Mieszka I był jednym z przełomowych wydarzeń w historii Polski i Polaków. To dzięki temu wydarzeniu wzmocniła się pozycja naszego kraju, zaczęto odchodzić od pogaństwa, guseł i zabobonów a zwrócono się w kierunku Europy w której dominowało chrześcijaństwo-gwarant stabilizacji i rozwoju.
Toteż, 10 kwietnia 2016 roku w kościele parafialnym, uczniowie Zespołu Szkół w Mełgwi zaprezentowali wiernym obecnym na Mszy świętej o godzinie 9:30 montaż słowno-muzyczny nawiązujący do ważnej daty w historii Polski, którą był Chrzest naszej Ojczyzny.
Dzieci i młodzież, przygotowana przez p. Katarzynę Wróbel i p. Andrzeja Mędzelewskiego, piękną recytacją i śpiewem uzmysłowiła wszystkim zgromadzonym w mełgiewskiej świątyni, jak w życiu każdego człowieka istotna jest wiara, wiara żywa, niegasnąca, dodająca siły i odwagi do pokonywania codziennych trudności. Wyznawanie zaś tej wiary jest możliwe dzięki odważnej decyzji sprzed ponad tysiąca lat…
Zdjęcia zobacz tutaj.
Centrum Nauki Kopernika 2016
12 kwietnia 2016r. odbyła się wycieczka do Warszawy. Grupa 36 uczniów z naszego gimnazjum wraz z opiekunami zwiedziła Centrum Nauki Kopernik. Widzieliśmy ciekawe ekspozycje i uczestniczyliśmy w wykonywaniu różnych doświadczeń. Mieliśmy też zajęcia w planetarium.
Ponieważ była piękna pogoda, mogliśmy pospacerować po Starym Mieście i posłuchać bardzo ciekawej lekcji historii poprowadzonej przez panią dyrektor. Wracaliśmy już w strugach deszczu, ale z nowymi doświadczeniami.
Wycieczka należała do bardzo udanych. Jesteśmy wdzięczni opiekunom - a byli to - Pani dyrektor Halina Załoga, Pani Emilia Anulewicz, Pani Elwira Iwaniuk, Pani Magdalena Żyszkowska i Pan Jacek Wardęga.
Tekst: Alicja Pawelec
Zdjęcia zobacz tutaj.
Warsztaty biologiczno-chemiczne
6 kwietnia 2016r. trzy uczennice klasy IIIA brały udział w warsztatach biologiczno-chemicznych i konkursie zorganizowanym przez Liceum im. W. Broniewskiego w Świdniku w ramach Powiatowego Konkursu Biologiczno-chemicznego dla uczniów szkół gimnazjalnych. Dominika Pachuta, Dominika Serenda i Agata Stadnik zajęły w nim trzecie miejsce. Uczennice przygotowywały się pod kierunkiem nauczycielki chemii Emilii Anulewicz.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Gry miejskiej "Żołnierze Wyklęci, Żołnierze Niezłomni"
14 marca 2016r. uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w IV edycji gry miejskiej ,,Żołnierze Wyklęci, Żołnierze Niezłomni" - poświęconej bohaterskim kobietom. Zorganizowaną przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej im. Jana Pawła II w Lublinie. W grze wzięło udział 15 szkół z Lublina i województwa lubelskiego. Nasi uczniowie (Zuzanna Lewandowska II a, Alicja Pawelec II b, Dawid Baran II a) pod opieką pani Ewy Małysz-Kubić zajęli II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych.
Tekst: Alicja Pawelec ucz. kl.IIB
Więcej informacji znajdziesz na stronach internetowych:
Telewizji TVP3 Lublin oraz Radia Lublin
Konkursy przyrodnicze

- Międzyszkolne Centrum Edukacji Ekologicznej przy Szkole Podstawowej w Krzesimowie
- Stowarzyszenie „Pomocy Szkole i Ekorozwoju Wsi” w Krzesimowie
- Oddział Powiatowy LOP w Świdniku z siedzibą w Krzesimowie
organizują dwa konkursy:
- III Powiatowy Konkurs Przyrodniczy pod hasłem „Przyroda wokół nas”
- Konkurs fotograficzny pod hasłem „Przyroda Powiatu Świdnickiego”
Regulaminy i karty zgłoszenia znajdziesz poniżej:
KONKURS FOTOGRAFICZNY POD HASŁEM „Przyroda Powiatu Świdnickiego”
III Powiatowy Konkurs Przyrodniczy pod hasłem „Przyroda wokół nas”
Strona 1 z 40 1 2 3 4 > >>

Gimnazjum'

Dlaczego nasze Gimnazjum?


Batmat'
Na tej stronie znajdziesz wiele ciekawych zadań matematycznych.

Rok
Multimedia
Wybór Mediów

 

Szkolny

Jesień
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2007
Theme z-Disco by zszywak Powered by PHP-Fusion v6.01.17 © 2003-2005 681340 Unikalnych wizyt