Czwartek, 25 Kwietnia, 2024

Rekolekcje Wielkopostne
Konkursu Plastycznego pn. „Twoja ulubiona opowie¶æ biblijna”
Konkurs "Pora¿eni iskr± wiedzy 2017"
Trzech uczniów z naszej szko³y reprezentowa³o nasz± placówkê w konkursie zorganizowanym przez Zespó³ Szkó³ w Piaskach z cyklu Pora¿eni Iskr± Wiedzy. Uczniowie gimnazjum z klasy III : Karol Zieliñski, Dawid Baran i £ukasz Kloc najlepiej napisali test w eliminacjach szkolnych spo¶ród 32 zainteresowanych konkursem wiedzy motoryzacyjnej. Na eliminacjach powiatowych w Piaskach zdobyli wyró¿nienia i otrzymali drobne upominki. Du¿± atrakcj± dla uczniów by³a mo¿liwo¶æ zwiedzenia szko³y, zobaczenia zaplecza, warsztatów samochodowych oraz mo¿liwo¶æ praktycznego sprawdzenia swoich umiejêtno¶ci na symulatorze jazdy.
Opiekun wyjazdu: J. Wardêga.
Konkurs „KRAJOBRAZY POWIATU ¦WIDNICKIEGO”

Regulamin znajdziesz tutaj
.
¦wiatowy Dzieñ Liczby π
10 marca 2017 w I Liceum Ogólnokszta³c±cym. im. W. Broniewskiego w ¦widniku w ramach „¦wiatowego Dnia Liczby π” zorganizowano „¦wiêto matematyki”. Gimnazjum nasze reprezentowali uczniowie z klas trzecich: Patrycja Najda, Dawid Baran, Kacper Olejnik z klasy III a oraz Kamila Jesionek, Alicja Pawelec i Bartek Bia³kowski z klasy III b. Czê¶æ ¶wiêta przeznaczona by³a na warsztaty na których rozwi±zywano ciekawe zadania matematyczne z geometrii. Druga czê¶æ odby³a siê na sali gimnastycznej i obejmowa³a wystêpy artystyczne. By³a to promocja ¶widnickiego liceum, ale przede wszystkim poprzez ¶wietn± zabawê promocja matematyki – królowej nauk. Uczniom towarzyszy³ Pani Gra¿yna Sobocka.
Konkurs plastyczny "Stop u¿ywkom"

Zapraszamy do udzia³u w Szkolnym Konkursie Plastycznym dla dzieci i m³odzie¿y promuj±cym zdrowy tryb ¿ycia bez u¿ywek.
Kategorie i forma prac:
- Klasy 0-1 - „ZDROWIACZEK - symbol zdrowia” - projekt maskotki. Technika dowolna, format A4.
- Klasy 2-3 –„¯yjmy zdrowo – aktywnie i kolorowo” - praca plastyczna. Technika dowolna, format A4 lub A3.
- Klasy 4-6 – „Moja droga do zdrowia” - plakat promuj±cy zdrowy tryb ¿ycia. Technika dowolna, format A3 lub A2.
-Gimnazjum - „Dopalaczom i innym u¿ywkom mówimy NIE!” – plakat promuj±cy zdrowy tryb ¿ycia bez dopalaczy i innych ¶rodków uzale¿niaj±cych.- plakat w formacie A2. Praca powinna zawieraæ:
- Has³o zniechêcaj±ce do siêgania po ¶rodki uzale¿niaj±ce.
- Ciekaw± grafikê.
Regulamin konkursu znajdziesz tutaj.
Zespó³ uczniowski z kl. 2A Gimnazjum
Wizyta w lubelskim oddziale IPN
2 marca uczniowie naszego gimnazjum pod opiek± pani Ewy Ma³ysz-Kubiæ udali siê do lubelskiego oddzia³u Instytutu Pamiêci Narodowej, gdzie uczestniczyli w spotkaniu z jednym z "Zaporczyków", pp³k. Marianem Pawe³czakiem ps. Morwa.
Wiêcej czytaj tutaj.
Narodowy Dzieñ Pamiêci ¯o³nierzy Wyklêtych 2017
1 marca 2017 uczniowie klasy I „A” naszego gimnazjum pod opiek± wychowawczyni pani Ewy Ma³ysz-Kubiæ w ramach obchodów „Narodowego Dnia Pamiêci ¯o³nierzy Wyklêtych” udali siê do Lublina, aby odwiedziæ miejsca gdzie przetrzymywano, torturowano i mordowano ¿o³nierzy „drugiej konspiracji”.
Wiêcej czytaj tutaj.
XI Przegl±d Poezji Mówionej i ¦piewanej

28 lutego 2017r. w LO w Milejowie odby³ siê XI Przegl±d Poezji Mówionej i ¦piewanej. Nasze Gimnazjum reprezentowa³y: Emilia Kosiarska, Wiktoria Wójcik i Kamila Jesionek. Dziewczêta ¶wietnie recytowa³y wybrane utwory. Poziom konkursu by³ wysoki, co skutkowa³o du¿± rywalizacj±. Nasza przedstawicielka - Wiktoria Wójcik otrzyma³a wyró¿nienie. Gratulujemy!
Eliminacje recytatorskie
21 lutego 2017 roku odby³y siê w naszej szkole eliminacje recytatorskie. Walka by³a zaciêta! Z gimnazjum bra³a udzia³ czwórka dziewcz±t: Kamila Jesionek, Emilia Kosiarska, Patrycja Banach i Wiktoria Wójcik. Dziewczêta piêknie recytowa³y- zosta³y do konkursu przygotowane przez panie nauczycielki jêzyka polskiego: E. Iwaniuk i K. Wróbel. Z gimnazjum wyniki przedstawiaj± siê nastêpuj±co: Wiktoria Wójcik - pierwsze miejsce, Kamila Jesionek - drugie miejsce i Emilia Kosiarska - trzecie miejsce, Patrycja Banach – wyró¿nienie. Wszystkie uczestniczki z gimnazjum zakwalifikowa³y siê do gminnych eliminacji recytatorskich do konkursu powiatowego. Gratulujemy!
Konkurs w szkole zorganizowa³y panie: J. ¦wi±der, E. Kawalec i M. Dy¶. Zdjêcia zobacz tutaj.

Tekst i zdjêcia: Zuzanna Lewandowska ucz. kl. IIIA
Konkurs o Unii Europejskiej 2017
21 lutego 2017r. w PCEZ w ¦widniku mia³ miejsce konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Nasi uczniowie - Kamila Jesionek, Alicja Pawelec i Dawid Baran, przyst±pili do pisania testu. Po zaciêtej rywalizacji (a¿ 2 dogrywkach!), Dawid Baran uplasowa³ siê na 1 miejscu. Kamila Jesionek otrzyma³a wyró¿nienie. Nad uczniami opiekê sprawowa³a Pani Danuta Tarnas.