Nazwa Użytkownika Hasło      Zapamiętaj mnie
środa, 27 Maj, 2020
Nawigacja
Strona Główna
Dane teleadresowe
Nasz Patron
Kadra szkoły
Nasze klasy
Kalendarz
Biblioteka
Zajęcia dodatkowe
Zajęcia na basenie
NaCoBeZU
Plan lekcji
Podstawówka
Rada Rodziców
Baza szkoły
Samorząd uczniowski
Projekty edukacyjne
Odwozy
Artykuły
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Na mapie
Do pobrania


Użytkowników Online
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 23
Nieaktywowany Użytkownik: 13
Najnowszy Użytkownik: bruss lii
Corrida ortograficzna 2012
15 marca 2012 roku w naszej szkole odbyła się "Corrida ortograficzna". Już po raz dziesiąty szóstoklasiści ze szkół powiatu świdnickiego zmierzyli się z "bykami" ortograficznymi. W tym roku w szranki stanęło 22 uczniów z 10 placówek. Zadaniem uczestników było napisanie dyktanda oraz rozwiązanie testu sprawdzającego znajomość zasad pisowni. Laureatami tegorocznego konkursu zostali:

I miejsce - Weronika wójcik (Szkoła Podstawowa nr 5 w Świdniku)

II miejsce - Zuzanna Turowska (Szkoła Podstawowa w Trawnikach)

III miejsce - Radosław Wójcik (Szkoła Podstawowa w Siostrzytowie)

Przyznano również trzy wyróżnienia.

Organizacją Corridy zajęły się nauczycielki języka polskiego - Elwira Iwaniuk i Wioletta Szczęśniak. Nieocenioną pomocą służyły p. Marzena Pietrzyk i p. Monika Woźniak-Gołąb.
Zdjęcia zobacz tutaj.
VIII Targi Edukacyjne
22 lutego 2012r. uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum zwiedzili, organizowane już po raz ósmy, Lubelskie Targi Edukacyjne. Kto wie, czy ze stosu ulotek i innych materiałów reklamowych nie wykluje się pomysł na wymarzoną szkołę, do której we wrześniu powędrują nasi absolwenci. Zdjęcia zobacz tutaj.
Bal gimnazjalny 2012

28 stycznia 2012r. uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum zatańczyli tradycyjnego poloneza.
Zdjęcia zobacz
tutaj
.
Spotkanie z policjantem
W piątek 27.01.2012 uczniowie naszego gimnazjum spotkali się z Policjantem. Spotkania klasowe dotyczyły odpowiedzialności karnej nieletnich oraz bezpiecznych zachowań w czasie ferii zimowych. Prelekcję wygłosił oraz odpowiadał na pytania gimnazjalistów asp. Wit Libicki. Zdjęcia zobacz tutaj.
Rakersi w naszej szkole
Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Świdniku włączyli się w ogólnopolską akcję edukacyjną, promującą profilaktykę nowotworową. 13 stycznia 2012 roku grupa Rakersi przeprowadziła prelekcje dla uczniów klas III i II gimnazjum w Mełgwi. Program ten jest ogólnopolskim projektem edukacyjnym realizowanym przez młodzież szkół ponadgimnazjalnych. Jego istotą jest przeprowadzenie kampanii społecznej, która będzie promowała profilaktykę raka jelita grubego, nowotworów płuc oraz kształtowanie prozdrowotnej postawy Polaków wobec chorób nowotworowych. Głównym zadaniem uczestników jest jak najszersze propagowanie powyższej tematyki, co wiąże się z uzyskaniem patronatów wielu instytucji, przeprowadzeniem prelekcji dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, organizowaniem różnego rodzaju zbiórek i akcji w obrębie województwa. Zespół „Rakersi” w składzie: Katarzyna Pawlak, Magdalena Orzechowska, Dawid Góra, Olaf Dziedzic i Adrian Brzozowski pod opieką pani Anny Piątkowskiej-Chargot już rozpoczął działania na terenie Świdnika, Lublina, Biskupic i Mełgwi. Zdjęcia zobacz tutaj.
Tekst: Jacek Wardęga
Opłatek 2011
Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia społeczność naszego Gimnazjum spotkała się na uroczystym opłatku. Opłatkowa tradycja wywodzi się od pierwszych chrześcijan, którzy dzielili się chlebem na znak, że są wspólnotą. Święty Brat Albert heroiczny opiekun bezdomnych, powiadał często, że należy być „dobrym jak chleb” i podzielnym jak chleb. Opłatek wigilijny jest dla chrześcijanina przede wszystkim nawiązaniem do potrzeby spożywania Chleba biblijnego, z którym utożsamił się sam Chrystus. Szkoła to także wspólnota, toteż Dyrekcja, uczniowie i nauczyciele zgromadzeni w sali gimnastycznej w świątecznej atmosferze uczestniczyli w poświęceniu opłatka, którego dokonał ksiądz Marcin jak również wspólnym śpiewie kolęd.
Tekst Andrzej Mędzelewski
Zdjęcia zobacz tutaj.
Spektakl edukacyjny
20 grudnia 2011roku w Gimnazjum w Mełgwi zostały przedstawione dwa spektakle edukacyjne o prawach obywatelskich przysługujących młodzieży po 13 roku życia. Interesujące scenki zostały wystawione przez młodych aktorów teatru "PUK-PUK". Uczniowie naszego gimnazjum mogli podziwiać wprawną grę młodych aktorów. Spektakle zostały przygotowane przez Fundację Nasza Nadzieja, którą realizuje projekt " Młody obywatel na scenie życia " współfinansowany w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych Grantu Blokowego Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy.Spektakle edukacyjne dla naszej młodzieży to efekt współpracy naszego gimnazjum z prezesem zarządu Panem Wiesławem Jaworskim. Projekt realizowany jest przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Turniej piłki nożnej
Drużyna naszego gimnazjum zajęła II miejsce w rozegranym 17 grudnia 2011roku w Mełgwi Turnieju Powiatowej Ligi Piłki Nożnej . W zawodach startowały reprezentacje szkół w Bystrzejowicach, Rybczewicach, G1 Świdnik oraz Siedliska. Rozgrywki prowadzone były systemem „każdy z każdym”. Nasi reprezentanci odnieśli dwa zwycięstwa i jeden remis, jednak niekorzystny bilans bramek pozbawił ich pierwszego miejsca na rzecz drużyny z Rybczewic.
Skład drużyny: Damian Dyzma- bramkarz, Arek Ścirka, Kamil Mosak, Dominik Dudek, Tomek Augustyniak, Robert Śliwiński, Mateusz Dybała, Rafał Matys, Daniel Dziurka.
Zdjęcia zobacz tutaj
Pomóżmy Kamilowi
Kamil Misztal ma 20 lat i czeka na protezę nogi.
Kamil w wieku 2 lat uległ poparzeniu kończyn dolnych oraz dłoni. W 2008 roku lekarze amputowali mu prawe podudzie i w tej chwili zmaga się ze stanem zapalnym kikuta, który utrudnia mu normalne funkcjonowanie. Czeka na operację kosmetyki kikuta. W związku z tym potrzebne są pieniądze na modyfikację protezy po operacji. My możemy pomóc w zebraniu tych pieniędzy, poprzez ZBIERANIE PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK!!!!

Można także pomóc wpłacając pieniądze dla Kamila na konto: 79 8804 0000 0000 0023 9551 0001 z dopiskiem "dla Kamila Misztala" Fundacja "Poza Horyzonty"
Adres: Lanckorona 11
34-143 Lanckorona

Kontakt do Kamila: 508-599-831

Pamiętaj POMÓC MOŻESZ I TY!!!
Dzień Papieski 2011
20 października 2011 roku w naszym gimnazjum odbyła się akademia związana z Dniem Papieskim. Przygotowali ją uczniowie z kl. III b oraz szkolny chór, pod przewodnictwem Pani Ewy Bieniek. Nad całością występu czuwała Pani Elwira Iwaniuk. Nagłośnieniem zajął się Pan Waldemar Woźniak, zaś oryginalną dekorację wykonała Pani Monika Woźniak - Gołąb.
Uczniowie zaprezentowali liryki autorstwa Jana Pawła II oraz utwory mówiące o papieżu. Nastrojowa muzyka dodawała uroku. Występ podobał się zarówno gimnazjalistom jak i zaproszonym gościom.
Po akademii miało miejsce odsłonięcie tablicy pamiątkowej, poświęconej naszemu Wielkiemu Rodakowi.
Widnieje na niej napis:

Błogosławiony Jan Paweł II
Chluba i nadzieja naszych czasów
W hołdzie największemu z Polaków
społeczność szkoły w Mełgwi.
Tekst newsa Ola Klein. Zdjęcia zobacz tutaj.
Lubelski Festiwal Nauki 2011
We wrześniu grupa uczennic naszego gimnazjum uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych w ramach VIII Lubelskiego Festiwalu Nauki. Tym razem dziewczęta zwiedziły Bibliotekę KUL.
Oto tematyka warsztatów:
• Tajniki leksykografii, czyli jak powstaje encyklopedia.
• Trzy palce piszą lecz całe ciało pracuje. Warsztaty kaligrafii średniowiecznej.
• W labiryncie książek czyli podróż do serca biblioteki.

Zdjęcia z festiwalu w galerii.
Strona 60 z 63 << < 57 58 59 60 61 62 63 >

Kalendarz

Rok

Certyfikat'

Gimnazjum'

Dlaczego nasze Gimnazjum?


Jesień
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszego GIMNZJUM, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi: 164,77 zł, za rok 2016 wynosi: 315,09 zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

Batmat'
Na tej stronie znajdziesz wiele ciekawych zadań matematycznych.
Multimedia
Wybór Mediów

 

Szkolny

Jesień
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2007
Theme z-Disco by zszywak Powered by PHP-Fusion v6.01.17 © 2003-2005 4598338 Unikalnych wizyt