Nawigacja
bullet Strona Główna
bullet Dane teleadresowe
bullet Kadra
bullet Dokumenty szkolne
bullet Plan zajęć
bullet Kalendarz
bullet Zajęcia na basenie
bullet Rada Rodziców
bullet Dla Rodziców
bullet Dla ucznia
bullet Nasz Patron
bullet Nasza baza
bullet Nasz sztandar
bullet Nasze sukcesy
bullet Nasi absolwenci
bullet Nasze osiągnięcia sportowe
bullet Uczniowie na start
bullet Nasze klasy
bullet Rzecznik Praw Ucznia
bullet Samorząd uczniowski
bullet Biblioteka
bullet Rekrutacja
bullet Zajęcia dodatkowe
bullet Odwozy
bullet Artykuły
bullet Sześciolatki
bullet Świetlica szkolna
bullet Gimnazjum
bullet Przedszkolaki na start
bullet Forum
bullet Linki
bullet Kontakt
bullet Nasze fotki
bullet Projekt - indywidualizacja nauczania


Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 32
Nieaktywowany Użytkownik: 16
Najnowszy Użytkownik: Beata123

Konkursu na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową w języku obcym
Wyniki konkursu na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową w języku obcym

W kategorii język angielski:
I msc. Antoni Jaworski kl. VB
II msc. Alicja Banach kl. VA
III msc. – Martyna Wesołowska kl. VI
Wyróżnienia: Barbara Matysiak kl. I
Maja Gołąb kl. VII
W kategorii język niemiecki:
I msc. Weronika Kołodziejczyk kl. VIII
II msc. Wiktoria Podgórska kl. VIII
III msc. Jakub Choina kl. VII

Wyróżnienia: Bartosz Galant kl. VII
Daria Samborska kl. VII

Gratulujemy
Zdjęcia zobacz w galerii.
Opowieść Wigilijna
10.01.2019r. (czwartek) wyjechaliśmy do Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Miał tam miejsce spektakl w wykonaniu aktorów Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie. Była to adaptacja utworu Charlesa Dickensa ,,Opowieść wigilijna'', którą wyreżyserował Bogdan Kokotek. Bardzo spodobała nam się gra aktorów, oprawa dźwiękowa, scenografia, choreografia, kostiumy oraz rekwizyty. Na spektakl oprócz uczniów klasy 3b, pojechali również uczniowie klas 3a gimnazjum, a także 7 i 8 Szkoły Podstawowej. Wyjazd zorganizowała P. Elwira Iwaniuk, jako opiekunowie pojechały z nami także P. Katarzyna Wróbel oraz P. Ewa Małysz.
Tekst:
Amelka Sulowska i Patryk Skiba kl IIIb
Zdjęcia:
Julia Grabowska, Łukasz Zadora i Weronika Szabała kl IIIb. Zdjęcia zobacz w galerii.
Życzenia
Spotkanie opłatkowe 2018
20 grudnia 2018r. uczestniczyliśmy w szkolnej Wigilii. Tym razem, artyści zaprezentowali najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Wystąpili uczniowie z oddziału przedszkolnego i klas młodszych, chór szkolny oraz zespół instrumentalno - wokalny. Życzenia "radosnych świąt" złożyli: pani dyrektor Halina Załoga, ks. kan. Dariusz Moczulewski, pani Magdalena Wójcik - wójt gminy Mełgiew, pan Janusz Oleszek - przewodniczący rady gminy oraz Kacper Wróbel - przedstawiciel SU. Wprowadzeni w nastrój nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, podzieliliśmy się opłatkiem. Zdjęcia zobacz w galerii.
Na lodowisku
07.12.2018 roku przez gimnazjalny samorząd szkolny została zorganizowana wycieczka na łyżwy dla klas 7, 8, 3a i 3b. Pani Grażyna Sobocka, Pani Magdalena Żyszkowska, Pan Radosław Grygiel oraz ksiądz Rafał Lewandowski sprawowali nad nami opiekę. Mimo wielu upadków nikt się nie poddał i w pełni wykorzystał czas na lodzie. Wszyscy wrócili cali i zdrowi. Chętni na częstsze wyjazdy na lodowisko. Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
Mat-Mag 2018

Zaproszenie do konkursu
Regulamin konkursu
Zgłoszenie do konkursu


Certyfikat Udziału "Aktywny Samorząd Uczniowski"
14.12 2018 roku odbyło się podsumowanie projektu Aktywny Samorząd Uczniowski w Lubelskim Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Lublinie.
Nasza szkoła uzyskała Certyfikat Uczestnictwa w tym projekcie. Na podsumowanie projektu pojechało do Lublina 16 uczniów, gdzie zaprezentowali swój filmik z działalności samorządu uczniowskiego.
Zdjęcia zobacz w galerii.

Prezentowany na podsumowaniu projektu film zobacz poniżej.

10-lecie Teatru Bajarka
11 grudnia 2018 roku nasz Zespół Instrumentalno-Wokalny w składzie: Maja Gołąb, Zuzanna Gołąb, Julia Kwaśniak, Martyna Wesołowska, Zuzanna Sitnik, Aleksandra Słomianowska, Maria Śliwińska, Nikola Wójcik, Kacper Wróbel, Michał Ścirka, Jakub Mendzelewski, Krystian Pietrzyk, Krzysztof Warda, Bartłomiej Śliwiński, Wiesław Tomasiak, Anna Wesołowska, Marzena Dyś, uświetnił swym występem jubileusz 10-lecia Teatru Bajarka, działającego przy Szkole Super Babci i Super Dziadka, której przewodzi Pani Grażyna Sobocka. Miejscem świętowania był Dom Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Podczas tej podniosłej uroczystości poznaliśmy historię tego działającego ponad dekadę teatru, skupiającego wokół siebie aktywnych seniorów i seniorki miasta Lublin. Obejrzeliśmy jeden ze skeczów kabaretu „Mydło i Powidło” i występ sztukmistrza.
Zebranej na sali publiczności zagraliśmy min. „Mariannę”, „Głęboką studzienkę”, „Góralkę Halkę”, ale również „Meluzynę”, „Fantazję” i „Miłość w Zakopanem”. W podzięce za nasz artystyczny trud były gromkie brawa oraz prezenty w postaci ręcznie wykonanych pluszowych piesków i degustacja jubileuszowego tortu.
Zdjęcia zobacz w galerii.
Oddział Przedszkolny 2018
W Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi, podobnie jak w roku ubiegłym, funkcjonuje oddział przedszkolny. Uczęszczają do niego dzieci w wieku 2.5 - 4 lat. Mała grupa (aktualnie ośmioro maluszków), dwie panie (wychowawca oraz pomoc nauczyciela),doskonała baza lokalowa (przestronna sala, odpowiednio wyposażona łazienka, szatnia) - wszystko to sprawia, że nasi mali podopieczni mają zapewnione doskonałe warunki do pracy i zabawy. Oprócz codziennych zajęć dydaktycznych realizowanych zgodnie z podstawą programową, dzieciaki biorą udział w zajęciach z języka angielskiego i religii. Kładziemy również duży nacisk na rozwijanie ekspresji muzycznej i ruchowej. Staramy się, aby dla naszych Maluszków przedszkole było drugim domem, miejscem, do którego chętnie przychodzą, w którym miło spędzają czas.
Tekst: Anna Wesołowska
Zdjęcia zobacz w galerii.
W Teatrze im. J. Osterwy
W jednej z najgorszych dzielnic Londynu mieszka Tomek Canty – chłopiec, który żebraniem i kradzieżami musi zarabiać na utrzymanie rodziny. W tym samym czasie na dworze królewskim żyje młody książę Walii - Edward, syn Henryka VIII. Pewnego dnia, zupełnie przypadkiem, chłopcy się spotykają. Okazuje się, że są niemal identyczni. W wyniku zamiany strojów książę trafia na bruk, a żebrak na salony.
Skomplikowane losy bohaterów utworu Marka Twaina poznali uczniowie klas piątych, czwartej i ósmej Szkoły Podstawowej w Mełgwi 04. 12. 2018 r. Wyjechali oni bowiem do Teatru im. J. Osterwy na bardzo ciekawy spektakl pt. „Książę i żebrak” w reżyserii Pawła Aignera, z muzyką Piotra Klimka. Wśród aktorów znaleźli się m.in. Daniel Dobosz, Krzysztof Olchawa, Grażyna Jakubecka, Halszka Lehman, Wojciech Rusin, Jerzy Rogalski.
Doskonała gra aktorów, wspaniała dekoracja, oryginalne kostiumy i rekwizyty, przejmująca muzyka, świetna choreografia, a przede wszystkim, bezpośredni kontakt artystów z widownią spowodowało, że prawie trzygodzinny spektakl nikomu się nie dłużył.
Wyjazd zorganizowała Pani Elwira Iwaniuk, wśród opiekunów znaleźli się również Pani Marzena Pietrzyk i Pan Wiesław Tomasiak. Zdjęcia zobacz w galerii.
Muzeum na Zamku Lubelskim
29 listopada uczniowie klas I, II i III udali się na wycieczkę do Muzeum na Zamku Lubelskim. Podczas zwiedzania Pani przewodnik w prosty, a zarazem atrakcyjny sposób przekazała dzieciom wiedzę na temat funkcjonowania muzeum oraz przybliżyła podstawowe pojęcia związane z muzealnictwem, takie jak: eksponat, ekspozycja, kolekcja, galeria. Uczniowie zobaczyli bardzo interesujące wystawy: Polskie Malarstwo Historyczne i Batalistyczne, Monety i Medale na Ziemiach Polskich X-XX w., Sztuka Ludowa Regionu Lubelskiego. Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak ekspozycja: Śladami przeszłości. Najdawniejsze dzieje Ziemi Lubelskiej. Ciekawym przedmiotem był stół, na którym została odciśnięta dłoń diabła (Czarcia Łapa). Pani przewodnik zapoznała uczestników wycieczki z tą i innymi interesującymi historiami dotyczącymi przeszłości naszego regionu. Dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta na Zamku Lubelskim, więc oglądały eksponaty z dużym zainteresowaniem. Zdjęcia zobacz w galerii.
Strona 1 z 67 1 2 3 4 > >>

Rok

1%'
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszej szkoły, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi : 262,42 zł, za rok 2016 wynosi: 121,95zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

dziennik'

Klikając w powyższą grafikę otworzysz stronę z dziennikiem elektronicznym.


Bezpieczniki'

dziennik'


Galeria'

Sześciolatki'

Sześciolatki'
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.Sześciolatki'
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Ppiotreek
02/04/2014 19:58
1 kwietnia 2014 roku klasa 6 napisała sprawdzian szóstoklasistyCopyright © 2007
z-BlueFlower Theme by zszywak
Powered by PHP-Fusion v6.01.19 © 2003-2005
2096136 Unikalnych wizyt