Nawigacja
bullet Strona Główna
bullet Dane teleadresowe
bullet Kadra
bullet Dokumenty szkolne
bullet Plan zajęć
bullet Zajęcia na basenie
bullet Rada Rodziców
bullet Dla Rodziców
bullet Dla ucznia
bullet Nasz Patron
bullet Nasza baza
bullet Nasz sztandar
bullet Nasze sukcesy
bullet Nasi absolwenci
bullet Nasze osiągnięcia sportowe
bullet Uczniowie na start
bullet Nasze klasy
bullet Rzecznik Praw Ucznia
bullet Samorząd uczniowski
bullet Biblioteka
bullet Rekrutacja
bullet Zajęcia dodatkowe
bullet Świetlica szkolna
bullet Odwozy
bullet Sześciolatki
bullet Artykuły
bullet Gimnazjum
bullet Przedszkolaki na start
bullet Forum
bullet Linki
bullet Kontakt
bullet Nasze fotki
bullet Projekt - indywidualizacja nauczania


Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 32
Nieaktywowany Użytkownik: 46
Najnowszy Użytkownik: Beata123

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
Po Mszy Świętej w Kościele Parafialnym 22 czerwca 2018 roku uroczyście zakończyliśmy rok szkolny. Po oficjalnym przywitaniu wszystkich zebranych przez panią dyrektor Halinę Załogę nastąpiła część oficjalna: wprowadzenie Sztandaru Szkoły Podstawowej, odśpiewanie Hymnu Polski. Część artystyczną zaprezentowali uczniowie klasy II przygotowani przez wych. Urszulę Cieślę oraz zespół pana Andrzeja Mędzelewskiego reprezentowany przez uczniów klas: 0, IV, V, VI oraz instrumentalistów: Krzysztofa Wardę, Jakuba Mendzelewskiego, Kacpra Wróbla i Maję Gołąb. Uczniów wspierali grający na gitarach nauczyciele: pani Anna Wesołowska, pan Wiesław Tomasiak oraz Wójt Gminy Ryszard Podlodowski. W obecności rodziców i całej społeczności szkolnej Pani Dyrektor wręczyła nagrody książkowe za celujące i bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie, a także za czytelnictwo, wyniki sportowe, pracę w samorządzie szkolnym. Na zakończenie wszyscy uczniowie udali się do swoich sal, gdzie wychowawcy wręczyli pozostałym świadectwa. Wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni rozpoczęliśmy wymarzone wakacje. Zdjęcia zobacz galerii.
Piknik Rodzinny dla uczniów z klasy III
20 czerwca, po południu odbył się Piknik Rodzinny dla uczniów z klasy III. Na spotkaniu koło muszli koncertowej stawiły się całe rodziny, z kocykami i prowiantem. Dzieci zaprezentowały rodzicom przedstawienie "Ananasy z III klasy". Wszyscy wspólnie śpiewali popularne piosenki, brali udział w konkurencjach sportowych oraz zręcznościowych. O pełne brzuch uczestników zadbały mamy. Pizza, chipsy, ciastka oraz owoce wszystkim bardzo smakowały. To już drugi piknik w tej klasie. Poprzedni odbył się na zakończenia roku szkolnego w klasie I. Dla porównania przedstawiam zdjęcia z obydwu imprez. Chciałabym podziękować moim kochanym dzieciakom oraz ich rodzicom za wspólnie spędzone lata. Mam nadzieję, że jeszcze wiele razy będziemy wspominać te chwile. Zdjęcia zobacz w galerii.
Tekst: Renata Smolińska
Angielski i niemiecki na wesoło
Uczniowie klasy V zakończyli rok szkolny prezentując koleżankom i kolegom ze szkoły podstawowej przedstawienie w języku angielskim i niemieckim „Muzykanci z Bremy”. Tradycyjnie, jak co roku przedstawienia są okazją do tego, żeby ośmielić dzieci do publicznych występów i pochwalić się umiejętnością mówienia w języku obcym. Urozmaicają je wpadające w ucho piosenki, które zawsze podobają się najmłodszym dzieciakom. Zabawne stroje przygotowane przez dzieci i rodziców wprowadziły do przedstawienia akcent humorystyczny. Gitarowym akompaniamentem piątoklasistów wsparli uczniowie klasy II A gimnazjum –Jakub Mendzelewski i Krzysztof Warda, a wokalnie Maja Gołąb z klasy VI. Do przedstawienia przygotowały uczniów p. Magdalena Żyszkowska i p. Katarzyna Marciniak-Dzieciuch. Zdjęcia zobacz w galerii.
Środowe czytanie legend
Od października do końca kwietnia w bibliotece szkolnej odbywało się czytanie legend. Chętni uczniowie w każdą środę w czasie długiej przerwy przychodzili do biblioteki i wysłuchiwali legend z różnych zakątków Polski. Uczniowie oglądali albumy, zdjęcia, słuchali ciekawostek związanych daną miejscowością czy postacią. Rozwiązywali także rebusy, zagadki, krzyżówki, kolorowali obrazki, wykonywali rysunki do legend. Za wykonane prace otrzymywali małe słodkie upominki. Ostatnie spotkanie zakończyło się krótkim konkursem. Zdjęcia zobacz w galerii.
Spotkanie z harcerzami
W związku z przypadającym w Polsce w tym roku 100 leciem harcerstwa, 25 maja w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z p. Ewą Przytułą, emerytowaną nauczycielką naszej szkoły, harcmistrzem ZHP. Pani E. Przytuła ciekawie opowiadała o swojej działalności w harcerstwie, o pracy z zuchami i harcerzami w naszej szkole. Uczestnicy spotkania mogli obejrzeć szereg zdjęć i albumów, na których utrwalono różnorodne działania, akcje , biwaki i wyjazdy sprzed wielu lat. W spotkaniu uczestniczyli również działający obecnie w ZHR uczniowie naszej szkoły. Objaśnili oni symbolikę i znaki harcerskie. Opowiedzieli o swoich różnych działaniach, zachęcając w ten sposób swoich kolegów i koleżanki do wstąpienia w szeregi ZHR.
Pasowanie na czytelników
Uczniowie klasy I poznali już wszystkie literki i mogą już samodzielnie czytać, dlatego w Tygodniu Bibliotek zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Dzieci miały okazję pochwalić się swoją wiedzą na temat poszanowania książek, utrwalić wiedzę o zasadach korzystania ze zbiorów biblioteki. Mali czytelnicy rozwiązywali zagadki i rozpoznawali postacie z bajek i baśni. Na koniec spotkania złożyły uroczystą przysięgę, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało kolorowy dyplom. Mamy nadzieję, że dalej będą często odwiedzać bibliotekę i rozbudzać w sobie potrzebę czytania i poznawania nowych bohaterów książek.
Konkurs ,,Śladami legend polskich”
Rok 2018 ustanowiono Rokiem Jubileuszu 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym wydarzeniem w Tygodniu Bibliotek nasza biblioteka zorganizowała konkurs ,, Śladami legend polskich”. Wzięło w nim udział dziewięć trzy osobowych drużyn z klas III-V z naszej szkoły. Konkurs wzbudził wiele emocji. Uczniowie musieli rozwiązywać wiele różnorodnych zadań. Nie mieli problemów z rozpoznawaniem bohaterów legend, układaniem w kolejności wydarzeń , znajomością tytułów, przypisywaniem legend określonym miejscowościom. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i determinacją.
Największą liczbę punktów uzyskały dwie drużyny : drużyna z klasy V -J. Szyszkowska i A. Matys oraz z klasy IV a- A. Banach, Z. Gołąb , J. Kordyga. Zdjęcia zobacz w galerii.
Światowy Dzień Kota
W dzień Światowego Dnia Kota w bibliotece szkolnej rozstrzygnięto konkurs plastyczny na portret kota bohatera książki. Spośród dużej liczby prac, które wpłynęły z klas 0-IV wyłoniono grupę zwycięzców. Wśród nich znaleźli się M. Chabros, J. Świąder, Z.Grzeszczuk i M.Grabińska z klasy I oraz N.Szyszkowaska I Dz. Mańko z klasy III. W tym dniu także na każdej przerwie czytano dzieciom wiersze o kotach. Dniu Kota towarzyszyła wystawa prac uczniów oraz kącik tematyczny poświęcony kotom. Zdjęcia zobacz w galerii.
Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty w kl I
18 czerwca 2018 r.w klasie I odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty.Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności i zdolnosci. Do występu przygotowała je wychowawczyni Mariola Gumieniuk. Na tę okoliczność uczniowie wystawili ,,Bajkowe przedstawienie". Był : Król i Królowa, Jaś I Małgosia, Czerwony Kapturek, Wilk, Gajowy, Calineczka, Królewna Śnieżka, Czarownica. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Po zakończeniu oficjalnej części wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Zdjęcia zobacz w albumie.
Dzień Mamy i Taty 2018 w kl. II
15 czerwca 2018 roku z okazji Dnia Mamy i Taty uczniowie klasy II gościli u siebie swoich Rodziców. Uroczystość uświetniły występy dzieci. Każde z Rodziców otrzymało od swojej pociechy kwiatek i własnoręcznie wykonany album „W zieleni łąka majowa”. Spotkanie umilił słodki poczęstunek. Zdjęcia zobacz w galerii.
Zawody z okazji obchodów trzydziestolecia Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku
Ponad 200 uczestników ze szkół powiatu świdnickiego zgromadził Memoriał Janusza Kusocińskiego, rozegrany z racji obchodów trzydziestolecia Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku. Zawody lekkoatletyczne odbyły się 13 czerwca 2018 roku na obiektach sportowych tej szkoły. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mełgwi godnie zaprezentowali się, zajmując czołowe miejsca w wielu konkurencjach. Opiekę nad mełgiewskimi zawodnikami sprawowali - pan Wojciech Iwaniuk i pan Mateusz Kawalec. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie medalistom.
Wyniki naszych uczniów: I miejsce 300 m – Magdalena Bochniarz, III m. 300 m – Wiktoria Kwaśniak, III m. 600 m – Aleksandra Słomianowska, I m. 300 m – Kamil Myśliwiec, I m. 600 m – Tomasz Kania, III m. 100 m – Patryk Skiba, III m. skok w dal – Kamil Myśliwiec. Sztafeta 4x400m ( Paulina Lewandowska, Kajetan Stadnik, Magdalena Bochniarz, Michał Serenda) zdobyła puchar za II miejsce. Zdjęcia zobacz w galerii gimnazjum.
Strona 1 z 63 1 2 3 4 > >>

1%'
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszej szkoły, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi : 262,42 zł, za rok 2016 wynosi: 121,95zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

dziennik'

Klikając w powyższą grafikę otworzysz stronę z dziennikiem elektronicznym.


Bezpieczniki'

Galeria'

dziennik'


Rok

Sześciolatki'

Sześciolatki'
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.Sześciolatki'
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Ppiotreek
02/04/2014 19:58
1 kwietnia 2014 roku klasa 6 napisała sprawdzian szóstoklasistyCopyright © 2007
z-BlueFlower Theme by zszywak
Powered by PHP-Fusion v6.01.19 © 2003-2005
1716718 Unikalnych wizyt