Nawigacja
bullet Strona Główna
bullet Dane teleadresowe
bullet Kadra
bullet Dokumenty szkolne
bullet Plan zajęć
bullet Kalendarz
bullet Zajęcia na basenie
bullet Rada Rodziców
bullet Dla Rodziców
bullet Dla ucznia
bullet Nasz Patron
bullet Nasza baza
bullet Nasz sztandar
bullet Nasi absolwenci
bullet Nasze sukcesy
bullet Nasze osiągnięcia sportowe
bullet Uczniowie na start
bullet Nasze klasy
bullet Rzecznik Praw Ucznia
bullet Samorząd uczniowski
bullet Biblioteka
bullet Rekrutacja
bullet Zajęcia dodatkowe
bullet Artykuły
bullet Sześciolatki
bullet Odwozy
bullet Świetlica szkolna
bullet Gimnazjum
bullet Przedszkolaki na start
bullet Forum
bullet Linki
bullet Kontakt
bullet Nasze fotki
bullet Projekt - indywidualizacja nauczania


Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 32
Nieaktywowany Użytkownik: 1543
Najnowszy Użytkownik: Beata123

Nowa strona naszej szkoły
Szanowny Internauto zapraszamy cię na nową stronę naszej szkoły. Aby tam dotrzeć kliknij w link Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi lub obrazek powyżej.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20120
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 będzie miało miejsce w naszej szkole 2 września 2019r. o godzinie 9:30.
Bezpieczna szkoła
Drodzy Rodzice,
Prosimy Państwa o zapoznanie się z dokumentem "Bezpieczna szkoła. Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów", w którym znajdują się procedury bezpieczeństwa obowiązujące na terenie naszej szkoły.

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 klas 1-7 miało miejsce 19 czerwca 2019r. Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w gimnazjum i klasie ósmej
„Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy” - takie motto przyświecało uroczystemu zakończeniu roku szkolnego 2018/2019. Był to wyjątkowy rok. W ostatnim dniu spotkały się dwie klasy trzecie wygaszanego gimnazjum i pierwsza po reformie kończąca szkołę podstawową klasa ósma. Akademię prowadzili wychowawcy klas odchodzących panie: Ewa Małysz-Kubić wychowawczyni klasy IIIA i Grażyna Sobocka wychowawczyni klasy IIIB gimnazjum oraz pan Radosław Grygiel wychowawca klasy VIII szkoły podstawowej.
Po oficjalnym przywitaniu wszystkich zebranych gości nastąpiło wprowadzenie sztandaru Gimnazjum i Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego oraz odśpiewanie Hymnu Polski. Po przekazaniu sztandarów klasie siódmej przystąpiono do ślubowania. Po ślubowaniu serdeczne życzenia uczniom kończącym szkołę przekazała pani dyrektor Anna Ciechan.
Pani Magdalena Wójcik Wójt Gminy Mełgiew przekazała nagrody najlepszym uczniom. A byli to uczniowie klas trzecich gimnazjum: Jakub Mendzelewski kl. IIIA, Weronika Szabała kl. IIIB i szkoły podstawowej Ewa Wasilewska.
Wzruszające przemowy wygłosili odchodzący już uczniowie jak i przedstawiciele rodziców, którzy dziękowali za te kilka lat współpracy z nauczycielami.
W części artystycznej uczniowie przedstawili swoje prezentacje multimedialne poświęcone wspomnieniom ze szkoły a pani G. Sobocka odczytała wiersz poświęcony swojej klasie.
Na zakończenie, w obecności rodziców i całej społeczności szkolnej, Pani Dyrektor wręczyła uczniom nagrody książkowe za świadectwie wyróżnione biało-czerwonym paskiem i inne osiągnięcia. Przekazała również listy gratulacyjne rodzicom uczniów z najwyższą średnią ocen.
Uroczystość umilił chór prowadzony przez Panią Ewę Bieniek jak i zespół wokalno instrumentalny pod przewodnictwem Pana Andrzeja Mędzelewskiego. W skład obu grup wchodzili uczniowie naszej szkoły.
Zdjęcia wykonane przez Panią Monikę Woźniak-Gołąb zobacz w naszej GALERII.
Wycieczka do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Metalurgicznej w Lublinie
14 czerwca 2019 r. uczniowie klasy VIII działający w szkolnym kole Ligi Ochrony Przyrody udali się na wycieczkę do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Metalurgicznej w Lublinie. Pierwszym etapem wycieczki była wizyta w Egzotarium - pomieszczeniu, w którym przetrzymuje się zwierzęta i rośliny egzotyczne. Uczniowie podziwiali w nim piękne okazy węży, jaszczurek, żółwi i pająków. Następnie oglądaliśmy koty, które wzbudziły ogromne zainteresowanie, troskę, a nawet łzy. Później udaliśmy się do budynków, w których znajdują się boksy dla psów. Uczniowie ofiarowali lokatorom schroniska prezenty w postaci karmy, zakupionej z środków zebranych podczas szkolnego kiermaszu ciast.
Na terenie schroniska odbyły się również zajęcia edukacyjne prowadzone przez doświadczonych pracowników - pana Dariusza Ornala oraz pana Bartłomieja Gorzkowskiego znanego lubelskiego terrarystę i opiekuna Egzotarium Celem tych zajęć było dostarczenie wiedzy z zakresu właściwego postępowania ze zwierzętami, działalności schroniska, a także kształtowanie właściwej postawy wobec zwierząt charakteryzującej się szacunkiem i empatią w stosunku do nich.
Wycieczka do Schroniska dostarczyła uczniom wielu emocji i była doskonałą lekcją wrażliwości i szacunku w stosunku do zwierząt. Dzieci zobaczyły ponadto, jak wiele zwierząt potrzebuje pomocy i że organizowanie zbiórki środków finansowych na dary na rzecz Schroniska ma ogromny sens.
Organizatorami wycieczki byli pani Anna Załoga i pan Radosław Grygiel. Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
Wycieczka do Janowa Lubelskiego
5 czerwca dzieci z zerówki i uczniowie klasy II byli na wycieczce w Janowie Lubelskim. Pierwszym punktem programu było centrum nauki Zoom Natura. W nowoczesnych laboratoriach edukacyjnych dzieci poznawały świat w sposób aktywny połączony z zabawą. Kolejną atrakcją był park linowy, na którym można było wyładować swoją niekończącą się energię. Po godzinnym szaleństwie nikt nie odmówił smacznych lodów. Potem udaliśmy się do Ośrodka Edukacji Ekologicznej Lasy Janowskie, gdzie obejrzeliśmy wystawę przyrodniczą i film o mieszkańcach lasu. Wycieczka bardzo się udała. Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
Gra strategiczna i dyskoteka
3 czerwca 2019 r. świętowaliśmy w naszej szkole ten wyjątkowy dzień. Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w grze strategicznej, w której musieli zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami wymagającymi zarówno wiedzy z poszczególnych przedmiotów, sprytu oraz sprawności fizycznej. Do walki stanęło 10 drużyn składających się z reprezentantów wszystkich klas. Celem zabawy było uzyskanie jak największej liczby punktów, które można było zdobyć w poszczególnych bazach nadzorowanych przez uczniów gimnazjum oraz nauczycieli. Zadania przygotowane przez pedagogów miały zróżnicowany poziom trudności, co sprzyjało zdrowej rywalizacji. Po podliczeniu punktów udało się wyłonić najlepsze drużyny, ale zwycięzcami byli wszyscy, gdyż świetnie się bawili, a w nagrodę Pani Dyrektor obdarowała uczestników słodyczami.
Po południu uczniowie klas VI –VIII oraz gimnazjum mieli możliwość dalszego świętowania. Szkoła zapełniła się bowiem gośćmi z innych szkół z naszej gminy i rozpoczęła się dyskoteka mająca na celu wspólną zabawę i integrację. Młodzież bawiła się w rytm przebojów proponowanych przez Krzysztofa Wardę. Nie zabrakło też obficie zastawionych stołów, przy których można było się posilić i napić.
O poczęstunek zatroszczyli się gospodarze oraz goście. Opiekę nad bawiącymi się sprawowali nauczyciele ze wszystkich szkół. To był niezapomniany dzień!
Tekst: Katarzyna Wróbel. Zdjęcia z biegu terenowego i dyskoteki zobacz w naszej galerii.
IX Wiosenne Spotkania Ekologiczne - Krzesimów 2019
W czwartek, 14 czerwca 2019 r. w Krzesimowie odbyły się „IX Wiosenne Spotkania Ekologiczne - Krzesimów 2019”. W imprezie brali także udział uczniowie naszej szkoły. Gimnazjaliści pomagali w organizacji spotkania, a uczniowie klas V-VIII podzieleni na czteroosobowe zespoły przystąpili do gry terenowej pod hasłem „ZAGRAJMY W ZIELONE. PRZYRODĘ ZNAM…” W wyznaczonych punktach kontrolnych musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii zespołu dworsko-pałacowego w Krzesimowie, przyrody, ekologii i terenoznawstwa. Sprawdzali także swoje umiejętności plastyczne i literackie, wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a także sprawność fizyczną i spostrzegawczość. Po grze terenowej odbył się pokaz strojów ekologicznych, przygotowanych samodzielnie przez uczestników imprezy. Na zakończenie spotkania przedstawiono wyniki gry terenowej, wręczono nagrody i podziękowania. Nasz zespół w składzie Ewa Wasilewska, Zuzanna Szewczak, Michał Ścirka i Kacper Wróbel zajął II miejsce. Podczas wyjazdu opiekę nad uczniami sprawowali pani Monika Woźniak-Gołąb, pani Anna Załoga i pan Andrzej Mędzelewski. Zdjęcia możesz zobaczyć w naszej galerii.
Wycieczka do Skansenu w Lublinie
11 czerwca 2019 roku uczniowie klasy I i III wraz z opiekunami, p. Renatą Smolińską, p. Urszulą Cieślą i p. Marzeną Dyś wybrali się na wycieczkę do Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie. Głównym celem wyjazdu było przybliżenie uczniom dawnej wsi, zapoznanie z jej architekturą, kulturą oraz z obrazem życia codziennego w chałupie i gospodarstwie. Najpierw uczestniczyli w lekcji „szlakiem ginących zawodów”. Odwiedzili olejarnię, kuźnię, warsztat garncarski i wiatrak młyn. Później zwiedzali cały obiekt oglądając stare chaty, kościół, dwór. Atrakcją była też część miasteczkowa, będąca modelem prowincjonalnego miasteczka z lat 30 XX wieku. Bardzo zafascynowały dzieci również zwierzęta hodowlane, które mieszkają w Skansenie. Nie obyło się również bez lodów i zakupu pamiątek. Tekst i zdjęcia Urszula Cieśla. Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
Konkurs mitologiczny 2019
W czerwcu w naszej szkolnej bibliotece odbył się konkurs mitologiczny ,, Ach ci bogowie”. Uczestniczyło w nim sześć trzyosobowych drużyn z klasy 5a i 5b.Drużyny wykazały się doskonałą znajomością mitów greckich i znaczeniem mitologicznych związków frazeologicznych. Najlepsza okazała się drużyna z klasy 5b. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczała młoda jurorka Alicja Banach z klasy 5a - zwyciężczyni gminnego konkursu mitologicznego. Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
Strona 1 z 76 1 2 3 4 > >>

Kalendarz

Rok

dziennik'

Klikając w powyższą grafikę otworzysz stronę z dziennikiem elektronicznym.


1%'
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszej szkoły, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi : 262,42 zł, za rok 2016 wynosi: 121,95zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

dziennik'


Bezpieczniki'

dziennik'


Galeria'

Sześciolatki'

Sześciolatki'
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.Sześciolatki'
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Ppiotreek
02/04/2014 19:58
1 kwietnia 2014 roku klasa 6 napisała sprawdzian szóstoklasistyCopyright © 2007
z-BlueFlower Theme by zszywak
Powered by PHP-Fusion v6.01.19 © 2003-2005
5576502 Unikalnych wizyt