Nawigacja
bullet Strona Główna
bullet Dane teleadresowe
bullet Kadra
bullet Dokumenty szkolne
bullet Plan zajęć
bullet Zajęcia na basenie
bullet Rada Rodziców
bullet Dla Rodziców
bullet Dla ucznia
bullet Nasz Patron
bullet Nasza baza
bullet Nasz sztandar
bullet Nasze sukcesy
bullet Nasi absolwenci
bullet Nasze osiągnięcia sportowe
bullet Uczniowie na start
bullet Nasze klasy
bullet Rzecznik Praw Ucznia
bullet Samorząd uczniowski
bullet Biblioteka
bullet Rekrutacja
bullet Zajęcia dodatkowe
bullet Świetlica szkolna
bullet Odwozy
bullet Sześciolatki
bullet Artykuły
bullet Gimnazjum
bullet Przedszkolaki na start
bullet Forum
bullet Linki
bullet Kontakt
bullet Nasze fotki
bullet Projekt - indywidualizacja nauczania


Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 32
Nieaktywowany Użytkownik: 21
Najnowszy Użytkownik: Beata123

Środowe czytanie legend
Od października do końca kwietnia w bibliotece szkolnej odbywało się czytanie legend. Chętni uczniowie w każdą środę w czasie długiej przerwy przychodzili do biblioteki i wysłuchiwali legend z różnych zakątków Polski. Uczniowie oglądali albumy, zdjęcia, słuchali ciekawostek związanych daną miejscowością czy postacią. Rozwiązywali także rebusy, zagadki, krzyżówki, kolorowali obrazki, wykonywali rysunki do legend. Za wykonane prace otrzymywali małe słodkie upominki. Ostatnie spotkanie zakończyło się krótkim konkursem. Zdjęcia zobacz w galerii.
Spotkanie z harcerzami
W związku z przypadającym w Polsce w tym roku 100 leciem harcerstwa, 25 maja w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z p. Ewą Przytułą, emerytowaną nauczycielką naszej szkoły, harcmistrzem ZHP. Pani E. Przytuła ciekawie opowiadała o swojej działalności w harcerstwie, o pracy z zuchami i harcerzami w naszej szkole. Uczestnicy spotkania mogli obejrzeć szereg zdjęć i albumów, na których utrwalono różnorodne działania, akcje , biwaki i wyjazdy sprzed wielu lat. W spotkaniu uczestniczyli również działający obecnie w ZHR uczniowie naszej szkoły. Objaśnili oni symbolikę i znaki harcerskie. Opowiedzieli o swoich różnych działaniach, zachęcając w ten sposób swoich kolegów i koleżanki do wstąpienia w szeregi ZHR.
Pasowanie na czytelników
Uczniowie klasy I poznali już wszystkie literki i mogą już samodzielnie czytać, dlatego w Tygodniu Bibliotek zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Dzieci miały okazję pochwalić się swoją wiedzą na temat poszanowania książek, utrwalić wiedzę o zasadach korzystania ze zbiorów biblioteki. Mali czytelnicy rozwiązywali zagadki i rozpoznawali postacie z bajek i baśni. Na koniec spotkania złożyły uroczystą przysięgę, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało kolorowy dyplom. Mamy nadzieję, że dalej będą często odwiedzać bibliotekę i rozbudzać w sobie potrzebę czytania i poznawania nowych bohaterów książek.
Konkurs ,,Śladami legend polskich”
Rok 2018 ustanowiono Rokiem Jubileuszu 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym wydarzeniem w Tygodniu Bibliotek nasza biblioteka zorganizowała konkurs ,, Śladami legend polskich”. Wzięło w nim udział dziewięć trzy osobowych drużyn z klas III-V z naszej szkoły. Konkurs wzbudził wiele emocji. Uczniowie musieli rozwiązywać wiele różnorodnych zadań. Nie mieli problemów z rozpoznawaniem bohaterów legend, układaniem w kolejności wydarzeń , znajomością tytułów, przypisywaniem legend określonym miejscowościom. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i determinacją.
Największą liczbę punktów uzyskały dwie drużyny : drużyna z klasy V -J. Szyszkowska i A. Matys oraz z klasy IV a- A. Banach, Z. Gołąb , J. Kordyga. Zdjęcia zobacz w galerii.
Światowy Dzień Kota
W dzień Światowego Dnia Kota w bibliotece szkolnej rozstrzygnięto konkurs plastyczny na portret kota bohatera książki. Spośród dużej liczby prac, które wpłynęły z klas 0-IV wyłoniono grupę zwycięzców. Wśród nich znaleźli się M. Chabros, J. Świąder, Z.Grzeszczuk i M.Grabińska z klasy I oraz N.Szyszkowaska I Dz. Mańko z klasy III. W tym dniu także na każdej przerwie czytano dzieciom wiersze o kotach. Dniu Kota towarzyszyła wystawa prac uczniów oraz kącik tematyczny poświęcony kotom. Zdjęcia zobacz w galerii.
Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty w kl I
18 czerwca 2018 r.w klasie I odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty.Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności i zdolnosci. Do występu przygotowała je wychowawczyni Mariola Gumieniuk. Na tę okoliczność uczniowie wystawili ,,Bajkowe przedstawienie". Był : Król i Królowa, Jaś I Małgosia, Czerwony Kapturek, Wilk, Gajowy, Calineczka, Królewna Śnieżka, Czarownica. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Po zakończeniu oficjalnej części wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Zdjęcia zobacz w albumie.
Dzień Mamy i Taty 2018 w kl. II
15 czerwca 2018 roku z okazji Dnia Mamy i Taty uczniowie klasy II gościli u siebie swoich Rodziców. Uroczystość uświetniły występy dzieci. Każde z Rodziców otrzymało od swojej pociechy kwiatek i własnoręcznie wykonany album „W zieleni łąka majowa”. Spotkanie umilił słodki poczęstunek. Zdjęcia zobacz w galerii.
Zawody z okazji obchodów trzydziestolecia Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku
Ponad 200 uczestników ze szkół powiatu świdnickiego zgromadził Memoriał Janusza Kusocińskiego, rozegrany z racji obchodów trzydziestolecia Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku. Zawody lekkoatletyczne odbyły się 13 czerwca 2018 roku na obiektach sportowych tej szkoły. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mełgwi godnie zaprezentowali się, zajmując czołowe miejsca w wielu konkurencjach. Opiekę nad mełgiewskimi zawodnikami sprawowali - pan Wojciech Iwaniuk i pan Mateusz Kawalec. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie medalistom.
Wyniki naszych uczniów: I miejsce 300 m – Magdalena Bochniarz, III m. 300 m – Wiktoria Kwaśniak, III m. 600 m – Aleksandra Słomianowska, I m. 300 m – Kamil Myśliwiec, I m. 600 m – Tomasz Kania, III m. 100 m – Patryk Skiba, III m. skok w dal – Kamil Myśliwiec. Sztafeta 4x400m ( Paulina Lewandowska, Kajetan Stadnik, Magdalena Bochniarz, Michał Serenda) zdobyła puchar za II miejsce. Zdjęcia zobacz w galerii gimnazjum.
Ratujemy i uczymy ratować
W czerwcu 2018 roku uczniowie klasy II uczestniczyli w warsztatach z zakresu ratownictwa „Ratujemy i uczymy ratować”. Plan zajęć został opracowany na podstawie programu stworzonego przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W ramach szkolenia uczniowie uczyli się zachowań w sytuacjach niebezpiecznych, wzywania pomocy, sprawdzania przytomności osoby poszkodowanej, układania poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, oddechów ratowniczych, uciskania klatki piersiowej. Poznali, co to jest łańcuch przeżycia. Zajęcia miały charakter teoretyczny i praktyczny, połączony z pokazem. Zostały wykorzystane pomoce dostarczone przez fundację: manekiny duży i małe do ćwiczeń oddechów i uciskania klatki piersiowej, filmy poglądowe, podręcznik dla nauczyciela i zeszyty ćwiczeń dla każdego ucznia, kartonowe telefony. Na podsumowanie szkolenia każdy uczeń musiał zademonstrować nabyte umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Zdjęcia zobacz w galerii.
Dzień Dziecka 2018
6 czerwca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Wszyscy uczniowie klas IV-VII zostali podzieleni na grupy, które rywalizowały ze sobą w wielu konkurencjach sportowych, intelektualnych, artystycznych. Uczestnicy gromadzili punkty, które decydowały o zwycięstwie. Walka była bardzo wyrównana, a zmaganiom towarzyszyły uśmiechy i radosne kibicowanie. Piękna pogoda wprawiała wszystkich w radosny nastrój i motywowała do działania. Finałowe przeciąganie liny pozwoliło wytypować zwycięzców. W turnieju nie było jednak przegranych, gdyż uczniowie świetnie się bawili i odetchnęli na chwilę od nauki w tym trudnym czasie wystawiania ocen. Kiedy na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła wszystkim słodkie nagrody, każdy poczuł się wyjątkowo.
Tegoroczna impreza zorganizowana została dzięki inicjatywie i zaangażowaniu Samorządu Szkolnego, którego przedstawiciele: Maja Gołąb, Martyna Wesołowska, Kacper Wróbel oraz Marysia Śliwińska przygotowali kiermasz ciast i ozdób wielkanocnych, z którego pieniądze przeznaczyli na organizację czerwcowego święta oraz zakup nagród dla uczestników. W tym dniu nie zapomnieli też o młodszych kolegach z klas 0-III. Każde dziecko oprócz życzeń otrzymało także słodki upominek.
Nad organizacją i przebiegiem konkurencji czuwali wychowawcy klas: p. Magdalena Żyszkowska, p. Elwira Iwaniuk, p. Katarzyna Wróbel, p. Wiesław Tomasiak oraz p. Wojciech Iwaniuk, który był głównym pomysłodawcą formy turnieju, a także trzymał pieczę nad wszystkimi zadaniami sportowymi. Z pomocą nauczycielom przyszli także uczniowie klas: III A i III B naszego gimnazjum, którzy sędziowali w poszczególnych konkurencjach i zadbali o oprawę muzyczną imprezy.
Aby ten dzień na długo pozostał w pamięci, uczniowie wrócili do szkoły po południu, aby potańczyć na dyskotece przy muzyce gimnazjalnych didżejów: Piotrka Archały, Krzysztofa Wardy i Łukasza Słomianowskiego. Tu też nie zabrakło konkursów z nagrodami, wspólnych zabaw i śpiewu.
Za to, że ten dzień był wyjątkowy, dziękujemy wszystkim organizatorom, opiekunom i uczestnikom, a dzieciom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego.
Zdjęcia zobaczysz w albumie.
Zawody pływackie
Już po raz siódmy odbyły się Mistrzostwa Gminy Mełgiew w Pływaniu. Zawody rozegrane zostały 28 maja 2018 roku na pływalni przy Szkole Podstawowej w Mełgwi. Wystartowało 60 zawodników i zawodniczek reprezentujących szkoły w Jackowie, Krępcu, Krzesimowie, Mełgwi i w Podzamczu.
Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Mełgiew - Pan Ryszard Podlodowski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mełgwi - Pani Halina Załoga.
Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV oraz V-VII. Rywalizowano na dystansie 25 m stylem grzbietowym i stylem dowolnym. Punktem kulminacyjnym zawodów były wyścigi sztafet reprezentujących poszczególne szkoły.
Wszyscy uczniowie klas młodszych otrzymali medale. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji indywidualnych nagrodzeni zostali medalami i dyplomami. Szkoły, które zajęły trzy pierwsze miejsca w sztafecie, otrzymały puchary. Uczniowie startujący w zawodach dostali również pamiątkowe koszulki.
Uroczystego rozdania nagród dokonał Wójt Gminy Mełgiew - Pan Ryszard Podlodowski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mełgwi - Pani Halina Załoga.
Za organizację zawodów odpowiedzialni byli nauczyciele wychowania fizycznego w SP w Mełgwi – Joanna Sekuła, Wojciech Iwaniuk i Mateusz Kawalec, pełniący jednocześnie funkcję sędziów.
Wyniki:
Klasy I - IV dziewczęta styl dowolny: 1 miejsce - Dominika Klimek,
2 - Maja Pszeniczka, 3 - Joanna Niewiadomska
Klasy I - IV dziewczęta styl grzbietowy: 1 miejsce - Dominika Klimek,
2 - Zuzanna Chmiel, 3 - Maja Pszeniczka
Klasy I - IV chłopcy styl dowolny: 1 miejsce - Filip Sitnik, 2 - Marcel Goral, 3 - Antoni Lech
Klasy V - VII dziewczęta styl dowolny: 1 miejsce - Alicja Niewiadomska,
2 - Karolina Kanclerz, 3 - Aleksandra Pawłowska
Zdjęcia zobacz tutaj.
Strona 1 z 63 1 2 3 4 > >>

1%'
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszej szkoły, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi : 262,42 zł, za rok 2016 wynosi: 121,95zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

dziennik'

Klikając w powyższą grafikę otworzysz stronę z dziennikiem elektronicznym.


Bezpieczniki'

Galeria'

dziennik'


Rok

Sześciolatki'

Sześciolatki'
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.Sześciolatki'
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Ppiotreek
02/04/2014 19:58
1 kwietnia 2014 roku klasa 6 napisała sprawdzian szóstoklasistyCopyright © 2007
z-BlueFlower Theme by zszywak
Powered by PHP-Fusion v6.01.19 © 2003-2005
1592392 Unikalnych wizyt