¦lubowanie klasy pierwszej 2017
12 pa¼dziernika 2017 roku to wa¿na data w ¿yciu Szko³y Podstawowej im. Józefa Pi³sudskiego w Me³gwi.Tego dnia 16 dzieci z klasy I zosta³o pasowanych na uczniów. Rozpoczêcie nauki w szkole jest wielkim prze¿yciem dla dziecka i jego rodziny. Dzieci poznaj± nowe ¶rodowisko, jakim jest szko³a.Musz± sprostaæ nowym wymaganiom, jakie stawiaj± przed nimi nauczyciele.
Do uroczysto¶ci ¶lubowania uczniów przygotowa³a wychowawczyni klasy pani Mariola Gumieniuk. Uroczysto¶æ ¶lubowania zosta³a po³±czona z Dniem Edukacji Narodowej,która odby³a siê w sali gimnastycznej.Na tê okoliczno¶æ sala przybra³a od¶wiêtny wygl±d.Na uroczysto¶ci nie zabrak³o te¿ go¶ci, by³ Wójt Gminy Pan Ryszard Podlodowski, ks. Pawe³ Szczygliñski, rodzice, dziadkowie i rodzeñstwo pierwszaków.Na pocz±tek Pani Dyrektor Szko³y Halina Za³oga skierowa³a do dzieci ciep³e s³owa, witaj±c ich w¶ród braci uczniowskiej . Za¶ uczniowie klas starszych powitali pierwszoklasistów w szkolnej rodzinie i zaoferowali swoj± pomoc w razie trudno¶ci. Ci za¶ zaprezentowali swój program artystyczny. Mimo tremy wszystko wypad³o znakomicie. Kulminacyjnym punktem by³o uroczyste ¶lubowanie na sztandar szko³y. Nastêpnie dzieci zosta³y pasowane przez Pani± Dyrektor na uczniów Szko³y Podstawowej im. Józefa Pi³sudskiego w Me³gwi.Pan Wójt Gminy gratulowa³ pierwszakom i wrêcza³ pami±tkowe dyplomy. Uczniowie i rodzice przygotowali upominki w postaci ro¿ków obfito¶ci z owocami i s³odyczami.
Uroczysto¶æ zakoñczy³a siê z³o¿eniem przez uczniów ¿yczeñ Gronu Pedagogicznemu i pracownikom o¶wiaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej.Uczniowie klasy I za¶piewali piosenkê pt. "Piosenka dla nauczyciela", a klasa VII wrêczy³a upominki wykonane pod kierunkiem Pani Moniki Wo¼niak-Go³±b.
Na koniec by³y pami±tkowe zdjêcia, które znajdziesz tutaj.
Wszystkim pierwszakom ¿yczymy sukcesów w nauce a ich rodzicom rado¶ci ich prze¿ywania.
Tekst : Mariola Gumieniuk