150 rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego
5 grudnia to szczególna data dla całej społeczności Szkoły Podstawowej w Mełgwi. 150 lat temu na świat przyszedł Józef Piłsudski… patron naszej szkoły, dlatego w szczególny sposób uczciliśmy jego pamięć. Uroczystości przewodniczyła Pani Dyrektor Halina Załoga, wśród zaproszonych gości był Pan Wójt Ryszard Podlodowski przewodniczący Rady Gminy Pan Janusz Oleszek, nasi duszpasterze oraz dyrektorzy ze szkół z naszej gminy.
Uroczystości rozpoczęły się od odśpiewania hymnu szkoły, a następnie uczniowie zaprezentowali przedstawienie przywołujące najważniejsze wydarzenia z życia Marszałka naznaczone piętnem nieustannej walki o naszą ojczyznę – Polskę.
Artyści przygotowani zostali przez panią Ewę Małysz-Kubić, oprawę muzyczną przygotował szkolny chór pani Ewy Bieniek , dekorację zrobiła Pani Monika Woźniak – Gołąb, a nad nagłośnieniem czuwał Pan Radosław Grygiel oraz Krzysztof Warda. Opiekę nad sztandarami sprawowała Pani Katarzyna Marciniak –Dzieciuch. Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie dziękujemy. Zdjęcia zobacz tutaj.