VIII Diecezjalny Przegląd Jasełek i Grup Kolędniczych
8 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Niemcach odbył się VIII Diecezjalny Przegląd Jasełek i Grup Kolędniczych pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Wójta Gminy Niemce, Księdza Proboszcza Parafii w Niemcach oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej w Niemcach.
W tegorocznym przeglądzie udział wzięło 18 zespołów i grup kolędniczych z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Łącznie na scenie zaprezentowało się około 500 artystów.
Szkołę w Mełgwi reprezentowały dwie grupy wiekowe.
W kategorii gimnazja i szkoły średnie wystąpili uczniowie kl. IIb, IIa, IIIa naszego gimnazjum, dzielnie wspierani przez uczniów klasy IVa. Zaprezentowali Jasełka „W oczekiwaniu na Zbawiciela”. Mimo wielkiej rywalizacji, zdobyli wyróżnienie. Uczniów do występu przygotowała Pani Elwira Iwaniuk, zaś piękną trójczęściową dekorację wykonała Pani Monika Gołąb.
W kategorii szkoły podstawowe (klasy IV-VII) wystąpiła grupa kolędnicza pod kierownictwem Pana Andrzeja Mendzelewskiego i Wójta Gminy Mełgiew - Pana Ryszarda Podlodowskiego. Zauroczyli występem całe jury i „wyśpiewali” sobie III miejsce!. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!