Ogólnopolski Festiwal Biegowy Szkół im. Józefa Piłsudskiego
Uczniowie naszej gminy w ten wyjątkowy i niecodzienny sposób świętowali 100 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W dniach 9-11 listopada przebywali w stolicy gdzie mogli startować i konkurować w biegach. Reprezentacja naszej szkoły została zaproszona do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Biegowym Szkół im. Józefa Piłsudskiego. Organizatorem festiwalu był Klub Sportowy Ski Test Kraków, obsługujący sportowy projekt na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
Program Festiwalu obejmował trzy róże formy aktywności biegowej:
• Sztafetę Stulecia 4x2018 m (bieg terenowy na AWF)
• Halową Sztafetę o Puchar AWF Józefa Piłsudskiego 4x400 m (AWF)
• Milę Stulecia Niepodległości o Puchar Ministerstwa Sportu i Turystyki (bieg uliczny na dystansie 1918 m przy Centrum Olimpijskim).
Pierwszego dnia mogliśmy zwiedzić muzeum na Zamku Królewskim w Warszawie, pospacerować po Starówce, zobaczyć pomniki: Małego Powstańca, Kolumnę Zygmunta, Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Grób Nieznanego Żołnierza.
Uczniowie godnie reprezentowali gminę i szkołę, na podkreślenie zasługuje fakt , że uczeń klasy VII Adrian Kulik zdobył III miejsce w kategorii chłopców w Mili Stulecia.
Każdy uczeń za udział w tym pięknym wydarzeniu otrzymał dyplom, medal, koszulki startowe i pamiątkowe gadżety.
Dla uczniów przygotowano jeszcze kilka niespodzianek a mianowicie bieg w sztafecie rekreacyjnej z olimpijczykami Tomkiem Majewskim, Zosią Klepacką, zwiedzanie Centrum Olimpijskiego, obiektów AWF, zobaczenie biegu na 100 km na terenie AWF-u.
Zdjęcia zobacz w galerii.