Muzeum na Zamku Lubelskim
29 listopada uczniowie klas I, II i III udali się na wycieczkę do Muzeum na Zamku Lubelskim. Podczas zwiedzania Pani przewodnik w prosty, a zarazem atrakcyjny sposób przekazała dzieciom wiedzę na temat funkcjonowania muzeum oraz przybliżyła podstawowe pojęcia związane z muzealnictwem, takie jak: eksponat, ekspozycja, kolekcja, galeria. Uczniowie zobaczyli bardzo interesujące wystawy: Polskie Malarstwo Historyczne i Batalistyczne, Monety i Medale na Ziemiach Polskich X-XX w., Sztuka Ludowa Regionu Lubelskiego. Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak ekspozycja: Śladami przeszłości. Najdawniejsze dzieje Ziemi Lubelskiej. Ciekawym przedmiotem był stół, na którym została odciśnięta dłoń diabła (Czarcia Łapa). Pani przewodnik zapoznała uczestników wycieczki z tą i innymi interesującymi historiami dotyczącymi przeszłości naszego regionu. Dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta na Zamku Lubelskim, więc oglądały eksponaty z dużym zainteresowaniem. Zdjęcia zobacz w galerii.