W Teatrze im. J. Osterwy
W jednej z najgorszych dzielnic Londynu mieszka Tomek Canty – chłopiec, który żebraniem i kradzieżami musi zarabiać na utrzymanie rodziny. W tym samym czasie na dworze królewskim żyje młody książę Walii - Edward, syn Henryka VIII. Pewnego dnia, zupełnie przypadkiem, chłopcy się spotykają. Okazuje się, że są niemal identyczni. W wyniku zamiany strojów książę trafia na bruk, a żebrak na salony.
Skomplikowane losy bohaterów utworu Marka Twaina poznali uczniowie klas piątych, czwartej i ósmej Szkoły Podstawowej w Mełgwi 04. 12. 2018 r. Wyjechali oni bowiem do Teatru im. J. Osterwy na bardzo ciekawy spektakl pt. „Książę i żebrak” w reżyserii Pawła Aignera, z muzyką Piotra Klimka. Wśród aktorów znaleźli się m.in. Daniel Dobosz, Krzysztof Olchawa, Grażyna Jakubecka, Halszka Lehman, Wojciech Rusin, Jerzy Rogalski.
Doskonała gra aktorów, wspaniała dekoracja, oryginalne kostiumy i rekwizyty, przejmująca muzyka, świetna choreografia, a przede wszystkim, bezpośredni kontakt artystów z widownią spowodowało, że prawie trzygodzinny spektakl nikomu się nie dłużył.
Wyjazd zorganizowała Pani Elwira Iwaniuk, wśród opiekunów znaleźli się również Pani Marzena Pietrzyk i Pan Wiesław Tomasiak. Zdjęcia zobacz w galerii.