bullet Kalendarz

XVII Powiatowa Corrida Ortograficzna
28 03. 2019 r. w Szkole Podstawowej w Mełgwi odbyła się XVII Powiatowa Corrida Ortograficzna, do której przystąpiło dziewiętnaścioro uczniów z klas szóstych powiatu świdnickiego. Pisali oni dyktando i rozwiązywali test ortograficzny. Bezpośrednio po napisaniu, prace sprawdzane były przez nauczycieli – opiekunów grup, zaś uczniowie wraz z gimnazjalistami rozwiązywali kalambury, zagadki, rebusy i świetnie się bawili. Dodatkową atrakcją była wizyta wolontariuszy – studentów z Turcji i Egiptu. Konwersacja w języku angielskim usatysfakcjonowała wszystkich i upewniła w przekonaniu, że najlepiej się uczy języka obcego w praktyce. Po słodkim poczęstunku nastąpił najważniejszy moment – ogłoszenie wyników. Tytuł Mistrza Ortografii zdobyła uczennica SP nr 7 w Świdniku – Natalia Przybysz. Drugie miejsce zajęła Marta Lorek z tejże szkoły, zaś na trzeciej pozycji znalazły się aż trzy osoby – Maja Książek ze SP nr 5 w Świdniku, Agata Wójcik – uczennica Szkoły Podstawowej w Piaskach i Anna Baj z Zespołu Placówek Oświatowych w Biskupicach. Zwycięzcy otrzymali z rąk Pana Jacka Wardęgi - Dyrektora Szkoły Podstawowej w Mełgwi dyplomy i atrakcyjne nagrody; wszyscy uczestnicy dyplomy za udział i upominki, zaś nauczyciele, którzy przygotowywali szóstoklasistów – podziękowania. Corridę zorganizowały polonistki ze Szkoły Podstawowej w Mełgwi – Pani Elwira Iwaniuk i Pani Katarzyna Wróbel, dyplomy i podziękowania wykonała Pani Monika Wożniak – Gołąb, zaś w przygotowaniu dekoracji pomagała Pani Marzena Pietrzyk. Piękne nagrody ufundowane zostały przez Starostwo Powiatu Świdnickiego i Urząd Gminy w Mełgwi. Zdjęcia zobacz w naszej galerii.