bullet Kalendarz

Droga Krzyżowa w Dolinie Krzyży
W okresie wielkiego Postu społeczność naszej szkoły uczestniczyła po raz kolejny w drodze krzyżowej w krzesimowskiej Dolinie Krzyży. To modlitewno-patriotyczne spotkanie zgromadziło także mieszkańców, gości, przedstawicieli Jaworzniaków i władze naszej gminy. Obecna była pani wójt Magdalena Wójcik przewodniczący Rady Gminy Janusz Oleszek i radni. Nabożeństwo poprowadził ks. proboszcz Dariusz Moczulewski. Uczniom i nauczycielom towarzyszyli księża katecheci ks. Rafał Lewandowski i ks. Paweł Szczygliński. Oprawę muzyczną przygotował zespół uczniowsko-nauczycielski pod kierunkiem pana Andrzeja Mędzelewskiego.
Pani dyrektor Halina Załoga wraz Panią Magdaleną Mazurek-Ścirka ze szkoły w Krzesimowie przygotowały rozważania, łączące treści religijne, historyczne i patriotyczne, w nawiązaniu do oznakowania kolejnych stacji, które upamiętniają cząstki polskiej Golgoty. Pani dyrektor powiedziała: Spotykamy się tu w miejscu kaźni i ofiary, aby głośno wyznać, że w tym trudnym okresie naszej historii jesteśmy przy Chrystusie. Te kamienie pod krzyżami stacji drogi krzyżowej wołają o naszą modlitewną pamięć i przypominają ogrom niewinnego cierpienia. Krzesimowska Golgota, ufundowana przez przedstawicieli Żołnierzy Wyklętych, uświadamia nam, że walka w obronie niepodległości, godności i wiary toczy się ciągle, walka z ateizmem, zgorszeniem i skarleniem ducha.
Droga krzyżowa miała godną oprawę, prowadzili ja harcerze, z towarzyszeniem szkolnego sztandaru kłaniającego się przy każdej stacji w także w hołdzie poległym za wolność naszej ojczyzny. Przy każdym krzyżu stały honorowe warty ze zniczami pamięci i leżały wiązanki biało-czerwonych kwiatów. Poruszające słowa rozważań, przypominających epizody z polskiej najnowszej historii, a czytanych przez uczniów i panią dyrektor, dopełniał śpiew zespołu muzycznego z towarzyszeniem gitar. Była to wzruszająca lekcja patriotyzmu i wiary. Zdjęcia zobacz w naszej galerii.