Nawigacja
bullet Strona Główna
bullet Dane teleadresowe
bullet Kadra
bullet Dokumenty szkolne
bullet Plan zajęć
bullet Kalendarz
bullet Zajęcia na basenie
bullet Rada Rodziców
bullet Dla Rodziców
bullet Dla ucznia
bullet Nasz Patron
bullet Nasza baza
bullet Nasz sztandar
bullet Nasi absolwenci
bullet Nasze sukcesy
bullet Nasze osiągnięcia sportowe
bullet Uczniowie na start
bullet Nasze klasy
bullet Rzecznik Praw Ucznia
bullet Samorząd uczniowski
bullet Biblioteka
bullet Rekrutacja
bullet Zajęcia dodatkowe
bullet Artykuły
bullet Sześciolatki
bullet Odwozy
bullet Świetlica szkolna
bullet Gimnazjum
bullet Przedszkolaki na start
bullet Forum
bullet Linki
bullet Kontakt
bullet Nasze fotki
bullet Projekt - indywidualizacja nauczania


Użytkowników Online
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 32
Nieaktywowany Użytkownik: 29
Najnowszy Użytkownik: Beata123

Zebranie z rodzicami
Zebranie z rodzicami odbędzie się 28 marca 2019 roku o godz. 16:00
- spotkanie ogólne na hali sportowej,
- spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.
Pierwszy dzień wiosny 2019
21 marca to pierwszy dzień wiosny, ale jak do tej pory pogoda nas nie rozpieszcza. Czas wygonić zimę. Jak tradycja nakazuje, przygotowaliśmy kukły marzanny symbolizujące zimę i wyszliśmy z nimi poza szkołę, by je unicestwić. Trochę szkoda, bo każda panna marzanna była piękniejsza jedna od drugiej. Na pobliskiej łące marzanny zostały rozmontowane i wyrzucone do worków na śmieci. Śpiewając i tańcząc witaliśmy wiosnę. W powrotnej drodze natknęliśmy się na kwitnące krokusy. Dowód, że wiosna prawdziwie wróciła. Tekst i zdjęcia Urszula Cieśla. Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
Grupa Zaelektryzowani
18 marca 2019 roku w naszej szkole gościła Grupa Zaelektryzowani. Była to niezwykła lekcja fizyki, chemii i biologii na żywo. Uczniowie mogli oglądać eksperymenty i doświadczenia, jak w prawdziwym laboratorium.
Nauka przekazana została w zabawnej i atrakcyjnej formie. Doświadczenia z ciekłym azotem, helem i wodorem wzbudziły największe zainteresowanie. Uczniowie obserwowali między innymi: zjawisko powstawania chmury w szklanym słoju, efekt działania fali uderzeniowej. Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
Szkolny konkurs plastyczny
W bibliotece szkolnej odbył się konkurs plastyczny dotyczący przygód Gangu Słodziaków. Uczniowie z klas I-III mieli za zadanie wykonać ilustrację do własnej przygody Słodziaków. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe a wyróżnione prace zawisły w galerii biblioteki. Zdjęcia zobacz w galerii.
Szkolny Konkurs Czytelniczy ,, Przygody Gangu Słodziaków”
Uczniowie kl.0-III brali udział w Szkolnym Konkursie Gangu Słodziaków. Codzienne głośne czytanie lub słuchanie w domu dowolnej książki dokumentowane podpisem rodzica, było nagradzane w bibliotece naklejką słodziaka, wklejaną do albumu ucznia. Przeszło trzydziestu uczniów czytających systematycznie przez 21 dni zostało nagrodzonych dyplomami i książkami. Uczniowie, którzy czytali najdłużej wybrali dla klasy jednego słodziaka. Zdjęcia zobacz w galerii.
Lekcja biblioteczna 2019
Biblioteka szkolna przeprowadziła cykl lekcji dla klas 0-III z wykorzystaniem książki ,, Gang Słodziaków” autorstwa R. Piątkowskiej oraz maskotek przedstawiających głównych bohaterów wymienionej książki. Uczniowie uważnie słuchali fragmentów książki. Rozmawiali o znaczeniu tajemnicy, o potrzebie jej zachowania .Zastanawiali się nad tym co jest w życiu bardzo ważne, o rodzinnym domu i przyjaźni. Rozwiązywali sudoku, krzyżówki, wykreślanki literowe. Wszystkim podobały się przygody wesołych przyjaciół i zabawy w grupie.
Konkurs czytelniczy 2019
Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczy ,, W zaczarowanym świecie wierszy J. Tuwima „ Uczniowie z klas II-IV musieli samodzielnie przeczytać wiele utworów poety. W dniu konkursu wszyscy uczniowie wykazali się dużą znajomością wierszy uzupełniając test sprawdzający na sto procent. Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy . N. Sienkiel wylosowała dodatkowo pawer banka. Gratulujemy!
Biblioteka szkolna zorganizowała również konkurs plastyczny ,, Świat wierszy J. Tuwima”. Zwycięzcami zostali uczniowie Dż. Mańko z kl. IV i J. Wesołowska z kl. II. Drugie miejsce zajęły N, Sienkiel i N. Szyszkowska z kl. IV a trzecie Z. Chabros i M. Chabros z kl. II. . Gratulujemy! Zdjęcia zobacz w galerii.
Warsztaty dla uczniów z zakresu: koncentracji i motywacji do nauki
13 marca 2019 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów z zakresu: koncentracji i motywacji do nauki, zarządzania czasem, wyznaczania i osiągania celów, asertywności oraz radzenia sobie ze stresem i tremą.
Jak planować swój czas? Jak skutecznie wyznaczać i osiągać cele? Odpowiedzi na te pytanie można było uzyskać podczas tego spotkania. W trakcie warsztatów dzieci dowiedziały się jak planować swój czas, żeby unikać zagrożeń jakimi są uzależnienia od internetu, telefonu, gier itp. Zajęcia były okazją do poznania technik motywacji i koncentracji pomocnych w nauce. Niezwykle ciekawe były techniki radzenia sobie ze stresem oraz tremą. Uczniowie chętnie brali udział w fascynujących eksperymentach i ćwiczeniach proponowanych przez prowadzącego.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Nasze schody
Kilka dni temu schody w naszej szkole zyskały nowy wygląd. Umieszczono na nich kolorowe naklejki, na któych znajdują się ważne do zapamiętania informacje oraz wiadomości. Podczas wchodzenia na pierwsze piętro możecie nauczyć się między innymi tabliczki mnożenia oraz ortografii. Wykonawcami tych bardzo oryginalnych pomocy naukowych są Pani Sylwia Zielińska i Pan Rafał Sołtan. W imieniu uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Mełgwi składamy Państwu serdeczne podziękowania. Spacer po nauce możesz zobaczyć w galerii.
Tekst- Renata Smolińska
Święto Poezji 2019
17 marca 2019 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku uroczyście obchodzono „Święto Poezji”. Wielu recytatorów z różnych kategorii wiekowych wykonywało utwory liryczne od bardzo refleksyjnych, do pełnych humoru. Szkołę w Mełgwi reprezentowali: Gabriel Iwaniuk z klasy III, którego do występu przygotowywała Pani U. Cieśla, Maja Gołąb z klasy VII – przygotowywana przez Panią K. Wróbel oraz Bartosz Załoga z klasy V b i Zuzanna Szewczak z klasy VIII – którzy pracowali z Panią E. Iwaniuk. Oprócz recytacji uczniowie uczestniczyli w bardzo ciekawych warsztatach plastycznych, na których próbowali zilustrować obrazy poetyckie. Zdjęcia zobacz w galerii.
Musical Profilaktyczny
15 marca 2019 r. dzieci z klas 0-III wyjeżdżały do Lublina na Musical Profilaktyczny pt. „Co w trawie piszczy”. Twórcy Musicalu ukazali fantastyczną przygodę mieszkańców łąki i uświadomili młodym widzom, że „inność każdego z nas” tak naprawdę wcale nie jest wadą. Pomysłowe kostiumy, dowcipny scenariusz, poruszająca muzyka i znakomity wokal musicalowy wszystkich aktorów oraz wyraźna myśl i morał płynące z widowiska to z pewnością największe walory tego Musicalu. Zdjęcia zobacz w galerii
Strona 5 z 76 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Kalendarz

Rok

dziennik'

Klikając w powyższą grafikę otworzysz stronę z dziennikiem elektronicznym.


1%'
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszej szkoły, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi : 262,42 zł, za rok 2016 wynosi: 121,95zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

dziennik'


Bezpieczniki'

dziennik'


Galeria'

Sześciolatki'

Sześciolatki'
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.Sześciolatki'
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Ppiotreek
02/04/2014 19:58
1 kwietnia 2014 roku klasa 6 napisała sprawdzian szóstoklasistyCopyright © 2007
z-BlueFlower Theme by zszywak
Powered by PHP-Fusion v6.01.19 © 2003-2005
3339802 Unikalnych wizyt