Program MLEKO W SZKOLE

Nasza szko³a w roku szkolnym 2014/2015 bêdzie uczestniczy³a w programie „ Szklanka mleka”. Pro­gram ten skie­ro­wany jest do uczniów przed­szkoli, szkó³ pod­sta­wo­wych, gim­na­zjów i liceów. Celem pro­gramu „Szklanka mleka” jest kszta³­to­wa­nie w¶ród dzieci i m³o­dzie¿y dobrych nawy­ków ¿ywie­nio­wych poprzez pro­mo­wa­nie spo­¿y­cia mleka i prze­two­rów mlecz­nych. Pro­gram jest admi­ni­stro­wany przez ARR (Agen­cja Rynku Rol­nego) i wspó³­fi­nan­so­wany z trzech ¼róde³: UE, FPM, dop³aty krajowej.

Przypominamy, ¿e ka¿dy rodzic musi wyraziæ zgodê na uczestnictwo swojego dziecka w tym programie., nasza szko³a promuje zdrowie realizuj±c ten program.
XI Lubelskiego Festiwalu Nauki
23 wrze¶nia uczniowie kasy IIb oraz III z wychowawcami p. Urszul± Cie¶l±,p. Renat± Smoliñsk± , wziêli udzia³ w zajêciach w ramach XI Lubelskiego Festiwalu Nauki.
Dzieci podczas warsztatów w Bibliotece G³ównej Uniwersytetu Przyrodniczego mia³y okazjê robiæ zak³adki do ksi±¿ek w formie zwierz±tek, uczestniczyæ w wyk³adzie oraz æwiczeniach na temat „ Ruchome zabawki- mechatronika dla najm³odszych” oraz poznawaæ obce jêzyki na KUL-u. Na zakoñczenie zajêæ uczestnicy otrzymali indeksy wraz ze stopniem i podpisem wyk³adowcy. Wszyscy otrzymali oceny bardzo dobre. Zabawa by³a wspania³a a zajêcia w murach wy¿szych uczelni to ciekawe do¶wiadczenie i presti¿ dla tak m³odych studentów.
Zajêcia sportowe z pi³ki no¿nej kl IV-VI
Zajêcia sportowe z pi³ki no¿nej dla uczniów szko³y podstawowej z klas IV- VI bêd± siê odbywaæ we wtorki i czwartki na Orliku przy Zespole Szkó³ w Me³gwi od godz.17.00- 18.00. Wszystkich zainteresowanych uczniów serdecznie zapraszamy do udzia³y w tych zajêciach. Zajêcia bêdzie prowadzi³ animator sportu na Orliku trener Marek Jurczykowski.
Zachêcamy do kompletowania dru¿yny i udzia³u w treningach.
Zajêcia sportowe z pi³ki no¿nej kl I-III
Zajêcia sportowe z pi³ki no¿nej dla uczniów szko³y podstawowej bêd± siê odbywaæ we wtorki i czwartki na Orliku przy Zespole Szkó³ w Me³gwi od godz.16.00- 17.00. Treningi z pi³ki no¿nej s± skierowane dla uczniów klas I –III szko³y podstawowej. Wszystkich zainteresowanych uczniów serdecznie zapraszamy do udzia³y w tych zajêciach. Zajêcia bêdzie prowadzi³ animator sportu na Orliku Pan Marek Jurczykowski.
Dzia³ania wynikaj±ce z inicjatywy uczniów
W naszej szkole podjeto wiele dzia³ñ wynik³ych z inicjatywy uczniów. Szczegó³y zobacz tutaj.
V turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska
13.09.2014 roku na orliku przy szkole podstawowej w Me³gwi odby³ siê V turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska.
1. Celem organizacji V Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska jest promowanie w¶ród dzieci sportowej aktywno¶ci i zasad gry fair play, aktywizacja lokalnych spo³eczno¶ci oraz zachêta do wspólnego organizowania ró¿norodnych dzia³añ sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”.
2. Turniej jest organizowany oddzielnie dla dru¿yn dziewcz±t i ch³opców, w dwóch kategoriach wiekowych:

- 10-11 lat (roczniki 2003 - 2004)

- 12-13 lat (roczniki 2001 - 2002)

3. V Turniej Orlika bêdzie rozgrywany w terminie 01 wrze¶nia – 18 pa¼dziernika 2014 roku na czterech szczeblach rozgrywkowych:

- 01.09 – 18.09 - eliminacje gminne (lokalne turnieje na Orlikach)

- 22.09 - 30.09 – eliminacje wojewódzkie (turnieje na wybranych Orlikach)

- 04.10 – 11.10 – fina³y wojewódzkie

- 15.10 - 18.10 – fina³ ogólnopolski w Warszawie

ORGANIZATOR

Organizatorem turnieju, na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki, jest Szkolny Zwi±zek Sportowy.

O naszej szkole
W zak³adce Artyku³y znajdziesz artyku³ Pani Wioletty Szczê¶niak o wydarzeniach w naszej szkole w minionym roku szkolnym. Zapraszamy do lektury.

Sukcesy naszych uczniów w roku szkolnym 2013/2014 znajdziesz tutaj.
Zajêcia dodatkowe w roku szkolnym 2014/2015

Zajêcia dodatkowe dla uczniów zaplanowane w Szkole Podstawowej w Me³gwi w roku szkolnym 2014/2015.
Plan lekcji na rok szkolny 2014/2015
Aktualny plan lekcji dla Szko³y Podstawowej w Me³gwi znajdziesz w zak³adce Plan Lekcji
Rzecznik Praw Dziecka
Rzecznik Praw Ucznia to osoba obdarzona wielkim zaufaniem ze strony uczniów gdy¿ jest on obroñc± ich praw. Do podstawowych zadañ rzecznika nale¿y miêdzy innymi: kwestionowanie niew³a¶ciwych decyzji prawnych dotycz±cych ucznia, gromadzenia dokumentacji o przypadkach ³amania jego praw, u¶wiadomienie poszanowania praw i godno¶ci innych uczniów oraz pracowników szko³y.
Rzecznik stoi na stra¿y praw ucznia okre¶lonych w Statucie Szko³y, WSO, Konwencji o prawach dziecka. Rzecznik nie ustanawia praw, ale mo¿e sugerowaæ, i¿ istnieje potrzeba zmiany lub ustanowienie nowych praw. Wszyscy zainteresowani uczniowie mog± zwracaæ siê z ka¿d± spraw± zwi±zan± z naruszeniem prawa ucznia, dziecka.
Nale¿y zaznaczyæ, ¿e Rzecznik nie wyrêcza ¿adnych instytucji w ich dzia³alno¶ci, jedynie uwra¿liwia by funkcjonowa³y w sposób przyjazny uczniowi. Chcemy zachêciæ i w³±czyæ m³odzie¿ naszej szko³y do rozstrzygania "du¿ych" i codziennych problemów szkolnych

.

Je¶li jeste¶ dzieckiem i:

• dokuczaj± Ci koledzy,

• kto¶ zabiera Ci pieni±dze lub rzeczy nal꿱ce do Ciebie,

• boisz siê bo kto¶ Ci grozi,

• kto¶ zmusza Ciê do rzeczy, które s± dla Ciebie nieprzyjemne,

• kto¶ bije Ciê, wyzywa lub w inny sposób Ciê krzywdzi,

• odczuwasz lêki, smutek, osamotnienie.

Pamiêtaj, ¿e mo¿esz szukaæ pomocy, jest wiele osób, które mog± Ci pomóc!