Nawigacja
bullet Strona Główna
bullet Dane teleadresowe
bullet Kadra
bullet Dokumenty szkolne
bullet Plan zajęć
bullet Zajęcia na basenie
bullet Rada Rodziców
bullet Dla Rodziców
bullet Dla ucznia
bullet Nasz Patron
bullet Nasza baza
bullet Nasz sztandar
bullet Nasze sukcesy
bullet Nasi absolwenci
bullet Nasze osiągnięcia sportowe
bullet Uczniowie na start
bullet Nasze klasy
bullet Rzecznik Praw Ucznia
bullet Samorząd uczniowski
bullet Biblioteka
bullet Rekrutacja
bullet Zajęcia dodatkowe
bullet Świetlica szkolna
bullet Odwozy
bullet Sześciolatki
bullet Artykuły
bullet Gimnazjum
bullet Przedszkolaki na start
bullet Forum
bullet Linki
bullet Kontakt
bullet Nasze fotki
bullet Projekt - indywidualizacja nauczania


Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 32
Nieaktywowany Użytkownik: 46
Najnowszy Użytkownik: Beata123

Choinka Noworoczna 2011
13 stycznia 2011r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zabawie choinkowej.
Imprezę poprowadziła, podobnie jak w zeszłym roku, pani Anna Stącel. Zabawa była świetna, dzieci prezentowały oryginalne przebrania karnawałowe a rodzice przygotowali smaczny poczęstunek. Najmłodsi ( i najgrzeczniejsi), otrzymali upominki od Mikołaja.
Zarówno dzieci jak i dorośli, z ochotą tańczyli, brali udział w konkursach oraz miło spędzili ten wieczór.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Europejskie Dni Dziedzictwa
„Od pomysłu do przemysłu” – pod takim tytułem odbyły się obchody tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa, międzynarodowego wydarzenia kulturalnego, organizowanego z inicjatywy Rady Europy, promującego regionalną kulturę i tradycję. Głównym celem EDD 2010 było „ukazanie wartości zabytków techniki i ich znaczenia dla narodowego dziedzictwa kulturowego, szerzenie wiedzy na ich temat, zaprezentowanie jak niegdyś wyglądała produkcja przemysłowa”.
Z tej okazji uczniowie naszej szkoły odwiedzili Pawłów, słynący z tradycyjnego wyrobu glinianych naczyń i bednarstwa. Tutejszy Gminny Ośrodek Kultury wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Pawłowa zorganizowali imprezę „Pawłowskie zagłębie gliny i rzemiosł różnych”.
Na wstępie poznaliśmy historię lokalnego rzemiosła, utrwaloną na filmach dokumentalnych. Odwiedziliśmy także miejscową izbę garncarską z wystawą glinianych gwizdków z kolekcji pani Katarzyny Tur-Marciszuk oraz zakład bednarski państwa Rzepeckich. Dzieci były świadkami wypalania ceramiki w piecu Raku, na własne oczy zobaczyły prawdziwy piec polowy. Każde z nich już wie, skąd pochodzi nazwa siwak i w jaki sposób uzyskuje się naczynia właśnie w takim kolorze. Najwięcej frajdy sprawiły uczestnikom warsztaty ceramiczne, podczas których można było usiąść przy kole garncarskim i wspólnie z zawodowym garncarzem „utoczyć” miseczkę, skarbonkę czy dzbanek. Starsze dziewczyny robiły świeczniki odciskając liście, gałązki, patyki. Najmłodsze dzieci nie odstępowały na krok pana , który pokazywał, jak zrobić gwizdek w kształcie konia czy psa. Smaczku imprezie dodała degustacja jadła swojskiego, a zwłaszcza kociołka pana dyrektora….
Dużo wrażeń jak na jeden dzień. Jednak nikt nie był zmęczony. Dzieci były zachwycone Pawłowem. W drodze powrotnej cały czas dyskutowały, opowiadały o tym, co widziały, co robiły. Ta praktyczna lekcja tradycji przyniosła wspaniałe efekty. Dzięki niej mogliśmy poznać tak mało znane i niedoceniane bogactwo kulturowe najbliższego regionu.
Zdjęcia zobacz tutaj.
11 Listopada 2010
92 Rocznicę Odzyskania Niepodległości uczciliśmy udziałem w pięknej akademii okolicznościowej.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Koniec roku szkolnego 2008/2009
19 czerwca zakończyliśmy uroczyście rok szkolny 2008/2009. Były świadectwa z wyróżnieniem i nagrodami. Były listy gratulacyjne dla rodziców. Pani Marlena Kulbicka otrzymała z rąk Pana Wacława Motyla Nagrodę Wójta Gminy Mełgiew. Za najlepsze osiągnięcia w tym roku szkolnym nagrodę otrzymały również uczennice Weronika Przepiórka i Dagmara Spodar. Gratulujemy a wszystkim życzymy wesołych wakacji. Zdjęcia zobacz tutaj.
Wycieczka w Góry Świętokrzyskie
W dniach 3-6 czerwca członkowie kółka plastycznego i regionalnego z naszej szkoły wspólnie z kolegami ze Szkoły Podstawowej w Krzesimowie uczestniczyli w wycieczce po Górach Świętokrzyskich. Odwiedzili m.in. klasztor na Św. Krzyżu, muzeum minerałów i skamieniałości w Św. Katarzynie, Skansen Ziemi Kieleckiej w Kielcach , ruiny zamku w Chęcinach a także piękną jaskinię Raj. Uczestniczyli również w X Krajowym Zjeździe Klubów 4H. tutaj.
Spotkanie ze strażakami
3 czerwca, w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa przygotowanego pod hasłem „Czuję się bezpiecznie w domu” przez członków kółka regionalnego działającego przy szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie ze strażakami z Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie i Powiatowej Straży Pożarnej ze Świdnika. Strażacy opowiadali o swojej ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Zaprezentowali swoje wyposażenie. Pouczyli jak należy posługiwać się materiałami łatwopalnymi i jak zachować się w czasie pożaru. Wiele emocji wzbudził prawdziwy samochód strażacki i możliwość przytrzymania węża z wodą. Zdjęcia zobacz tutaj.
Spotkanie z pielęgniarką
5 czerwca, w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa przygotowanego ” przez członków kółka regionalnego pod hasłem „Czuję się bezpiecznie w domu, odbyło się spotkanie ze szkolną pielęgniarką. Dzięki Pani A.Wójcik poznaliśmy różne sposoby udzielania pierwszej pomocy w nieszczęśliwych wypadkach, którym możemy ulec w domu i w czasie zabaw na podwórku. Uczniowie dostali również przygotowane przez kółko regionalne ulotki na temat niebezpiecznych zabaw w domu. Obejrzeli także przygotowana przez nich na ten temat prezentację multimedialną. Zdjęcia zobacz tutaj.
Dzień Papieski 2009
W rocznicę śmierci Jana Pawła II uczniowie naszej szkoły obejrzeli dwie prezenatacje multimedialne przygotowane przez D.Spodar , M Pachutę , R .Gurbisia i M.Kubicia poświęcone papieżowi. Prezentacje te wygrały konkurs parafialny o tematyce papieskiej . W tym dniu wręczono także nagrody i wyróżnienia zdobyte przez naszych uczniów w parafialnym konkursie plastycznym poświęconym papieżowi. Zdjęcia zobacz tutaj.
Strona 63 z 63 << < 60 61 62 63

1%'
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszej szkoły, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi : 262,42 zł, za rok 2016 wynosi: 121,95zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

dziennik'

Klikając w powyższą grafikę otworzysz stronę z dziennikiem elektronicznym.


Bezpieczniki'

Galeria'

dziennik'


Rok

Sześciolatki'

Sześciolatki'
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.Sześciolatki'
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Ppiotreek
02/04/2014 19:58
1 kwietnia 2014 roku klasa 6 napisała sprawdzian szóstoklasistyCopyright © 2007
z-BlueFlower Theme by zszywak
Powered by PHP-Fusion v6.01.19 © 2003-2005
1716701 Unikalnych wizyt