Choinka Noworoczna 2011
13 stycznia 2011r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zabawie choinkowej.
Imprezę poprowadziła, podobnie jak w zeszłym roku, pani Anna Stącel. Zabawa była świetna, dzieci prezentowały oryginalne przebrania karnawałowe a rodzice przygotowali smaczny poczęstunek. Najmłodsi ( i najgrzeczniejsi), otrzymali upominki od Mikołaja.
Zarówno dzieci jak i dorośli, z ochotą tańczyli, brali udział w konkursach oraz miło spędzili ten wieczór.
Europejskie Dni Dziedzictwa
„Od pomysłu do przemysłu” – pod takim tytułem odbyły się obchody tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa, międzynarodowego wydarzenia kulturalnego, organizowanego z inicjatywy Rady Europy, promującego regionalną kulturę i tradycję. Głównym celem EDD 2010 było „ukazanie wartości zabytków techniki i ich znaczenia dla narodowego dziedzictwa kulturowego, szerzenie wiedzy na ich temat, zaprezentowanie jak niegdyś wyglądała produkcja przemysłowa”.
Z tej okazji uczniowie naszej szkoły odwiedzili Pawłów, słynący z tradycyjnego wyrobu glinianych naczyń i bednarstwa. Tutejszy Gminny Ośrodek Kultury wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Pawłowa zorganizowali imprezę „Pawłowskie zagłębie gliny i rzemiosł różnych”.
Na wstępie poznaliśmy historię lokalnego rzemiosła, utrwaloną na filmach dokumentalnych. Odwiedziliśmy także miejscową izbę garncarską z wystawą glinianych gwizdków z kolekcji pani Katarzyny Tur-Marciszuk oraz zakład bednarski państwa Rzepeckich. Dzieci były świadkami wypalania ceramiki w piecu Raku, na własne oczy zobaczyły prawdziwy piec polowy. Każde z nich już wie, skąd pochodzi nazwa siwak i w jaki sposób uzyskuje się naczynia właśnie w takim kolorze. Najwięcej frajdy sprawiły uczestnikom warsztaty ceramiczne, podczas których można było usiąść przy kole garncarskim i wspólnie z zawodowym garncarzem „utoczyć” miseczkę, skarbonkę czy dzbanek. Starsze dziewczyny robiły świeczniki odciskając liście, gałązki, patyki. Najmłodsze dzieci nie odstępowały na krok pana , który pokazywał, jak zrobić gwizdek w kształcie konia czy psa. Smaczku imprezie dodała degustacja jadła swojskiego, a zwłaszcza kociołka pana dyrektora….
Dużo wrażeń jak na jeden dzień. Jednak nikt nie był zmęczony. Dzieci były zachwycone Pawłowem. W drodze powrotnej cały czas dyskutowały, opowiadały o tym, co widziały, co robiły. Ta praktyczna lekcja tradycji przyniosła wspaniałe efekty. Dzięki niej mogliśmy poznać tak mało znane i niedoceniane bogactwo kulturowe najbliższego regionu.
11 Listopada 2010
92 Rocznicę Odzyskania Niepodległości uczciliśmy udziałem w pięknej akademii okolicznościowej.
Koniec roku szkolnego 2008/2009
19 czerwca zakończyliśmy uroczyście rok szkolny 2008/2009. Były świadectwa z wyróżnieniem i nagrodami. Były listy gratulacyjne dla rodziców. Pani Marlena Kulbicka otrzymała z rąk Pana Wacława Motyla Nagrodę Wójta Gminy Mełgiew. Za najlepsze osiągnięcia w tym roku szkolnym nagrodę otrzymały również uczennice Weronika Przepiórka i Dagmara Spodar. Gratulujemy a wszystkim życzymy wesołych wakacji. Zdjęcia zobacz tutaj.
Wycieczka w Góry Świętokrzyskie
W dniach 3-6 czerwca członkowie kółka plastycznego i regionalnego z naszej szkoły wspólnie z kolegami ze Szkoły Podstawowej w Krzesimowie uczestniczyli w wycieczce po Górach Świętokrzyskich. Odwiedzili m.in. klasztor na Św. Krzyżu, muzeum minerałów i skamieniałości w Św. Katarzynie, Skansen Ziemi Kieleckiej w Kielcach , ruiny zamku w Chęcinach a także piękną jaskinię Raj. Uczestniczyli również w X Krajowym Zjeździe Klubów 4H. tutaj.
Spotkanie ze strażakami
3 czerwca, w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa przygotowanego pod hasłem „Czuję się bezpiecznie w domu” przez członków kółka regionalnego działającego przy szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie ze strażakami z Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie i Powiatowej Straży Pożarnej ze Świdnika. Strażacy opowiadali o swojej ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Zaprezentowali swoje wyposażenie. Pouczyli jak należy posługiwać się materiałami łatwopalnymi i jak zachować się w czasie pożaru. Wiele emocji wzbudził prawdziwy samochód strażacki i możliwość przytrzymania węża z wodą. Zdjęcia zobacz tutaj.
Spotkanie z pielęgniarką
5 czerwca, w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa przygotowanego ” przez członków kółka regionalnego pod hasłem „Czuję się bezpiecznie w domu, odbyło się spotkanie ze szkolną pielęgniarką. Dzięki Pani A.Wójcik poznaliśmy różne sposoby udzielania pierwszej pomocy w nieszczęśliwych wypadkach, którym możemy ulec w domu i w czasie zabaw na podwórku. Uczniowie dostali również przygotowane przez kółko regionalne ulotki na temat niebezpiecznych zabaw w domu. Obejrzeli także przygotowana przez nich na ten temat prezentację multimedialną. Zdjęcia zobacz tutaj.
Dzień Papieski 2009
W rocznicę śmierci Jana Pawła II uczniowie naszej szkoły obejrzeli dwie prezenatacje multimedialne przygotowane przez D.Spodar , M Pachutę , R .Gurbisia i M.Kubicia poświęcone papieżowi. Prezentacje te wygrały konkurs parafialny o tematyce papieskiej . W tym dniu wręczono także nagrody i wyróżnienia zdobyte przez naszych uczniów w parafialnym konkursie plastycznym poświęconym papieżowi. Zdjęcia zobacz tutaj.
Strona 63 z 63 << < 60 61 62 63