Wycieczka do Pleskiego Parku Narodowego
Wycieczka do Poleskiego Parku Narodowego miała miejsce 10 października. W Załuczu Starym odwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze, w którym eksponowane są gatunki roślin i zwierząt z terenu Polesia. Poznaliśmy też fragmenty historii tego regionu oraz etnografię.
Na ścieżce dydaktycznej "Dąb Dominik" poznaliśmy niektóre gatunki roślin i ekosystem bagienny.
Obserwowaliśmy hodowlę żółwia błotnego w siedzibie dyrekcji PPN. Na koniec upiekliśmy sobie na ognisku pyszne kiełbaski. Zdjęcia zobacz tutaj.
Odsłonięcie pamiątkowej tablicy
30 września 2012 roku na cmentarzu parafialnym w Mełgwi miało miejsce uroczyste odsłonięcie tablic pamiątkowych poświęconych pomordowanym, poległym i represjonowanym w obozach śmierci. Poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej i Gimnazjum reprezentowały nasz Zespół Szkół w Mełgwi..
Całość uroczystości poprzedziła Msza Święta pod przewodnictwem księdza Marcina Smalca. Po Eucharystii poczty sztandarowe, kombatanci i wszyscy uczestnicy w asyście Orkiestry Dętej Gminy Mełgiew udali się pod miejsce pamięci na cmentarzu.
Punktami kulminacyjnym całej uroczystości było poświęcenie pomnika, umieszczenie w nim ziemi z Katynia przywiezionej przez uczestników Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego i apel poległych, w którym odczytano imiona i nazwiska tych mieszkańców Gminy Mełgiew, którzy zginęli w obozach zagłady oraz tych, którym dane było przeżyć.
Następnie delegacje władz samorządowych, dzieci i młodzieży ze wszystkich szkół naszej gminy złożyły kwiaty i wieńce pod nowo poświęconym pomnikiem. Ostatnim punktem uroczystości było odegranie przez Orkiestrę Dętą wiązanki melodii patriotycznych. Zdjęcia zobacz tutaj.
Dzień Edukacji Narodowej 2012
14 października przypada święto wszystkich pracowników oświaty – Dzień Edukacji Narodowej. W Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi był obchodzony uroczyście.
Z okazji święta wszystkich pracowników oświaty, ale też i uczniów, w naszej placówce, w poniedziałek 15 października odbył się uroczysty apel.
Zebrani obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy piątej pod kierunkiem wychowawczyni Pani Marleny Kulbickiej.
Nagrody dyrektora szkoły dla wyróżniających się nauczycieli wręczył Pan Wicedyrektor Jacek Wardęga. Otrzymali je Panie: Renata Smolińska, Urszula Cieśla, Marlena Kulbicka i Teresa Filipowicz oraz Pan Wiesław Tomasiak.
Ziemia z Katynia w krzesimowskiej Dolinie Krzyży
Nowa strona 1

22 września 2012r. w Dolinie Krzyży w Krzesimowie (gm. Mełgiew, pow. Świdnik, woj. Lubelskie) odbyła się uroczystość przekazania ziemi Katyńskiej przez uczestników XII Międzynarodowego Rajdu Katyńskiego naszej społeczności, a następnie złączenie jej z prochami ziemi, na której żyjemy i gospodarujemy. Nie dzieje się to przypadkiem, bowiem ziemia ta była świadkiem nie tylko powyższego, ale także tragicznych wydarzeń naszej trudnej i jakże tragicznej historii. Dlatego też, ku potomności warto kilka słów o przeszłości ziemi tej napisać.

Więcej czytaj tutaj
Odwozy
Aktualny plan lekcji pobierz TUTAJ

Harmonogram korzystania z basenu pobierz TUTAJ

Początek roku szkolnego 2012/2013
3 września rozpoczął się rok szkolny 2012/2013. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy samych sukcesów w zdobywaniu wiedzy i ocen. A już za 10 miesięcy znowu będą wakacje :-)
Zdjęcia z uroczystości zobacz TUTAJ.
Zakończenie roku szkolnego 2011/2012
29 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2011/2012. Najważniejszym punktem uroczystości było wyróżnienie Pani Renaty Smolińskiej nagrodą Wójta Gminy Mełgiew za całokształt dokonań pedagogicznych. Takie samo wyróżnienie otrzymała uczennica kl. 6 Iza Wasilewska za uzyskanie najwyższej średniej z ocen wśród uczniów klas drugich. Serdecznie gratulujemy a wszystkim życzymy wspaniałych wakacji. Zdjęcia zobacz tutaj.
Dzień Dziecka 2012
1 czerwca - światowy Dzień Dziecka

„Naukowcy wyliczyli, że przeciętne dziecko śmieje się około 400 razy dziennie, podczas gdy osoby dorosłe śmieją się tylko 15 razy. 1 czerwca dorośli mogą sprawić, że na twarzach dzieci pojawi się jeszcze więcej uśmiechów” – nasi uczniowie w ten dzień mieli zapewnionych wiele ciekawych atrakcji: zawody pływackie na basenie szkolnym , występ muzyków z filharmonii lubelskiej , konkurs karaoke dla klas IV – VI oraz konkurs wiedzy na temat bajek dla klas 0-III zorganizowany przez panie R.Smolińską oraz M.Pietrzyk. Nasze dzieciaki jak widać na zdjęciach uśmiechały się tego dnia niezliczoną ilość razy. Ciekawe konkurencje , słodycze , nagrody , dyplomy uczyniły ten dzień wyjątkowym.
3 Maja 2012
27 kwietnia 2012 o godz. 8:00 w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Na początku głos zabrała Pani Dyrektor H. Załoga. Następnie cała szkoła wysłuchała utworów poetyckich i muzycznych zaprezentowanych przez klasę VI. Całość zakończono uroczystym odśpiewaniem przez występujących „Roty”.
Wielkanoc 2012
4 kwietnia 2012 roku w Szkole Podstawowej w Mełgwi odbyło się świąteczne spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i wychowawcy oraz pracownicy szkoły. Spotkanie poprowadzili ks. Jakub Albiniak oraz Pani Dyrektor Zespołu Szkół Halina Załoga. Składaliśmy sobie życzenia zdrowych, pogodnych i radosnych świąt wielkanocnych. Zdjęcia z tego spotkania możecie obejrzeć tutaj.
Strona 63 z 67 << < 60 61 62 63 64 65 66 > >>