Nawigacja
bullet Strona Główna
bullet Dane teleadresowe
bullet Kadra
bullet Dokumenty szkolne
bullet Plan zajęć
bullet Kalendarz
bullet Zajęcia na basenie
bullet Rada Rodziców
bullet Dla Rodziców
bullet Dla ucznia
bullet Nasz Patron
bullet Nasza baza
bullet Nasz sztandar
bullet Nasze sukcesy
bullet Nasi absolwenci
bullet Nasze osiągnięcia sportowe
bullet Uczniowie na start
bullet Nasze klasy
bullet Rzecznik Praw Ucznia
bullet Samorząd uczniowski
bullet Biblioteka
bullet Rekrutacja
bullet Zajęcia dodatkowe
bullet Odwozy
bullet Artykuły
bullet Sześciolatki
bullet Świetlica szkolna
bullet Gimnazjum
bullet Przedszkolaki na start
bullet Forum
bullet Linki
bullet Kontakt
bullet Nasze fotki
bullet Projekt - indywidualizacja nauczania


Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 32
Nieaktywowany Użytkownik: 56
Najnowszy Użytkownik: Beata123

Powiatowy Konkurs Recytatorski "Powstanie Styczniowe w liryce"
08. 04. 2013 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mełgwi odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski "Powstanie Styczniowe w liryce". Uczniowie recytowali utwory patriotyczne w dwu kategoriach: szkoła podstawowa i gimnazjum. W roli prezenterek sprawdziły się uczennice klasy III b Gimnazjum im. J. Piłsudskiego w Mełgwi - Dominika Gutowska i Agnieszka Kloc.
Wśród jurorów znaleźli się poloniści, którzy przygotowywali uczestników oraz zaproszeni goście-WÓJT GMINY MEŁGIEW - PAN WACŁAW MOTYL, ZASTĘPCA WÓJTA GMINY MEŁGIEW - PAN MICHAŁ PIOTROWICZ, KIEROWNIK GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W MEŁGWI- PANI TERESA ADAMIEC oraz KIEROWNIK GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ - PANI URSZULA KOWALCZYK. Po bardzo ciekawych występach uczniowie zaproszeni zostali na poczęstunek, zaś komisja rozpoczęła obrady.
Oto wyniki:
SZKOŁA PODSTAWOWA:
I miejsce - Paulina Wawszczak ze Szkoły Podstawowej w Krzesimowie
II miejsce - Maciej Wójcik ze Szkoły Podstawowej w Woli Piaseckiej
III miejsce - Julia Czerniak ze Szkoły Podstawowej w Trawnikach

GIMNAZJUM
I miejsce - Martyna Hryciuk z Gimnazjum w Milejowie
II miejsce - Kacper Iwaniuk z Gimnazjum im. J. Piłsudskiego w Mełgwi
III miejsce - Karolina Kowalczyk z Gimnazjum im. Jana Pawła w Świdniku

Zwycięzcy otrzymali ciekawe nagrody i dyplomy, nauczyciele - podziękowania.
Tekst: Elwira Iwaniuk
Zdjęcia zobacz tutaj.
Ogólnopolski Program Upowszechniania Praw Uczniów i Nauczycieli
Fundacja Mamy Prawa pragnie zaprosić nauczycieli oraz uczniów do przystąpienia do Ogólnopolskiego Programu Upowszechniania Praw Uczniów i Nauczycieli. Rejestrując się w na stronie www.mamyprawa.pl użytkownicy zyskają bezpłatny dostęp do zgromadzonych tam materiałów informacyjnych dotyczących praw w szkole w postaci broszury, szkolenia e-laerningowego oraz testu, którego zaliczenie uprawnia do otrzymania dyplomu. Dla uczniów i nauczycieli zostały stworzone osobne panele z analogicznymi materiałami edukacyjnymi Wszystkie informacje tam zawarte zostały opracowane przez pracownika nadzoru pedagogicznego kuratorium oświaty. Patronat nad inicjatywą objęli m.in. Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka oraz Rzecznik Praw Obywatelskich.

Dzięki przystąpieniu do programu uczniów i nauczycieli z danej szkoły, placówka ta zdobywa punkty w prowadzonym przez fundację Rankingu Szkół, którego wyniki publikowane są na stronie programu. Zachęcamy do zapoznania się z oferowanymi przez nas materiałami, a także do poinformowania o serwisie i zachęcenia do korzystania z niego uczniów – jesteśmy przekonani, że znajomość, zwłaszcza przez uczniów, swoich praw i obowiązków przyczyni się do poprawy warunków pracy w szkole, a także do podniesienia poziomu bezpieczeństwa.
Wielkanoc 2013
26 marca 2013 roku klasa II przygotowała spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. W obecności kolegów i koleżanek z innych klas, nauczycieli oraz rodziców recytowali wiersze i głośno śpiewali piosenki. Występ wzbogacony był o solowe popisy drugoklasistów grających na instrumentach. Po długich brawach Pani Dyrektor Halina Załoga podziękowała klasie II i wychowawczyni Pani Marioli Gumieniuk za pięknie przygotowaną część artystyczną i złożyła wszystkim zebranym świąteczne życzenia.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Egzamin 2013
W czwartek 4 kwietnia 2013 roku o godz. 9.00 uczniowie klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Mełgwi przystąpili do ogólnopolskiego sprawdzianu wiadomości. Dla szóstoklasistów to najważniejszy sprawdzian wiadomości kończący naukę w szkole podstawowej. Było lekkie zdenerwowanie, dużo pozytywnych emocji, trochę obaw przed tym jakie w tym roku będą zadania. Wszyscy: rodzice, koledzy i n-le trzymamy kciuki za dobre wyniki i powodzenie na sprawdzianie. Pamiątkowe zdjęcia klasowe z Panią Dyrektor Haliną Załogą zrobione tuż po sprawdzianie możecie zobaczyć tutaj.
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 2013
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mełgwi reprezentowali naszą szkołę na gminnym i powiatowym konkursie pożarniczym. Do konkursu zgłosiło się wielu chętnych. Jest to Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega Pożarom". Na szczeblu gminy organizatorem turnieju jest Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Mełgwi. Do etapu gminnego zakwalifikowało się kilku uczniów. Na szczeblu gminnym (w swojej grupie wiekowej ) - II miejsce zdobył Piotrek Pietrzyk z klasy VI, III miejsce przypadło Wojtkowi Kawce z klasy V. Uczniowie następnie reprezentowali naszą szkołę na szczeblu powiatowym. Zdjęcia zobacz tutaj.
Projekt profilaktyczny
21 marca 2013 r.w Szkole Podstawowej w Mełgwi uczniowie klas IV-VI brali udział w kolejnym etapie projektu profilaktycznego "Znajdź właściwe rozwiązanie" mającego na celu przeciwdziałanie i ograniczanie zdrowotnych następstw palenia tytoniu. Uczniowie obejrzeli film pokazujący negatywne skutki palenia papierosów. Uczestniczyli również w podsumowaniu konkursu "Stop - paleniu papierosów".
Laureatami konkursu zostały:
I miejsce: Aleksandra i Karolina Basiak
II miejsce: Weronika i Karolina Mondzelewskie
III miejsce: Wioletta Myśliwiec
Wyróżnienie: Karolina i Dominika Pachuta.
Uczniowie oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymali drobne upominki.

Zdjęcia zobacz tutaj.
Wiosna 2013
Dzisiaj pierwszy dzień wiosny, a za oknem zima na całego. Trzeba jej przypomnieć, że pora się zabierać z naszego kraju. Uczniowie klas O, I, II i III wzięli sprawę w swoje ręce. Nie zrażeni wysokim śniegiem i mrozem wybraliśmy się z Marzannami za szkołę, by je tam spalić. Zanim wróciliśmy do szkoły z gaikiem-maikiem wesoło bawiliśmy się na śniegu.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Zimowisko 2013
Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Mełgwi zorganizowali dla uczniów w pierwszym tygodniu ferii zimowych (11.02.2013 - 15.02.2013) w godz. 9:00 - 13:00 zimowisko.
Do dyspozycji uczniów była sala komputerowa, hala sportowa, basen oraz zajęcia świetlicowe. Dodatkowo uczniowie mogli grać w gry planszowe i zręcznościowe oraz miło spędzić czas w towarzystwie swoich rówieśników. Każdego dnia na uczniów czekał smaczny poczęstunek: drożdżówka, zapiekanka, pizza i gorąca herbata. Wszyscy uczniowie którzy dotarli do szkoły w czasie ferii atrakcyjnie spędzili czas wolny od nauki: mogli grać do woli w gry zespołowe na hali sportowej (powodzeniem cieszyła się piłka nożna) oraz bawić się i aktywnie wypoczywać w gronie swoich kolegów. Nad bezpieczeństwem uczniów podczas zimowiska każdego dnia dyżur sprawowało trzech nauczycieli.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Choinka Noworoczna 2013
Tegoroczna Zabawa Karnawałowa odbyła się w naszej szkole 7 lutego. W imprezie wzięli udział wszyscy uczniowie „podstawówki” , ich wychowawcy, rodzice oraz rodzeństwo. O oprawę muzyczną zadbał zespół muzyczny, a o pyszny poczęstunek rodzice. Duża niespodzianką dla dzieci była gratisowa wata cukrowa, za którą dziękujemy Pani Marzenie Kulik. Najmłodszym uczniom naszej szkoły Mikołaj przyniósł prezenty. Zabawa była bardzo udana a stroje pomysłowe i oryginalne, o czym możecie się przekonać oglądając zdjęcia w naszej galerii.
XIII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek
30 stycznia 2013r. odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Mełgwi, XIII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę reprezentowały: dzieci z Przedszkola Projektowego pod kierunkiem Anny Wesołowskiej i Andrzeja Mędzelewskiego oraz z oddziału przedszkolnego, które przygotowała Teresa Filipowicz, klasa I oraz solista - Bartosz Galant przygotowani przez Renatę Smolińską, zespoły z klasy II-przygotowanie Mariola Gumieniuk oraz zespół z klasy III pod kierunkiem Urszuli Cieśli.
Wszyscy reprezentanci naszej szkoły zaprezentowali bardzo wysoki poziom i zajęli czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Uczniowie klasy I dodatkowo uświetnili swoim występem Koncert Kolęd i Pastorałek, który odbył się 3 lutego w GOK w Mełgwi.
Tekst: Renata Smolińska
Zdjęcia zobacz tutaj.
Ferie zimowe bezpieczne i zdrowe
Ferie zimowe tuż, tuż. Chcemy spędzić je wesoło , ale też bezpiecznie. Uczniowie klasy trzeciej pod opieką pani Urszuli Cieśli przygotowali inscenizację pt. "Ferie zimowe bezpieczne i zdrowe. W formie żartobliwej, recytując wiersze i śpiewając piosenki przypomnieli nam o zasadach zabaw zimowych oraz poprawnego zachowania się na drodze w okresie zimowym.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Strona 63 z 69 << < 60 61 62 63 64 65 66 > >>

Kalendarz

Rok

1%'
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszej szkoły, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi : 262,42 zł, za rok 2016 wynosi: 121,95zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

dziennik'

Klikając w powyższą grafikę otworzysz stronę z dziennikiem elektronicznym.


Bezpieczniki'

dziennik'


Galeria'

Sześciolatki'

Sześciolatki'
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.Sześciolatki'
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Ppiotreek
02/04/2014 19:58
1 kwietnia 2014 roku klasa 6 napisała sprawdzian szóstoklasistyCopyright © 2007
z-BlueFlower Theme by zszywak
Powered by PHP-Fusion v6.01.19 © 2003-2005
2175577 Unikalnych wizyt