Nawigacja
bullet Strona Główna
bullet Dane teleadresowe
bullet Kadra
bullet Dokumenty szkolne
bullet Plan zajęć
bullet Kalendarz
bullet Zajęcia na basenie
bullet Rada Rodziców
bullet Dla Rodziców
bullet Dla ucznia
bullet Nasz Patron
bullet Nasza baza
bullet Nasz sztandar
bullet Nasze sukcesy
bullet Nasi absolwenci
bullet Nasze osiągnięcia sportowe
bullet Uczniowie na start
bullet Nasze klasy
bullet Rzecznik Praw Ucznia
bullet Samorząd uczniowski
bullet Biblioteka
bullet Rekrutacja
bullet Zajęcia dodatkowe
bullet Odwozy
bullet Artykuły
bullet Sześciolatki
bullet Świetlica szkolna
bullet Gimnazjum
bullet Przedszkolaki na start
bullet Forum
bullet Linki
bullet Kontakt
bullet Nasze fotki
bullet Projekt - indywidualizacja nauczania


Użytkowników Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 32
Nieaktywowany Użytkownik: 17
Najnowszy Użytkownik: Beata123

Spektakl pt. „Tymoteusz wśród ptaków”
27 kwietnia dzieci z grupy przedszkolnej razem z paniami Anią Wesołowską i Marleną Kulbicką były w Teatrze Lalki i Aktora w Lublinie na spektaklu pt. „Tymoteusz wśród ptaków”.
Miś Tymoteusz mieszka w lesie wraz ze swoim Tatą i ptakami. Nadchodzi wiosna,a w gniazdach pojawiają się jajka. Wszystkie ptaki zajęte są ich wysiadywaniem. Z wyjątkiem jednego: kukułki! Ona podłożyła swoje jajo Misiowi Tymoteuszowi, a on zrobi wszystko,aby je wysiedzieć.
Przedstawienie dzieciom bardzo się podobało. Było zabawne, kolorowe i nikt się nie nudził.
Czekając na szkolny autobus spacerowaliśmy po Starym Mieście.
W zdrowym ciele -zdrowy duch
14 marca uczniowie klas: Ia i Ib, II oraz III pod opieką pań: Urszuli Cieśli, Marzenny Pietrzyk, Renaty Smolińskiej i Marioli Gumieniuk wyjechali na przedstawienie do Zespołu Szkól w Łęcznej. Dzieci mogły tam obejrzeć spektakl pt.: „W zdrowym ciele -zdrowy duch”. Miluś i Melasia – bohaterzy bajki, przedstawili sposoby spędzania wolnego czasu, odżywiania się, które służą zdrowiu. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie jak ważne dla zdrowia jest dbanie o higienę jamy ustnej oraz jedzenie warzyw i owoców. Spektakl bardzo się wszystkim podobał i dzieci wróciły zadowolone.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Zebranie z rodzicami
Zebranie z Rodzicami w Szkole Podstawowej w Mełgwi odbędzie się 25 marca 2014 roku (wtorek) o godz.15:30.
Moje wymarzone osiedle
Uczniowie z klasy V naszej szkoły wykonali, w nawiązaniu do programu zajęć technicznych, makietę osiedla marzeń. Umieścili na niej wszystkie obiekty, które powinny się znaleźć na współczesnym osiedlu. Widzimy tutaj, oprócz domów mieszkalnych, budynek szkoły, sklep, kino-teatr, kaplicę i boisko ze skateparkiem. Znajdziemy też dużo terenów rekreacyjnych łącznie ze ścieżką rowerową. Za swoje ciekawe prace wszyscy uczniowie otrzymali bardzo dobrą ocenę z zajęć technicznych. Inicjatorem wykonania makiety była Pani Monika Woźniak-Gołąb. Zdjęcia makiety zobacz tutaj.
Gminny Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców 2014
Gminny Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców rozegrany został 25.02.2014r. w hali sportowej ZS w Mełgwi. Do rywalizacji przystąpiło pięć szkół z naszej gminy. Organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego, rolę sędziów sprawowali uczniowie gimnazjum. Rozgrywki odbywały się systemem "każdy z każdym".
Wyniki klasyfikacji: dziewczęta 1. Krzesimów 2.Mełgiew 3. Jacków 4. Podzamcze
chłopcy 1. Krępiec 2. Krzesimów 3. Jacków 4. Podzamcze 5. Mełgiew
Pani dyrektor Zespołu Szkół w Mełgwi Halina Załoga podziękowała za sportową rywalizację i wręczyła drużynom pamiątkowe dyplomy.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Dzień Babci i Dziadka 2014
26 lutego 2014 roku w klasie I b w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci pięknie śpiewały piosenki i recytowały wiersze przygotowane pod czujnym okiem swojej wychowawczyni pani Urszuli Cieśli. Potem swoim gościom wręczyły kwiatki i własnoręcznie wykonane upominki oraz zaprosiły na słodki poczęstunek. Zdjęcia zobacz tutaj.
Rakobójcy - prelekcja
Cześć wszystkim!
Jesteśmy uczennicami I LO w Świdniku. Bierzemy udział w 7. edycji Mam Haka Na Raka. W tym roku tematem przewodnim akcji jest profilaktyka chłoniaka, dlatego też będziemy rozpowszechniać informacje na temat tego nowotworu.
A oto skład naszego zespołu:
-opiekun P. Katarzyna Paszko
-Klaudia Kubić
-Sylwia Markowska
-Joanna Archała
-Marta Biaduń
-Katarzyna Kloc
18 lutego 2014 gościliśmy w Szkole Podstawowej w Mełgwi. Jak było zobacz tutaj.
Spotkanie ze strażakiem
20 lutego 2014 roku odbyło się spotkanie dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum zainteresowanych Wiedzą Pożarniczą. Spotkanie poprowadził Strażak Pan Mogielnicki. W ciekawy i przystępny sposób podzielił się swoją wiedzą na temat : tradycji i historii straży pożarnych, przepisów z zakresu ochrony ludności, ekologii i ratownictwa, organizacji PSP i OSP, przyczyn powstawania i rozprzestrzeniania się pożarów, sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Szczególną uwagę zwrócił na to by każdy uczeń wiedział co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa w naszych domach.
Podstawowym celem tego ciekawego spotkania było zainteresowanie młodego pokolenia tematem szeroko rozumianego bezpieczeństwa (nie tylko pożarowego), kształtowanie właściwych postaw oraz podnoszenie świadomości zagrożenia, z jakim każdy z nas może spotkać się w codziennym życiu. Zwrócił szczególną uwagę na temat bezpieczeństwa w mieszkaniach i domach w myśl rymowanki : „Bądź rozważny, baw się grzecznie, a w Twoim domu będzie bezpiecznie!”Zdjęcia zobacz tutaj.
Bądź rozważny, baw się grzecznie, a w Twoim domu będzie bezpiecznie
Bądź rozważny, baw się grzecznie, a w Twoim domu będzie bezpiecznie!”
- ogłaszamy XVI edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży
W Polsce średnio rocznie wybucha ok. 150 tys. pożarów, w wyniku których śmierć ponosi ponad 500 osób, a kolejnych kilka tysięcy zostaje rannych. Najwięcej, bo ponad 400 osób rocznie, tj. ok. 80% wszystkich ofiar śmiertelnych, ginie w obiektach mieszkalnych (w mieszkaniach i domach prywatnych), czyli w miejscach, gdzie ludzie czują się najbezpieczniej. Tragedie ludzkie bywają często następstwem niewiedzy, warto więc, aby nawet najmłodsi wiedzieli co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa w naszych domach. Ideą tegorocznego konkursu jest zainteresowanie młodego pokolenia tematem szeroko rozumianego bezpieczeństwa (nie tylko pożarowego), kształtowanie właściwych postaw oraz podnoszenie świadomości zagrożenia, z jakim każdy z nas może spotkać się w codziennym życiu.
Temat konkursu 2013/2014 dotyczy bezpieczeństwa w domach i mieszkaniach. Hasło tegorocznej edycji brzmi: „Bądź rozważny, baw się grzecznie, a w Twoim domu będzie bezpiecznie!”
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!
ŻYCZYMY POWODZENIA!
Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej Komendy Głównej PSP.
Walentynki 2014
14 lutego obchodzimy Dzień Świętego Walentego czyli święto zakochanych. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę Walentynkową, a 13 lutego odbyła się dyskoteka. Wzięli w niej udział uczniowie klas IV – VI. Dj'em był Piotrek Archała z kl. VI, który bardzo dobrze sprawdził się w tej roli.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Konkurs plastyczny

Uczniowie klasy VI, biorący udział w konkursie ekologicznym „Zmieniaj nawyki – nie klimat” ogłosili konkurs plastyczny „Co Ty robisz dla ochrony środowiska”. 12 lutego nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Nie było wygranych i przegranych.
Przyznano cztery równorzędne I miejsca. Zdobyły je: Andżelika Trojanowska kl. II oraz Anita Welman, Zuzia Chyćko i Kasia Marzec z kl. IV.
Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.
Strona 64 z 76 << < 61 62 63 64 65 66 67 > >>

Kalendarz

Kalendarz

Rok

dziennik'

Klikając w powyższą grafikę otworzysz stronę z dziennikiem elektronicznym.


1%'
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszej szkoły, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi : 262,42 zł, za rok 2016 wynosi: 121,95zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

dziennik'


Bezpieczniki'

dziennik'


Galeria'

Sześciolatki'

Sześciolatki'
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.Sześciolatki'
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Ppiotreek
02/04/2014 19:58
1 kwietnia 2014 roku klasa 6 napisała sprawdzian szóstoklasistyCopyright © 2007
z-BlueFlower Theme by zszywak
Powered by PHP-Fusion v6.01.19 © 2003-2005
2417757 Unikalnych wizyt