Nawigacja
bullet Strona Główna
bullet Dane teleadresowe
bullet Kadra
bullet Dokumenty szkolne
bullet Plan zajęć
bullet Kalendarz
bullet Zajęcia na basenie
bullet Rada Rodziców
bullet Dla Rodziców
bullet Dla ucznia
bullet Nasz Patron
bullet Nasza baza
bullet Nasz sztandar
bullet Nasze sukcesy
bullet Nasi absolwenci
bullet Nasze osiągnięcia sportowe
bullet Uczniowie na start
bullet Nasze klasy
bullet Rzecznik Praw Ucznia
bullet Samorząd uczniowski
bullet Biblioteka
bullet Rekrutacja
bullet Zajęcia dodatkowe
bullet Odwozy
bullet Artykuły
bullet Sześciolatki
bullet Świetlica szkolna
bullet Gimnazjum
bullet Przedszkolaki na start
bullet Forum
bullet Linki
bullet Kontakt
bullet Nasze fotki
bullet Projekt - indywidualizacja nauczania


Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 32
Nieaktywowany Użytkownik: 56
Najnowszy Użytkownik: Beata123

Bitwa pod Wiedniem
Uczniowie naszej szkoły 8 listopada 2012r. uczestniczyli w seansie filmu „Bitwa pod Wiedniem” w reżyserii Renzo Martinelli. Film nawiązuje do wydarzenia historycznego, jakim było oblężenie Wiednia przez Turków w 1683r., gdzie oczywiście jest również miejsce dla sławetnej „odsieczy wiedeńskiej”, gdzie wojsko polskie w tym jej trzon – husaria, prowadzone przez króla polskiego Jana III Sobieskiego, przyszło z pomocą zagrożonemu Cesarstwu. Tutaj połączone siły polsko-niemiecko-habsburskie dowodzone przez króla Jana III Sobieskiego rozgromiły wojska rozgromiły wojsko wezyra Kara Mustafy, gdzie kluczową rolę odegrała polska husaria. Czytaj więcej tutaj.
Samorząd Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi
Nowa strona 1

        

20.10.2012r. odbyły się wybory do Samorządu Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi. W wyborach uczestniczyli uczniowie z klas IV-VI, które to klasy wystawiły również swoich kandydatów.
        Po przeszło dwutygodniowej kampanii wyborczej, gdzie kandydaci przedstawiali elektoratowi szkoły swój program wyborczy, zarówno osobiście jak i na wykonanych przez siebie plakatach, doszło do długo oczekiwanego przez uczniów dnia wyborczego. Watro zaznaczyć, że w tym dniu obowiązywała cisza wyborcza, której skrzętnie pilnowali sami uczniowie, szybko zgłaszając prowadzącemu, wszelkie uchybienia w tym zakresie.
Czytaj więcej tutaj.
XVIII Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
16 listopada 2012r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Mełgwi, odbył się XVIII Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej.
Naszą szkołę reprezentowały 2 zespoły: zespół z klasy I „ Bambino” oraz zespól z klasy II „Nutki”. Pomimo dużej konkurencji, oba te zespoły zajęły wysokie miejsca: zespół „ Bambino”- I miejsce natomiast zespół „ Nutki”- II miejsce, w swoich kategoriach wiekowych.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Chór CANTO
Ogromne gratulacje i słowa uznania dla całego chóru CANTO prowadzonego przez Panią Ewę Bieniek. Uczennica naszej szkoły Amelka Mazur z klasy IV należy do tego chóru i występowała w Koncercie Galowym Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego Ostatniego Prezydenta na Uchodźstwie "Ojczyzno moja najmilsza".
Koncert odbył się 8 listopada 2012 roku z okazji 94 rocznicy Odzyskania Niepodległości w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. W koncercie wystąpili:
* Laureaci Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej
* chóry Ogólnopolskiego Programu "Śpiewająca Polska"
Chór Canto wraz z innymi chórami wykonał fragmenty „Oratorium o mieście Lublinie”.
Koncert ten to Miłość do Ojczyzny zapisana w wierszach, listach, nowelach i pieśniach. Zdjęcia zobacz tutaj.
Tekst Jacek Wardęga
Ślubowanie klasy I - rok szkolny 2012/2013
Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu dziecka, jak i jego rodziców. Każdy mały człowiek z niepokojem, pewną obawą, ale i z olbrzymim zainteresowaniem przekracza próg szkoły. Ogromne przeżycie stanowi dla maluchów pierwsza szkolna uroczystość – Ślubowanie Pierwszoklasisty.
26 października 2012 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie uczniów klasy I. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice pierwszoklasistów oraz uczniowie. Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności recytując wiersze i śpiewając piosenki. Jednak najważniejszym momentem było ślubowanie oraz pasowanie pierwszaków przez Panią dyrektor Halinę Załogę oraz Pana dyrektora Jacka Wardęgę na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Wycieczka do Pleskiego Parku Narodowego
Wycieczka do Poleskiego Parku Narodowego miała miejsce 10 października. W Załuczu Starym odwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze, w którym eksponowane są gatunki roślin i zwierząt z terenu Polesia. Poznaliśmy też fragmenty historii tego regionu oraz etnografię.
Na ścieżce dydaktycznej "Dąb Dominik" poznaliśmy niektóre gatunki roślin i ekosystem bagienny.
Obserwowaliśmy hodowlę żółwia błotnego w siedzibie dyrekcji PPN. Na koniec upiekliśmy sobie na ognisku pyszne kiełbaski. Zdjęcia zobacz tutaj.
Odsłonięcie pamiątkowej tablicy
30 września 2012 roku na cmentarzu parafialnym w Mełgwi miało miejsce uroczyste odsłonięcie tablic pamiątkowych poświęconych pomordowanym, poległym i represjonowanym w obozach śmierci. Poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej i Gimnazjum reprezentowały nasz Zespół Szkół w Mełgwi..
Całość uroczystości poprzedziła Msza Święta pod przewodnictwem księdza Marcina Smalca. Po Eucharystii poczty sztandarowe, kombatanci i wszyscy uczestnicy w asyście Orkiestry Dętej Gminy Mełgiew udali się pod miejsce pamięci na cmentarzu.
Punktami kulminacyjnym całej uroczystości było poświęcenie pomnika, umieszczenie w nim ziemi z Katynia przywiezionej przez uczestników Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego i apel poległych, w którym odczytano imiona i nazwiska tych mieszkańców Gminy Mełgiew, którzy zginęli w obozach zagłady oraz tych, którym dane było przeżyć.
Następnie delegacje władz samorządowych, dzieci i młodzieży ze wszystkich szkół naszej gminy złożyły kwiaty i wieńce pod nowo poświęconym pomnikiem. Ostatnim punktem uroczystości było odegranie przez Orkiestrę Dętą wiązanki melodii patriotycznych. Zdjęcia zobacz tutaj.
Dzień Edukacji Narodowej 2012
14 października przypada święto wszystkich pracowników oświaty – Dzień Edukacji Narodowej. W Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi był obchodzony uroczyście.
Z okazji święta wszystkich pracowników oświaty, ale też i uczniów, w naszej placówce, w poniedziałek 15 października odbył się uroczysty apel.
Zebrani obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy piątej pod kierunkiem wychowawczyni Pani Marleny Kulbickiej.
Nagrody dyrektora szkoły dla wyróżniających się nauczycieli wręczył Pan Wicedyrektor Jacek Wardęga. Otrzymali je Panie: Renata Smolińska, Urszula Cieśla, Marlena Kulbicka i Teresa Filipowicz oraz Pan Wiesław Tomasiak.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Ziemia z Katynia w krzesimowskiej Dolinie Krzyży
Nowa strona 1

22 września 2012r. w Dolinie Krzyży w Krzesimowie (gm. Mełgiew, pow. Świdnik, woj. Lubelskie) odbyła się uroczystość przekazania ziemi Katyńskiej przez uczestników XII Międzynarodowego Rajdu Katyńskiego naszej społeczności, a następnie złączenie jej z prochami ziemi, na której żyjemy i gospodarujemy. Nie dzieje się to przypadkiem, bowiem ziemia ta była świadkiem nie tylko powyższego, ale także tragicznych wydarzeń naszej trudnej i jakże tragicznej historii. Dlatego też, ku potomności warto kilka słów o przeszłości ziemi tej napisać.

Więcej czytaj tutaj
Odwozy
Plan lekcji
Aktualny plan lekcji pobierz TUTAJ

Harmonogram korzystania z basenu pobierz TUTAJ

Strona 65 z 69 << < 62 63 64 65 66 67 68 > >>

Kalendarz

Rok

1%'
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszej szkoły, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi : 262,42 zł, za rok 2016 wynosi: 121,95zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

dziennik'

Klikając w powyższą grafikę otworzysz stronę z dziennikiem elektronicznym.


Bezpieczniki'

dziennik'


Galeria'

Sześciolatki'

Sześciolatki'
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.Sześciolatki'
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Ppiotreek
02/04/2014 19:58
1 kwietnia 2014 roku klasa 6 napisała sprawdzian szóstoklasistyCopyright © 2007
z-BlueFlower Theme by zszywak
Powered by PHP-Fusion v6.01.19 © 2003-2005
2175571 Unikalnych wizyt