Nawigacja
bullet Strona Główna
bullet Dane teleadresowe
bullet Kadra
bullet Dokumenty szkolne
bullet Plan zajęć
bullet Kalendarz
bullet Zajęcia na basenie
bullet Rada Rodziców
bullet Dla Rodziców
bullet Dla ucznia
bullet Nasz Patron
bullet Nasza baza
bullet Nasz sztandar
bullet Nasze sukcesy
bullet Nasi absolwenci
bullet Nasze osiągnięcia sportowe
bullet Uczniowie na start
bullet Nasze klasy
bullet Rzecznik Praw Ucznia
bullet Samorząd uczniowski
bullet Biblioteka
bullet Rekrutacja
bullet Zajęcia dodatkowe
bullet Odwozy
bullet Artykuły
bullet Sześciolatki
bullet Świetlica szkolna
bullet Gimnazjum
bullet Przedszkolaki na start
bullet Forum
bullet Linki
bullet Kontakt
bullet Nasze fotki
bullet Projekt - indywidualizacja nauczania


Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 32
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Beata123

Zbieramy nakrętki
Cały czas trwa w naszej szkole zbiórka plastikowych nakrętek ze wszystkich opakowań. Nakrętki są zbierane na Lubelskie Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. Każdy z nas może się włączyć w tę akcję- to nic nie kosztuje. Wystarczy zbierać nakrętki i wrzucać do wystawionych w szkole podstawowej żółtych worków. Zebrane worki z nakrętkami są przekazywane do Hospicjum, następnie są zabierane przez firmę, która zajmuje się ich utylizacją. Uzyskane pieniądze są przeznaczane na spełnianie marzeń oraz zakup prezentów dla Podopiecznych Hospicjum.
Dziękujemy wszystkim, którzy systematycznie przynoszą nakrętki i zachęcamy do dalszego zbierania plastikowych nakrętek.
Uczniowie Samorządu Szkolnego szkoły podstawowej w Mełgwi.

II Noworoczny koncert kolęd 2014
Laureaci Gminnego Festiwalu kolęd i pastorałek uczniowie klasy II, Bartosz Galant oraz Kacper Wróbel i Wiktoria Kwaśniak wystąpili również w II Noworocznym koncercie kolęd, który odbył się 26 stycznia w GOK w Mełgwi. Mieli oni szansę zaprezentować swoje umiejętności wokalne szerszemu gronu oraz przyczynić się do rozsławienia dobrego imienia naszej szkoły. Tekst: Renata Smolińska
Zdjęcia zobacz tutaj.
Przegląd Kolęd, Pastorałek i Jasełek 2014
17.12.2013r. w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się Festiwal Kolęd i Pastorałek, na którym nie zabrakło reprezentantów naszej szkoły. Zajęli oni wiele czołowych miejsc. Uczniowie klasy 0 przygotowani przez Annę Wesołowską i Marlenę Kulbicką zaprezentowali pastorałkę "Była noc" i zdobyli II miejsce. Martynka Wesołowska z klasy IA zaśpiewała i zagrała na gitarze kolędę "Cicha noc", zajmując III miejsce. Bartosz Galant z klasy II zajął I miejsce, zespół z klasy II- również I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Kacper Wróbel z klasy III zdobył I miejsce w kategorii solistów klas III-IV a Wiktoria Kwaśniak z klasy IV zajęła III miejsce w tej samej kategorii. Reprezentanci klasy IV zajęli I miejsce w kategorii zespół z klas III-IV a klasa III – miejsce II w tej samej kategorii. Naszą szkołę reprezentowali również: uczniowie klasy IB: zespół oraz dwie solistki: Maja Smolińska oraz Julia Kwaśniak.
GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!

Zdjęcia zobacz tutaj.
Ferie 2014
W pierwszym tygodniu ferii zimowych nauczyciele szkoły podstawowej w Mełgwi zorganizowali zimowisko dla uczniów. Zainteresowaniem cieszyła się tradycyjnie sala komputerowa, zajęcia na hali sportowej oraz na basenie szkolnym. Uczniowie mogli miło spędzić czas w gronie swoich rówieśników, grać w gry planszowe i brać udział w rozmaitych konkursach. Każdego dnia uczestniczyło w zimowisku około 25 uczniów. Dla wszystkich chętnych codziennie czekały smaczne drożdżówki i gorąca herbata. Opiekę nad uczniami sprawowali pełniący dyżury w szkole nauczyciele. Przez pierwsze trzy dni uczniowie mogli do woli korzystać z zajęć na basenie szkolnym dzięki dyżurom pana Wojtka i pana Mariusza. Zdjęcia zobacz tutaj.
Choinka Noworoczna 2014
16 stycznia 2014 roku odbyła się zabawa choinkowa dla uczniów szkoły podstawowej w Mełgwi. Tradycją naszych zabaw stały się oryginalne stroje uczniów. Były słodkie poczęstunki, pyszne kanapki przygotowane przez Rodziców, Święty Mikołaj i paczki dla uczniów klas 0-III. Uczniowie bawili się na Sali sportowej w rytm muzyki i piosenek śpiewanych przez Panią Annę Bogusz. Znakomita organizacja, wiele ciekawych konkursów i nagród sprawiły radość i uśmiech na buziach naszych uczniów. Poniżej znajduje się relacja fotograficzna z zabawy choinkowej.
Dzień Babci i Dzień Dziadka
Niech złota rybka, choć jeszcze mała. Będzie życzenia babci spełniała. Niech pływa rybka w przejrzystej wodzie i trzy życzenia niech spełnia co dzień.

Życzenia zdrowia , radości i uśmiechu dla wszystkich kochanych Babć i Dzidków w dniu ich święta.
Życzenia składają uczniowie z samorządu szkolnego szkoły podstawowej w Mełgwi w imieniu wszystkich uczniów.
Prace plastyczne z okazji Dnia Babci i Dziadka z życzeniami (w wersji elektronicznej, zeskanowane lub wykonane w dowolnym programie graficznym) prosimy wysyłać na adres: gimmel19@wp.pl. Prace dla ukochanych Babć i Dziadków zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły podstawowej.
Uczniowie z Samorządu Szkolnego Szkoły Podstawowej w Mełgwi.
Zawody w halowej piłce nożnej
W końcówce pierwszego semestru odbyły się zawody w halowej piłce nożnej. W rywalizacji wzięli udział zawodnicy ze szkół gminy Mełgiew: SP Dominów, SP Jacków, SP Krępiec, SP Krzesimów, SP Mełgiew i SP Podzamcze. 14 stycznia 2014 roku uczniowie przystąpili do rozgrywek systemem "każdy z każdym". Rozegrano 15 spotkań, każde po 10 minut. Funkcje sędziowskie pełnili nauczyciele wychowania fizycznego poszczególnych szkół. Po podsumowaniu wyników ustalono klasyfikację końcową: 1miejsce- Krzesimów, 2-Krępiec, 3-Mełgiew, 4-Podzamcze, 5-Jacków, 6-Dominów. Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Mełgwi mgr Halina Załoga uhonorowała uczestników pamiątkowymi dyplomami. Tekst W. Iwaniuk
Zdjęcia zobacz tutaj
Gazetka szkolna

Od grudnia 2013 roku w naszej szkole wydawana jest gazetka "Uczniowie na start". Pomysłodawcą była p. Magdalena Kołodyńska, prowadząca dodatkowe zajęcia z języka polskiego dla klas 4-6. Gazetka będzie wydawana co miesiąc. Zawiera między innymi aktualne wydarzenia z życia szkoły, kącik językowy, kulinarny, sportowy. Autorami artykułów są uczniowie klasy 6. Jednak każdy z uczniów może napisać krótki tekst o swoich zainteresowaniach. W każdym numerze gazetki ogłaszany jest konkurs. Oczywiście, nagrody gwarantowane. Zachęcamy wszystkich uczniów do zapoznania się z naszą gazetką oraz brania udziału w konkursach! Kliknij w tytuł gazetki aby ją przeczytać.
W żłobie leży, kto przybieży kolędować małemu...
W niedzielę, 12 stycznia 2014r. po mszy świętej o godz. 9:30 nasz kościół rozbrzmiewał głosem kolęd wykonywanych przez najmłodszych naszych parafian. Z inicjatywy ks. Marcina Smalca, odbyło się kolędowanie przy szopce. Wszystkie chętne dzieci mogły zaśpiewać kolędę, a obecni w kościele rodzice, dziadkowie oraz koledzy nagradzali występ brawami. Naszą szkołę reprezentowali: dzieci z „zerówki”, uczniowie klasy II, IV i VI oraz soliści: Julka Kwaśniak, Martynka Wesołowska, Bartosz Galant oraz Kacper Wróbel.
Wszystkie dzieci obecne na mszy otrzymały pudełka - niespodzianki, w których znajdowały się smakowite rogaliki. Po zakończeniu kolędowania na dzieci oczekiwała jeszcze jedna niespodzianka: kucyk szetlandzki, którego można było pogłaskać lub odbyć na jego grzbiecie przejażdżkę. Wszystkim bardzo podobał się pomysł takich występów i mamy nadzieję, że za rok znów zaśpiewamy przy szopce.
Dziękujemy księdzu Marcinowi za to, że zachęca dzieci do czynnego uczestniczenia w życiu Kościoła.
Tekst: Renata Smolińska
Zdjęcia zobacz tutaj.
Ozdoby świąteczne
Uczniowie klas 0- III wraz z swoimi wychowawczyniami cyklicznie i systematycznie dbają o wystrój naszej szkoły. Przepiękne prace w wykonaniu uczniów możemy podziwiać na gazetkach szkolnych. Prace plastyczne są starannie wykonane, cechuje je zastosowanie ciekawych technik plastycznych, zachwycają pomysłowością i oryginalnością. Przykuwają uwagę starszych kolegów i rodziców. Poniżej krótka relacja fotograficzna prac plastycznych.

Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa w języku obcym
Nauczyciele języków obcych p. Magdalena Żyszkowska, p. Katarzyna Marciniak-Dzieciuch i p. Radosław Grygiel zorganizowali konkurs „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa w języku obcym”. Wpłynęło wiele pięknych prac, które zostały zaprezentowane na korytarzu w szkole podstawowej. 09 Stycznia 2014r. p. Dyrektor wraz z nauczycielami wręczył nagrody i dyplomy zwycięzcom konkursu, którzy własnoręcznie wykonali najpiękniejsze kartki i poprawnie napisali życzenia w języku niemieckim lub angielskim. Do laureatów konkursu w kategorii język angielski należą: I miejsce: Patrycja Banach kl. V, II miejsce: Weronika Mondzelewska kl. VI, III miejsce: Julia Zielińska kl. IV
W kategorii język niemiecki: I miejsce: Patrycja Banach kl. V, II miejsce: Katarzyna Marzec kl. IV, III miejsce: Mateusz Zając kl. VI
Zdjęcia zobacz tutaj.
Strona 65 z 75 << < 62 63 64 65 66 67 68 > >>

Kalendarz

Kalendarz

Rok

dziennik'

Klikając w powyższą grafikę otworzysz stronę z dziennikiem elektronicznym.


1%'
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszej szkoły, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi : 262,42 zł, za rok 2016 wynosi: 121,95zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

dziennik'


Bezpieczniki'

dziennik'


Galeria'

Sześciolatki'

Sześciolatki'
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.Sześciolatki'
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Ppiotreek
02/04/2014 19:58
1 kwietnia 2014 roku klasa 6 napisała sprawdzian szóstoklasistyCopyright © 2007
z-BlueFlower Theme by zszywak
Powered by PHP-Fusion v6.01.19 © 2003-2005
2361592 Unikalnych wizyt