Nawigacja
bullet Strona Główna
bullet Dane teleadresowe
bullet Kadra
bullet Dokumenty szkolne
bullet Plan zajęć
bullet Kalendarz
bullet Zajęcia na basenie
bullet Rada Rodziców
bullet Dla Rodziców
bullet Dla ucznia
bullet Nasz Patron
bullet Nasza baza
bullet Nasz sztandar
bullet Nasze sukcesy
bullet Nasi absolwenci
bullet Nasze osiągnięcia sportowe
bullet Uczniowie na start
bullet Nasze klasy
bullet Rzecznik Praw Ucznia
bullet Samorząd uczniowski
bullet Biblioteka
bullet Rekrutacja
bullet Zajęcia dodatkowe
bullet Odwozy
bullet Artykuły
bullet Sześciolatki
bullet Świetlica szkolna
bullet Gimnazjum
bullet Przedszkolaki na start
bullet Forum
bullet Linki
bullet Kontakt
bullet Nasze fotki
bullet Projekt - indywidualizacja nauczania


Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 32
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: Beata123

Pielgrzymka do Wąwolnicy
28 maja 2013 r. uczniowie klas II z terenu naszej gminy wyruszyli na pielgrzymkę do Wąwolnicy, aby podziękować Matce Bożej za dar Pierwszej Komunii Świętej. Pod czujnym okiem księży z naszej parafii oraz katechetów i nauczycieli pracujących w szkołach wraz z rodzicami uczestniczyli we Mszy Świętej, modląc się o Błogosławieństwo Boże na dalsze lata ich życia. Mimo deszczu i zimna atmosferę rozgrzewały czyste, gorące serduszka dzieci, w których gościł Jezus Chrystus.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Szlakiem ginących zawodów
06 czerwca 2013 roku uczniowie klasy I i III pod opieką p. Urszuli Cieśli, Renaty Smolińskiej oraz Wiolety Śliwińskiej uczestniczyli w wycieczce „ SZLAKIEM GINĄCYCH ZAWODÓW”.
Swoją przygodę dzieci rozpoczęły od słodkiej wizyty w Pszczelej Woli, gdzie bardzo miła przewodniczka Pani Pszczółka zapoznała nas z historią jedynego w Polsce Technikum Pszczelarskiego i oprowadziła po bardzo starym parku znajdującym się na terenie szkoły. Dowiedzieliśmy się o wielu ciekawych faktach z życia pszczół. Obejrzeliśmy stare i nowe ule oraz gościliśmy we wnętrzu domku Mai. W prezencie dostaliśmy słoik miodu.
Następnie ruszyliśmy do Wojciechowa, a tam czekał już na nas dziarski kowal, Pan Roman Czerniec- Mistrz Sztuki Kowalskiej. W kuźni nie brakowało iście muzealnych cacek, jedno z pomieszczeń to galeria zrobionych przez pana Czernieca przedmiotów. Wizyta w kuźni była bardzo ciekawa, a dla niektórych obfita w „gorące” doznania. Jeden z naszych kolegów został „podkuty”.
Po zapoznaniu z pracą kowala ruszyliśmy do Bęczyna w odwiedziny do garncarza- Pana Zygfryda Gajewskiego oraz jego syna Cezarego. Garncarze pokazali nam technikę wyrobu naczyń glinianych, obejrzeliśmy bogaty zbiór wytworów garncarskich gromadzonych w prywatnym muzeum -izbie garncarskiej, mieliśmy też okazję przekonać się, iż praca ta wcale nie jest taka łatwa. Tekst Renata Smolińska
Zdjęcia zobacz tutaj.
III Wiosenne Spotkania Ekologiczne –Krzesimów 2013”
Uczniowie naszej szkoły z klas IV-VI wzięli udzial 6 czerwca 2013 roku w grze terenowej " Znam, podziwiam, chronię" w ramach edycji „III Wiosenne Spotkania Ekologiczne –Krzesimów 2013” zorganizowanej dla uczniów całej gminy przez Szkołę Podstawową w Krzesimowie. Trzy drużyny 4-osobowe przygotowane przez n-la przyrody panią Marlenę Kulbicką mogły rywalizować i sprawdzać swoje umiejętności z zakresu przyrody , ekologii, terenoznastwa, pierwszej pomocy przedmedycznej, sportu. Uczniom ta forma zdobywania wiedzy bardzo się spodobała, aktywnie mogli spędzić czas na świeżym powietrzu na terenie zespołu dworsko- parkowego w Krzesimowie. Szczególnie naszym drużynom podobały się zadania sprawnościowe oraz manualne, plastyczne i literackie. Dodatkową atrakcją tego wyjazdu były grilowane kiełbaski, napoje i smaczne kanapki przygotowane przez rodziców. Jedna z naszych drużyn zdobyła II miejsce. Każdy uczestnik na zakończenie otrzymał nagrodę za zdobyte miejsce lub wyróżnienie: piłkę, piórnik, flamastry, gniotki. Dopisała pogoda, przemiła atmosfera, sprawna organizacja i doskonały pomysł na zdobywanie wiedzy poprzez rywalizację i zdobywanie punktów na stanowiskach kontrolnych. Uczniowie wrócili zadowoleni i uśmiechnięci dopytując kiedy znowu będą mogli brać udział w takiej grze terenowej.
W organizacji gry, zabezpieczenia terenu i na punktach kontrolnych pomogli uczniowie gimnazjum z klasy IIIA pod kierunkiem pani Moniki Woźniak-Gołąb.
Tekst Jacek Wardęga.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Zakończenie przedszkola projektowego
31 maja odbyło się zakończenie roku naszych najmłodszych kolegów i koleżanek. Chwila ta nie była wesołym powitaniem wakacji, ale raczej żalem, że kończy się nasz wspólnie spędzony czas. Po trzech latach codziennej zabawy i nauki, nie było nam łatwo się rozstać. Każde dziecko na pamiątkę tego okresu dostało piękny dyplom i nagrodę.
Mamy nadzieję, że z naszymi ukochanymi przedszkolakami spotkamy się niebawem w szkole. Już dziś życzymy im ogromnych sukcesów i aby zawsze byli tak radośni jak dotychczas! Zdjęcia zobacz tutaj.
Dzień Mamy i Taty w przedszkolu projektowym
W piątek, 24 maja przedszkolaki z projektu "Przedszkolaki na start!" przygotowały dla swoich rodziców uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. W krótkich wierszykach i piosenkach pokazały, jak bardzo potrzebna jest mama i tata. Dziecięce buzie, doskonale wyraziły co czują serduszka. Świadczyły o tym serdeczne uśmiechy publiczności i łzy wzruszenia ukochanych mam. Artyści oprócz występu wykonali i wręczyli rodzicom przepiękne laurki i portrety. Wspólne chwile upłynęły miło przy słodkim ciasteczku i soczku. Myślę, że wszyscy rodzice byli dumni ze swoich pociech... Zdjęcia zobacz tutaj.
Prawa dziecka
W dniu 03.06.2013 grupa uczniów z klasy V i VI pod kierunkiem pani Magdy
Kołodyńskiej zaprezentowała przedstawienie z okazji Dnia Dziecka pt. Prawa
dziecka. Uczniowie z klas 0-III mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat
przysługujących im praw i obowiązków. Zaprezentowane teksty , piosenki i
wiersze zostały entuzjastycznie przyjęte przez naszych najmłodszych.
Ciekawa forma przedstawienia : audycja radiowa i scenki przykuły uwagę uczniów.
W nagłośnieniu pomogli gimnazjaliści: uczniowie klasy IIIB.
Zdjęcia zobacz tutaj.

Spotkanie z muzykami Filharmonii Lubelskiej
31.05.2013 (piątek) z okazji Dnia Dziecka uczniowie Zespołu Szkół w Mełgwi mogli wysłuchać koncertu muzyków z Filharmonii Lubelskiej. Mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat znanych kompozytorów, instrumentów muzycznych, wysłuchać utworów muzycznych. Najmłodsi zostali zaproszeni do wspólnego muzykowania.Usmiechy i radość na twarzach najmłodszych świadczą , że to spotkanie z muzyką było ciekawym wydarzeniem w ich życiu. Najmłodsi uczniowie chętnie również włączyli się do zabawy i tańców. Gimnazjaliści natomiast mięli możliwość zaśpiewania Legionów.Na zakończenie każdy uczeń otrzymał słodki poczęstunek z okazji Dnia Dziecka. Zdjęcia zobacz tutaj.
Warsztaty edukcyjne pt. Techniki efektywnej nauki
Bezpłatne 2 godzinne warsztaty edukcyjne pt. Techniki efektywnej nauki - dla uczniów Szkoły Podstawowej w Mełgwi zostały przeprowadzone przez psychologów Niepublicznej Poradnii Psychologiczno - Pedagogicznej IEN. W warszatach uczestniczyli uczniowie klas I do VI. Program warsztatów w każdej klasie był inny - dostosowany do potrzeb i możliwości uczniów w każdym wieku. Celem tych warsztatów było zapoznanie uczniów z alternatywnymi sposobami zapamiętywania informacji, treningiem logicznego myślenia i szybkiego czytania ze zrozumieniem. Poprzez przedstawienie ciekawych metod warsztaty miały na celu zachęcenie uczniów i zarażenie pasją do nauki. Program warsztatów składał się z następujących części: ćwiczenia twórczego myślenia i działania, wprowadzenie do technik pamięciowych, przedstawienie podstawowych technik pamięciowych, poznanie podstawowych zasad czytania ze zrozumieniem oraz ćwiczenia koncentracji uwagi dla dzieci, ćwiczenia wspomagające myślenie logiczne.
Uczniowie bardzo chętnie i z zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach- każdy uczeń otrzymał książeczkę z ćwiczeniami i klocki do układania.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Profilaktyka
Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w projekcie profilaktycznym „Znajdź właściwe rozwiązanie" mającym na celu przeciwdziałanie paleniu tytoniu.
17 kwietnia klasy IV – VI brały udział w spotkaniu z pielęgniarką na temat przyczyn i skutków palenia papierosów. Pani pielęgniarka przybliżyła uczniom problem nałogu palenia i przestrzegła przed jego negatywnymi skutkami.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Powiatowy Konkurs Recytatorski "Powstanie Styczniowe w liryce"
08. 04. 2013 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mełgwi odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski "Powstanie Styczniowe w liryce". Uczniowie recytowali utwory patriotyczne w dwu kategoriach: szkoła podstawowa i gimnazjum. W roli prezenterek sprawdziły się uczennice klasy III b Gimnazjum im. J. Piłsudskiego w Mełgwi - Dominika Gutowska i Agnieszka Kloc.
Wśród jurorów znaleźli się poloniści, którzy przygotowywali uczestników oraz zaproszeni goście-WÓJT GMINY MEŁGIEW - PAN WACŁAW MOTYL, ZASTĘPCA WÓJTA GMINY MEŁGIEW - PAN MICHAŁ PIOTROWICZ, KIEROWNIK GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W MEŁGWI- PANI TERESA ADAMIEC oraz KIEROWNIK GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ - PANI URSZULA KOWALCZYK. Po bardzo ciekawych występach uczniowie zaproszeni zostali na poczęstunek, zaś komisja rozpoczęła obrady.
Oto wyniki:
SZKOŁA PODSTAWOWA:
I miejsce - Paulina Wawszczak ze Szkoły Podstawowej w Krzesimowie
II miejsce - Maciej Wójcik ze Szkoły Podstawowej w Woli Piaseckiej
III miejsce - Julia Czerniak ze Szkoły Podstawowej w Trawnikach

GIMNAZJUM
I miejsce - Martyna Hryciuk z Gimnazjum w Milejowie
II miejsce - Kacper Iwaniuk z Gimnazjum im. J. Piłsudskiego w Mełgwi
III miejsce - Karolina Kowalczyk z Gimnazjum im. Jana Pawła w Świdniku

Zwycięzcy otrzymali ciekawe nagrody i dyplomy, nauczyciele - podziękowania.
Tekst: Elwira Iwaniuk
Zdjęcia zobacz tutaj.
Ogólnopolski Program Upowszechniania Praw Uczniów i Nauczycieli
Fundacja Mamy Prawa pragnie zaprosić nauczycieli oraz uczniów do przystąpienia do Ogólnopolskiego Programu Upowszechniania Praw Uczniów i Nauczycieli. Rejestrując się w na stronie www.mamyprawa.pl użytkownicy zyskają bezpłatny dostęp do zgromadzonych tam materiałów informacyjnych dotyczących praw w szkole w postaci broszury, szkolenia e-laerningowego oraz testu, którego zaliczenie uprawnia do otrzymania dyplomu. Dla uczniów i nauczycieli zostały stworzone osobne panele z analogicznymi materiałami edukacyjnymi Wszystkie informacje tam zawarte zostały opracowane przez pracownika nadzoru pedagogicznego kuratorium oświaty. Patronat nad inicjatywą objęli m.in. Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka oraz Rzecznik Praw Obywatelskich.

Dzięki przystąpieniu do programu uczniów i nauczycieli z danej szkoły, placówka ta zdobywa punkty w prowadzonym przez fundację Rankingu Szkół, którego wyniki publikowane są na stronie programu. Zachęcamy do zapoznania się z oferowanymi przez nas materiałami, a także do poinformowania o serwisie i zachęcenia do korzystania z niego uczniów – jesteśmy przekonani, że znajomość, zwłaszcza przez uczniów, swoich praw i obowiązków przyczyni się do poprawy warunków pracy w szkole, a także do podniesienia poziomu bezpieczeństwa.
Strona 67 z 74 << < 64 65 66 67 68 69 70 > >>

Kalendarz

Rok

1%'
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszej szkoły, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi : 262,42 zł, za rok 2016 wynosi: 121,95zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

dziennik'

Klikając w powyższą grafikę otworzysz stronę z dziennikiem elektronicznym.


dziennik'


Bezpieczniki'

dziennik'


Galeria'

Sześciolatki'

Sześciolatki'
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.Sześciolatki'
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Ppiotreek
02/04/2014 19:58
1 kwietnia 2014 roku klasa 6 napisała sprawdzian szóstoklasistyCopyright © 2007
z-BlueFlower Theme by zszywak
Powered by PHP-Fusion v6.01.19 © 2003-2005
2323788 Unikalnych wizyt