¦lubowanie klasy I - rok szkolny 2012/2013
Rozpoczêcie nauki w szkole jest wa¿nym momentem w ¿yciu dziecka, jak i jego rodziców. Ka¿dy ma³y cz³owiek z niepokojem, pewn± obaw±, ale i z olbrzymim zainteresowaniem przekracza próg szko³y. Ogromne prze¿ycie stanowi dla maluchów pierwsza szkolna uroczysto¶æ – ¦lubowanie Pierwszoklasisty.
26 pa¼dziernika 2012 roku odby³o siê w naszej szkole uroczyste ¶lubowanie uczniów klasy I. Na uroczysto¶æ przybyli zaproszeni go¶cie: Dyrekcja szko³y, nauczyciele, rodzice pierwszoklasistów oraz uczniowie. Pierwszoklasi¶ci zaprezentowali swoje umiejêtno¶ci recytuj±c wiersze i ¶piewaj±c piosenki. Jednak najwa¿niejszym momentem by³o ¶lubowanie oraz pasowanie pierwszaków przez Pani± dyrektor Halinê Za³ogê oraz Pana dyrektora Jacka Wardêgê na pe³noprawnych uczniów Szko³y Podstawowej im. Józefa Pi³sudskiego w Me³gwi.
Wycieczka do Pleskiego Parku Narodowego
Wycieczka do Poleskiego Parku Narodowego mia³a miejsce 10 pa¼dziernika. W Za³uczu Starym odwiedzili¶my Muzeum Przyrodnicze, w którym eksponowane s± gatunki ro¶lin i zwierz±t z terenu Polesia. Poznali¶my te¿ fragmenty historii tego regionu oraz etnografiê.
Na ¶cie¿ce dydaktycznej "D±b Dominik" poznali¶my niektóre gatunki ro¶lin i ekosystem bagienny.
Obserwowali¶my hodowlê ¿ó³wia b³otnego w siedzibie dyrekcji PPN. Na koniec upiekli¶my sobie na ognisku pyszne kie³baski. Zdjêcia zobacz tutaj.
Ods³oniêcie pami±tkowej tablicy
30 wrze¶nia 2012 roku na cmentarzu parafialnym w Me³gwi mia³o miejsce uroczyste ods³oniêcie tablic pami±tkowych po¶wiêconych pomordowanym, poleg³ym i represjonowanym w obozach ¶mierci. Poczty sztandarowe Szko³y Podstawowej i Gimnazjum reprezentowa³y nasz Zespó³ Szkó³ w Me³gwi..
Ca³o¶æ uroczysto¶ci poprzedzi³a Msza ¦wiêta pod przewodnictwem ksiêdza Marcina Smalca. Po Eucharystii poczty sztandarowe, kombatanci i wszyscy uczestnicy w asy¶cie Orkiestry Dêtej Gminy Me³giew udali siê pod miejsce pamiêci na cmentarzu.
Punktami kulminacyjnym ca³ej uroczysto¶ci by³o po¶wiêcenie pomnika, umieszczenie w nim ziemi z Katynia przywiezionej przez uczestników Miêdzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyñskiego i apel poleg³ych, w którym odczytano imiona i nazwiska tych mieszkañców Gminy Me³giew, którzy zginêli w obozach zag³ady oraz tych, którym dane by³o prze¿yæ.
Nastêpnie delegacje w³adz samorz±dowych, dzieci i m³odzie¿y ze wszystkich szkó³ naszej gminy z³o¿y³y kwiaty i wieñce pod nowo po¶wiêconym pomnikiem. Ostatnim punktem uroczysto¶ci by³o odegranie przez Orkiestrê Dêt± wi±zanki melodii patriotycznych. Zdjêcia zobacz tutaj.
Dzieñ Edukacji Narodowej 2012
14 pa¼dziernika przypada ¶wiêto wszystkich pracowników o¶wiaty – Dzieñ Edukacji Narodowej. W Szkole Podstawowej im. Józefa Pi³sudskiego w Me³gwi by³ obchodzony uroczy¶cie.
Z okazji ¶wiêta wszystkich pracowników o¶wiaty, ale te¿ i uczniów, w naszej placówce, w poniedzia³ek 15 pa¼dziernika odby³ siê uroczysty apel.
Zebrani obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy pi±tej pod kierunkiem wychowawczyni Pani Marleny Kulbickiej.
Nagrody dyrektora szko³y dla wyró¿niaj±cych siê nauczycieli wrêczy³ Pan Wicedyrektor Jacek Wardêga. Otrzymali je Panie: Renata Smoliñska, Urszula Cie¶la, Marlena Kulbicka i Teresa Filipowicz oraz Pan Wies³aw Tomasiak.
Ziemia z Katynia w krzesimowskiej Dolinie Krzy¿y
Nowa strona 1

22 wrze¶nia 2012r. w Dolinie Krzy¿y w Krzesimowie (gm. Me³giew, pow. ¦widnik, woj. Lubelskie) odby³a siê uroczysto¶æ przekazania ziemi Katyñskiej przez uczestników XII Miêdzynarodowego Rajdu Katyñskiego naszej spo³eczno¶ci, a nastêpnie z³±czenie jej z prochami ziemi, na której ¿yjemy i gospodarujemy. Nie dzieje siê to przypadkiem, bowiem ziemia ta by³a ¶wiadkiem nie tylko powy¿szego, ale tak¿e tragicznych wydarzeñ naszej trudnej i jak¿e tragicznej historii. Dlatego te¿, ku potomno¶ci warto kilka s³ów o przesz³o¶ci ziemi tej napisaæ.

Wiêcej czytaj tutaj
Aktualny plan lekcji pobierz TUTAJ

Harmonogram korzystania z basenu pobierz TUTAJ

Pocz±tek roku szkolnego 2012/2013
3 wrze¶nia rozpocz±³ siê rok szkolny 2012/2013. Wszystkim uczniom naszej szko³y ¿yczymy samych sukcesów w zdobywaniu wiedzy i ocen. A ju¿ za 10 miesiêcy znowu bêd± wakacje :-)
Zdjêcia z uroczysto¶ci zobacz TUTAJ.
Zakoñczenie roku szkolnego 2011/2012
29 czerwca uroczy¶cie zakoñczyli¶my rok szkolny 2011/2012. Najwa¿niejszym punktem uroczysto¶ci by³o wyró¿nienie Pani Renaty Smoliñskiej nagrod± Wójta Gminy Me³giew za ca³okszta³t dokonañ pedagogicznych. Takie samo wyró¿nienie otrzyma³a uczennica kl. 6 Iza Wasilewska za uzyskanie najwy¿szej ¶redniej z ocen w¶ród uczniów klas drugich. Serdecznie gratulujemy a wszystkim ¿yczymy wspania³ych wakacji. Zdjêcia zobacz tutaj.
Dzieñ Dziecka 2012
1 czerwca - ¶wiatowy Dzieñ Dziecka

„Naukowcy wyliczyli, ¿e przeciêtne dziecko ¶mieje siê oko³o 400 razy dziennie, podczas gdy osoby doros³e ¶miej± siê tylko 15 razy. 1 czerwca doro¶li mog± sprawiæ, ¿e na twarzach dzieci pojawi siê jeszcze wiêcej u¶miechów” – nasi uczniowie w ten dzieñ mieli zapewnionych wiele ciekawych atrakcji: zawody p³ywackie na basenie szkolnym , wystêp muzyków z filharmonii lubelskiej , konkurs karaoke dla klas IV – VI oraz konkurs wiedzy na temat bajek dla klas 0-III zorganizowany przez panie R.Smoliñsk± oraz M.Pietrzyk. Nasze dzieciaki jak widaæ na zdjêciach u¶miecha³y siê tego dnia niezliczon± ilo¶æ razy. Ciekawe konkurencje , s³odycze , nagrody , dyplomy uczyni³y ten dzieñ wyj±tkowym.
3 Maja 2012
27 kwietnia 2012 o godz. 8:00 w naszej szkole odby³a siê uroczysto¶æ upamiêtniaj±ca uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Na pocz±tku g³os zabra³a Pani Dyrektor H. Za³oga. Nastêpnie ca³a szko³a wys³ucha³a utworów poetyckich i muzycznych zaprezentowanych przez klasê VI. Ca³o¶æ zakoñczono uroczystym od¶piewaniem przez wystêpuj±cych „Roty”.