bullet Kalendarz

Wielkanoc 2012
4 kwietnia 2012 roku w Szkole Podstawowej w Mełgwi odbyło się świąteczne spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i wychowawcy oraz pracownicy szkoły. Spotkanie poprowadzili ks. Jakub Albiniak oraz Pani Dyrektor Zespołu Szkół Halina Załoga. Składaliśmy sobie życzenia zdrowych, pogodnych i radosnych świąt wielkanocnych. Zdjęcia z tego spotkania możecie obejrzeć tutaj.
Sprawdzian 2012
3 kwietnia 2012 roku o godzinie 9:00 dziewiętnastu uczniów klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Mełgwi przystąpiło do sprawdzianu kończącego naukę w szkole podstawowej. Było zdenerwowanie, emocje i strach - a może tylko to tak groźnie wszystko wyglądało. Trzymamy kciuki za dobre wyniki i powodzenie na sprawdzianie. Pamiątkowe zdjęcia klasowe z wychowawcami oraz kilka fotek zrobionych tuż przed sprawdzianem możecie zobaczyć tutaj.
Ratujemy i uczymy ratować
W miesiącu marcu 2012 roku w klasie II wychowawczyni Urszula Cieśla przeszkoliła uczniów z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Program ten został stworzony przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W czasie szkolenia uczniowie zdobywali wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne, obejrzeli też film instruktażowy. Nauczyli się, jak należy zachować się, gdy jest się świadkiem wypadku, jak można pomóc osobie poszkodowanej. Zdjęcia zobacz tutaj.
Żegnamy zimę
W dniu 21 marca 2012 roku dzieci ze szkolnej „zerówki” oraz uczniowie klasy I, II i ich koledzy z gimnazjum pożegnali zimę. Na łące za szkołą spalone zostały własnoręczni e zrobione marzanny. Do szkoły wróciliśmy z gaikiem-maikiem, symbolem przychodzącej wiosny.
Przegląd Kolęd i Pastorałek
27 stycznia 2012r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Mełgwi, odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas: „0”, I i II, przygotowani przez wychowawczynie: Renatę Smolińską , Marlenę Kulbicką oraz Urszulę Cieślę.
Występy zostały docenione przez publiczność oraz jury. Zespoły zajęły czołowe miejsca i otrzymały upominki i pamiątkowe dyplomy. Zdjęcia zobacz tutaj.
Zimowisko 2012
W pierwszym tygodniu ferii zimowych (30.01.2011 - 3.02.2012) w godzinach 9:00 - 12:00 uczniowie szkoły podstawowej mogli uczestniczyć w zimowisku zorganizowanym przez szkołę. Do dyspozycji uczniów była sala komputerowa, hala sportowa, basen, oraz zajęcia świetlicowe. Dodatkowo mogli grać w gry planszowe i zręcznościowe oraz miło spędzić czas w towarzystwie swoich rówieśników. Każdego dnia na uczniów czekał smaczny poczęstunek: drożdżówka lub zapiekanka. Ze względu na duże mrozy frekwencja była nie za duża ale ci uczniowie, którzy dotarli do szkoły atrakcyjnie spędzili czas wolny od nauki.
Zabawa choinkowa 2012
26.01.2012 (czwartek) w szkole podstawowej odbyła się zabawa choinkowa. Była wyśmienita zabawa w rytm muzyki, konkursy, słodkie poczęstunki - dla najmłodszych Mikołaj i prezenty. Doskonałą zabawę poprowadziła pani Ania Stącel. Wszyscy doskonale się bawili - zarówno uczniowie jak i ich rodzice. Uroku zabawie dodały karnawałowe przebrania, efekty dzwiękowe, lasery, kolorowe światła, dymy. Te niezapomniane chwile, radość i uśmiech na buziach dzieci można wspomnieć oglądając zdjęcia z zabawy.
Dzień Babci i Dziadka 2012
W czwartek 26.01.2012 przedszkolaki z naszej szkoły składały życzenia zdrowia, radości i uśmiechu swoim Babciom i Dziadkom. Przygotowały część artystyczną - śpiewały i recytowały wierszyki. Wszystko to zostało zorganizowane za sprawą pani Ani Wesołowskiej. Pomagała w przygotowaniu przedszkolaków pani Renata Smolińska. Tańce, śpiewy, krótkie wierszyki wprawiły przybyłe Babcie i Dziadków w zachwyt, polała się nie jedna łezka z radości oglądania i podziwiania wnuków. Te niezapomniane chwile można zobaczyć na zdjęciach.
Opłatek 2011
22 grudnia 2011 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe. Uczniowie klasy II pod opieką pani Urszuli Cieśli przygotowali bożonarodzeniową inscenizację. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy, a potem dzieliliśmy się opłatkiem składając sobie życzenia zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęścia i spełnienia marzeń w nowym 2012 roku.
Idą święta
Za oknem zaczął pruszyć śnieg, drzewa i dachy pokryły się białym puchem. W szkole świąteczne gazetki , dekoracje, przystrojone choinki, usłyszeć można nucone kolędy - w powietrzu czuć magię zbliżających się Świąt. Uczniowie szkoły podstawowej pracują nad światecznymi ozdobami, budują Szopki. Już wkrótce Święta... Zdjęcia zobacz tutaj
Kiermasz dla Kamila
Kiermasz Świąteczny
Uczniowie naszej szkoły wspólnie z rodzicami aktywnie włączyli się w akcję na rzecz pomocy Kamilowi Misztalowi. Rodzice przygotowali przepyszne ciasta, którymi można było się delektować. Wyroby artystyczne, biżuteria i kartki świąteczne zostały przygotowane podczas zajęć plastycznych oraz przez panie z "Babińca". A wszystko to można było podziwiać, kupować i smakować na przerwach w szkole podstawowej. W imieniu Kamila dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom, nauczycielom i rodzicom.
Strona 73 z 76 << < 70 71 72 73 74 75 76 >