Wycieczka Sandomierz - Bochnia – Zator
Dodane przez admin dnia Czerwiec 01 2019 21:29:47
W dniach 28. 05. – 29. 05. 2019 r. uczniowie klas IV, V a, V b wraz z opiekunami – p. Elwirą Iwaniuk, p. Moniką Woźniak – Gołąb, p. Wiesławem Tomasiakiem i p. Wojciechem Iwaniukiem oraz z przewodnikiem – p. Karoliną Welman przebywali na bardzo atrakcyjnej wycieczce. W drodze do Bochni zatrzymali się w Sandomierzu. Tam obejrzeli najciekawsze miejsca i zabytki tego malowniczego miasta. Chętni zwiedzili wystawę figur woskowych, przedstawiających bohaterów z filmu „Ojciec Mateusz”. Późnym popołudniem wycieczkowicze dojechali na miejsce docelowe - czyli do kopalni soli. Oprócz nietypowego multimedialnego zwiedzania z przewodnikiem i przejażdżki podziemną kolejką, oglądali ciekawy film opowiadający o historii kopalni, grali w piłkę i bawili się na ”solnej dyskotece”. Wielką atrakcją był bardzo nietypowy nocleg na potężnej sali, wśród słonych murów.
Drugi dzień spędzili w Zatorze. Tam zwiedzali „Park Mitologiczny”, gdzie pływali statkiem pomiędzy bogami i słuchali ciekawych opowieści. Następnym punktem był Park Ruchomych Dinozaurów i seans w kinie 5D Extreme. W międzyczasie dzieci korzystały ze wszystkich atrakcji znajdujących się na terenie lunaparku.
Po pysznym obiedzie, na który wycieczkowicze dowiezieni byli bardzo oryginalnym pojazdem, została już tylko droga powrotna. O 22:00 wszyscy szczęśliwi i pełni wrażeń powitali Rodziców, którzy oczekiwali z niecierpliwością na placu przy mełgiewskiej szkole.
Tekst: Anonim
Zdjęcia zobacz w naszej galerii.