Gminny turniej wiedzy historycznej
Dodane przez admin dnia Czerwiec 04 2019 10:19:17
28 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Mełgwi odbył się turniej wiedzy historycznej, do którego przystąpiło osiemnaścioro uczniów z klas 6-8, z terenu gminy Mełgiew. Głównym celem imprezy było upamiętnienie bohaterstwa żołnierzy kampanii wrześniowej.
W pierwszej części turnieju uczniowie zmierzyli się z testem wiedzy. W drugiej części, uczestnicy mogli sprawdzić się w grze historycznej. Każdy z punktów poświęcony był innemu zagadnieniu związanemu z historią września 1939. Młodzi pasjonaci historii mieli możliwość pracy z eksponatami muzealnymi, zdjęciami z epoki czy elementami umundurowania żołnierzy formacji polskich jak i niemieckich.
Dla miłośników historii, turniej był nie tylko możliwością sprawdzenia swojej wiedzy, ale i szansą na rozwijanie swoich zainteresowań.
Miłą niespodzianką dla uczestników była wizyta szczególnego gościa -Pani Katarzyny Syski
z Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, która wygłosiła wykład na temat „Kampanii wrześniowej 1939”. Pani Katarzyna Syska nie tylko przygotowała swoją prelekcję w sposób profesjonalny, biorąc pod uwagę specyfikę tematu i wiek słuchaczy, ale również przedstawiła prezentację zawierającą unikatowe źródła historyczne.
Po pożegnaniu naszego honorowego gościa i słodkim poczęstunku nastąpił moment ogłoszenia wyników.
Pierwsze miejsce: Michał Ścirka i Szymon Kubić ze Szkoły Podstawowej w Mełgwi
Drugie miejsce: Kacper Tworóg i Mateusz Kozak ze Szkoły Podstawowej w Krzesimowie, oraz Jan Pyra i Kacper Bielak ze Szkoły Podstawowej w Krępcu.
Trzecie miejsce: Aleksandra Słomianowska i Mateusz Kata.
Zwycięzcy otrzymali z rąk Pani Anny Ciechan - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mełgwi dyplomy i atrakcyjne nagrody, zaś nauczyciele, którzy przygotowywali uczniów – podziękowania.
Turniej przygotowali nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Mełgwi – Pani Ewa Małysz-Kubić oraz Pan Radosław Grygiel. Wspaniałe nagrody ufundowane zostały przez Instytut Pamięci Narodowej.
Zdjęcia zobacz w naszej galerii.