Wycieczka do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Metalurgicznej w Lublinie
Dodane przez admin dnia Czerwiec 17 2019 16:52:49
14 czerwca 2019 r. uczniowie klasy VIII działający w szkolnym kole Ligi Ochrony Przyrody udali się na wycieczkę do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Metalurgicznej w Lublinie. Pierwszym etapem wycieczki była wizyta w Egzotarium - pomieszczeniu, w którym przetrzymuje się zwierzęta i rośliny egzotyczne. Uczniowie podziwiali w nim piękne okazy węży, jaszczurek, żółwi i pająków. Następnie oglądaliśmy koty, które wzbudziły ogromne zainteresowanie, troskę, a nawet łzy. Później udaliśmy się do budynków, w których znajdują się boksy dla psów. Uczniowie ofiarowali lokatorom schroniska prezenty w postaci karmy, zakupionej z środków zebranych podczas szkolnego kiermaszu ciast.
Na terenie schroniska odbyły się również zajęcia edukacyjne prowadzone przez doświadczonych pracowników - pana Dariusza Ornala oraz pana Bartłomieja Gorzkowskiego znanego lubelskiego terrarystę i opiekuna Egzotarium Celem tych zajęć było dostarczenie wiedzy z zakresu właściwego postępowania ze zwierzętami, działalności schroniska, a także kształtowanie właściwej postawy wobec zwierząt charakteryzującej się szacunkiem i empatią w stosunku do nich.
Wycieczka do Schroniska dostarczyła uczniom wielu emocji i była doskonałą lekcją wrażliwości i szacunku w stosunku do zwierząt. Dzieci zobaczyły ponadto, jak wiele zwierząt potrzebuje pomocy i że organizowanie zbiórki środków finansowych na dary na rzecz Schroniska ma ogromny sens.
Organizatorami wycieczki byli pani Anna Załoga i pan Radosław Grygiel. Zdjęcia zobacz w naszej galerii.