Sobota, 20 Kwietnia, 2024

Rekolekcje 2019
Rekolekcje dla uczniów Szko³y Podstawowej w Me³gwi odbêd± siê w dniach 31.03 - 02.04.2019 o godz. 12:00
PROJEKT International Education
Zapraszamy Rodziców i uczniów do zapoznania siê z projektem. Szczegó³y znajdziesz na slajdach.
Akcja charytatywna
Drogie Kole¿anki i Koledzy
Nied³ugo - bo 8 marca bêdziemy obchodziæ dwunast± rocznicê ¶mierci ksiêdza Jana Mazura.
Ksi±dz Jan pochodzi³ z naszej parafii i od samego pocz±tku kierowa³ siê w swojej dzia³alno¶ci przes³aniem ¦w. Brata Alberta:
„Powinno siê byæ dobrym jak chleb, który dla wszystkich le¿y na stole, z którego ka¿dy mo¿e kês dla siebie ukroiæ i nakarmiæ siê, je¶li jest g³odny.”
Jak co roku organizujemy akcjê charytatywn±, wspieraj±c± jego dzie³o.
W tym roku zbieramy konserwy rybne, lub symboliczn± z³otówkê (1 z³).
Akcja bêdzie prowadzona w dniach od 26 lutego do 05 marca.
Dziêkujemy za wsparcie !!!!
Konkurs po¶wiêcony pamiêci ¯o³nierzy Wyklêtych
04 marca (poniedzia³ek) o godzinie 11:15 odbêdzie siê szkolny konkurs po¶wiêcony pamiêci ¯o³nierzy Wyklêtych. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów zainteresowanych t± tematyk± z klas VI- VIII oraz dla uczniów gimnazjum.
Zajêcia dla uczniów na basenie w szkole podstawowej w Me³gwi bêd± siê odbywa³y od 25.02.2019 r. (poniedzia³ek). Basen szkolny jest czynny, temperatura wody w dniu 22.02.2019 wynosi³a 29,4 C.
Serdecznie zapraszamy do korzystania z basenu.
Dodatkowe zajêcia sportowe
Od II semestru (25.02.2019r ) w naszej szkole bêdzie prowadzonych 10 godzin dodatkowych zajêæ sportowych (SKSy). Zajêcia bêd± prowadzone w ró¿nych grupach wiekowych. Zajêcia poprowadz± nauczyciele wychowania fizycznego: p. W. Iwaniuk i p. M. Kawalec. Proszê zapisywaæ najm³odszych na zajêcia sportowo- ruchowe. Terminy zajêæ bêd± ustalane tak by mo¿liwie najbardziej dopasowaæ do planu lekcji. O szczegó³y proszê pytaæ prowadz±cych zajêcia.
Zapraszamy
Je¶li masz nudy w czasie ferii zimowych i chcesz pograæ w pi³kê na hali sportowej, ping- ponga, pi³karzyki, gry planszowe zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów w godzinach 9-12 do szko³y w Me³gwi. Tu mi³o spêdzisz czas w gronie swoich kolegów i rówie¶ników. Zapewniamy opiekê i poczêstunek oraz herbatê. Mo¿esz tak¿e pograæ na komputerach, poskakaæ na skakance czy pokrêciæ hola-hop, pouk³adaæ puzzle, pograæ w badbintona, szachy, warcaby. Przeka¿ tê informacjê swoim kolegom.
Filharmonia Lubelska w naszej szkole
8 lutego 2019 roku wyst±pili dla naszych uczniów muzycy z filharmonii lubelskiej. Ten koncert edukacyjny w sposób barwny i urozmaicony pozwala lepiej uczniom przyswoiæ wiadomo¶ci i zagadnienia z podstawy programowej. Spotkanie i koncert to swoista LEKCJ¡ MUZYKI, prezentuje muzykê w sposób przystêpny i ciekawy, dopasowany do mo¿liwo¶ci percepcyjnych dzieci i m³odzie¿y. M³odzi s³uchacze prowokowani do aktywnego udzia³u w koncercie poszerzaj± swoj± wiedzê o instrumentach, kompozytorach, formach i stylach muzycznych oraz buduj± potrzebê obcowania z muzyk± w ¿yciu codziennym.
Konkurs „M³odzi pisz±” – zapraszamy
W konkursie mog± wzi±æ uczniowie klas siódmych, ósmych, trzecich gimnazjum oraz szkó³ ¶rednich. Jego g³ównym celem jest rozwijanie wra¿liwo¶ci literackiej, zainteresowañ i talentów uczniów, równie¿ tych z dysleksj±.
Konkurs obejmuje dwie kategorie – poezjê i prozê. Mog± wzi±æ w nim udzia³ wszyscy zainteresowani uczniowie. Organizatorzy zachêcaj± do tego równie¿ uczniów z dysleksj±, poniewa¿ uczestnicy przygotowuj± pracê w domu. Bêd± wiêc mogli j± odpowiednio zredagowaæ.
‒ Wiem, ¿e w uczniach tkwi ogromny potencja³ twórczy, niezale¿nie od tego, czy maj± trudno¶ci w czytaniu i pisaniu, czy nie. Chcemy daæ szansê równie¿ uczniom, którzy czêsto s± dyskwalifikowani w tej dziedzinie – zachêca do udzia³u Anna Andryjanek, Komisarz konkursu.
Forma konkursu
Zadaniem ka¿dego uczestnika jest przes³anie jednego utworu – wiersza lub tekstu prozatorskiego, przy czym mo¿na przygotowaæ pracê w obu kategoriach. Organizatorzy nie narzucaj± tematyki tekstów, jednak zastrzegaj±, ¿e nie mo¿na wysy³aæ prac ju¿ nagrodzonych w innych konkursach.
Pracê nale¿y zapisaæ w formacie PDF i przes³aæ mailowo pod adres konkurs.literacki.olpi@wp.pl do 28 lutego bie¿±cego roku. Co wa¿ne ‒ utwory powinny liczyæ do 20 stron A4, poza tym dopuszczalny jest dowolny rodzaj czcionki o rozmiarze 12. Utwór powinien byæ podpisany pseudonimem artystycznym oraz musi zawieraæ dane klasy i szko³y. Niepodpisane teksty zostan± odrzucone.
Og³oszenie wyników nast±pi 21 marca tego roku o godz. 13 w siedzibie OLPI mieszcz±cej siê przy ul. Polanki 124 w Gdañsku.
Na laureatów czekaj± cenne nagrody.
Konkursowi patronuje Gdañski Klub Poetów, Wspólnota Gdañska, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdañsku oraz Wydawnictwo Operon.
Szczegó³owe informacje o konkursie oraz kontakt do organizatorów u nauczycieli jêzyka polskiego.
Wystêp muzyków z Filharmonii Lubelskiej
Zapraszamy na wystêp muzyków z Filharmonii Lubelskiej, który odbêdzie siê 8 lutego 2019 (pi±tek) dla uczniów ca³ej szko³y.
Szkolny kalendarz
Zapraszamy rodziców i uczniów naszej szko³y do przegl±dania naszego szkolnego kalendarza (ikonka w prawym górnym rogu naszej strony), gdzie mo¿na zobaczyæ jakie wydarzenia, uroczysto¶ci, wycieczki, wyjazdy i imprezy odbêd± siê w naszej szkole lub s± planowane.
Strona 3 z 63 < 1 2 3 4 5 6 > >>