Czwartek, 28 Marca, 2024

Warsztaty fotograficzne
W dniach 9-10.10.2010 r. dziewczyny uczêszczaj±ce na zajêcia dziennikarskie, uczestniczy³y w 24-godzinnych warsztatach fotograficznych w Kolegium Sztuk Piêknych UMCS w Kazimierzu Dolnym „FOTO 24”. Zajêcia prowadzili Max Skrzeczkowski i Daniel Mróz – arty¶ci fotograficy, zwi±zani z tutejsz± uczelni±, wspó³twórcy projektu Galeria Bezdomna. Organizatorzy zaplanowali plenery tematyczne, pracê w studio z modelem, wyk³ady, filmy. Go¶ciem specjalnym by³ Pawe³ Bajew (Kroomen).
To by³o nasze pierwsze spotkanie z fotografi±. Zupe³nie zielone, podjê³y¶my próbê odnalezienia siê w klimacie Kolegium, w¶ród licealistów i studentów dysponuj±cych bardzo dobrym sprzêtem fotograficznym. Tematy plenerów by³y trudne: Cz³owiek, Mój Kazimierz, Smutek, Dynamika. Dziêki wprowadzeniom do ka¿dego z nich, zaczê³y¶my zupe³nie inaczej patrzeæ na ¶wiat. I to zapamiêta³y¶my najbardziej, ¿e „czasem trzeba wej¶æ na p³ot”, albo „podej¶æ na centymetr do cz³owieka”.
M. Zaj±c
Andrzejki 2010
Na ten dzieñ czekamy wszyscy. Mo¿e w³a¶nie w tym roku poznamy wreszcie co nam przyniesie przysz³o¶æ. Jak bêdzie mia³ na imiê ten jeden jedyny? Która ze szkolnych miss umówi siê na kawê ze szlochaj±cym po nocach ch³opakiem? Pytañ jest wiele a w³a¶nie w noc andrzejkow± cyganka prawdê ci powie, przek³ute kartonowe serce ujawni ci imiê bliskiej osoby itd. Czy wró¿by siê spe³ni± nie wiemy ale zabawy by³o co niemiara. Wieczór Andrzejkowy przygotowa³a p. Gra¿yna Pietraszko z uczennicami naszego gimnazjum.
11 Listopada 2010
Rocznica odzyskania niepodleg³o¶ci przez Polskê jest okazj± do oddania czci bohaterom, którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny. Tak te¿ by³o w naszym gimnazjum i w tym roku. Monta¿ s³owny przygotowa³a wychowawczyni klasy 2a p. Magdalena ¯yszkowska wraz z uczniami. Muzycznie oprawi³ tê wznios³± uroczysto¶æ chór szkolny pod batut± p. Ewy Bieniek.
Obietnica 2010

22 pa¼dziernika 2010r. uczniowie klasy 1a i klasy 1b naszego gimnazjum z³o¿yli obietnicê gimnazjalisty. W obecno¶ci ca³ej spo³eczno¶ci szkolnej obiecali byæ dobrymi uczniami. Wszyscy trzymamy ich za s³owo!!! Po obietnicy ka¿dy z uczniów zaprezentowa³ siê na forum szko³y. Na koniec by³y konkursy i otrzêsiny, które przygotowali uczniowie klasy 2b. Zdjêcia zobacz tutaj.
Wycieczka rowerowa klasy 1b
18 wrze¶nia uczniowie klasy 1b wraz ze swoim wychowawc± Waldemarem Wo¼niakiem i nauczycielem w-f Wojciechem Iwaniukiem udali siê na wycieczkê rowerow±. By³ to pierwszy etap z ca³ego cyklu pt. "Poznajemy nasza gminê". Trasa liczy³a 27 km i wiod³a z Me³gwi do Krzesimowa, Zalesia, Antoniowa, Dominowa, a dalej lasem do mogi³y powstañca z Powstania Styczniowego w lesie Podzameckim. Nastêpnie przez Podzamcze wrócili¶my do Me³gwi. Pogoda i humory dopisa³y znakomicie. Zobacz to na zdjêciach tutaj.
Sp³yw kajakowy 2009
11 wrze¶nia uczniowie z naszej szko³y udali siê na sp³yw kajakowy po rzece Wieprz. Pogoda dopisa³a, wiêc program zosta³ zrealizowany w ca³o¶ci. Najpierw p³ynêli¶my oko³o dwóch godzin kajakami do zalewu Rudka, gdzie odby³o siê ognisko i pieczenie kie³basek. Sp³yw dostarczy³ nam wiele niezapomnianych wra¿eñ. P³yn±c kajakiem mogli¶my podziwiaæ przepiêkne krajobrazy, przyrodê i widoki. Mimo braku do¶wiadczenia w sp³ywach kajakowych wszyscy ¶wietnie dawali sobie radê podczas zmagañ z krêt± rzek±. Niech ¿a³uj± ci co nie pojechali!!! Zdjêcia zobacz tutaj.
Zakoñczenie roku szkolnego 2008/2009 klas trzecich
Polonez 2009