PROJEKT International Education
Zapraszamy Rodziców i uczniów do zapoznania siê z projektem. Szczegó³y znajdziesz na slajdach.
Akcja charytatywna
Nied³ugo - bo 8 marca bêdziemy obchodziæ dwunast± rocznicê ¶mierci ksiêdza Jana Mazura.
Ksi±dz Jan pochodzi³ z naszej parafii i od samego pocz±tku kierowa³ siê w swojej dzia³alno¶ci przes³aniem ¦w. Brata Alberta:
„Powinno siê byæ dobrym jak chleb, który dla wszystkich le¿y na stole, z którego ka¿dy mo¿e kês dla siebie ukroiæ i nakarmiæ siê, je¶li jest g³odny.”
Jak co roku organizujemy akcjê charytatywn±, wspieraj±c± jego dzie³o.
W tym roku zbieramy konserwy rybne, lub symboliczn± z³otówkê (1 z³).
Akcja bêdzie prowadzona w dniach od 26 lutego do 05 marca.
Dziêkujemy za wsparcie !!!!
Konkurs po¶wiêcony pamiêci ¯o³nierzy Wyklêtych
04 marca (poniedzia³ek) o godzinie 11:15 odbêdzie siê szkolny konkurs po¶wiêcony pamiêci ¯o³nierzy Wyklêtych. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów zainteresowanych t± tematyk± z klas VI- VIII oraz dla uczniów gimnazjum.
Zajêcia dla uczniów na basenie w szkole podstawowej w Me³gwi bêd± siê odbywa³y od 25.02.2019 r. (poniedzia³ek). Basen szkolny jest czynny, temperatura wody w dniu 22.02.2019 wynosi³a 29,4 C.
Serdecznie zapraszamy do korzystania z basenu.
Dodatkowe zajêcia sportowe
Od II semestru (25.02.2019r ) w naszej szkole bêdzie prowadzonych 10 godzin dodatkowych zajêæ sportowych ( SKSy ). Zajêcia bêd± prowadzone w ró¿nych grupach wiekowych. Zajêcia poprowadz± nauczyciele wychowania fizycznego: p. W. Iwaniuk i p. M. Kawalec. Proszê zapisywaæ najm³odszych na zajêcia sportowo- ruchowe. Terminy zajêæ bêd± ustalane tak by mo¿liwie najbardziej dopasowaæ do planu lekcji. O szczegó³y proszê pytaæ prowadz±cych zajêcia.
1% z roku 2018
Mi³o nam poinformowaæ rodziców i uczniów naszej szko³y, ¿e kwota zebranych ¶rodków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi : 262,42 z³, za rok 2016 wynosi: 121,95z³, za rok 2017 wynosi: 100.08 z³ plus 22,23 z³ wp³aty z gimnazjum. Pieni±dze s± do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szko³y. Bardzo dziêkujemy Rodzicom i Nauczycielom za wp³aty.
Konkurs Plastyczny dla Dzieci

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Spo³ecznego og³asza IX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci

„Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje” – pod tym has³em przebiegaæ bêdzie tegoroczny Konkurs Plastyczny dla Dzieci, który decyzj± Prezes KRUS Aleksandry Hadzik rozpocz±³ siê w lutym br. Patronat honorowy nad przedsiêwziêciem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, w jego organizacji wspieraj± Kasê: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pañstwowa Inspekcja Pracy, Krajowy O¶rodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Szczegó³y konkursu i jego regulamin znajdziesz na stronie KRUS
Bezpieczne ferie
5 lutego odwiedzili nasz± szko³ê funkcjonariusze z Powiatowej Komendy Policji w ¦widniku. Spotkanie dla uczniów klas 0 - IV zorganizowane zosta³o przez Gminn± Komisjê Rozwi±zywania Problemów Alkoholowych. Tematem pogadanki by³o przedstawienie podstawowych zasad bezpieczeñstwa. Policjanci przestrzegali dzieci przed zabawami w miejscach niedozwolonych, gdzie mo¿e doj¶æ do wypadku. Apelowali o rozwagê i ostro¿no¶æ podczas zabaw na ¶niegu i lodzie. Przypomnieli o bezpiecznym podró¿owaniu samochodem: o zapinaniu pasów oraz je¼dzie w fotelikach lub na podk³adkach. Omówili te¿ zasady zachowania siê w domu podczas nieobecno¶ci rodziców, jak równie¿ przestrzegli dzieci przed kontaktami z osobami nieznajomymi. Ka¿dy uczestnik spotkania otrzyma³ w prezencie znaczek odblaskowy. Na zakoñczenie policjanci ¿yczyli wszystkim przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Zdjêcia zobacz w galerii.
Zapraszamy
Je¶li masz nudy w czasie ferii zimowych i chcesz pograæ w pi³kê na hali sportowej, ping- ponga, pi³karzyki, gry planszowe zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów w godzinach 9-12 do szko³y w Me³gwi. Tu mi³o spêdzisz czas w gronie swoich kolegów i rówie¶ników. Zapewniamy opiekê i poczêstunek oraz herbatê. Mo¿esz tak¿e pograæ na komputerach, poskakaæ na skakance czy pokrêciæ hola-hop, pouk³adaæ puzzle, pograæ w badbintona, szachy, warcaby. Przeka¿ tê informacjê swoim kolegom.
Dzieñ Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym 2019
07 lutego 2019 r. w oddziale przedszkolnym odby³a siê bardzo wa¿na uroczysto¶æ - Dzieñ Babci i Dziadka. Tego dnia panowa³ w¶ród przedszkolaków ogromny entuzjazm, poniewa¿ by³ to ich pierwszy tak wa¿ny wystêp. Wprawdzie nie wszyscy aktorzy mogli byæ z nami w tym dniu z powodu grypy, jednak pomimo tego, przedstawienie bardzo podoba³o siê zaproszonym go¶ciom. Nie zabrak³o wierszyków, piosenek, tañców. Dzieci wrêczy³y te¿ babciom i dziadkom w³asnorêcznie wykonane prezenty. Na zakoñczenie wspólnie bawili¶my siê, ¶piewaj±c i graj±c znane piosenki. Zdjêcia zobacz w galerii.
Bal przedszkolaków i zerówki 2019
06 lutego 2019 r. dzieciaki z oddzia³u przedszkolnego i zerówki bawi³y siê na balu karnawa³owym. Wspania³a muzyka, ¶wiat³a, kolorowe stroje, sprawi³y, ¿e dzieñ ten by³ naprawdê wyj±tkowy. Nie zabrak³o równie¿ prezentów dla najm³odszych, które Miko³aj w tym roku przys³a³ poczt±.... Zdjêcia zobacz w galerii