Wielkanoc 2012
4 kwietnia 2012 roku w Szkole Podstawowej w Me³gwi odby³o siê ¶wi±teczne spotkanie z okazji zbli¿aj±cych siê ¦wi±t Wielkanocnych. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i wychowawcy oraz pracownicy szko³y. Spotkanie poprowadzili ks. Jakub Albiniak oraz Pani Dyrektor Zespo³u Szkó³ Halina Za³oga. Sk³adali¶my sobie ¿yczenia zdrowych, pogodnych i radosnych ¶wi±t wielkanocnych. Zdjêcia z tego spotkania mo¿ecie obejrzeæ tutaj.
Sprawdzian 2012
3 kwietnia 2012 roku o godzinie 9:00 dziewiêtnastu uczniów klasy szóstej Szko³y Podstawowej w Me³gwi przyst±pi³o do sprawdzianu koñcz±cego naukê w szkole podstawowej. By³o zdenerwowanie, emocje i strach - a mo¿e tylko to tak gro¼nie wszystko wygl±da³o. Trzymamy kciuki za dobre wyniki i powodzenie na sprawdzianie. Pami±tkowe zdjêcia klasowe z wychowawcami oraz kilka fotek zrobionych tu¿ przed sprawdzianem mo¿ecie zobaczyæ tutaj.
Ratujemy i uczymy ratowaæ
W miesi±cu marcu 2012 roku w klasie II wychowawczyni Urszula Cie¶la przeszkoli³a uczniów z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Program ten zosta³ stworzony przez Fundacjê Wielka Orkiestra ¦wi±tecznej Pomocy. W czasie szkolenia uczniowie zdobywali wiedzê teoretyczn± i umiejêtno¶ci praktyczne, obejrzeli te¿ film instrukta¿owy. Nauczyli siê, jak nale¿y zachowaæ siê, gdy jest siê ¶wiadkiem wypadku, jak mo¿na pomóc osobie poszkodowanej. Zdjêcia zobacz tutaj.
¯egnamy zimê
W dniu 21 marca 2012 roku dzieci ze szkolnej „zerówki” oraz uczniowie klasy I, II i ich koledzy z gimnazjum po¿egnali zimê. Na ³±ce za szko³± spalone zosta³y w³asnorêczni e zrobione marzanny. Do szko³y wrócili¶my z gaikiem-maikiem, symbolem przychodz±cej wiosny.
Przegl±d Kolêd i Pastora³ek
27 stycznia 2012r. w Gminnym O¶rodku Kultury w Me³gwi, odby³ siê Przegl±d Kolêd i Pastora³ek.
Nasz± szko³ê reprezentowali uczniowie z klas: „0”, I i II, przygotowani przez wychowawczynie: Renatê Smoliñsk± , Marlenê Kulbick± oraz Urszulê Cie¶lê.
Wystêpy zosta³y docenione przez publiczno¶æ oraz jury. Zespo³y zajê³y czo³owe miejsca i otrzyma³y upominki i pami±tkowe dyplomy. Zdjêcia zobacz tutaj.
Zimowisko 2012
W pierwszym tygodniu ferii zimowych (30.01.2011 - 3.02.2012) w godzinach 9:00 - 12:00 uczniowie szko³y podstawowej mogli uczestniczyæ w zimowisku zorganizowanym przez szko³ê. Do dyspozycji uczniów by³a sala komputerowa, hala sportowa, basen, oraz zajêcia ¶wietlicowe. Dodatkowo mogli graæ w gry planszowe i zrêczno¶ciowe oraz mi³o spêdziæ czas w towarzystwie swoich rówie¶ników. Ka¿dego dnia na uczniów czeka³ smaczny poczêstunek: dro¿d¿ówka lub zapiekanka. Ze wzglêdu na du¿e mrozy frekwencja by³a nie za du¿a ale ci uczniowie, którzy dotarli do szko³y atrakcyjnie spêdzili czas wolny od nauki.
Zabawa choinkowa 2012
26.01.2012 (czwartek) w szkole podstawowej odby³a siê zabawa choinkowa. By³a wy¶mienita zabawa w rytm muzyki, konkursy, s³odkie poczêstunki - dla najm³odszych Miko³aj i prezenty. Doskona³± zabawê poprowadzi³a pani Ania St±cel. Wszyscy doskonale siê bawili - zarówno uczniowie jak i ich rodzice. Uroku zabawie doda³y karnawa³owe przebrania, efekty dzwiêkowe, lasery, kolorowe ¶wiat³a, dymy. Te niezapomniane chwile, rado¶æ i u¶miech na buziach dzieci mo¿na wspomnieæ ogl±daj±c zdjêcia z zabawy.
Dzieñ Babci i Dziadka 2012
W czwartek 26.01.2012 przedszkolaki z naszej szko³y sk³ada³y ¿yczenia zdrowia, rado¶ci i u¶miechu swoim Babciom i Dziadkom. Przygotowa³y czê¶æ artystyczn± - ¶piewa³y i recytowa³y wierszyki. Wszystko to zosta³o zorganizowane za spraw± pani Ani Weso³owskiej. Pomaga³a w przygotowaniu przedszkolaków pani Renata Smoliñska. Tañce, ¶piewy, krótkie wierszyki wprawi³y przyby³e Babcie i Dziadków w zachwyt, pola³a siê nie jedna ³ezka z rado¶ci ogl±dania i podziwiania wnuków. Te niezapomniane chwile mo¿na zobaczyæ na zdjêciach.
Op³atek 2011
22 grudnia 2011 roku w naszej szkole odby³o siê spotkanie op³atkowe. Uczniowie klasy II pod opiek± pani Urszuli Cie¶li przygotowali bo¿onarodzeniow± inscenizacjê. Wspólnie ¶piewali¶my kolêdy, a potem dzielili¶my siê op³atkiem sk³adaj±c sobie ¿yczenia zdrowych i weso³ych ¶wi±t Bo¿ego Narodzenia oraz szczê¶cia i spe³nienia marzeñ w nowym 2012 roku.
Id± ¶wiêta
Za oknem zacz±³ pruszyæ ¶nieg, drzewa i dachy pokry³y siê bia³ym puchem. W szkole ¶wi±teczne gazetki , dekoracje, przystrojone choinki, us³yszeæ mo¿na nucone kolêdy - w powietrzu czuæ magiê zbli¿aj±cych siê ¦wi±t. Uczniowie szko³y podstawowej pracuj± nad ¶wiatecznymi ozdobami, buduj± Szopki. Ju¿ wkrótce ¦wiêta... Zdjêcia zobacz tutaj
Kiermasz dla Kamila
Kiermasz ¦wi±teczny
Uczniowie naszej szko³y wspólnie z rodzicami aktywnie w³±czyli siê w akcjê na rzecz pomocy Kamilowi Misztalowi. Rodzice przygotowali przepyszne ciasta, którymi mo¿na by³o siê delektowaæ. Wyroby artystyczne, bi¿uteria i kartki ¶wi±teczne zosta³y przygotowane podczas zajêæ plastycznych oraz przez panie z "Babiñca". A wszystko to mo¿na by³o podziwiaæ, kupowaæ i smakowaæ na przerwach w szkole podstawowej. W imieniu Kamila dziêkujemy wszystkim zaanga¿owanym uczniom, nauczycielom i rodzicom.
Strona 73 z 76 << < 70 71 72 73 74 75 76 >