Projekt PIERWSZE UCZNIOWSKIE DO¦WIADCZENIA DROG¡ DO WIEDZY
W naszej szkole ju¿ od stycznia 2011 roku realizuje siê III etap projektu "PIERWSZE UCZNIOWSKIE DO¦WIADCZENIA DROG¡ DO WIEDZY”, w ramach Programu Operacyjnego Kapita³ Ludzki.
Jego g³ównym celem jest wdro¿enie elastycznego modelu edukacji, dostosowanego do indywidualnych potrzeb i mo¿liwo¶ci uczniów, z wykorzystaniem nowatorskich metod i tre¶ci kszta³cenia. Wiêcej czytaj tutaj a zdjêcia zobacz tutaj.
Warsztaty dydaktyczne
W dniu 06.09.11 odby³y siê warsztaty kl. 5.
Na tych warsztatach Pani Ewa Ma³ysz przybli¿a³a nas do kultury Egipcjan. W trakcie warsztatów:
-szyli¶my buty
-robili¶my perfumy i klej
-przebierali¶my siê za Egipcjan
-robili¶my bi¿uterie
A to wszystko po to aby pokazaæ nam jak ¿yli staro¿ytni Egipcjanie.
Zakoñczenie roku szkolnego 2010/2011
23 czerwca 2011 zakoñczyli¶my pracowity rok szkolny 2010/2011. Wszystkim ¿yczymy zdrowego wypoczynku i szczê¶liwego powrotu do szko³y 1 wrze¶nia. Zdjêcia zobacz tutaj.
Wycieczka do Warszawy 2011
6 maja uczniowie klasy III wziêli udzia³ w wycieczce do Warszawy. Na pocz±tku dzieci uda³y siê z wizyt± do samego króla Zygmunta Augusta, na zamek królewski. Pó¼niej obejrza³y spektakl „Ma³y Ksi±¿ê” w teatrze Roma.
Palmy wielkanocne
Kilka dni przed Niedziel± Palmow± uczniowie klas 0, I i III uczestniczyli w warsztatach robienia palm wielkanocnych, przygotowanych przez instruktorów i uczestników Warsztatów Terapii Zajêciowej w Me³gwi. Zdjêcia zobacz tutaj.
Konkurs Wielkanocny
18 kwietnia w Miejskim O¶rodku Kultury odby³o siê uroczyste podsumowanie IV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „¦wiêta Wielkiej Nocy”. I miejsce w kategorii prac malarskich zdoby³a Amelia Pietrzyka z kl. II. Wyró¿nienia zdoby³y prace wykonane przez uczniów klasy I: Alicjê Wasilewsk±, Weronikê Lipsk± i Aleksandrê Pachutê.
Gratulacje! Nagrodzona prace zobacz tutaj.
Goodbye Winter, hello Spring
Nareszcie koniec zimy... 23 marca 2011r. na powitanie wiosny, klasa V zaprezentowa³a wszystkim uczniom naszej szko³y przedstawienie w jêzyku angielskim "Goodbye Winter, hello Spring".

Choinka Noworoczna 2011
13 stycznia 2011r. uczniowie naszej szko³y uczestniczyli w zabawie choinkowej.
Imprezê poprowadzi³a, podobnie jak w zesz³ym roku, pani Anna St±cel. Zabawa by³a ¶wietna, dzieci prezentowa³y oryginalne przebrania karnawa³owe a rodzice przygotowali smaczny poczêstunek. Najm³odsi ( i najgrzeczniejsi), otrzymali upominki od Miko³aja.
Zarówno dzieci jak i doro¶li, z ochot± tañczyli, brali udzia³ w konkursach oraz mi³o spêdzili ten wieczór.
Europejskie Dni Dziedzictwa
„Od pomys³u do przemys³u” – pod takim tytu³em odby³y siê obchody tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa, miêdzynarodowego wydarzenia kulturalnego, organizowanego z inicjatywy Rady Europy, promuj±cego regionaln± kulturê i tradycjê. G³ównym celem EDD 2010 by³o „ukazanie warto¶ci zabytków techniki i ich znaczenia dla narodowego dziedzictwa kulturowego, szerzenie wiedzy na ich temat, zaprezentowanie jak niegdy¶ wygl±da³a produkcja przemys³owa”.
Z tej okazji uczniowie naszej szko³y odwiedzili Paw³ów, s³yn±cy z tradycyjnego wyrobu glinianych naczyñ i bednarstwa. Tutejszy Gminny O¶rodek Kultury wspólnie z Towarzystwem Przyjació³ Paw³owa zorganizowali imprezê „Paw³owskie zag³êbie gliny i rzemios³ ró¿nych”.
Na wstêpie poznali¶my historiê lokalnego rzemios³a, utrwalon± na filmach dokumentalnych. Odwiedzili¶my tak¿e miejscow± izbê garncarsk± z wystaw± glinianych gwizdków z kolekcji pani Katarzyny Tur-Marciszuk oraz zak³ad bednarski pañstwa Rzepeckich. Dzieci by³y ¶wiadkami wypalania ceramiki w piecu Raku, na w³asne oczy zobaczy³y prawdziwy piec polowy. Ka¿de z nich ju¿ wie, sk±d pochodzi nazwa siwak i w jaki sposób uzyskuje siê naczynia w³a¶nie w takim kolorze. Najwiêcej frajdy sprawi³y uczestnikom warsztaty ceramiczne, podczas których mo¿na by³o usi±¶æ przy kole garncarskim i wspólnie z zawodowym garncarzem „utoczyæ” miseczkê, skarbonkê czy dzbanek. Starsze dziewczyny robi³y ¶wieczniki odciskaj±c li¶cie, ga³±zki, patyki. Najm³odsze dzieci nie odstêpowa³y na krok pana , który pokazywa³, jak zrobiæ gwizdek w kszta³cie konia czy psa. Smaczku imprezie doda³a degustacja jad³a swojskiego, a zw³aszcza kocio³ka pana dyrektora….
Du¿o wra¿eñ jak na jeden dzieñ. Jednak nikt nie by³ zmêczony. Dzieci by³y zachwycone Paw³owem. W drodze powrotnej ca³y czas dyskutowa³y, opowiada³y o tym, co widzia³y, co robi³y. Ta praktyczna lekcja tradycji przynios³a wspania³e efekty. Dziêki niej mogli¶my poznaæ tak ma³o znane i niedoceniane bogactwo kulturowe najbli¿szego regionu.
11 Listopada 2010
92 Rocznicê Odzyskania Niepodleg³o¶ci uczcili¶my udzia³em w piêknej akademii okoliczno¶ciowej.
Koniec roku szkolnego 2008/2009
19 czerwca zakoñczyli¶my uroczy¶cie rok szkolny 2008/2009. By³y ¶wiadectwa z wyró¿nieniem i nagrodami. By³y listy gratulacyjne dla rodziców. Pani Marlena Kulbicka otrzyma³a z r±k Pana Wac³awa Motyla Nagrodê Wójta Gminy Me³giew. Za najlepsze osi±gniêcia w tym roku szkolnym nagrodê otrzyma³y równie¿ uczennice Weronika Przepiórka i Dagmara Spodar. Gratulujemy a wszystkim ¿yczymy weso³ych wakacji. Zdjêcia zobacz tutaj.
Strona 75 z 76 << < 72 73 74 75 76 >