Sobota, 20 Kwietnia, 2024

Konkurs literacki „Mój Arsena³”
Z okazji 70 rocznicy wybuchu powstania warszawskiego – w którym w sposób symboliczny na barykadzie spotkali siê „Rudy”, „Alek” i „Zo¶ka” (batalion „Zo¶ka”, kompania „Rudy”, pluton „Alek”) oraz uczczenia dzia³añ harcerzy w Akcji pod Arsena³em – Stowarzyszenie Szarych Szeregów oraz Zwi±zek Harcerstwa Polskiego og³aszaj± konkurs literacki „Mój Arsena³”.

Celem konkursu jest popularyzacja w¶ród m³odzie¿y szkolnej dewizy Szarych Szeregów – idei braterstwa i s³u¿by Ojczy¼nie.

REGULAMIN KONKURSU

1. Organizatorem konkursu s± Stowarzyszenie Szarych Szeregów i Zwi±zek Harcerstwa Polskiego.

2. Konkurs przeznaczony jest dla m³odzie¿y gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.

3. Konkurs obejmuje jedn± z nastêpuj±cych form literackich:

a. Opowiadanie na jeden z wybranych tematów:

- Czym jest dla ciebie „Akcja pod Arsena³em”, jakie budzi w tobie uczucia, czy wzi±³by¶ w niej udzia³ i dlaczego?

-.Czym jest dla ciebie Powstanie Warszawskie, jakie budzi w tobie uczucia, czy wzi±³by¶ w nim udzia³ i dlaczego?

b. Recenzja wybranej ksi±¿ki Aleksandra Kamiñskiego „Kamienie na szaniec” lub „Zo¶ka i Parasol”.

c. Wywiad z instruktorem harcerskim lub cz³onkiem Szarych Szeregów na jeden z wybranych tematów:

- Dokonana w imiê braterstwa Akcja pod Arsena³em,

- Sierpniowy zryw powstañczy i jego odbiór przez mieszkañców stolicy.

4. Ka¿dy uczestnik mo¿e nades³aæ jedn± pracê o objêto¶ci do piêciu stron znormalizowanego maszynopisu (1800 znaków na stronie A4). Praca nie mo¿e byæ wcze¶niej publikowana.

5. Do pracy do³±czona musi byæ zgoda autora, a w przypadku osób niepe³noletnich jego opiekuna prawnego, na przetwarzanie przez organizatora konkursu danych osobowych uczestnika konkursu, w zakresie niezbêdnym dla potrzeb i organizacji konkursu.

6. Wydruk pracy nale¿y opatrzyæ god³em, do³±czyæ kopert± opatrzon± tym samym god³em, zawieraj±c± imiê i nazwisko autora, dok³adny adres, nazwê i adres szko³y oraz adres mailowy autora i w terminie do 31 pa¼dziernika 2014 r. wys³aæ na adres:

Stowarzyszenie Szarych Szeregów

ul. Zielna 39

00-108 Warszawa

7. Organizatorzy konkursu przewiduj± dla uczestników nagrody rzeczowe (3 nagrody g³ówne i 10 wyró¿nieñ). O ostatecznym podziale nagród zdecyduje powo³ane Jury Konkursu.

8. Uczestnik konkursu z chwil± nagrodzenia jego pracy, wyra¿a zgodê na opublikowanie pracy w mediach i wydanie jej w formie ksi±¿kowej.

9. Og³oszenie wyników konkursu nast±pi w dniu 01 grudnia 2014 r. Wyniki zostan± og³oszone w prasie i Internecie, na stronie www.zhp.pl. oraz profilu Stowarzyszenia Szarych Szeregów na Facebooku i blogu Rzecznika prasowego szareszeregi.blog.onet.pl

10. Laureaci zostan± powiadomieni o terminie wrêczenia nagród.

Stowarzyszenie Szarych Szeregów
Zarz±d G³ówny