Nazwa U¿ytkownika Has³o      Zapamiêtaj mnie
Czwartek, 25 Kwietnia, 2024
Nawigacja
Strona G³ówna
Dane teleadresowe
Nasz Patron
Kadra szko³y
Nasze klasy
Kalendarz
Biblioteka
Zajêcia dodatkowe
Zajêcia na basenie
NaCoBeZU
Plan lekcji
Podstawówka
Rada Rodziców
Baza szko³y
Samorz±d uczniowski
Projekty edukacyjne
Odwozy
Artyku³y
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Na mapie
Do pobrania


U¿ytkowników Online
Go¶ci Online: 1
Brak U¿ytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 23
Nieaktywowany U¿ytkownik: 27
Najnowszy U¿ytkownik: bruss lii
Znajd¼ energiê na naukê!
New Page 1

Znajd¼ energiê na naukê!

CHODZISZ DO SZKO£Y Z MIN¡ SKRZYWDZONEGO PSA? SPÓ¬NIASZ SIÊ DO SZKO£Y NA PIERWSZE LEKCJE? BRAKUJE CI ENERGII NA POPO£UDNIOW¡ NAUKÊ?

Oto kilka rad jak wstaæ rano i uczyæ siê bez przykro¶ci.

1.    Zrób wszystko prze¶pij odpowiedni± liczbê godzin, daj sobie kilka minut na spokojne wybudzenie siê w ³ó¿ku. Nie zrywaj siê nagle, ale wstawaj powoli, poprzeci±gaj siê i pozwól organizmowi wybudziæ  siê. Sen to najlepszy kosmetyk, utrwalacz przeczytanych wieczorem wiadomo¶ci i relaks. Zapewnia nam udany dzieñ

2.    Uprzyjemnij poranek drobnymi przyjemno¶ciami: obowi±zkowym, ulubionym ¶niadaniem (np. p³atki ¶niadaniowe) na ulubionym talerzyku, ulubion± melodi± czy tras± do szko³y.

3.    Po zakoñczonych lekcjach zjedz obiad w szkole lub w domu, nie czekaj do wieczora, nie podjadaj. Twój zmêczony organizm domaga siê dostarczenia energii.

4.    Po lekcjach jest dobry czas na trening, aktywno¶æ fizyczn± (jazda na rowerze, rolkach, ³y¿wach) czy choæby wykonanie paru æwiczeñ w domu. Mo¿esz te¿ pój¶æ na spacer, albo po uprzedzeniu rodziców, wróciæ ze szko³y okrê¿n± drog±. Dotlenisz siê i odpoczniesz.

5.    Je¶li czujesz senno¶æ, zregeneruj si³y po kilku godzinach w szkole poprzez drzemkê, nawet krótk±. Niektórym wystarczy pó³ godziny.

6.    Przed odrabianiem lekcji wywietrz pokój. Energii mog± dodaæ ci kolorowe elementy wystroju pokoju, biurka, np. czerwona ramka obrazka, pomarañczowe d³ugopisy, kolorowe ok³adki zeszytów.

7.    Nie ucz siê podobnych przedmiotów po sobie. Np. po rozwi±zaniu zadañ z  matematyki mo¿esz pouczyæ siê s³ówek z jêzyka obcego a nie robiæ zadania z fizyki. Historii mo¿na siê uczyæ, robi±c fiszki  albo np. prosz±c domowników o przepytanie z jakiej¶ partii materia³u.

8.    Rób przerwy, zw³aszcza gdy uczysz siê przy biurku lub komputerze. Nawet piêæ minut ma znaczenie. Twój umys³ zacznie pracowaæ inaczej, a krêgos³up odpocznie w innej pozycji.

9.    Czas na grê na komputerze czy pogaduszki ze znajomymi zaplanuj tak, by te zajêcia nie wymknê³y siê spod kontroli i nie zajê³y ca³ego popo³udnia.

powrót

Kalendarz

Rok

Certyfikat'

Gimnazjum'

Dlaczego nasze Gimnazjum?


Jesieñ
Szko³a nasza w roku 2015 przyst±pi³a do Fundacji Studenckiej „M³odzi-M³odym”, która zajmuje siê pozyskiwaniem pieniêdzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje mo¿na uzyskaæ odwiedzaj±c stronê: Fundacji. Mi³o nam poinformowaæ rodziców uczniów naszego GIMNZJUM, ¿e kwota zebranych ¶rodków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi: 164,77 z³, za rok 2016 wynosi: 315,09 z³. Pieni±dze s± do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szko³y. Bardzo dziêkujemy Rodzicom i Nauczycielom za wp³aty.

Batmat'
Na tej stronie znajdziesz wiele ciekawych zadañ matematycznych.
Multimedia
Wybór Mediów

 

Szkolny

Jesieñ
Logowanie
Nazwa U¿ytkownika

Has³o



Nie jeste¶ jeszcze naszym U¿ytkownikiem?
Kilknij TUTAJ ¿eby siê zarejestrowaæ.

Zapomniane has³o?
Wy¶lemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mog± dodawaæ posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2007
Theme z-Disco by zszywak Powered by PHP-Fusion v6.01.17 © 2003-2005 6442844 Unikalnych wizyt