Nazwa Użytkownika Hasło      Zapamiętaj mnie
Piątek, 01 Grudzień, 2023
Nawigacja
Strona Główna
Dane teleadresowe
Nasz Patron
Kadra szkoły
Nasze klasy
Kalendarz
Biblioteka
Zajęcia dodatkowe
Zajęcia na basenie
NaCoBeZU
Plan lekcji
Podstawówka
Rada Rodziców
Baza szkoły
Samorząd uczniowski
Projekty edukacyjne
Odwozy
Artykuły
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Na mapie
Do pobrania


Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 23
Nieaktywowany Użytkownik: 23
Najnowszy Użytkownik: bruss lii
Zakończenie funkcjonowania naszego gimnazjum

Zgodnie z obowiązującymi przepisami Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi zakończyło swoją działalność w czerwcu 2019r.

Bezpieczna szkoła
Drodzy Rodzice,
Prosimy Państwa o zapoznanie się z dokumentem "Bezpieczna szkoła. Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów", w którym znajdują się procedury bezpieczeństwa obowiązujące na terenie naszej szkoły.
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w gimnazjum i klasie ósmej
„Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy” - takie motto przyświecało uroczystemu zakończeniu roku szkolnego 2018/2019. Był to wyjątkowy rok. W ostatnim dniu spotkały się dwie klasy trzecie wygaszanego gimnazjum i pierwsza po reformie kończąca szkołę podstawową klasa ósma. Akademię prowadzili wychowawcy klas odchodzących panie: Ewa Małysz-Kubić wychowawczyni klasy IIIA i Grażyna Sobocka wychowawczyni klasy IIIB gimnazjum oraz pan Radosław Grygiel wychowawca klasy VIII szkoły podstawowej.
Po oficjalnym przywitaniu wszystkich zebranych gości nastąpiło wprowadzenie sztandaru Gimnazjum i Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego oraz odśpiewanie Hymnu Polski. Po przekazaniu sztandarów klasie siódmej przystąpiono do ślubowania. Po ślubowaniu serdeczne życzenia uczniom kończącym szkołę przekazała pani dyrektor Anna Ciechan.
Pani Magdalena Wójcik Wójt Gminy Mełgiew przekazała nagrody najlepszym uczniom. A byli to uczniowie klas trzecich gimnazjum: Jakub Mendzelewski kl. IIIA, Weronika Szabała kl. IIIB i szkoły podstawowej Ewa Wasilewska.
Wzruszające przemowy wygłosili odchodzący już uczniowie jak i przedstawiciele rodziców, którzy dziękowali za te kilka lat współpracy z nauczycielami.
W części artystycznej uczniowie przedstawili swoje prezentacje multimedialne poświęcone wspomnieniom ze szkoły a pani G. Sobocka odczytała wiersz poświęcony swojej klasie.
Na zakończenie, w obecności rodziców i całej społeczności szkolnej, Pani Dyrektor wręczyła uczniom nagrody książkowe za świadectwie wyróżnione biało-czerwonym paskiem i inne osiągnięcia. Przekazała również listy gratulacyjne rodzicom uczniów z najwyższą średnią ocen.
Uroczystość umilił chór prowadzony przez Panią Ewę Bieniek jak i zespół wokalno instrumentalny pod przewodnictwem Pana Andrzeja Mędzelewskiego. W skład obu grup wchodzili uczniowie naszej szkoły.
Zdjęcia wykonane przez Panią Monikę Woźniak-Gołąb zobacz w naszej GALERII.
IX Wiosenne Spotkania Ekologiczne - Krzesimów 2019
W czwartek, 14 czerwca 2019 r. w Krzesimowie odbyły się „IX Wiosenne Spotkania Ekologiczne - Krzesimów 2019”. W imprezie brali także udział uczniowie naszej szkoły. Gimnazjaliści pomagali w organizacji spotkania, a uczniowie klas V-VIII podzieleni na czteroosobowe zespoły przystąpili do gry terenowej pod hasłem „ZAGRAJMY W ZIELONE. PRZYRODĘ ZNAM…” W wyznaczonych punktach kontrolnych musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii zespołu dworsko-pałacowego w Krzesimowie, przyrody, ekologii i terenoznawstwa. Sprawdzali także swoje umiejętności plastyczne i literackie, wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a także sprawność fizyczną i spostrzegawczość. Po grze terenowej odbył się pokaz strojów ekologicznych, przygotowanych samodzielnie przez uczestników imprezy. Na zakończenie spotkania przedstawiono wyniki gry terenowej, wręczono nagrody i podziękowania. Nasz zespół w składzie Ewa Wasilewska, Zuzanna Szewczak, Michał Ścirka i Kacper Wróbel zajął II miejsce. Podczas wyjazdu opiekę nad uczniami sprawowali pani Monika Woźniak-Gołąb, pani Anna Załoga i pan Andrzej Mędzelewski. Zdjęcia możesz zobaczyć w galerii.
Kolejny sukces ucznia naszej szkoły!
Z radością informujemy, że Eryk Gadzała, uczeń klasy III B naszego gimnazjum, zdobył I miejsce w XVIII Powiatowym Konkursie na prezentację multimedialną „Stop zanieczyszczeniom wody i powietrza w powiecie świdnickim”. Organizatorem konkursu był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Świdniku. Nasza szkoła jako placówka reprezentująca laureata otrzyma też nagrodę specjalną – czujnik do badania jakości powietrza. Do konkursu ucznia przygotowała pani Anna Załoga.
Nagrodzoną prezentację możesz zobaczyć tutaj.
Spotkanie z panią Olgą Rudnicką
13 maja 2019 r. uczniowie z klasy V A, VIII i III B gimnazjum Szkoły Podstawowej w Mełgwi wraz z panią Elwirą Iwaniuk udali się do Gminnej Biblioteki Publicznej, gdzie odbyło się spotkanie z panią Olgą Rudnicką - pisarką słynącą z powieści o charakterze kryminalnym. Najbardziej znane utwory tej autorki to: "Zacisze 13", "Czy ten rudy kot to pies?" oraz "Martwe jezioro".
Pani Olga z pasją opowiadała o kulisach i początkach swojej pisarskiej kariery. Po bardzo ciekawej wypowiedzi nadszedł czas na pytania, na które pani Olga odpowiadała z wielkim entuzjazmem. Na koniec autorka podzieliła się radami dotyczącymi pisania książek. Spotkanie było bardzo ciekawe, przepełnione humorem i ciepłem. Na pewno uczestnicy sięgną po utwory pani Rudnickiej! Tekst: Eryk Gadzała
Zdjęcia zobacz w galerii.
Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mełgwi brali udział w Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym z okazji „Święta Polskiej Niezapominajki” zorganizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody w Lublinie. Nagrody oraz wyróżnienia w Konkursie Fotograficznym „Jest takie moje drzewo…” otrzymali:
III miejsce - Eryk Gadzała, kl. III B gimnazjum
Wyróżnienia:
1. Robert Szostakiewicz, kl. VII
2. Klaudia Mendzelewska, kl. VIII
Serdecznie gratulujemy!!!
Do konkursu uczniów przygotowała Pani Anna Załoga.
Nagrodzone zdjęcia możesz zobaczyć tutaj.


Lekcja
W dwudziestoleciu międzywojennym rozwinęła się kultura masowa m.in. kino, radio i muzyka nowoczesna. Nastąpił rozkwit literatury , która opiewała radość życia. Poeci spotykali się w kawiarni, gdzie czytali swoje utwory, rozmawiali o literaturze. Najbardziej znaną grupą poetycką tamtych czasów był Skamander. Wśród członków znajdowali się Julian Tuwim, Jan Lechoń, Jarosław Iwaszkiewicz... Przyjaźniły się z nimi Maria Pawlikowska Jasnorzewska i jej siostra Magdalena Samozwaniec. Spotykali się często w warszawskiej kawiarni "Mała Ziemiańska". Na lekcji języka polskiego wcieliliśmy się w rolę tych twórców. Każdy z nas zaprezentował wybraną przez siebie postać. Rozmawialiśmy o utworach , piliśmy herbatę i świetnie się bawiliśmy. Nad wszystkim czuwała polonistka - Pani Elwira Iwaniuk. Lekcja ta przybliżyła nam klimat dwudziestolecia międzywojennego i na pewno długo zostanie w naszej pamięci. Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
Tekst: Amelka Sulowska i Patryk Skiba kl IIIB
Strefa Wysokich Lotów
6 maja uczniowie klas III „A” oraz VIII wraz z wychowawcami p. Ewą Małysz-Kubić oraz Radosławem Grygiel udali się do Strefy Wysokich Lotów w Lublinie. Uczniowie mieli okazję poćwiczyć akrobacje i odpocząć po trudach i stresach zawiązanych z egzaminami. Wszyscy wróciliśmy w dobrych humorach. Zdjęcia zobacz w naszej. Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
ZAGŁOSUJ!!!
Jeśli uważasz, że Podwórko Talentów Nivea (Strefa sportowa, naukowa i artystyczna) powinno powstać przy Szkole Podstawowej w Mełgwi oddaj swój głos. Podwórko ma służyć dzieciom szkolnym, przedszkolakom i każdemu innemu. Każdy rodzic może przyjść ze swoim dzieckiem i miło spędzić wolny czas.
Informacje o KONKURSIE znajdziesz pod adresem: https://podworko.nivea.pl
Za każdy głos bardzo dziękujemy. Powiedz znajomym by oddali głosy na Naszą szkołę.
Głosować można od 22.04-20.06.2019
Życzenia Wielkanocne
Strona 1 z 63 1 2 3 4 > >>

Kalendarz

Rok

Certyfikat'

Gimnazjum'

Dlaczego nasze Gimnazjum?


Jesień
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszego GIMNZJUM, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi: 164,77 zł, za rok 2016 wynosi: 315,09 zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

Batmat'
Na tej stronie znajdziesz wiele ciekawych zadań matematycznych.
Multimedia
Wybór Mediów

 

Szkolny

Jesień
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2007
Theme z-Disco by zszywak Powered by PHP-Fusion v6.01.17 © 2003-2005 6177340 Unikalnych wizyt