Sobota, 04 Maja, 2024

Wizyta w Farmie Iluzji
11 pa¼dziernika 2017r. 40 osobowa grupa uczniów z gimnazjum i szko³y podstawowej wraz z opiekunami p. Ann± Za³og±, p. Katarzyn± Wróbel i p. Katarzyn± Marciniak-Dzieciuch udali siê do parku edukacji i rozrywki „Farma Iluzji” w Trojanowie. Pomimo deszczowej pogody uczniowie korzystali z wielu atrakcji m.in. lataj±ca chata tajemnic, muzeum iluzji, opuszczona kopalnia, tunel zapomnienia, labirynt luster, zakrêcony domek, muzeum egipskie itp. Bawili siê aktywnymi konstrukcjami, podziwiali iluzyjne eksponaty i ¶wiat w skali makro. Po aktywnej zabawie uczniowie posilili siê smacznymi kie³baskami z grilla. Zdjêcia zobacz tutaj.
Pocztówka

Konkurs ,,MÓJ PROJEKT NA POCZTÓWKÊ Z ME£GWI". Regulamin na stronie Gminy Me³giew
Wybory cz³onków Samorz±du Uczniowskiego
13 pa¼dziernika 2017 roku odby³y siê wybory do samorz±du szkolnego. Kandydowali: Bartosz Ba³aban z klasy IIA, Eryk Gadza³a z klasy IIB, Piotr Archa³a z klasy IIIA oraz Zosia Okoñ z klasy IIIB. Ze znaczn± przewag± g³osów wygra³ Piotr Archa³a, zastêpc± przewodnicz±cego zosta³ Eryk Gadza³a, natomiast skarbnikiem szko³y zosta³ Bartosz Ba³aban, który 2 raz z rzêdu uczestniczy w samorz±dzie szkolnym. Wybory na opiekuna rady uczniowskiej ponownie wygra³ nauczyciel jêzyka angielskiego - Rados³aw Grygiel. Mam nadziejê, ¿e ten samorz±d szkolny bêdzie sprawowa³ siê równie dobrze jak poprzedni.
Tekst: Paulina Lewandowska
Dzieñ Ch³opaka 2017
29.09.2017 roku uczniowie klas 2b i 3a pod opiek± p. Gra¿yny Sobockiej i p. Rados³awa Grygla z okazji dnia ch³opaka udali siê do „Strefy wysokich lotów” w Lublinie. W wyje¼dzie bra³o udzia³ 25 uczniów. Wiele atrakcji i dobra zabawa sprawi³o, ¿e uczniowie wrócili w bardzo dobrym humorze. Ca³± wycieczkê zorganizowa³a uczennica klasy 2b Amelka Sulowska.
„ID¬MY NAPRZÓD Z NADZIEJ¡”

Szczegó³y znajdziesz tutaj
Wycieczka do Lublina 29-09-2017
29.09.2017r odby³a siê wycieczka do Lublina. Wziêli w niej udzia³ uczniowie klas 3b oraz 3a wraz z p.Halin± Za³og± i p.Ann± Za³og±. Zwiedzili¶my najwiêkszy ko¶ció³ bêd±cy per³± baroku w Lublinie. Wszyscy byli¶my pod wra¿eniem ogl±daj±c wykonane przez Jana Meiera freski w Archikatedrze ¶w. Jana Chrzciciela i ¶w. Jana Ewangelisty. Wprawdzie nie uda³o nam siê zwiedziæ zamku Lubelskiego lecz zrekompensowa³y nam to opowiedziane przez Pani± Dyrektor jego dzieje. Podczas zwiedzania starego miasta dowiedzieli¶my siê wielu faktów historycznych oraz ciekawostek o Lublinie.
Tekst: Basia Kozio³ i Zofia Okoñ
Czytamy "Wesele"
15 wrze¶nia uczniowie naszego gimnazjum wziêli udzia³ w tegorocznym Narodowym Czytaniu "Wesela". Odby³o siê ono w zabytkowym pa³acu w Podzamczu. Gimnazjali¶ci zorganizowali je wspólnie z Kierownikiem Biblioteki Publicznej w Me³gwi pani±
U. Kowalczyk oraz Szko³± Podstawow± w Podzamczu. Uczniowie
i nauczyciele ubrani w stroje oddaj±ce ducha epoki odczytywali wybrane fragmenty utworu Stanis³awa Wyspiañskiego, wybitnego polskiego dramaturga epoki M³odej Polski. Spotkanie zakoñczy³o siê weselnym poczêstunkiem, z³o¿onym z wiejskich wyrobów
i wypieków.
Udzia³ w „Projekcie z ZUS”

Zachêcamy nauczycieli gimnazjów i szkó³ podstawowych do poprowadzenia lekcji o ubezpieczeniach spo³ecznych, a uczniów do wykonania projektu edukacyjnego. W projekcie uczniowie wyja¶ni±, dlaczego ubezpieczenia spo³eczne s± wa¿ne. Projekt mo¿e przyj±æ formê: filmu, plakatu, komiksu lub prezentacji multimedialnej. Regulamin projektu znajd± Pañstwo tutaj.
Laureaci Konkursu
Laureaci Konkursu na Plakat Promuj±cy Naukê Jêzyków Obcych zorganizowanym z okazji przypadaj±cego 26 wrze¶nia Europejskiego Dnia Jêzyków Obcych.
I miejsce – Szymon Jaworski – kl. II A
II miejsce – Alicja £aska – kl. IIIB
III miejsce – Kamil Drewniak – kl. IIIB
Gratulujemy.
Spotkanie historyczne
25.09.2017 roku uczniowie z klas 3b, 2b oraz 2a wraz z p.Halin± Za³og± i p.Ew± Ma³ysz-Kubiæ wziêli udzia³ w spotkaniu historycznym pt. ,,Nienawistne zbawienie- historie z Lubelszczyzny pod rz±dami komunistów''. Sala B³êkitna Urzêdu Wojewódzkiego w Lublinie tego dnia po brzegi wype³niona by³a m³odzie¿±. Zebrani poprzez wyg³oszone historie wczuli siê w ówczesn± sytuacjê Polaków i zrozumieli jak wa¿na jest pamiêæ o tym jak wielkie rzeczy dla Polski zrobili, walcz±c o ni±, broni±c jej i gin±c z ni±. Jednymi z atrakcji spotkania by³o obejrzenie etiudy filmowej ,,Inny ¶wiat" oraz koñcz±cy ca³y program medialny quiz historyczny. Jego zwyciêzcy otrzymali cenne nagrody. Organizatorami wydarzenia byli: Instytut Pamiêci Narodowej Oddzia³ w Lublinie, Stowarzyszenie ¦rodowisko Borowiczan-Sybiraków, Lubelski Urz±d Wojewódzki oraz Kuratorium O¶wiaty w Lublinie. Tekst: Zosia Okoñ, Marta Warda.
Kajaki 2017
Tradycj± naszej Szko³y sta³y siê jesienne wyjazdy na sp³yw kajakowy do Zwierzyñca. W tegorocznej imprezie uczestniczy³o 40 uczniów oraz opiekunowie: p. Halina Za³oga, p. Magdalena ¯yszkowska, ks. Pawe³ Szczyglinski i p. Wojciech Iwaniuk. Piêkne tereny Roztocza, s³oneczna pogoda oraz dobry humor uczestników sprawi³y, ¿e impreza by³a bardzo udana.