Niedziela, 05 Maja, 2024

Wycieczka do Lublina
We wtorek (19 wrze¶nia) odby³a siê wycieczka do Lublina, w której wziêli udzia³ uczniowie klas: 7 oraz 2 i 3 gimnazjum. Najpierw zwiedzili¶my Muzeum Historii Lublina, w którym us³yszeli¶my jak rozwija³a siê stolica województwa lubelskiego od za³o¿enia miasta a¿ do drugiej wojny ¶wiatowej. Pani przewodnik przedstawi³a nam wiele ciekawostek na temat Lublina, np. ¿e przez kilka dni by³ on stolic± Polski. Dowiedzieli¶my siê o postaciach maj±cych wk³ad w odzyskanie przez Polskê niepodleg³o¶ci, ale o których nie mówi siê w podrêcznikach do historii. Z Lublinem jest zwi±zanych wiele legend, np. O czarciej ³apie. Nastêpnie wziêli¶my udzia³ w grze terenowej na starym mie¶cie.
Zebranie z rodzicami
Pocz±tek roku szkolnego 2017/2018
4 wrze¶nia 2017 roku uroczy¶cie rozpoczêli¶my nowy rok szkolny. Tego wa¿nego momentu dla wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców dokona³a pani Dyrektor Zespo³u Halina Za³oga. Po wprowadzeniu Sztandarów Szko³y Podstawowej i Gimnazjum ca³a spo³eczno¶æ szkolna od¶piewa³a Hymn Polski. By³o serdeczne powitanie wszystkich zgromadzonych, ¿yczenia sukcesów w nowym roku szkolnym oraz sprawy organizacyjne. Po czê¶ci oficjalnej uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali siê na spotkania w salach lekcyjnych.
Serdeczne podziêkowania dla pracowników którzy w³±czyli siê w przygotowanie Uroczysto¶ci: pani M. Pietrzyk- dekoracja, pan R. Grygiel - nag³o¶nienie, pani K. Marciniak - Dzieciuch - Poczty Sztandarowe, Pani M. Wo¼niak - Go³±b - relacja fotograficzna, pan W. Wo¼niak - informacje na stronie internetowej.
Plan lekcji na rok szkolny 2017/2018
Plan lekcji na rok szkolny 2017/2018 znajdziesz w zak³adce Plan lekcji
.
Informacja dla rodziców

Szczegó³y w publikacji
Zestaw podrêczników na rok szkolny 2017/2018
Klasa 2 i 3
Informujemy, ¿e podrêczniki do przedmiotów obowi±zkowych uczniowie klas drugich i trzecich otrzymaj± bezp³atnie – na zasadzie wypo¿yczenia na rok. Rodzice kupuj± tylko podrêczniki i æwiczenia do przedmiotów dodatkowych:

przedmiot tytu³ autor
religia, kl. 2 “Z Tob± idê przez ¿ycie” red. ks. P. M±kosa + karty pracy
religia, kl. 3 „¯yjê Twoj± Mi³o¶ci±” red. ks. P. M±kosa+ karty pracy
Zakoñczenie roku szkolnego 2016/2017
Przyszed³ ten dzieñ d³ugo wyczekiwany przez wszystkich uczniów: koniec roku szkolnego. Uroczysta akademia zosta³a przygotowana przez uczniów klas III, wyst±pi³y równie¿ uczennice z chóru CANTO prowadzonego przez pani± Ewê Bieniek. Ca³± uroczysto¶æ poprowadzi³a Pani Dyrektor Halina Za³oga. By³y wspomnienia , podziêkowania, chwile wzruszenia, kwiaty dla nauczycieli i pracowników szko³y, przemówienia oraz zabawne scenki w wykonaniu uczniów z klas koñcz±cych naukê w gimnazjum. Uroczysto¶æ swoj± obecno¶ci± zaszczycili Rodzice, absolwenci gimnazjum, go¶cie oraz Wójt Gminy Me³giew Pan Ryszard Podlodowski i zastêpca Wójta Gminy pani El¿bieta Korbus.
Oprawa techniczna pan Rados³aw Grygiel, relacja fotograficzna i dokumentacja na stronie internetowej pan Waldemar Wo¼niak.
Zdjêcia zobacz tutaj
Rajd rowerowy 2017
19 czerwca 2017r. uczniowie kl IIA i IIB pod opiek± p. Katarzyny Marciniak- Dzieciuch, p. Anny Za³ogi, oraz ks. Rafa³a Lewandowskiego wybrali siê na kolejny rajd rowerowy. Najpierw pojechali¶my do mieszcz±cego siê w Trzeciakowie O¶rodka Je¼dzieckiego DAKAR. Nastêpnym przystankiem by³a stacja PKP w Jaszczowie. Punkt docelowy to O¶rodek Rekreacyjny w Jaszczowie, gdzie czeka³o ju¿ na nas rozpalone ognisko. Uczniowie po zjedzeniu kie³basek i krótkiej przerwie chêtnie korzystali z miejscowych atrakcji m.in. si³ownia, hu¶tawki ,przeja¿d¿ki rowerami dwuosobowymi. Najwiêkszym zainteresowaniem cieszy³a siê hu¶tawka zawieszona na linie bezpo¶rednio nad lustrem wody rzeki Wieprz. Po godzinie 13 udali¶my siê w drogê powrotn±. Ku uciesze uczestników, pogoda by³a wspania³a, dziêki czemu wszystkim dopisywa³ dobry humor. D³ugo¶æ przebytej trasy to oko³o 30 km.
IV Konkurs Biologiczno-Chemicznym
2 czerwca podczas IX Sesji Naukowej, nast±pi³o uroczyste wrêczenie nagród gimnazjalistom bior±cym udzia³ w IV Konkursie Biologiczno-Chemicznym. I miejsce zaj±³ zespó³ uczniów z Gimnazjum w Me³gwi – serdecznie gratulujemy. Nagrody zwyciêzcom wrêczyli wicestarosta powiatu ¶widnickiego Waldemar Bia³ow±s i dyrektor ILO Stanis³aw Stefañczyk. Podziwiamy zwyciêzców za wiedzê i umiejêtno¶ci z dziedziny biologii i chemii, a ich nauczycielom gratulujemy przygotowania m³odzie¿y do udzia³u w konkursie.
Wakacyjny Konkurs Fotograficzny im. Artura Tabora
Szczegó³y na temat Wakacyjnego Konkursu Fotograficznego im. Artura Tabora pt. Przyroda Ziemi Lubelskiej znajdziesz na stronie stronie
Gminny Dzieñ Sportu
Zapraszamy na Gminny Dzieñ Sportu – 18.06.2017, Me³giew