Pi±tek, 03 Maja, 2024

W KRÊGU POEZJI GRA¯YNY CHROSTOWSKIEJ
Drodzy Uczniowie,

Serdecznie zapraszamy do wziêcia udzia³u w XIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorsko-Krasomówczego „W krêgu poezji Gra¿yny Chrostowskiej, lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów” pod patronatem Lubelskiego Kuratora O¶wiaty.

Wiêcej informacji znajdziecie w regulaminie.

Organizatorzy Konkursu
Rada Rodziców 2015/2016

Przewodnicz±ca: p. Anna Kosiarska

z-ca przewodnicz±cej: p. Monika Kozak

Sekretarz: p. Monika Szewczyk

Skarbnik: p. Lidia Weremko
Dodatkwe dni wolne w roku szkolnym 2015/2016
2.11.2015, 4.01.2016, 5.01.2016, 18, 19, 20 kwietnia 2016 - egzaminy gimnazjalne, 2.05.2016, 27.05.2016. Podstawê prawn± i inne wa¿ne daty znajdziesz tutaj.
Konkursie Rok z Gambitem
Z wielk± przyjemno¶ci± pragniemy zaprosiæ WAS do wziêcia udzia³u w konkursie Rok z Gambitem organizowanym przez firmê Gambit. Szczegó³y znajdziesz tutaj.
Plan zajêæ na rok szkolny 2015/2016
Plan lekcji na rok szkolny 2015/2016 znajdziesz tutaj.
Rok szkolny 2015/2016
Wakacje to piêkny czas ale mijaj±cy bardzo szybko. Czas wiêc wróciæ po codzienn± porcjê wiedzy do ulubionego gimnazjum. Szczególnie serdecznie witamy nowe kole¿anki i nowych kolegów. Oby by³o Wam tutaj tak dobrze jak nam. A wiêc aby do wakacji :-) ...... Zdjêcia z uroczystego otwarcia nowego roku szkolnego 2015/2016 zobacz tutaj.
Stop dopalaczom
Szanowni Pañstwo,
W ostatnim czasie w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafi³y osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupowaæ i nie za¿ywaæ takich substancji
Ministerstwo Edukacji Narodowej ju¿ kilka miesiêcy temu uruchomi³o infoliniê, dziêki której bezp³atn± pomoc telefoniczn± i online mog± uzyskaæ uczniowie, rodzice i nauczyciele.
Bardzo nam zale¿y, aby informacja na jej temat trafi³a do mo¿liwie najszerszej grupy odbiorców. Szczególnie teraz, w wakacje.
Dlatego te¿ uprzejmie proszê, aby¶cie wspomogli nas Pañstwo w upowszechnieniu tej informacji.
Bêdziemy bardzo wdziêczni – je¶li informacjê o infolinii opublikujecie Pañstwo na swoich stronach internetowych. Zale¿y nam tak¿e, aby pojawi³a siê ona w szko³ach i na stronach internetowych szkó³ i samorz±dów. Dlatego te¿ bardzo proszê o rozes³anie jej.
Tre¶æ informacji znajdziecie tutaj: http://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/dopalacze-gdzie-szukac-pomocy-najwazniejsze-numery-telefonow.html
W razie jakichkolwiek pytañ, b±d¼ w±tpliwo¶ci – jeste¶my do Pañstwa dyspozycji.

Z góry dziêkujê za pomoc.

Z powa¿aniem

Joanna Dêbek
Zastêpca Dyrektora
Departament Informacji i Promocji
Konkurs pn. „ Moja parafia”
List otwarty od organizatorów Targów Lublin S.A.
Szczê¶æ Bo¿e,
Informujemy, ¿e Targi Lublin S.A. organizuj± konkurs pn. „Moja parafia”. Celem konkursu jest zachêcenie dzieci i m³odzie¿y do poznawania piêkna i tradycji wspólnoty parafialnej.
Konkurs zostanie przeprowadzony w dniach od 17.08.2015 r. do 29.09.2015 r. Lista zwyciêzców zostanie opublikowana w dniu 25.09.2015 r. na stronie internetowej www.lubsacro.targi.lublin.pl. www.lubsacro.targi.lublin.pl
Uczestnikiem konkursu mo¿e byæ ka¿dy uczeñ religii z obszaru Archidiecezji Lubelskiej. Osoba bior±ca udzia³ w konkursie jest reprezentantem parafii, do której nale¿y.
Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach:
a. Pocz±tkuj±cy Artysta – uczniowie szko³y podstawowej klas I – III;
b. Zdolny Uczeñ – uczniowie szko³y podstawowej klas IV – VI;
c. Artysta – Gimnazjalista – uczniowie gimnazjów.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest samodzielne wykonanie pracy plastycznej przedstawiaj±cej obraz Ko¶cio³a, portret sylwetki Ksiêdza b±d¼ dowoln± scenê z ¿ycia danej parafii.
Nastêpnie pracê ze zg³oszeniem (za³±cznik nr 1) nale¿y przes³aæ poczt± lub dostarczyæ osobi¶cie na adres Organizatora (Targi Lublin S.A., ul. Dworcowa 11, 20-406 Lublin) w dniach od 17.08.2015r. do 21.09.2015r. (liczy siê data dostarczenia do Organizatora).
Dopuszcza siê nastêpuj±ce formy prac indywidualnych:
a. Rysunek (format A4) – wykonany dowoln± technik±;
b. Praca malarska (format A4).
Zwyciêzcy konkursu otrzymaj± nagrody rzeczowe (m.in. nagrody ksi±¿kowe, ponadto ka¿da praca bior±ca udzia³ w konkursie
zostanie wyeksponowana na wystawie pn. „Moja parafia”, organizowanej podczas targów LUBSACRO 2015.

Zakoñczenie roku szkolnego 2014/2015
25 czerwca 2015r, po odci¶niêciu swojego ¶ladu w naszym gimnazjum, rozbieg³a siê w cztery strony ¶wiata kolejna grupa trzecioklasistów. By³o przekazanie sztandaru, wrêczenie nagród dla najlepszego ucznia, s³owa po¿egnania ze strony nauczycieli i m³odszych kolegów, wrêczenie ¶wiadectw z bia³o-czerwonym paskiem i nagród za wzorowe wyniki nauczanie i wzorowe zachowanie, oraz inne osi±gniêcia szkolne. A wiêc "Szczê¶liwej drogi ju¿ czas...." jak ¶piewa³ zespó³ VOX.
Zdjêcia z zakoñczenia roku szkolnego 2014/2015 zobacz tutaj.
Gra terenowa
24.06.2015 roku odby³a siê na terenie naszej miejscowo¶ci gra terenowa przygotowana przez studentów PROJEKTORA. Pogoda dopisa³a i sprzyja³a uczniom w rozwi±zywaniu ciekawych i w przemy¶lny sposób dobranych zadañ. By³a rywalizacja i chêæ zdobycia I zaszczytnego miejsca. Uczniowie otrzymali bia³e koszulki z logo PROJEKTORA, opaski odblaskowe dla bezpieczeñstwa. Ka¿da grupa mia³a przydzielonego opiekuna by nic z³ego siê nie wydarzy³o. Ostatnie zadanie gimnazjali¶ci wykonali w ¶wietlicy szkolnej. By³y medale za I miejsce oraz nagrody: udzia³ w Sesji Rady Gminy i wej¶cie do obserwatorium w Me³gwi. Na koniec pami±tkowa sesja fotograficzna na boisku szkolnym. Ka¿dy uczestnik gry otrzyma³ ciekawe kolorowe medale i dyplom ukoñczenia gry.
Ogromne podziêkowania dla organizatorów pana Dawida i studentów z Projektora.
Opieka ze strony szko³y: p. E.Anulewicz i p. J.Wardêga
List Pani Minister