Pi±tek, 03 Maja, 2024

Kiermasz ciast
Klasa II a zorganizowa³a w dniach 13.05 i 20.05.2015 r. kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie chorego na mukowiscydozê dziewiêtnastolatka – Szymona Kuczyñskiego. Zebrali¶my ³±cznie 471 z³. Dziêkujemy zaanga¿owanym uczniom, rodzicom i p. Bo¿enie Pietrzyk, którzy pomogli w pieczeniu s³odkich ³akoci.
I Gminny Turniej Szachowy
W czwartek 21 maja 2015 roku uczniowie Gimnazjum w Me³gwi reprezentowali nasz± szko³ê w I Gminnym Turnieju Szachowym zorganizowanym w Urzêdzie Gminy Me³giew pod honorowym Patronatem Wójta Gminy Me³giew. Do turnieju wytypowali¶my gimnazjalistów którzy zainteresowani s± gr± w szachy, realizowali wcze¶niej w naszej szkole projekt edukacyjny maj±cy na celu propagowanie tej królewskiej gry w¶ród swoich rówie¶ników a tak¿e Tych którzy wcze¶niej reprezentowali nasz± szko³ê w Turnieju Szachowym o Puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokszta³c±cego im. W³adys³awa Broniewskiego w ¦widniku. I miejsce i pami±tkowy puchar uzyska³ nasz uczeñ z klasy IB Bartek Bia³kowski. Uczestnicy otrzymali pami±tkowe dyplomy i nagrody za uczestnictwo. Nagrody wrêcza³ Wójt Gminy Me³giew pan Ryszard Podlodowski , pani Zofia Talarek z ramienia Stowarzyszenia „Pomocy Szkole i Ekorozwoju Wsi” w Krzesimowie oraz sêdzia szachowy pan Marcin Detiuk.
Zapisz siê do Klubu Szachowego Huzar
Informacja dla uczniów i rodziców:
Uczniowie chêtni do nauki GRY w Szachy mog± zapisaæ siê do Klubu Szachowego Huzar dzia³aj±cego przy MOK w ¦widniku.
HARMONOGRAM ZAJÊÆ
Szkolenie odbywa siê w holu na I piêtrze Centrum Kultury: w poniedzia³ki i czwartki w godz. 16:00 – 18:30
Szkolenie nie jest ograniczone wiekiem uczestnika. Zachêcamy do udzia³u w szkoleniu i turniejach dla nauki i przyjemno¶ci.
Miejski O¶rodek Kultury
al. Lotników Polskich 24
21-040 ¦widnik
tel. 81 468 67 80 do 82

I Wojewódzki Festyn "Bezpieczna szko³a - Bezpieczna Lubelszczyzna
Plakat zachêcaj±cy do udzia³u w festynie znajdziesz tutaj.
Nasi uczniowie recytuj± w jêzyku angielskim i niemieckim
15 maja 2015r odby³ siê w naszej szkole pierwszy etap konkursu recytatorskiego „Poezja W Jêzyku Obcym – Wiara, Nadzieja, Mi³o¶æ ”. Jury w sk³adzie p. Magdalena ¯yszkowska i p. Katarzyna Marciniak-Dzieciuch wybra³o najlepszych recytatorów, którzy przyst±pi± do drugiego etapu w Zespole Szkó³ Nr 1 w Milejowie. W drugim etapie udzia³ wezm± Agata Stadnik, Weronika Górska i Dawid Baran, którzy piêknie recytowali w jêzyku niemieckim oraz Izabela Wasilewska, Dominika Serenda i Agata Stadnik – recytuj±ce w jêzyku angielskim. W pierwszym etapie konkursu bra³o udzia³ 11 uczniów, niektórzy z nich recytowali w dwóch jêzykach obcych – gratulujemy odwagi i czekamy na sukcesy w drugim etapie.
Zebranie
21.05.2015 (CZWARTEK) o godz.15:50 w Gimnazjum w Me³gwi odbêdzie siê ZEBRANIE Z RODZICAMI.
Trening bokserski
W gimnazjum im. Józefa Pi³sudskiego w ka¿dy wtorek i czwartek o godzinie 14:45 odbywaj± siê treningi bokserskie. Zajêcia prowadzi trener z klubu bokserskiego MGKS "Gwarek" £êczna. Trener k³adzie nacisk na trening kondycyjny jak i na trening z techniki. Uczêszczaæ mo¿e ka¿dy chêtny i twardy, albowiem jak powiedzia³ trener: "Boks jest dla twardzieli".
Tekst: Bartosz Marzec kl.IIIA
Zespó³ Szkó³ Górniczych w £êcznej
11.05.2015 r. odwiedzili nas uczniowie z Zespo³u Szkó³ Górniczych w £êcznej, którzy przedstawili swoj± ofertê edukacyjn±. Ubrani w górnicze od¶wiêtne mundury zachêcali trzecioklasistów do podjêcia nauki na kierunkach technik górniczy i technik elektryk. Ciekawie opowiadali o swojej szkole i atmosferze w niej panuj±cej.
Tekst: Ewelina Bia³a kl. 3 A
Zbiórka darów
Dzieci Lubelszczyzny polskim dzieciom ze Lwowa - zbiórka darów
Szanowni Pañstwo, Dyrektorzy Placówek O¶wiatowych w Lublinie
Organizatorzy zbiórki darów "...by siê u¶miecha³y...Dzieci Lubelszczyzny - Dzieciom polskim ze Lwowa" prowadzonej pod Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora O¶wiaty w Lublinie zwracaj± siê z gor±c± pro¶b± o w³±czenie siê do akcji wspieraj±cej polskie dzieci mieszkaj±ce we Lwowie. Celem tego przedsiêwziêcia jest pomoc polskim dzieciom, w trudnej sytuacji spo³eczno-politycznej. Celem bezpo¶rednim jest zapewnienie dzieciom podstawowych warunków bytowych oraz wniesienie odrobiny rado¶ci w ¿ycie najm³odszych. Korzy¶ci dla darczyñców to uwra¿liwianie uczniów i wychowanków oraz ich rodziców na potrzeby innych ludzi. Zamierzeniem organizatorów jest, aby zbiórka przeprowadzona zosta³a na terenie ca³ego województwa lubelskiego, nie wy³±czaj±c stolicy regionu - Lublina.
Ca³o¶æ czytaj tutaj.
Wizyta go¶ci z PCEZ w ¦widniku
13 maja nasz± szko³ê odwiedzi³y nauczycielki wraz z dwójk± uczniów Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej im. Zygmunta Pu³awskiego w ¦widniku. Nauczycielki przedstawi³y klasie trzeciej ofertê edukacyjn± swojej szko³y. Uczniowie PCEZ przedstawili nam krótki kurs pierwszej pomocy na manekinie, w którym uczniowie mogli spróbowaæ swoich si³.
Tekst: A. Adamiak i W. Serenda
Jastków 2015
12.05.2015r. uczennice klasy IIIa wraz z Pani± Ew± Ma³ysz-Kubiæ pojecha³y na rozstrzygniêcie dwóch konkursów: plastycznego i literackiego. W konkursie na najlepsza odezwê, Kinga Wawrzyñczyk zajê³a I miejsce, a Izabela Wasilewska w konkursie plastycznym zajê³a III miejsce. Po czê¶ci artystycznej, któr± przygotowali uczniowie gimnazjum w Jastkowie nasze uczennice wziê³y udzia³ w grze terenowej na terenach bitwy pod Jastkowem.
tekst: Kinga Wawrzyñczyk kl.IIIa