Pi±tek, 03 Maja, 2024

REGULAMIN TURNIEJU

KARTA ZG£OSZENIA
¦wiêto 3 Maja 2015
05.05.2015r odby³a siê uroczysta akademia z okazji ¦wiêta Konstytucji 3 Maja. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy 3a pod kierunkiem pani Ewy Ma³ysz-Kubiæ. Przedstawieniu uroczysty nastrój nada³ nasz szkolny chór przygotowany przez pani± Ewê Bieniek. Pani Dyrektor rozpoczê³a uroczyst± przemow±, po czym zabrali g³os nasi najstarsi uczniowie. M³odszym kolegom i kole¿ankom za pomoc± wierszy, tekstów oraz pie¶ni patriotycznych przedstawili historiê Polski z tamtego okresu. Wszyscy byli bardzo zainteresowani. Miejmy nadziejê, ¿e w naszej szkole nie zaniknie tradycja przekazywania historii w ten sposób, oraz zawsze bêdziemy pamiêtaæ o tego typu rocznicach.
Tekst: Kinga Wawrzyñczyk, Edyta Gajowiak

VI POWIATOWY KONKURS WIEDZY O NAGRODZIE NOBLA I NOBLISTACH POLSKICH
28 kwietnia 2015 r. w Gimnazjum nr 3 w ¦widniku odby³ siê VI POWIATOWY KONKURS WIEDZY O NAGRODZIE NOBLA I NOBLISTACH POLSKICH. Uczestnicy musieli wykazaæ siê bardzo dobr± znajomo¶ci± biografii i twórczo¶ci noblistów polskich, biografii i dzia³añ podejmowanych przez Alfreda Nobla oraz zasad przyznawania Nagrody Nobla. W¶ród gimnazjalistów z terenu powiatu ¶widnickiego znale¼li siê reprezentanci Gimnazjum w Me³gwi. By³y to uczennice klasy IIa - Natalia £opaciñska, Dominika Pachuta, Agata Stadnik i Julia Wójcik. Dziewczêtom uda³o siê wywalczyæ III miejsce. Jest to nie lada osi±gniêcie, bior±c pod uwagê fakt, ¿e zadania by³y bardzo trudne, za¶ w dru¿ynach z pozosta³ych szkó³ znale¼li siê uczniowie klas trzecich.
Egzamin 2015

Jak co roku uczniowie trzecich klas gimnazjów w ca³ej Polsce przyst±pili do egzaminów koñcz±cych naukê w gimnazjum. We wtorek 20 kwietnia 2015r. uczniowie naszej szko³y te¿ pocili siê nad testami z jêzyka polskiego, wiedzy o spo³eczeñstwie i historii. Jutro egzaminy z przedmiotów ¶cis³ych, a w czwartek z jêzyków obcych.

Zdjêcia z pierwszego dnia egzaminów zobacz tutaj.
Edu Zabawy
Niedawno powsta³a nasza strona www.eduzabawy.com
Znajduj± siê na niej gry edukacyjne przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz dla dzieci ze szkó³ podstawowych jak i gimnazjalnych.
Pragniemy serdecznie zaprosiæ Pañstwa na nasz± stronê.
Tre¶æ, która siê na niej znajduje jest zupe³nie darmowa, poniewa¿ zale¿y nam na rozwoju intelektualnym m³odego pokolenia.
Je¶li zawarto¶æ strony oka¿e siê interesuj±ca mog± Pañstwo podzieliæ siê ni± ze znajomymi, b±d¼ rodzicami dzieci.
zespó³ www.eduzabawy.com.
Zajêcia warsztatowe
W pi±tek 10.04.2015 r. oraz poniedzia³ek 13.04.2015r. odby³y siê kolejne zajêcia warsztatowe z pani± Monik± i Marzen± z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Tematem pierwszych zajêæ by³y nasze mocne strony. Mieli¶my okazjê wykonaæ, na drewnianej deseczce w kszta³cie serca, nasz w³asny symbol oraz podstawki pod szklanki lub zak³adki do ksi±¿ek metod± decupage. Wszyscy dobrze siê bawili¶my. Szczególnie du¿o rado¶ci dostarczy³o nam wymy¶lenie i wykonanie w³asnych symboli.
Tematem poniedzia³kowych zajêæ by³ stres. Dowiedzieli¶my siê co jest jego przyczyn± i jak sobie z nim poradziæ. Mieli¶my okazjê wykonywaæ proste æwiczenia relaksacyjne le¿±c na piankowych matach.
Z niecierpliwo¶ci± czekamy na nastêpne spotkanie.
Dominika Pachuta- Kl. IIA
Konkurs Recytatorski Poezji Krzysztofa Kamila Baczyñskiego
16.04.2015 r. po raz XIX w II Liceum Ogólnokszta³c±cym w ¦widniku odby³ siê Konkurs Recytatorski Poezji Krzysztofa Kamila Baczyñskiego. W¶ród uczestników szkó³ gimnazjalnych powiatu ¶widnickiego znale¼li siê tak¿e reprezentanci naszego gimnazjum: Kamila Jesionek z kl.Ib, Patrycja Najda i Dawid Baran z Ia i Katarzyna Ostrowczak z kl.II a.
Rywalizacja pomiêdzy recytuj±cymi by³a wyrównana i wszyscy reprezentowali bardzo wysoki poziom. Jury przyzna³o 4 g³ówne nagrody i 2 wyró¿nienia. W¶ród nagrodzonych znalaz³ siê Dawid Baran, uczeñ naszego gimnazjum, który zaj±³ II miejsce.
CIEKAWA FIZYKA
Nauka wtedy staje siê ³atwa i zrozumiana, gdy uczeñ mo¿e sam j± badaæ i do¶wiadczaæ, obserwowaæ i wyci±gaæ wnioski. Uczniowie klas I prezentowali na lekcjach fizyki eksperymenty fizyczne- nie raz uda³o siê zaskoczyæ i zadziwiæ swoich kolegów. Relacjê fotograficzn± mo¿na zobaczyæ tutaj.

„Król te¿ cz³owiek- czyli historia Jagiellonów wed³ug Wincentego Kad³ubka i innych polskich kronikarzy.”
Uczniowie wszystkich klas gimnazjum mogli obejrzeæ ciekawy projekt przygotowany przez klasê V szko³y podstawowej pod kierunkiem wychowawczyni pani Ewy Ma³ysz-Kubiæ. Dla klas III to doskona³a powtórka przed zbli¿aj±cym siê egzaminem. Projekt mia³ na celu poznanie , a tym samym zrozumienie epoki ¶redniowiecza i renesansu odkrycie fascynuj±cej kultury epoki Jagiellonów.
Uczniowie poznali tê epokê z w³asnej perspektywy, zajmuj±c siê zagadnieniami, które ich interesowa³y takie jak: moda , obyczaje dworskie, tradycje kulinarne, kultura rycerska, bitwy tej epoki czy poznanie bli¿ej najwybitniejszych postaci. Wa¿nym elementem by³ po³o¿enie nacisku na warto¶ci i idea³y epoki, które nale¿y zachowaæ i pielêgnowaæ, rozpowszechniaæ we wspó³czesnym ¶wiecie.
tutaj.
Konkurs pt. „Uczê siê dla moich marzeñ”

Instytut Badañ Edukacyjnych organizuje konkurs pt. „Uczê siê dla moich marzeñ” dla uczniów szkó³ gimnazjalnych.
Konkurs polega na napisaniu przez ucznia pracy na temat wykorzystania wiedzy i umiejêtno¶ci zdobytych w szkole - z biologii, chemii, fizyki lub geografii, w swoim przysz³ym zawodzie. Przyjmowanie zg³oszeñ trwa od 1 do 30 kwietnia 2015 roku.
Celem konkursu jest promocja idei uczenia siê przez ca³e ¿ycie w¶ród uczniów oraz my¶lenia o nauce jako d³ugotrwa³ym procesie.
Szczegó³y znajdziesz tutaj.
Formularz zg³oszenia pobierz tutaj.

Zawody w pi³kê no¿n± 2015
27 marca 2015r. w naszej szkole odby³y siê zawody na orliku w pi³kê no¿n±. Do rywalizacji przyst±pi³a dru¿yna z naszej szko³y oraz ze ¦widnika i Bystrzejowic.
Zawody odbywa³y siê w mi³ej i przyjaznej atmosferze, w duchu sportowej rywalizacji. Podziêkowania dla organizatora zawodów pana Wojtka Iwaniuka.
Tekst: Ewelina Bia³a kl. 3A