Sobota, 20 Kwietnia, 2024

Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego
12.09.2014 roku grupa 44 gimnazjalistów wraz z opiekunami uda³a siê do Warszawy zwiedziæ Muzeum Powstania Warszawskiego, muzeum i grób ks. Jerzego Popie³uszki oraz dworek Marsza³ka Józefa Pi³sudskiego w Sulejówku.
Konkurs literacki „Mój Arsena³”

Regulamin konkursu literackiego „Mój Arsena³”,

pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Pana Bronis³awa Komorowskiego.

Szczegó³y znajdziesz tutaj

55 pokazy z fizyki dla uczniów gimnazjum w Me³gwi
Wyjazd na pokazy z fizyki dla uczniów gimnazjum w Me³gwi odbêdzie siê 11.09.2014 ( czwartek ) o godz.9.00 autokarem szkolnym. Ilo¶æ miejsc ograniczona ( 35 miejsc ).Koszt wyjazdu 13 z³ – bilet wstêpu na pokazy. Pokazy z fizyki odbywaj± siê na UMCS w Lublinie w Instytucie Fizyki. 55 Pokazy sk³adaj± siê z 4 czê¶ci:

- Poprzez zabawê do praw fizyki

-Drgania i fale

- A jednak siê krêci

- Temperatura i efekty cieplne

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na wyjazd , gwarantujemy moc wra¿eñ i niezwyk³± lekcjê fizyki. Zobaczysz to zrozumiesz…
IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu - Fryderyk Chopin - cz³owiek XXI wieku
Ju¿ czwarty rok z rzêdu spo³eczno¶æ Gimnazjum nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie integruje siê we wspólnym dziele przygotowania Konkursu "Fryderyk Chopin – cz³owiek XXI wieku". Skupienie siê na kulturze wysokiej czyni nas lepszymi lud¼mi. Fakt, ¿e docieramy z nasz± inicjatyw± do uczniów i nauczycieli z ca³ej Polski, daje pewno¶æ, ¿e uczestniczymy w wa¿nym i warto¶ciowym wydarzeniu. S³awienie wielkiego dzie³a Fryderyka Chopina jest dla nas zaszczytem.
Zachêcamy do udzia³u w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Fryderyk Chopin - cz³owiek XXI wieku" organizowanego przez Gimnazjum nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie.
Poni¿ej zamieszczamy program oraz regulamin tegorocznej edycji konkursu.
Plan lekcji na rok szkolny 2014/2015
Aktualny plan lekcji dla Gimnazjum w Me³gwi znajdziesz w zak³adce Plan Lekcji
Uroczyste rozpoczêcie roku szkolnego 2014/2015
1 wrze¶nia rozpoczêli¶my uroczy¶cie nowy rok szkolny 2014/2015. Inauguracja zaczê³a siê msz± w ko¶ciele parafialnym w Me³gwi a nastêpnie zostali¶my powitani przez pani± Dyrektor Halinê Za³ogê i ca³e grono pedagogiczne na hali sportowej naszego Zespo³u. Pani Dyrektor z³o¿y³a uczniom ¿yczenia wiary we w³asne mo¿liwo¶ci, du¿o pasji w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu talentów. Rodzicom–spokojnego roku szkolnego, a przede wszystkim zadowolenia z osi±gniêæ i sukcesów szkolnych swoich dzieci. Nauczycielom-wielu sukcesów edukacyjnych, wytrwa³o¶ci w podejmowaniu ambitnych wyzwañ, satysfakcji z pracy i realizacji swoich zamierzeñ.

Nastêpnie m³odzie¿ spotka³a siê z wychowawcami. Mi³o by³o zobaczyæ znajome twarze i wymieniæ siê wra¿eniami z wakacji.

Wracamy do wytê¿onej pracy i nauki, pe³ni wiary i optymizmu i liczymy na same sukcesy.
Uroczyste rozpoczêcie roku szkolnego 2014/2015

Uroczyste rozpoczêcie roku szkolnego 2014/2015 w Gimnazjum w Me³gwi odbêdzie siê w poniedzia³ek 1 wrze¶nia 2014 roku:
Godz. 8:30 – Msza ¦wiêta w Ko¶ciele
Godz.9:30 – spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych
Godz. 10:15 Рuroczyste rozpocz̻cie roku szkolnego na hali sportowej

Pó³kolonie 2
PÓ£KOLONIE ME£GIEW

Serdecznie zapraszamy na pó³kolonie letnie dla dzieci i m³odzie¿y w wieku 6 – 16 lat, których co najmniej jedno z rodziców jest p³atnikiem KRUS. Odp³atno¶æ 50,00 z³. Kolonie trwaj± w terminie 12 – 25.08.2014 r. Zapewniamy ¶niadanie i obiad dla uczestników.

W programie s±:
zajêcia basenowe, sportowe, plastyczne, muzyczne itd.
wycieczki np. Magiczne Ogrody, jezioro Jedlanka, Koz³ówka itd.

Serdecznie zapraszamy!!!

Zapisy trwaj± do 08.08.2014 r. (pi±tku) w sekretariacie Zespo³u Szkó³ w Me³gwi lub pod nr telefonu 81 504-93-03.
Wykaz podrêczników na rok szkolny 2014/2015

Wykaz podrêczników na rok szkony 2014/2015 znajdziesz tutaj.
Pó³kolonie
W dniach 21.07- 01.08.2014 w Zespole Szkó³ w Me³gwi zostan± zorganizowane pó³kolonie dla dzieci i m³odzie¿y w wieku od 6 – 16 lat. Warunkiem zapisu dziecka na pó³kolonie jest to by co najmniej jeden z rodziców dziecka by³ ubezpieczony w KRUS-ie. Zapisywaæ na pó³kolonie mo¿na w sekretariacie gimnazjum: osobi¶cie lub telefonicznie (tel. 81 504 93 03).
Zakoñczenie roku szkolnego 2013/2014
27 czerwca uroczy¶cie zakoñczyli¶my rok szkolny 2013/2014. Najwa¿niejszym punktem uroczysto¶ci by³o wyró¿nienie Pani Emilii Anulewicz nagrod± Wójta Gminy Me³giew za ca³okszta³t dokonañ pedagogicznych. Takie samo wyró¿nienie otrzymali uczniowie kl. 2a: Pawe³ Czuchryta i Iza Wasilewska za uzyskanie najwy¿szej ¶redniej z ocen w¶ród uczniów klas drugich. By³o wiele podziêkowañ, kwiatów, dyplomów i nagród ksi±¿kowych Serdecznie gratulujemy, a wszystkim ¿yczymy wspania³ych, pogodnych i bezpiecznych wakacji. Na koniec by³a wspania³a dyskoteka – któr± poprowadzi³ nasz absolwent Tomek Augustyniak. Tañcom nie by³o koñca, wspania³a zabawa w rytm dobrej muzyki i efektów laserowych.Zdjêcia zobacz tutaj.