¶roda, 24 Kwietnia, 2024

Kolêdy ¦wiata
16 stycznia 2014 r. nasze uczennice Dominika Serenda kl.1a i Agnieszka Trybu³a kl.1b wraz z chórem CANTO zosta³y zaproszone na wspólny koncert "Kolêdy ¶wiata" przez Akademicki Chór UMCS do Centrum Kultury Chatka ¯aka w Lublinie. Chór pod dyrekcj± Ewy Bieniek wykona³ trzy kolêdy: "Hej na przyj¶cie Mesjasza", "Dzisiaj chór anio³ów" oraz "Uciekali " z musicalu METRO. Koncert by³ wspomnieniem minionych ¶wi±t Bo¿ego Narodzenia, powrotem do tych ciep³ych chwil z kolêd±. Go¶ciem specjalnym na koncercie by³ Piotr Selim - muzyk i kompozytor, który zaprezentowa³ obok tradycyjnych kolêd w³asne kompozycje.
Nowy plan lekcji
Uwaga uczniowie naszej szko³y. Od 3 lutego 2014r. obowi±zuje nowy plan lekcji. Znajdziesz go tutaj
.
Fotografujemy zjawiska fizyczne
Starosta Powiatu ¦widnickiego, Burmistrz Miasta ¦widnik, I I Liceum Ogólnokszta³c±ce im. W. Broniewskiego w ¦widniku og³aszaj± XII POWIATOWY KONKURS Z FIZYKI „FOTOGRAFUJEMY ZJAWISKA FIZYCZNE”. Konkurs „Fotografujemy zjawiska fizyczne” skierowany jest do uczniów gimnazjów i szkó³ ¶rednich powiatu ¶widnickiego. Uczestnicy konkursu wykonuj± fotografie (jedn± lub kilka) zjawisk fizycznych zaobserwowanych lub do¶wiadczenia zaprojektowanego i wykonanego samodzielnie. Celem konkursu jest popularyzacja fizyki oraz umiejêtno¶æ dostrzegania jej praw w zjawiskach zachodz±cych w ¶rodowisku cz³owieka. Szczegó³y konkursu znajdziesz w Regulaminie.
Najpiêkniejsza kartka bo¿onarodzeniowa w jêzyku obcym
Nauczyciele jêzyków obcych p. Magdalena ¯yszkowska, p. Katarzyna Marciniak-Dzieciuch i p. Rados³aw Grygiel zorganizowali konkurs „Najpiêkniejsza kartka bo¿onarodzeniowa w jêzyku obcym”. Wp³ynê³o wiele piêknych prac, które zosta³y zaprezentowane na korytarzu w gimnazjum. 09 Stycznia 2014r. p. Dyrektor wraz z nauczycielami wrêczy³ nagrody i dyplomy zwyciêzcom konkursu, którzy w³asnorêcznie wykonali najpiêkniejsze kartki i poprawnie napisali ¿yczenia w jêzyku niemieckim lub angielskim. Do laureatów konkursu w kategorii jêzyk angielski nale¿±: I miejsce: Patrycja Zieliñska kl. IIIC, II miejsce: Weronika Górska kl IIB, III miejsce: Aleksandra Zieliñska kl. IA

W kategorii jêzyk niemiecki: I miejsce: Weronika Górska kl IIB, II miejsce: Angelika Jakubczak kl. IIIC, III miejsce: Karolina Mondzelewska kl. IB
Bal gimnazjalny 2013
Bal gimnazjalny dla klas III odbêdzie siê 18.01.2014 roku (sobota) w godz. 16.00 – 21.15. Na bal bêd± zorganizowane przywozy i odwozy dla uczniów.
19.12.2013r. w Gimnazjum nr 3 w ¦widniku odby³a siê XII Edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Recytujemy utwory Noblistów Polskich". W¶ród uczestników ze szkó³ w ¦widniku i Piaskach znalaz³y siê te¿ gimnazjalistki z Me³gwi - Milena Dziurawiec z klasy IIIc i Kaja Iwaniuk z IIIa. Jury ocenia³o dobór repertuaru, prawid³ow± i wyrazist± interpretacjê, poprawno¶æ dykcji oraz ogólny wyraz artystyczny. I miejsce zajê³a Blanka Tichoruk z Gimnazjum w Piaskach, II miejsce Aleksandra Sobczak z Gimnazjum nr 1 w ¦widniku, za¶ III miejsce nasza reprezentantka - Kaja Iwaniuk, która recytowa³a fragment "Latarnika" H. Sienkiewicza i utwór W. Szymborskiej "Kot w pustym mieszkaniu". Poniewa¿ recytatorzy zaprezentowali bardzo wysoki poziom, jury przyzna³o te¿ trzy wyró¿nienia. Tekst Elwira Iwaniuk Zdjêcia zobacz tutaj.
Op³atek 2013
19 grudnia, tu¿ przed Bo¿ym Narodzeniem, spotkali¶my siê na sali gimnastycznej gdzie ks. Rafa³ Lewandowski po¶wiêci³ op³atek. Nastêpnie ka¿da klasa zaprezentowa³a kolêdê. Potem ¿yczenia ¶wi±teczne z³o¿yli nam: Pani Dyrektor Halina Za³oga i Przewodnicz±cy Samorz±du Uczniowskiego Patryk Krzywicki. W swoich salach lekcyjnych podzielili¶my siê op³atkiem, ¿ycz±c sobie i swoim wychowawcom weso³ych ¦wi±t Bo¿ego Narodzenia i szczê¶liwego Nowego 2014 Roku. Zdjêcia zobacz tutaj.
VII Wojewódzki Konkurs Chórów Szkolnych
W ¶rodê 18.12.2013 r. w Centrum Kultury w Lublinie odby³ siê koncert galowy VII Wojewódzkiego Konkursu Chórów Szkolnych Ogólnopolskiego Programu "¦piewaj±ca Polska". Wyniki tego konkursu by³y dla nas niezwykle ³askawe. Uczennice naszej szko³y Dominika Serenda kl. Ia oraz Agnieszka Trybula kl. Ib wraz z chórem CANTO pod dyrekcj± Ewy Bieniek zdoby³y Z³oty Dyplom oraz Puchar Prezesa Zarz±du Oddzia³u Lubelskiego Polskiego Zwi±zku Chórów i Orkiestr pokonuj±c 27 chórów w województwie. Gratulujemy!!!!
Zdjêcia zobacz tutaj
Palenie jest s³abe

Palenie tytoniu niszczy zdrowie - to powszechna wiedza, ale okazuje siê, ¿e nie wszyscy zdaj± sobie z tego sprawê. W piêciu województwach ruszy³a kampania spo³eczna „Palenie jest s³abe”, skierowana do gimnazjalistów.
Uczniowie Gimnazjum im. J. Pi³sudskiego w Me³gwi wziêli udzia³ w projekcie pod tytu³em "Palenie jest s³abe" koordynowanym przez Stowarzyszenie Manko i Ministerstwo Zdrowia. Uczniowie nagrali film piêtnuj±cy palenie, który mo¿na zobaczyæ powy¿ej. Nasza szko³a otrzyma³a równie¿ materia³y edukacyjne, broszury oraz plakaty.

Tekst: Wioleta P¶nik
¦wiêto Szko³y 2013 w Krzesimowie
16 listopada 2013 roku nauczyciele wraz z uczniami naszego gimnazjum wziêli udzia³ w uroczysto¶ciach zwi±zanych ze ¶wiêtem szko³y w Krzesimowie im. Jaworzniaków oraz Dniem Niepodleg³o¶ci. Najpierw wszyscy udali siê do Doliny Krzy¿y, gdzie zosta³y z³o¿one wieñce i zapalone znicze. Nastêpnie w kaplicy odby³a siê msza ¶w. Na koñcu wszyscy udali siê do szko³y w Krzesimowie, gdzie odby³ siê apel i przedstawienie przygotowane przez uczniów. Zosta³a ods³oniêta tablica po¶wiêcona zmar³ej pani dyrektor Ewie Orlik. Po czê¶ci oficjalnej wszyscy go¶cie zostali zaproszeni na poczêstunek.
Andrzejki 2013
27 listopada 2013 roku w godz. 16:00 – 20:00 odby³a siê dyskoteka andrzejkowa w naszym gimnazjum. Zosta³a zorganizowana przez samorz±d szkolny wraz z nauczycielami.
Naszym DJ by³ absolwent naszej szko³y Tomek Augustyniak.
Wszystkim podoba³a siê dyskoteka i wyszli zadowoleni.