Nazwa U¿ytkownika Has³o      Zapamiêtaj mnie
Pi±tek, 26 Kwietnia, 2024
Nawigacja
Strona G³ówna
Dane teleadresowe
Nasz Patron
Kadra szko³y
Nasze klasy
Kalendarz
Biblioteka
Zajêcia dodatkowe
Zajêcia na basenie
NaCoBeZU
Plan lekcji
Podstawówka
Rada Rodziców
Baza szko³y
Samorz±d uczniowski
Projekty edukacyjne
Odwozy
Artyku³y
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Na mapie
Do pobrania


U¿ytkowników Online
Go¶ci Online: 1
Brak U¿ytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 23
Nieaktywowany U¿ytkownik: 27
Najnowszy U¿ytkownik: bruss lii
POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI W£ADYS£AWA BRONIEWSKIEGO
11. 12. 2013 r. w I Liceum Ogólnokszta³c±cym im. W. Broniewskiego w ¦widniku odby³ siê Konkurs Recytatorski Poezji W. Broniewskiego. Uczestnicy prezentowali swoje umiejêtno¶ci w dwu kategoriach: gimnazjali¶ci i uczniowie szkó³ ponadgimnazjalnych.
Gimnazjum w Me³gwi reprezentowa³y uczennice kl. IIIc - Klaudia Mandziuk i Wioleta Bia³ek oraz Magdalena Zieliñska z klasy IIIa. Wszystkie dziewczêta recytowa³y doskonale. Magda zajê³a II miejsce za oryginaln± interpretacjê utworu Trumna jesionowa.
Dodatkow± atrakcj± spotkania by³a prezentacja multimedialna dotycz±ca sylwetki W³adys³awa Broniewskiego, przygotowana przez licealistów. Zdjêcia zobacz tutaj.
Tekst Elwira Iwaniuk
Egzamin próbny 2013
W dniach 10, 11 i 12 grudnia 2013 roku odbywaj± siê w naszym gimnazjum egzaminy próbne z Operonem dla klas III. W ka¿dym dniu uczniowie pisz± po 2 czê¶ci egzaminu. Pierwszego dnia uczniowie pisali egzamin z wos-u i historii (60 minut) oraz jêzyka polskiego (90 minut). Drugiego dnia bêd± zmagaæ siê z naukami przyrodniczymi oraz matematyk±. Trzeciego dnia czeka na nich egzamin z jêzyka angielskiego oraz jêzyka niemieckiego - poziom podstawowy i rozszerzony. ¯yczymy naszym uczniom powodzenia, ³atwych zadañ oraz samych wysokich wyników z egzaminu. Egzamin ten to próba przed w³a¶ciwymi egzaminami na zakoñczenie nauki w gimnazjum. Wszyscy trzymamy kciuki za powodzenie na egzaminach. Po³amania piór.
Zdjêcia zobacz tutaj.
¯ycie i kultura w ¶redniowieczu
6 grudnia 2013 roku w naszej szkole odby³ siê pokaz historyczny dla uczniów szko³y podstawowej i gimnazjum. Pokaz ten zosta³ zorganizowany przez grupê artystyczn± Rekonstrukto. Podczas pokazu pod has³em „ ¯ycie i kultura w ¶redniowieczu” uczniowie mogli prze¿yæ ¿yw± lekcjê historii. Zapoznaæ siê z obyczajami i kultur± epoki, zobaczyæ i poczuæ w swoich rêkach ekwipunek oraz uzbrojenie. Na uczniach du¿e wra¿enie zrobi³y zapieraj±ce dech w piersiach pojedynki a tak¿e narzêdzia tortur. Z du¿ym zainteresowaniem uczniowie s³uchali o grach i zabawach plebejskich. Po pokazach ka¿dy uczeñ móg³ obejrzeæ i osobi¶cie zapoznaæ siê z spor± kolekcjê broni i rekwizytów. Spor± atrakcj± dla uczniów by³a mo¿liwo¶æ zrobienia sobie oryginalnych zdjêæ z broni±, w dybach itp.
Relacjê z tego ciekawego spotkania mo¿na obejrzeæ na zdjêciach.
Fina³ konkursu przyrodniczego dla gimnazjalistów

25 listopada 2013 roku w Zespole Szkó³ w Piaskach odby³ siê fina³ konkursu przyrodniczego dla gimnazjalistów „Zagro¿enia ró¿norodno¶ci biologicznej” z cyklu Pora¿eni iskr± wiedzy.
W konkursie tym wziê³y udzia³ uczennice naszego Gimnazjum: Weronika ¯muda, Kaja Iwaniuk, Dorotka Wo¼niak, Joasia Zadora i Kasia Bloch.
Laureatk± zosta³a, zajmuj±c miejsce II - Weronika ¯muda
Przy tej okazji zosta³y wrêczone nagrody laureatom i wyró¿nionym w konkursie fotograficznym „Oblicza wody”.
Wyró¿nienie otrzyma³a praca Wioli Bia³ek z kl. 3C
Gratulujemy!

Wiêcej fotek znajdziesz na stronie.
Klas 2a i 2b w Dolinie Krzy¿y
W pi±tek 22 listopada 2013 r. pan Waldemar Wo¼niak zorganizowa³a dla uczniów klas II gimnazjum wyjazd do s±siedniej miejscowo¶ci Krzesimów na inn± ni¿ zwykle lekcjê historii. Gdy tam dotarli¶my o historii tego miejsca opowiada³a nam Pani Magdalena Mazurek-¦cirka. Kilka s³ów dorzuci³a tak¿e Pani Ewa Ma³ysz-Kubiæ. Wszyscy s³uchali z zaciekawieniem o zdarzeniach jakie mia³y miejsce w przesz³o¶ci. Na koniec zapalili¶my symboliczne znicze.
tekst: Martyna Spodar i Edyta Gajowiak.
Zdjêcia zobacz tutaj.
Spotkanie z Panem Bodio
14 listopada uczniowie naszej szko³y wziêli udzia³ w spotkaniu z by³ym wiê¼niem Obozu Koncentracyjnego na Majdanka panem Zdzis³awem Badio, obecnie prezesem Polskiego Zwi±zku By³ych Wiê¼niów Politycznych, Wiêzieñ i Obozów Koncentracyjnych.
Pan Zdzis³aw Badio by³ jednym z niewielu, którym uda³o siê opu¶ciæ obóz. Mia³ 17 lat, gdy razem z grup± kilkunastu osób zosta³ aresztowany, w czasie ³apanki w jego rodzinnej wsi Krupiec. Przebywa³ na Majdanku od wrze¶nia do koñca grudnia 1942 roku. Tylko on prze¿y³. Przez d³ugie lata wspomnienia z pobytu w „tym piekle na ziemi” by³y dla niego tematem, do którego stara³ siê nie wracaæ . Dopiero po blisko piêædziesiêciu latach zacz±³ otwarcie mówiæ o tym co prze¿y³, daj±c ¶wiadectwo tym okrutnym czasom.
Niemiecki obóz koncentracyjny w Lublinie, zwany Majdankiem, funkcjonowa³ od pa¼dziernika 1941 do lipca 1944, kiedy jego dzia³alno¶æ zakoñczy³o wkroczenie do Lublina Armii Czerwonej. Nale¿a³ do najwiêkszych tego typu o¶rodków w okupowanej Europie, a z powodu wyj±tkowo prymitywnych warunków bytowych ju¿ w czasie wojny mia³ opiniê jednego z najciê¿szych. Wiêziono w nim ludzi ró¿nych narodowo¶ci i obywateli wielu pañstw, ale zdecydowanie najwiêcej wiê¼niów pochodzi³o z Polski, a w¶ród nich najliczniejsz± grup± byli mieszkañcy Lubelszczyzny – ¯ydzi, Polacy, Ukraiñcy.
Od pierwszych chwil pobytu w obozie wiê¼niom nieod³±cznie towarzyszy³y g³ód, strach, kator¿nicza praca i choroby. Za wszelkie rzeczywiste czy wyimaginowane przewinienia spada³y na nich dotkliwe kary i szykany. ¯ycie wiê¼nia by³o nieustannie zagro¿one. Wiê¼niowie umierali w nastêpstwie tragicznych warunków bytowych, ginêli w egzekucjach, mordowano ich w komorach gazowych.
Pan Zdzis³aw Badio zechcia³ siê z nami podzieliæ tymi trudnymi wspomnieniami, za co jeste¶my mu wszyscy bardzo wdziêczni.
Tekst Ewa Ma³ysz Kubiæ.
Zdjêcia zobacz tutaj.
Rocznica Odzyskania Niepodleg³o¶ci

6 listopada 2013 roku w Gimnazjum im. J. Pi³sudskiego w Me³gwi zaprezentowano monta¿ poetycki z okazji 11 listopada przygotowane przez pani± Ewe Ma³ysz,w którym wziêli udzia³ uczniowie z klas IIa, IIIa, IIIc oraz ze szko³y podstawowej. Na pocz±tku pani dyrektor wyg³osi³a przemówienie. Przypomnia³a nam jak wa¿ny jest 11 listopada. Nastêpnie zosta³y wrêczone nagrody za konkurs o naszym patronie. Po wyst±pieniu pani dyrektor, rozpoczê³a siê cze¶æ artystyczna, na której recytowane by³y wiersze oraz ¶piewane piosenki przez chór szkolny, jak równie¿ przez solistów. Ogl±dali¶my te¿ scenki przedstawione przez uczniów szko³y podstawowej.
Poni¿ej umieszczam fragment wiersza recytowanego przez uczennice.

Czarno-niebieska wst±¿ka,
A przy niej srebrny krzy¿:
Virtuti Militari.
Co znaczy to ? – Czy wiesz?

Znaczy ¿o³nierskiej cnocie,
Szlachetni o niej ¶ni±,
A zdobyæ ten krzy¿ mo¿na
Pogard± ¶mierci, krwi±.


Czê¶æ artystyczna zosta³a równie¿ zaprezentowana w ko¶ciele parafialnym w Me³gwi 11 listopada 2013 roku.

Tekst: Wioleta P¶nik

Wiêcej zdjêæ zobacz tutaj
Projekt Krokus w naszej szkole
Wczoraj tj. 23 pa¼dziernika 2013 roku, w naszym Gimnazjum rozpoczêli¶my realizacjê projektu „Krokus”. Inicjatorami tego projektu s±: ¯ydowskie Muzeum Galicja oraz Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokau¶cie.
W ramach projektu szko³a nasza otrzyma³a cebulki ¿ó³tych krokusów , które wczoraj zasadzili¶my.
Kwiaty, które zakwitn± nam wiosn± maj± przede wszystkim przypominaæ pó³tora miliona ¿ydowskich dzieci oraz tysi±ce dzieci innych narodowo¶ci zamordowanych w czasie Holokaustu. Projekt „Krokus” pozwala na zapoznanie uczniów z tematyk± Holokaustu, a tak¿e na rozbudzenie w nich ¶wiadomo¶ci niebezpieczeñstw wi±¿±cych siê z dyskryminacj±, uprzedzeniami i nietolerancj±.
Realizacja Projektu Krokus jest mo¿liwa dziêki wsparciu finansowemu Irlandzkiego Towarzystwa Edukacji o Holokau¶cie oraz Unii Europejskiej.
Opiekunem projektu jest pani Ewa Ma³ysz-Kubiæ
Zdjêcia zobacz tutaj.
Koncert chóru Canto
W niedzielê 20.10.2013 r. nasze uczennice Dominika Serenda kl.1a i Agnieszka Trybu³a kl. 1b, wraz z Gimnazjalnym Chórem Miasta ¦widnik CANTO, wziê³y udzia³ w koncercie symfonicznym w Warszawie na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina wraz z chórami Programu "¦piewaj±ca Polska" oraz orkiestr± Filharmonii Lubelskiej. Wykona³y tam utwory "Dobro i z³o" B.K. Przybylskiego oraz "Aquila bianca" P.Buczyñskiego. Orkiestr± dyrygowa³ dr hab. S³awek Wróblewski dzie­ka­n Wydzia³u Dyry­gen­tury Chó­ral­nej, Edu­ka­cji Muzycz­nej, Muzyki Ko¶ciel­nej, Ryt­miki i Tañca UMFC w Warszawie. Chór przygotowywa³a Ewa Bieniek. (jedno zdjêcie z dyrygentem natomiast grupowe przed uniwersytetem z P. Buczyñskim - kompozytorem jednego z utworów). Zdjêcia zobacz tutaj.
Konkurs historyczny
Zaproszenie do udzia³u w Powiatowym Konkursie Historycznym
„Ocaliæ od zapomnienia… wojenne wspomnienia moich bliskich”.

Drodzy nauczyciele, uczniowie…
Pragniemy zachêciæ Was do udzia³u w Powiatowym Konkursie Historycznym
„Ocaliæ od zapomnienia… wojenne wspomnienia moich bliskich”, którego g³ównym celem jest utrwalenie w ró¿nych formach wypowiedzi miejsc oraz wspomnieñ uczestników wydarzeñ zwi±zanych z okresem II wojny ¶wiatowej, maj±cych miejsce na terenie powiatu ¶widnickiego.
Mamy nadziejê, ¿e forma konkursu zmobilizuje najm³odsze pokolenie do odszukania miejsc walk i mêczeñstwa, o których pamiêtaj± ju¿ nieliczni, odchodz±cy - z racji wieku ¶wiadkowie. Liczymy, ¿e uda siê im nak³oniæ do wspomnieñ swoich dziadków, s±siadów i tych wszystkich, którzy pamiêtaj± jeszcze tamte czasy. Byæ mo¿e w rodzinnych szufladach lub na strychu le¿± jeszcze zapomniane wspomnienia, stare zdjêcia i ró¿ne materia³y, dokumenty, które nale¿a³oby wydobyæ na "¶wiat³o dzienne" ocalaj±c od zapomnienia….
Serdecznie zapraszamy
Organizatorzy

Regulamin Powiatowego Konkursu Historycznego
Karta zg³oszenia
O¶wiadczenie rodziców
¦lubowanie klas pierwszych 2013
18 pa¼dziernika w naszym gimnazjum odby³o siê uroczyste ¶lubowanie klas pierwszych. Reprezentanci klasy IA i IB sk³adali ¶lubowanie w obecno¶ci sztandaru szko³y, dyrekcji oraz zgromadzonych nauczycieli i uczniów pozosta³ych klas. Wszyscy pierwszacy prezentowali siê piêknie w strojach galowych.
W czasie uroczysto¶ci Pani Dyrektor z³o¿y³a równie¿ ¿yczenia dla wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników szko³y z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Po ¶lubowaniu uczniowie zaprezentowali czê¶æ artystyczn±. Ostatni etap uroczysto¶ci mia³ charakter zabawy. Uczniowie klas III przygotowali otrzêsiny sk³adaj±ce siê z 3 konkurencji: quizu wiedzy o szkole, konkurencji taniec z misiem oraz jedzenie kwa¶nej pigwy. Impreza mimo, i¿ nieco siê przeci±gnê³a dostarczy³a pierwszakom du¿o pozytywnych wra¿eñ. Tekst Magdalena ¯yszkowska.
Zdjêcia zobacz tutaj.
Strona 53 z 63 << < 50 51 52 53 54 55 56 > >>

Kalendarz

Rok

Certyfikat'

Gimnazjum'

Dlaczego nasze Gimnazjum?


Jesieñ
Szko³a nasza w roku 2015 przyst±pi³a do Fundacji Studenckiej „M³odzi-M³odym”, która zajmuje siê pozyskiwaniem pieniêdzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje mo¿na uzyskaæ odwiedzaj±c stronê: Fundacji. Mi³o nam poinformowaæ rodziców uczniów naszego GIMNZJUM, ¿e kwota zebranych ¶rodków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi: 164,77 z³, za rok 2016 wynosi: 315,09 z³. Pieni±dze s± do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szko³y. Bardzo dziêkujemy Rodzicom i Nauczycielom za wp³aty.

Batmat'
Na tej stronie znajdziesz wiele ciekawych zadañ matematycznych.
Multimedia
Wybór Mediów

 

Szkolny

Jesieñ
Logowanie
Nazwa U¿ytkownika

Has³o



Nie jeste¶ jeszcze naszym U¿ytkownikiem?
Kilknij TUTAJ ¿eby siê zarejestrowaæ.

Zapomniane has³o?
Wy¶lemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mog± dodawaæ posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2007
Theme z-Disco by zszywak Powered by PHP-Fusion v6.01.17 © 2003-2005 6446147 Unikalnych wizyt