Czwartek, 28 Marca, 2024

XVI Powiatowa Corrida Ortograficzna
13 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Me³gwi mia³a miejsce XVI Powiatowa Corrida Ortograficzna – konkurs ortograficzny dla uczniów klas szóstych szkó³ podstawowych powiatu ¶widnickiego. Honorowy patronat nad t± coroczn± konkurencj± objêli: Starosta Powiatu ¦widnickiego oraz Wójt Gminy Me³giew. Uroczystego otwarcia imprezy dokona³a Pani Dyrektor Halina Za³oga, która swoim wyst±pieniem wprowadzi³a zebranych w mi³y nastrój i zachêci³a uczestników do walki.
Wyzwanie podjê³o 16 uczniów, którzy zmierzyli siê z nie³atwym dyktandem oraz testem sprawdzaj±cym rozumienie i umiejêtno¶æ stosowania regu³ ortograficznych. Nasz± szko³ê godnie reprezentowali: Maja Go³±b i Robert Szostakiewicz przygotowani przez p. Katarzynê Wróbel. Wszyscy uczestnicy wykazali siê ogromn± wiedz± ortograficzn± i doskonale poradzili sobie z zadaniami. Wiêcej czytaj tutaj.
Narodowy Dzieñ Pamiêci „¯o³nierzy Wyklêtych”
Narodowy Dzieñ Pamiêci „¯o³nierzy Wyklêtych” – jest to obchodzone od niedawna polskie ¶wiêto pañstwowe ustanowione na dzieñ 1 marca. Jest ono wyrazem ho³du dla ¿o³nierzy tzw. drugiej konspiracji, którzy jako pierwsi walczyli o Woln± Polskê z okupantem sowieckim i wprowadzanym przez niego re¿imem komunistycznym. Za t± walkê niejednokrotnie zap³acili cenê najwy¿sz± – trac±c w tej nierównej walce w³asne ¿ycia. Wiêcej czytaj tutaj
Projekt „Rozwój kompetencji kluczowych uczniów z gminy Me³giew”

Projekt dzia³ania znajdziesz tutaj
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie znajdziesz tutaj
.
Przeka¿ 1%
Turniej Szachowy
27.02.2018r odby³ siê szkolny turniej szachowy. Udzia³ wziêli uczniowie klasy VI szko³y podstawowej: Szymon Kubiæ, Adrian Kulik, oraz uczniowie klas IIa, IIb, IIIa gimnazjum: Krystian Chyliñski, Dawid Banach, Krystian Pietrzyk, Kamil My¶liwiec, Kacper Czuchryta, Micha³ Serenda, Patryk Skiba, Hubert Wawrzyñczyk, Adrian W³osek, Sylwester Wo¼nica, Tomasz Kania, Aleksandra Serafin, Jakub Kozak, Micha³ Wo¼nica. Zas³u¿one miejsca zajêli:
1 Kacper Czuchryta (IIb)
2 Kamil My¶liwiec (IIa)
3 Hubert Wawrzyñczyk (IIb)
Wszyscy uczestnicy dostali pami±tkowe dyplomy oraz nagrody.
Organizatorami byli:
P. Gra¿yna Sobocka
P. Marzena Pietrzyk
Ks. Rafa³ Lewandowski.
Relacja z Balu Gimnazjalnego 2018
Dziêki uprzejmo¶ci firmy Studio filmowe KOZAK prze¿yjmy to jeszcze raz!!!!

Film mo¿ecie zobaczyæ tutaj
Konkursy Wielkanocny 2018
Gminny O¶rodek Kultury w Me³gwi zaprasza serdecznie do udzia³u w konkursach plastycznych wielkanocnych: na Najpiêkniejsz± Palmê Wielkanocn± oraz na Naj³adniejsz± Figurkê Zaj±czka lub Baranka.
Ich celem jest popularyzacja tradycji i zwyczajów wielkanocnych zwi±zanych z Niedziel± Palmow± i Wielkanoc± oraz rozwijanie inwencji twórczej dzieci i m³odzie¿y szkolnej oraz osób doros³ych z terenu naszej gminy. Mamy nadziejê, ¿e konkursy te stworz± okazjê do indywidualnej i zespo³owej dzia³alno¶ci artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikaj±cego zwyczaju w³asnorêcznego robienia palm.
Do pobrania:
Regulamin konkursu plastycznego Baranek i Zaj±czek
Regulamin konkursu na palmê wielkanocn±
Karta zg³oszenia do konkursu plastycznego Baranek i Zaj±czek
Karta Zg³oszenia palma wielkanocna

Konkurs wiedzy motoryzacyjnej
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych gimnazjalistów do udzia³u w konkursie wiedzy motoryzacyjnej organizowanego przez ZS w Piaskach. Z naszej szko³y zostanie wy³onionych trzech najlepszych uczniów, którzy pojad± do Piask na konkurs i powalcz± o miano najlepszego. Wszelkich informacji o konkursie mo¿na uzyskaæ u nauczyciela fizyki.
Zapraszam do udzia³u.

VII Powiatowy Konkurs Poezji W³adys³awa Broniewskiego
14 lutego 2018 r. w I Liceum Ogólnokszta³c±cym w ¦widniku mia³ miejsce VII Powiatowy Konkurs Poezji W³adys³awa Broniewskiego. Gimnazjali¶ci z wielu szkó³ naszego powiatu recytowali oraz ¶piewali utwory tego s³ynnego poety. Nasze gimnazjum reprezentowa³o czworo uczniów: Jakub Mendzelewski z klasy II A, Emila Kosiarska, Wiktoria Wójcik i Krystian Wo¼niak z klasy IIIA. Recytatorzy piêknie zaprezentowali wybrane utwory. Jakub Mendzelewski zaj±³ III miejsce natomiast Krystian Wo¼niak otrzyma³ wyró¿nienie. Uczniów przygotowa³y p. Elwira Iwaniuk i p. Katarzyna Wróbel. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Zdjêcia zobacz tutaj.
Nowy plan lekcji
UWAGA!!! Od 12 lutego 2018r. obowi±zuje zmieniony plan lekcji. Znajdziesz go tutaj.

Bal Gimnazjalny 2018
20 stycznia 2018 roku w naszej szkole odby³ siê Bal Gimnazjalny. Klasy trzecie prezentowa³y siê w tradycyjnym balowym tañcu polonezie oraz niespodziance wieczoru - belgijce. Po polonezie nadszed³ czas aby podziêkowaæ nauczycielom za trud w³o¿ony w przekazywanie nam wiedzy oraz w nasze wychowanie. Sala gimnastyczna wype³niona by³a go¶æmi, którzy zaszczycili nas swoj± obecno¶ci±. Odby³a siê równie¿ pami±tkowa sesja zdjêciowa. Po czê¶ci artystycznej gimnazjali¶ci rozpoczêli wspóln± zabawê prowadzon± przez DJ-a. Na d³ugo ten wspania³y wieczór pozostanie w naszej pamiêci.
Tekst napisa³a: Emilia Kosiarska