Nazwa Użytkownika Hasło      Zapamiętaj mnie
Poniedziałek, 24 Luty, 2020
Nawigacja
Strona Główna
Dane teleadresowe
Nasz Patron
Kadra szkoły
Nasze klasy
Kalendarz
Biblioteka
Zajęcia dodatkowe
Zajęcia na basenie
NaCoBeZU
Plan lekcji
Podstawówka
Rada Rodziców
Baza szkoły
Samorząd uczniowski
Projekty edukacyjne
Odwozy
Artykuły
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Na mapie
Do pobrania


Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 23
Nieaktywowany Użytkownik: 7
Najnowszy Użytkownik: bruss lii
Kształcenie kompetencji uczniów 2018/2019
PODSTAWA PRAWNA kształcenia kompetencji uczniów 2018/2019

– Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe

– Rozporządzenie MEN z dnia 14 lutego 2017 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej…

– Rozporządzenie MEN z dnia 31 marca 2017 r. w sprawie podstawy programowej kształcenia w zawodach

– Rozporządzenie MEN z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań wobec szkół i placówek

Kompetencje kluczowe

Zalecenie Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 18 grudnia 2006 roku w sprawie kompetencji kluczowych w procesie uczenia się przez całe życie zawiera w załączniku Europejskie Ramy Odniesienia w zakresie kompetencji kluczowych w uczeniu się przez całe życie. Obejmują one osiem kompetencji kluczowych:

1. porozumiewanie się w języku ojczystym – zdolność wyrażania i interpretowania pojęć, myśli, uczuć, faktów i opinii w mowie i piśmie (rozumienie ze słuchu, mówienie, czytanie i pisanie) oraz językowej interakcji w odpowiedniej i kreatywnej formie w pełnym zakresie kontekstów społecznych i kulturowych – w edukacji i szkoleniu, pracy, domu i czasie wolnym.
Czytaj więcej
Projekt pt. ”Rozwój kompetencji kluczowych uczniów z gminy Mełgiew”

W Szkole Podstawowej w Mełgwi w roku szkolnym 2018/ 2019 będzie realizowany projekt pt.” Rozwój kompetencji kluczowych uczniów z gminy Mełgiew” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.. W ramach projektu zostaną zrealizowane dodatkowe zajęcia edukacyjne dla uczniów oraz szkolenia dla nauczycieli.
W ramach projektu zostaną przeprowadzone następujące zajęcia dla uczniów:
Język angielski – Zajęcia wyrównawcze prowadzone przez nauczyciela/ 30h
Język angielski – Zajęcia rozwijające prowadzone przez nauczyciela/30h
Język niemiecki – zajęcia rozwijające prowadzone przez nauczyciela/30h
Matematyka - zajęcia rozwijające prowadzone przez nauczyciela/30h
Matematyka - zajęcia wyrównawcze prowadzone przez nauczyciela/30h
Biologia – zajęcia rozwijające oparte na metodzie eksperymentu prowadzone przez nauczyciela/30h
Chemia – zajęcia rozwijające oparte na metodzie eksperymentu prowadzone przez nauczyciela/30h
Fizyka – zajęcia rozwijające oparte na metodzie eksperymentu prowadzone przez nauczyciela/30h
Wykorzystanie MS Office 365 w praktyce – zajęcia prowadzone przez podmiot zewnętrzny/20h
Programowanie robotów, certyfikacja w standardzie ECCC CS M4 poziom A– zajęcia certyfikowane prowadzone przez podmiot zewnętrzny/50h
Grafik komputerowy– zajęcia certyfikowane prowadzone przez podmiot zewnętrzny/60h
Doradztwo edukacyjno-zawodowe – indywidualne zajęcia z uczniem prowadzone przez doradcę zawodowego/ 2h na ucznia
Nauczyciele:
Technologie informacyjno – komunikacje w pracy dydaktycznej – zajęcia certyfikowane prowadzone przez podmiot zewnętrzny/60h
Wykorzystanie metody eksperymentu w procesie nauczania – zajęcia prowadzone przez podmiot zewnętrzny/20h.
PGE Dzień Sportu
9 września 2018r. o godzinie 11:00 na 500 Orlikach w całej Polsce wspólną rozgrzewką rozpoczął się PGE Dzień Sportu - ogólnopolska akcja mająca na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nasz obiekt zakwalifikował się również do tego projektu. Uczestnikami wydarzenia były dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe z gminy Mełgiew. Na Orliku przy Szkole Podstawowej w Mełgwi miały miejsce gry i zabawy sportowo – rekreacyjne, przygotowane przez młodzież gimnazjalną i Lokalnego Animatora Sportu. Mecz unihokeja, siatkówka plażowa, zwinnościowy tor przeszkód, strzały do bramki i konkurs rzutów do kosza – to niektóre konkurencje, w których uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności.
W drugiej części obchodów Dnia Sportu rozegrany został Turniej Piłki Nożnej. Rywalizowały ze sobą zespoły trenujące na co dzień na Orliku. Wójt Gminy Mełgiew - Pan Ryszard Podlodowski - uhonorował zwycięzców pamiątkowymi pucharami, zaś wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe bidony z logiem sponsora. Zdjęcia zobacz w galerii.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
W tym roku 3 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. Uroczystość rozpoczęła i poprowadziła Pani Dyrektor Halina Załoga. Zarówno uczniowie jak i rodzice oraz nauczyciele otrzymali serdeczne życzenia udanego nowego roku szkolnego od Pana Wójta Gminy Mełgiew Ryszarda Podlodowskiego. Uroczystość zakończyła się spotkaniem uczniów ze swoimi wychowawcami. Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
Początek roku szkolnego 2018/2019
Rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 w poniedziałek 3 września:
- Msza Święta w kościele parafialnym 8:30,
- Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w na sali gimnastycznej 9:45.

„Lubelska kuźnia talentów 2016-2019″
Lubelskie wspiera uzdolnionych 2018-2019″ – nabór wniosków o przyznanie stypendium dla uczniów szkół prowadzących kształcenie ogólne.
Z wnioskiem o przyznanie stypendium może wystąpić: pełnoletni uczeń, rodzic/opiekun prawny ucznia niepełnoletniego, dyrektor szkoły, do której uczęszcza uczeń.
Szczegółowe informacje: regulaminy i wymagane dokumenty dostępne są na stronie internetowej www.lubelskie.pl
Zachęcamy wszystkich zdolnych uczniów z terenu naszej gminy do skorzystania z programów stypendialnych.


Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
"Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego" - takie motto przyświecało uroczystemu zakończeniu roku szkolnego 2017/2018. Po oficjalnym przywitaniu wszystkich zebranych przez panią dyrektor Halinę Załogę nastąpiła część oficjalna: wprowadzenie sztandaru Gimnazjum, odśpiewanie Hymnu Polski, przekazanie Sztandaru uczniom klas drugich. Uczniowie klas III przygotowali prezentację multimedialną poświęconą wspomnieniom z gimnazjum i wspólnie zaśpiewali piosenkę " Ostatni raz z moją klasą ".
W tym roku naukę w gimnazjum zakończyło 42 gimnazjalistów wychowanków pań: mgr Katarzyny Marciniak- Dzieciuch i mgr Anny Załogi. W obecności rodziców i całej społeczności szkolnej pani Dyrektor wręczyła nagrody książkowe za celujące i bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie, a także za czytelnictwo, wyniki sportowe, pracę w samorządzie szkolnym, poczcie sztandarowym oraz najlepsze wyniki w egzaminie gimnazjalnym.
Dekorację przygotowała pani Monika Woźniak- Gołąb wraz z uczennicami klasy IIIB, uczennice z chóru przygotowała pani Ewa Bieniek, za obsługę techniczną odpowiedzialny był pan Radosław Grygiel.
Zdjęcia zobacz w galerii
Turniej "Twórcy niepodległości”
Rok 2018 ustanowiono Rokiem Jubileuszu 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym wydarzeniem biblioteka szkolna zorganizowała cykl lekcji dla klas VII i klas gimnazjalnych poświęcony historii Polski w latach 1914-1922. Uczniowie poznali trudną i długą drogę do odzyskania przez Polskę niepodległości oraz głównych jej twórców.
5 czerwca pięcioosobowe reprezentacje tych klas wzięły udział w turnieju ,,Twórcy niepodległości”. Zwyciężyły reprezentacje klasy VII i kl.II a. K. Stadnik z kl .IIb , który wykazał się ogromną wiedzą uzyskał indywidualne wyróżnienie. Gratulujemy! Zdjęcia zobacz w galerii.
Zawody z okazji obchodów trzydziestolecia Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku
Ponad 200 uczestników ze szkół powiatu świdnickiego zgromadził Memoriał Janusza Kusocińskiego, rozegrany z racji obchodów trzydziestolecia Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku. Zawody lekkoatletyczne odbyły się 13 czerwca 2018 roku na obiektach sportowych tej szkoły. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mełgwi godnie zaprezentowali się, zajmując czołowe miejsca w wielu konkurencjach. Opiekę nad mełgiewskimi zawodnikami sprawowali - pan Wojciech Iwaniuk i pan Mateusz Kawalec. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie medalistom.
Wyniki naszych uczniów: I miejsce 300 m – Magdalena Bochniarz, III m. 300 m – Wiktoria Kwaśniak, III m. 600 m – Aleksandra Słomianowska, I m. 300 m – Kamil Myśliwiec, I m. 600 m – Tomasz Kania, III m. 100 m – Patryk Skiba, III m. skok w dal – Kamil Myśliwiec. Sztafeta 4x400m ( Paulina Lewandowska, Kajetan Stadnik, Magdalena Bochniarz, Michał Serenda) zdobyła puchar za II miejsce. Zdjęcia zobacz w galerii.
Platforma Wsipnet.pl
Uczniowie naszej szkoły korzystają z elektronicznej internetowej platformy wsipnet.pl. Polega to na rozwiązywaniu testów, ćwiczeń i zadań drogą elektroniczną. Dodatkowo mają dostęp i możliwość korzystania z podręczników w formie elektronicznej. Otrzymują wyniki w formie ocen, punktów lub procentów. Korzystanie jest dobrowolne ale cieszy się dużym zainteresowaniem. Rozwiązując testy mogą sprawdzić swoją wiedzę z zakresu matematyki i fizyki.
Zapraszamy do korzystania . Aby uzyskać dostęp do platformy należy wysłać swoje imię i nazwisko na adres gimmel19@wp.pl.
Morze, góry czy Mazury?...
…oto jest pytanie. W tym roku postawiliśmy na Mazury i tym sposobem grupa 41 uczniów z naszej gminy przeżyła niezapomnianą przygodę na zielonej szkole w Ełku. Pogoda od początku nam sprzyjała, więc od razu po zakwaterowaniu mogliśmy się udać na spacer malownicza promenadą położoną nad przejrzystym Jeziorem Ełckim. Drugi dzień dostarczył nam wiele wrażeń: każdy mógł powalczyć z własnymi lękami i słabościami w parku linowym, zrelaksować się w Aquaparku wyposażonym w masaże wodne, a wieczorem potańczyć na dyskotece. Kolejny dzień to wycieczka Ełcką Kolejką Wąskotorową po malowniczych mazurskich terenach między jeziorami Selment Wielki i Regielskie. I najciekawszy punkt wycieczki, który dostarczył wszystkim dużo radości i moc adrenaliny – spływ kajakowy. Ostatniego dnia zwiedzaliśmy Muzeum Kropli Wody i z żalem pożegnaliśmy przepiękne Mazury. Na pewno jeszcze tam wrócimy! A jak wypoczywaliśmy obejrzycie w galerii.
Strona 6 z 63 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>

Kalendarz

Rok

Certyfikat'

Gimnazjum'

Dlaczego nasze Gimnazjum?


Jesień
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszego GIMNZJUM, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi: 164,77 zł, za rok 2016 wynosi: 315,09 zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

Batmat'
Na tej stronie znajdziesz wiele ciekawych zadań matematycznych.
Multimedia
Wybór Mediów

 

Szkolny

Jesień
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2007
Theme z-Disco by zszywak Powered by PHP-Fusion v6.01.17 © 2003-2005 4074638 Unikalnych wizyt