Nazwa Użytkownika Hasło      Zapamiętaj mnie
Czwartek, 21 Luty, 2019
Nawigacja
Strona Główna
Dane teleadresowe
Nasz Patron
Kadra szkoły
Nasze klasy
Kalendarz
Biblioteka
Zajęcia dodatkowe
Zajęcia na basenie
NaCoBeZU
Plan lekcji
Podstawówka
Rada Rodziców
Baza szkoły
Samorząd uczniowski
Projekty edukacyjne
Odwozy
Artykuły
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Na mapie
Do pobrania


Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 23
Nieaktywowany Użytkownik: 2
Najnowszy Użytkownik: bruss lii
Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej 2018

12 października 2018r. Urząd Gminy w Mełgwi zaprosił pracowników zatrudnionych w placówkach oświatowych naszej gminy na spotkanie poświęcone obchodom Dnia Edukacji Narodowej. Pan Ryszard Podlodowski Wójt Gminy Mełgiew podziękował pracownikom za ich ciężki trud wkładany w wychowanie i kształcenie młodych pokoleń naszej Małej Ojczyzny. Złożył także wszystkim życzenia zdrowia i wytrwałości w dążeniu do osiągania założonych celów w pracy z dziećmi i młodzieżą uczęszczających do naszych szkół i przedszkoli. Równie serdeczne podziękowania i życzenia swoim koleżankom i kolegom z pracy złożył Waldemar Woźniak Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Rady Gminy w Mełgwi. Następnie Pan Wójt wręczył najbardziej zasłużonym nauczycielom Nagrody Wójta. Z naszej placówki otrzymały taką nagrodę: Pani Anna Wesołowska, Pani Ewa Kubić-Małysz i Pani Dyrektor Halina Załoga. Pan Wójt, wręczając swoją nagrodę naszej Pani Dyrektor, podkreślił jej wielki wkład w budowę i funkcjonowanie naszego gimnazjum, które wykształciło wielu wspaniałych ludzi. Na zakończenie uroczystości ze wspaniałym koncertem wystąpił zespół "Coś Tak O!" Zdjęcia z uroczystości zobacz w w galerii
Aktywny samorząd uczniowski
Szkoła nasza uczestniczy w Projekcie w ramach Programu FIO „Aktywny samorząd uczniowski”. Celem projektu jest promocja aktywnego uczestnictwa młodzieży w samorządzie uczniowskim. Głównym celem zadania będzie wzmocnienie aktywności i postaw obywatelskich 150 młodzieży i 20 nauczycieli w zakresie samorządności uczniowskiej z terenu województwa lubelskiego w okresie 01.05.2018 -31.12.2018. Nasza młodzież uczestniczy w warsztatach przeprowadzanych na terenie naszej szkoły przez trenerów zewnętrznych. Zdjęcia można zobaczyć tutaj.
Zdjęcia zobacz w galerii.
Rozszczepienie światła
Uczennica klasy IIIA Julia Zielińska zaprezentowała na lekcji fizyki doświadczenia z zakresu optyki. Przy pomocy pryzmatu i w sprzyjających warunkach (promienie słoneczne) dokonała rozszczepienia światła. Piękne zdjęcia pokazują jak ciekawe i efektowne jest to zjawisko.
Tekst, zdjęcia i wykonanie doświadczenia: Julia Zielińska.
Zdjęcia znajdziesz w galerii.
Igrzyskach Młodzieży Szkolnej
Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Mełgwi uczestniczyła w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, rozegranych 26 września 2018 roku w Świdniku. Uczniowie rywalizowali w sztafetowych biegach przełajowych. Drużyny chłopców i dziewcząt z Mełgwi zajęły trzecie miejsce. Skład drużyny dziewcząt: Paulina Lewandowska, Klaudia Szycholec, Aleksandra Słomianowska, Martyna Banach, Karolina Efir, Marysia Śliwińska, Magdalena Słomka, Wiktoria Kwaśniak.
Drużyna chłopców: Patryk Skiba, Łukasz Zadora, Kajetan Stadnik, Michał Serenada, Piotr Kulik, Szymon Kubić, Kamil Myśliwiec, Krzysztof Warda. Gratulacje.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Wzory na schodach
Ciekawy sposób na zapamiętywanie i utrwalanie wzorów matematycznych w naszej szkole to inicjatywa pani Grażyny Sobockiej oraz uczniów Samorządu Uczniowskiego. Schody są kolorowe, pomocne uczniom w zapamiętaniu trudnych wzorów nie tylko z matematyki lecz także fizyki. Pomysł oryginalny i innowacyjny.

Kształcenie kompetencji uczniów 2018/2019
PODSTAWA PRAWNA kształcenia kompetencji uczniów 2018/2019

– Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe

– Rozporządzenie MEN z dnia 14 lutego 2017 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej…

– Rozporządzenie MEN z dnia 31 marca 2017 r. w sprawie podstawy programowej kształcenia w zawodach

– Rozporządzenie MEN z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań wobec szkół i placówek

Kompetencje kluczowe

Zalecenie Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 18 grudnia 2006 roku w sprawie kompetencji kluczowych w procesie uczenia się przez całe życie zawiera w załączniku Europejskie Ramy Odniesienia w zakresie kompetencji kluczowych w uczeniu się przez całe życie. Obejmują one osiem kompetencji kluczowych:

1. porozumiewanie się w języku ojczystym – zdolność wyrażania i interpretowania pojęć, myśli, uczuć, faktów i opinii w mowie i piśmie (rozumienie ze słuchu, mówienie, czytanie i pisanie) oraz językowej interakcji w odpowiedniej i kreatywnej formie w pełnym zakresie kontekstów społecznych i kulturowych – w edukacji i szkoleniu, pracy, domu i czasie wolnym.
Czytaj więcej
Projekt pt. ”Rozwój kompetencji kluczowych uczniów z gminy Mełgiew”

W Szkole Podstawowej w Mełgwi w roku szkolnym 2018/ 2019 będzie realizowany projekt pt.” Rozwój kompetencji kluczowych uczniów z gminy Mełgiew” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.. W ramach projektu zostaną zrealizowane dodatkowe zajęcia edukacyjne dla uczniów oraz szkolenia dla nauczycieli.
W ramach projektu zostaną przeprowadzone następujące zajęcia dla uczniów:
Język angielski – Zajęcia wyrównawcze prowadzone przez nauczyciela/ 30h
Język angielski – Zajęcia rozwijające prowadzone przez nauczyciela/30h
Język niemiecki – zajęcia rozwijające prowadzone przez nauczyciela/30h
Matematyka - zajęcia rozwijające prowadzone przez nauczyciela/30h
Matematyka - zajęcia wyrównawcze prowadzone przez nauczyciela/30h
Biologia – zajęcia rozwijające oparte na metodzie eksperymentu prowadzone przez nauczyciela/30h
Chemia – zajęcia rozwijające oparte na metodzie eksperymentu prowadzone przez nauczyciela/30h
Fizyka – zajęcia rozwijające oparte na metodzie eksperymentu prowadzone przez nauczyciela/30h
Wykorzystanie MS Office 365 w praktyce – zajęcia prowadzone przez podmiot zewnętrzny/20h
Programowanie robotów, certyfikacja w standardzie ECCC CS M4 poziom A– zajęcia certyfikowane prowadzone przez podmiot zewnętrzny/50h
Grafik komputerowy– zajęcia certyfikowane prowadzone przez podmiot zewnętrzny/60h
Doradztwo edukacyjno-zawodowe – indywidualne zajęcia z uczniem prowadzone przez doradcę zawodowego/ 2h na ucznia
Nauczyciele:
Technologie informacyjno – komunikacje w pracy dydaktycznej – zajęcia certyfikowane prowadzone przez podmiot zewnętrzny/60h
Wykorzystanie metody eksperymentu w procesie nauczania – zajęcia prowadzone przez podmiot zewnętrzny/20h.
PGE Dzień Sportu
9 września 2018r. o godzinie 11:00 na 500 Orlikach w całej Polsce wspólną rozgrzewką rozpoczął się PGE Dzień Sportu - ogólnopolska akcja mająca na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nasz obiekt zakwalifikował się również do tego projektu. Uczestnikami wydarzenia były dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe z gminy Mełgiew. Na Orliku przy Szkole Podstawowej w Mełgwi miały miejsce gry i zabawy sportowo – rekreacyjne, przygotowane przez młodzież gimnazjalną i Lokalnego Animatora Sportu. Mecz unihokeja, siatkówka plażowa, zwinnościowy tor przeszkód, strzały do bramki i konkurs rzutów do kosza – to niektóre konkurencje, w których uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności.
W drugiej części obchodów Dnia Sportu rozegrany został Turniej Piłki Nożnej. Rywalizowały ze sobą zespoły trenujące na co dzień na Orliku. Wójt Gminy Mełgiew - Pan Ryszard Podlodowski - uhonorował zwycięzców pamiątkowymi pucharami, zaś wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe bidony z logiem sponsora. Zdjęcia zobacz w galerii.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
W tym roku 3 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. Uroczystość rozpoczęła i poprowadziła Pani Dyrektor Halina Załoga. Zarówno uczniowie jak i rodzice oraz nauczyciele otrzymali serdeczne życzenia udanego nowego roku szkolnego od Pana Wójta Gminy Mełgiew Ryszarda Podlodowskiego. Uroczystość zakończyła się spotkaniem uczniów ze swoimi wychowawcami. Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
Początek roku szkolnego 2018/2019
Rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 w poniedziałek 3 września:
- Msza Święta w kościele parafialnym 8:30,
- Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w na sali gimnastycznej 9:45.

„Lubelska kuźnia talentów 2016-2019″
Lubelskie wspiera uzdolnionych 2018-2019″ – nabór wniosków o przyznanie stypendium dla uczniów szkół prowadzących kształcenie ogólne.
Z wnioskiem o przyznanie stypendium może wystąpić: pełnoletni uczeń, rodzic/opiekun prawny ucznia niepełnoletniego, dyrektor szkoły, do której uczęszcza uczeń.
Szczegółowe informacje: regulaminy i wymagane dokumenty dostępne są na stronie internetowej www.lubelskie.pl
Zachęcamy wszystkich zdolnych uczniów z terenu naszej gminy do skorzystania z programów stypendialnych.


Strona 3 z 61 < 1 2 3 4 5 6 > >>

Kalendarz

Rok

Gimnazjum'

Dlaczego nasze Gimnazjum?


Jesień
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszego GIMNZJUM, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi: 164,77 zł, za rok 2016 wynosi: 315,09 zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

Batmat'
Na tej stronie znajdziesz wiele ciekawych zadań matematycznych.
Multimedia
Wybór Mediów

 

Szkolny

Jesień
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2007
Theme z-Disco by zszywak Powered by PHP-Fusion v6.01.17 © 2003-2005 2812877 Unikalnych wizyt