Nazwa Użytkownika Hasło      Zapamiętaj mnie
środa, 27 Maj, 2020
Nawigacja
Strona Główna
Dane teleadresowe
Nasz Patron
Kadra szkoły
Nasze klasy
Kalendarz
Biblioteka
Zajęcia dodatkowe
Zajęcia na basenie
NaCoBeZU
Plan lekcji
Podstawówka
Rada Rodziców
Baza szkoły
Samorząd uczniowski
Projekty edukacyjne
Odwozy
Artykuły
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Na mapie
Do pobrania


Użytkowników Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 23
Nieaktywowany Użytkownik: 13
Najnowszy Użytkownik: bruss lii
Gminne obchody 100 lecia Niepodległej
11 listopada 2018 r. w Kościele Parafialnym w Mełgwi odprawiona została Msza Święta w intencji ojczyzny związana z obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Uczestniczyły w niej władze gminy oraz parafianie i przybyli goście. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandarów. Następnie Orkiestra Dęta Gminy Mełgiew zagrała hymn państwowy, po czym rozpoczęła się akademia przygotowana przez nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Mełgwi.

Na tle scenografii przygotowanej przez p. Monikę Woźniak – Gołąb młodzi artyści przygotowani przez p. Elwirę Iwaniuk, p. Katarzynę Wróbel, p. Ewę Bieniek i p. Andrzeja Mędzelewskiego zaprezentowali utwory oraz krótkie scenki obrazujące trudne dzieje Polaków, którzy nigdy nie pogodzili się z utratą ojczyzny. Obok wzruszających wierszy, pieśni legionowych, żołnierskich i współczesnych patriotycznych na scenie zagościł taniec. Uczennica klasy I – Basia w subtelnych krokach baletu ukazała budzącą się do nowego życia ojczyznę. Przybliżone zostały także sylwetki Ojców Niepodległości –J. Piłsudskiego, R. Dmowskiego, I. J. Paderewskiego, I. Daszyńskiego, W. Witosa, W. Korfantego i J. Hallera.

Po Mszy Świętej wszyscy udali się na cmentarz, gdzie pod Murem Pamięci zapalone zostały znicze oraz odmówiona modlitwa za zmarłych.
Później wszyscy chętni mogli wziąć udział w pikniku gminnym oraz grze terenowej przygotowanej przez ks. Pawła Szczyglińskiego oraz harcerzy z ZHR.
Zdjęcia z uroczystości wykonała p. Monika Woźniak – Gołąb, a opiekę nad pocztami sztandarowymi sprawowała p. Katarzyna Marciniak - Dzieciuch.
Wszystkim zaangażowanym w uświetnienie uroczystości bardzo dziękujemy.
Zdjęcia zobacz w galerii.
100 lat Niepodległej
06. 11. 2018 r. w Szkole Podstawowej w Mełgwi zaprezentowany został montaż słowno – muzyczny związany ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie z klasy I, Va, VI, VII, VIII oraz IIIa i IIIb gimnazjum w bardzo oryginalny sposób przybliżyli historię naszej ojczyzny. Wśród scenek rodzajowych, wzruszających liryków i patriotycznych piosenek zaprezentowane zostały sylwetki Ojców Niepodległości –J. Piłsudskiego, R. Dmowskiego, I. J. Paderewskiego, I. Daszyńskiego, W. Witosa, W. Korfantego i J. Hallera. Całość występu rozpoczęła i zakończyła młodziutka baletnica z klasy I – Basia Matysiak. Scenariusz inscenizacji opracowały Panie Elwira Iwaniuk i Katarzyna Wróbel, które również przygotowały młodzież do recytacji i „wejścia w role”. Pani Ewa Bieniek i Pan Andrzej Mędzelewski opracowali stronę muzyczną, zaś Pani Monika Woźniak – Gołąb stworzyła nastrojową dekorację. Po przedstawieniu Pani Dyrektor Halina Załoga i Pani Ewa Małysz – Kubić wręczyły dyplomy i nagrody zwycięzcom Szkolnego Konkursu Wiedzy o Józefie Piłsudskim.
Zdjęcia zobacz w galerii.
OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU BIEGOWEGO SZKÓŁ IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO
OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL BIEGOWY SZKÓŁ IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

REGULAMIN FESTIWALU
OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA FESTIWALU
PROGRAM FESTIWALU


Konkurs plastyczny

Szczegóły o konkursie znajdziesz tutaj
Konkurs recytatorski 2018
23. 10. 2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mełgwi odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Anny Kamieńskiej. Trzydziestu czterech uczestników wystąpiło w trzech kategoriach: uczniowie klas I – III; uczniowie klas IV – VI oraz uczniowie klas VII – VIII i gimnazjum. Wśród laureatów znaleźli się przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Mełgwi. W grupie najmłodszej Gabriel Iwaniuk z klasy III zajął I miejsce; wśród uczniów klas IV – VI Nikola Wójcik z klasy VI zajęła miejsce II, zaś Martyna Efir z Vb miejsce III. W grupie najstarszej Ala Wasilewska z klasy IIIa gimnazjum i Kacper Wróbel z klasy VIII znaleźli się na pierwszym miejscu; Katarzyna Marzec z IIIa zajęła drugie, a Maja Gołąb z klasy VII trzecie miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania i upominki, zaś zwycięzcy nagrody i dyplomy. Recytatorów do konkursu przygotowały Panie: Mariola Gumieniuk, Urszula Cieśla, Katarzyna Wróbel i Elwira Iwaniuk. Zdjęcia zobacz w galerii.
Zajęcia SKS
Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej 2018

12 października 2018r. Urząd Gminy w Mełgwi zaprosił pracowników zatrudnionych w placówkach oświatowych naszej gminy na spotkanie poświęcone obchodom Dnia Edukacji Narodowej. Pan Ryszard Podlodowski Wójt Gminy Mełgiew podziękował pracownikom za ich ciężki trud wkładany w wychowanie i kształcenie młodych pokoleń naszej Małej Ojczyzny. Złożył także wszystkim życzenia zdrowia i wytrwałości w dążeniu do osiągania założonych celów w pracy z dziećmi i młodzieżą uczęszczających do naszych szkół i przedszkoli. Równie serdeczne podziękowania i życzenia swoim koleżankom i kolegom z pracy złożył Waldemar Woźniak Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Rady Gminy w Mełgwi. Następnie Pan Wójt wręczył najbardziej zasłużonym nauczycielom Nagrody Wójta. Z naszej placówki otrzymały taką nagrodę: Pani Anna Wesołowska, Pani Ewa Kubić-Małysz i Pani Dyrektor Halina Załoga. Pan Wójt, wręczając swoją nagrodę naszej Pani Dyrektor, podkreślił jej wielki wkład w budowę i funkcjonowanie naszego gimnazjum, które wykształciło wielu wspaniałych ludzi. Na zakończenie uroczystości ze wspaniałym koncertem wystąpił zespół "Coś Tak O!" Zdjęcia z uroczystości zobacz w w galerii
Aktywny samorząd uczniowski
Szkoła nasza uczestniczy w Projekcie w ramach Programu FIO „Aktywny samorząd uczniowski”. Celem projektu jest promocja aktywnego uczestnictwa młodzieży w samorządzie uczniowskim. Głównym celem zadania będzie wzmocnienie aktywności i postaw obywatelskich 150 młodzieży i 20 nauczycieli w zakresie samorządności uczniowskiej z terenu województwa lubelskiego w okresie 01.05.2018 -31.12.2018. Nasza młodzież uczestniczy w warsztatach przeprowadzanych na terenie naszej szkoły przez trenerów zewnętrznych. Zdjęcia można zobaczyć tutaj.
Zdjęcia zobacz w galerii.
Rozszczepienie światła
Uczennica klasy IIIA Julia Zielińska zaprezentowała na lekcji fizyki doświadczenia z zakresu optyki. Przy pomocy pryzmatu i w sprzyjających warunkach (promienie słoneczne) dokonała rozszczepienia światła. Piękne zdjęcia pokazują jak ciekawe i efektowne jest to zjawisko.
Tekst, zdjęcia i wykonanie doświadczenia: Julia Zielińska.
Zdjęcia znajdziesz w galerii.
Igrzyskach Młodzieży Szkolnej
Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Mełgwi uczestniczyła w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, rozegranych 26 września 2018 roku w Świdniku. Uczniowie rywalizowali w sztafetowych biegach przełajowych. Drużyny chłopców i dziewcząt z Mełgwi zajęły trzecie miejsce. Skład drużyny dziewcząt: Paulina Lewandowska, Klaudia Szycholec, Aleksandra Słomianowska, Martyna Banach, Karolina Efir, Marysia Śliwińska, Magdalena Słomka, Wiktoria Kwaśniak.
Drużyna chłopców: Patryk Skiba, Łukasz Zadora, Kajetan Stadnik, Michał Serenada, Piotr Kulik, Szymon Kubić, Kamil Myśliwiec, Krzysztof Warda. Gratulacje.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Wzory na schodach
Ciekawy sposób na zapamiętywanie i utrwalanie wzorów matematycznych w naszej szkole to inicjatywa pani Grażyny Sobockiej oraz uczniów Samorządu Uczniowskiego. Schody są kolorowe, pomocne uczniom w zapamiętaniu trudnych wzorów nie tylko z matematyki lecz także fizyki. Pomysł oryginalny i innowacyjny.

Strona 5 z 63 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Kalendarz

Rok

Certyfikat'

Gimnazjum'

Dlaczego nasze Gimnazjum?


Jesień
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszego GIMNZJUM, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi: 164,77 zł, za rok 2016 wynosi: 315,09 zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

Batmat'
Na tej stronie znajdziesz wiele ciekawych zadań matematycznych.
Multimedia
Wybór Mediów

 

Szkolny

Jesień
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2007
Theme z-Disco by zszywak Powered by PHP-Fusion v6.01.17 © 2003-2005 4598073 Unikalnych wizyt