Nazwa Użytkownika Hasło      Zapamiętaj mnie
Czwartek, 21 Luty, 2019
Nawigacja
Strona Główna
Dane teleadresowe
Nasz Patron
Kadra szkoły
Nasze klasy
Kalendarz
Biblioteka
Zajęcia dodatkowe
Zajęcia na basenie
NaCoBeZU
Plan lekcji
Podstawówka
Rada Rodziców
Baza szkoły
Samorząd uczniowski
Projekty edukacyjne
Odwozy
Artykuły
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Na mapie
Do pobrania


Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 23
Nieaktywowany Użytkownik: 2
Najnowszy Użytkownik: bruss lii
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
"Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego" - takie motto przyświecało uroczystemu zakończeniu roku szkolnego 2017/2018. Po oficjalnym przywitaniu wszystkich zebranych przez panią dyrektor Halinę Załogę nastąpiła część oficjalna: wprowadzenie sztandaru Gimnazjum, odśpiewanie Hymnu Polski, przekazanie Sztandaru uczniom klas drugich. Uczniowie klas III przygotowali prezentację multimedialną poświęconą wspomnieniom z gimnazjum i wspólnie zaśpiewali piosenkę " Ostatni raz z moją klasą ".
W tym roku naukę w gimnazjum zakończyło 42 gimnazjalistów wychowanków pań: mgr Katarzyny Marciniak- Dzieciuch i mgr Anny Załogi. W obecności rodziców i całej społeczności szkolnej pani Dyrektor wręczyła nagrody książkowe za celujące i bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie, a także za czytelnictwo, wyniki sportowe, pracę w samorządzie szkolnym, poczcie sztandarowym oraz najlepsze wyniki w egzaminie gimnazjalnym.
Dekorację przygotowała pani Monika Woźniak- Gołąb wraz z uczennicami klasy IIIB, uczennice z chóru przygotowała pani Ewa Bieniek, za obsługę techniczną odpowiedzialny był pan Radosław Grygiel.
Zdjęcia zobacz w galerii
Turniej "Twórcy niepodległości”
Rok 2018 ustanowiono Rokiem Jubileuszu 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym wydarzeniem biblioteka szkolna zorganizowała cykl lekcji dla klas VII i klas gimnazjalnych poświęcony historii Polski w latach 1914-1922. Uczniowie poznali trudną i długą drogę do odzyskania przez Polskę niepodległości oraz głównych jej twórców.
5 czerwca pięcioosobowe reprezentacje tych klas wzięły udział w turnieju ,,Twórcy niepodległości”. Zwyciężyły reprezentacje klasy VII i kl.II a. K. Stadnik z kl .IIb , który wykazał się ogromną wiedzą uzyskał indywidualne wyróżnienie. Gratulujemy! Zdjęcia zobacz w galerii.
Zawody z okazji obchodów trzydziestolecia Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku
Ponad 200 uczestników ze szkół powiatu świdnickiego zgromadził Memoriał Janusza Kusocińskiego, rozegrany z racji obchodów trzydziestolecia Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku. Zawody lekkoatletyczne odbyły się 13 czerwca 2018 roku na obiektach sportowych tej szkoły. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mełgwi godnie zaprezentowali się, zajmując czołowe miejsca w wielu konkurencjach. Opiekę nad mełgiewskimi zawodnikami sprawowali - pan Wojciech Iwaniuk i pan Mateusz Kawalec. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie medalistom.
Wyniki naszych uczniów: I miejsce 300 m – Magdalena Bochniarz, III m. 300 m – Wiktoria Kwaśniak, III m. 600 m – Aleksandra Słomianowska, I m. 300 m – Kamil Myśliwiec, I m. 600 m – Tomasz Kania, III m. 100 m – Patryk Skiba, III m. skok w dal – Kamil Myśliwiec. Sztafeta 4x400m ( Paulina Lewandowska, Kajetan Stadnik, Magdalena Bochniarz, Michał Serenda) zdobyła puchar za II miejsce. Zdjęcia zobacz w galerii.
Platforma Wsipnet.pl
Uczniowie naszej szkoły korzystają z elektronicznej internetowej platformy wsipnet.pl. Polega to na rozwiązywaniu testów, ćwiczeń i zadań drogą elektroniczną. Dodatkowo mają dostęp i możliwość korzystania z podręczników w formie elektronicznej. Otrzymują wyniki w formie ocen, punktów lub procentów. Korzystanie jest dobrowolne ale cieszy się dużym zainteresowaniem. Rozwiązując testy mogą sprawdzić swoją wiedzę z zakresu matematyki i fizyki.
Zapraszamy do korzystania . Aby uzyskać dostęp do platformy należy wysłać swoje imię i nazwisko na adres gimmel19@wp.pl.
Morze, góry czy Mazury?...
…oto jest pytanie. W tym roku postawiliśmy na Mazury i tym sposobem grupa 41 uczniów z naszej gminy przeżyła niezapomnianą przygodę na zielonej szkole w Ełku. Pogoda od początku nam sprzyjała, więc od razu po zakwaterowaniu mogliśmy się udać na spacer malownicza promenadą położoną nad przejrzystym Jeziorem Ełckim. Drugi dzień dostarczył nam wiele wrażeń: każdy mógł powalczyć z własnymi lękami i słabościami w parku linowym, zrelaksować się w Aquaparku wyposażonym w masaże wodne, a wieczorem potańczyć na dyskotece. Kolejny dzień to wycieczka Ełcką Kolejką Wąskotorową po malowniczych mazurskich terenach między jeziorami Selment Wielki i Regielskie. I najciekawszy punkt wycieczki, który dostarczył wszystkim dużo radości i moc adrenaliny – spływ kajakowy. Ostatniego dnia zwiedzaliśmy Muzeum Kropli Wody i z żalem pożegnaliśmy przepiękne Mazury. Na pewno jeszcze tam wrócimy! A jak wypoczywaliśmy obejrzycie w galerii.
Z wizytą w Zespole Szkół Nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie
Uczniowie z naszego gimnazjum zostali zaproszeni na spotkanie z poezją wielojęzyczną do Zespołu Szkół Nr 2 im Simona Bolivara w Milejowie. Zofia Okoń, Marta Warda, Barbara Kozioł, Karolina Mańka, Tomasz Kania i Jakub Kozak zaprezentowali wiersze w języku niemieckim wraz z polskim tłumaczeniem, a Wiktoria Wójcik, Katarzyna Czyż, Amelia Sulowska, Weronika Szabała, Julia Grabowska i Eryk Gadzała w języku angielskim również z tłumaczeniem. Mogliśmy również posłuchać poezji w języku rosyjskim i francuskim. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z Z.S. Nr 1 i Nr 2 w Milejowie i ze Szkoły Podstawowej w Jaszczowie. Recytującym uczniom przysłuchiwali się Wicestarosta Łęczyński Dariusz Kowalski, Dyrekcja Z.S. Nr 2 w Milejowie oraz zaproszeni nauczyciele. Nasi uczniowie po raz kolejny poszczycili się znajomością języków obcych. Zdjęcia zobacz tutaj.
I Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego
11 maja 2018r. Starostwo Powiatowe w Świdniku, Komenda Powiatowa Policji w Świdniku i PCEZ w Świdniku zorganizowali I Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego dla Uczniów Gimnazjum. Naszą szkołę godnie reprezentowali zwycięzcy szkolnych eliminacji: Julka Zielińska, Madzia Bochniarz, Łukasz Zadora i Dawid Banach. Za udział w turnieju nasi uczniowie otrzymali Certyfikat i drobne upominki. W imieniu społeczności szkolnej dziękuję za godne reprezentowanie naszej szkoły na forum Powiatu Świdnickiego. Waldemar Woźniak. Zdjęcia zobacz tutaj.
3 Maja 2018
08. 05. 2018 r. w Szkole Podstawowej w Mełgwi odbył się poetycki montaż utworów patriotycznych. Przed publicznością wystąpili laureaci Gminnego Konkursu Pięknego Czytania Liryki; Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Władysława Broniewskiego i Gminnego Konkursu Piosenki Patriotycznej ze szkoły podstawowej i z gimnazjum. Scenariusz uroczystości przygotowała Pani Elwira Iwaniuk, która również czuwała nad sprawnym przebiegiem całej imprezy. Stronę muzyczną opracowała Pani Ewa Bieniek i Pani Renata Smolińska, zaś dekorację przygotowała Pani Monika Gołąb – Woźniak i Pani Marzena Pietrzyk. Zdjęcia zobacz tutaj.
VII Przegląd Piosenki Patriotycznej
24 kwietnia 2018 r. odbył się w naszej Gminie VII Przegląd Piosenki Patriotycznej . Zespół z naszej szkoły z dyrygentką Ewą Bieniek uzyskał II miejsce w kategorii "chóry" . Gratulujemy!
EGZAMIN GIMNAZJALNY 2018
To już przedostatni raz nasi gimnazjaliści przystąpili do egzaminu. Dzisiaj sprawdzali swoją wiedzę z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie. 42 młodych pasjonatów nauki z niecierpliwością przystąpiło do rozwiązywania zadań zamkniętych i otwartych. W większości opinii egzamin był ciekawy. Wyniki poznamy dopiero w czerwcu. Trzymamy kciuki jeszcze jutro i pojutrze, gdyż egzamin trwa trzy dni. Powodzenia! Zdjęcia zobacz tutaj.
Spektakl w Uniwersytecie Przyrodniczym
12 kwietnia 2018r. uczniowie klas: IVa, IVb, V i IIb gimnazjum wybrali się do Uniwersytetu Przyrodniczego na spektakl w wykonaniu aktorów ze Sceny Polskiej z Czeskiego Cieszyna. Sztuka oparta była na utworze F.H. Burnett ,,Tajemniczy ogród", który zaliczany jest do ścisłej klasyki literatury dla dzieci i młodzieży. Tytułowy tajemniczy ogród jest magicznym miejscem spotkań trojga dzieci: osieroconej Mary, rozdrażnionego z powodu kalectwa Collina i pochodzącego z pobliskiej wsi Dicka. Miejsce to daje im wiarę w siebie, pomaga odzyskać utraconą radość życia i zrozumieć co jest naprawdę ważne. Aktorzy stworzyli uniwersalną, ponadczasową opowieść teatralną o tym, że dobro i siła są w każdym z nas, trzeba tylko pozwolić im działać. Świetna gra aktorów, oryginalna scenografia, doskonała muzyka i ciekawe rekwizyty spowodowały, że spektakl podobał się wszystkim. Organizatorką wyjazdu była pani Elwira Iwaniuk. Wśród opiekunów znaleźli się również pani Marzena Pietrzyk, pani Joanna Świąder oraz pan Wiesław Tomasiak.
Tekst: Weronika Szabała
Zdjęcia zobacz tutaj.
Strona 4 z 61 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Kalendarz

Rok

Gimnazjum'

Dlaczego nasze Gimnazjum?


Jesień
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszego GIMNZJUM, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi: 164,77 zł, za rok 2016 wynosi: 315,09 zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

Batmat'
Na tej stronie znajdziesz wiele ciekawych zadań matematycznych.
Multimedia
Wybór Mediów

 

Szkolny

Jesień
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2007
Theme z-Disco by zszywak Powered by PHP-Fusion v6.01.17 © 2003-2005 2812886 Unikalnych wizyt