XVI Powiatowa Corrida Ortograficzna
Prace zostały sprawdzone przez nauczycieli – polonistów, którzy przyjechali
z uczniami.
Najlepszymi torreadorami w walce z „bykami” a zarazem zwycięzcami okazali się: Robert Szostakiewicz ze Szkoły Podstawowej w Mełgwi oraz Marta Lorek ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdniku. II miejsce zajęły: Samuela Szemro ze Szkoły Podstawowej w Trawnikach oraz Anna Pawlak ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Świdniku. Na podium znalazły się także: Emilia Szymczak ze Szkoły Podstawowej w Dominowie i Alicja Łagód ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Świdniku, które zajęły III miejsce.
Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody, które wręczył Pan Dyrektor Jacek Wardęga oraz Pani Wójt Elżbieta Korbus. Podziękowania otrzymali także nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu.
Zmagania konkursowe przebiegały w przyjaznym klimacie. Uczniowie mieli czas na wspólną zabawę, którą koordynowali uczniowie klasy II b naszego gimnazjum. Wszyscy mogli się zrelaksować i lepiej poznać, a czas oczekiwania na wyniki konkursu umilił słodki poczęstunek.
Nad całością przygotowań i przebiegiem konkursu czuwały organizatorki: p. Elwira Iwaniuk i p. Katarzyna Wróbel. Scenografię przygotowała p. Monika Woźniak - Gołąb, która także zaprojektowała dyplomy i podziękowania dla nauczycieli, a uczestnikami zaopiekowała się p. Marzenna Pietrzyk.
Wszystkim serdecznie dziękujemy, a uczniom gratulujemy poziomu wiedzy.