Nazwa Użytkownika Hasło      Zapamiętaj mnie
Czwartek, 21 Luty, 2019
Nawigacja
Strona Główna
Dane teleadresowe
Nasz Patron
Kadra szkoły
Nasze klasy
Kalendarz
Biblioteka
Zajęcia dodatkowe
Zajęcia na basenie
NaCoBeZU
Plan lekcji
Podstawówka
Rada Rodziców
Baza szkoły
Samorząd uczniowski
Projekty edukacyjne
Odwozy
Artykuły
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Na mapie
Do pobrania


Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 23
Nieaktywowany Użytkownik: 2
Najnowszy Użytkownik: bruss lii
Spektakl edukacyjny
20 grudnia 2011roku w Gimnazjum w Mełgwi zostały przedstawione dwa spektakle edukacyjne o prawach obywatelskich przysługujących młodzieży po 13 roku życia. Interesujące scenki zostały wystawione przez młodych aktorów teatru "PUK-PUK". Uczniowie naszego gimnazjum mogli podziwiać wprawną grę młodych aktorów. Spektakle zostały przygotowane przez Fundację Nasza Nadzieja, którą realizuje projekt " Młody obywatel na scenie życia " współfinansowany w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych Grantu Blokowego Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy.Spektakle edukacyjne dla naszej młodzieży to efekt współpracy naszego gimnazjum z prezesem zarządu Panem Wiesławem Jaworskim. Projekt realizowany jest przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Turniej piłki nożnej
Drużyna naszego gimnazjum zajęła II miejsce w rozegranym 17 grudnia 2011roku w Mełgwi Turnieju Powiatowej Ligi Piłki Nożnej . W zawodach startowały reprezentacje szkół w Bystrzejowicach, Rybczewicach, G1 Świdnik oraz Siedliska. Rozgrywki prowadzone były systemem „każdy z każdym”. Nasi reprezentanci odnieśli dwa zwycięstwa i jeden remis, jednak niekorzystny bilans bramek pozbawił ich pierwszego miejsca na rzecz drużyny z Rybczewic.
Skład drużyny: Damian Dyzma- bramkarz, Arek Ścirka, Kamil Mosak, Dominik Dudek, Tomek Augustyniak, Robert Śliwiński, Mateusz Dybała, Rafał Matys, Daniel Dziurka.
Zdjęcia zobacz tutaj
Pomóżmy Kamilowi
Kamil Misztal ma 20 lat i czeka na protezę nogi.
Kamil w wieku 2 lat uległ poparzeniu kończyn dolnych oraz dłoni. W 2008 roku lekarze amputowali mu prawe podudzie i w tej chwili zmaga się ze stanem zapalnym kikuta, który utrudnia mu normalne funkcjonowanie. Czeka na operację kosmetyki kikuta. W związku z tym potrzebne są pieniądze na modyfikację protezy po operacji. My możemy pomóc w zebraniu tych pieniędzy, poprzez ZBIERANIE PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK!!!!

Można także pomóc wpłacając pieniądze dla Kamila na konto: 79 8804 0000 0000 0023 9551 0001 z dopiskiem "dla Kamila Misztala" Fundacja "Poza Horyzonty"
Adres: Lanckorona 11
34-143 Lanckorona

Kontakt do Kamila: 508-599-831

Pamiętaj POMÓC MOŻESZ I TY!!!
Dzień Papieski 2011
20 października 2011 roku w naszym gimnazjum odbyła się akademia związana z Dniem Papieskim. Przygotowali ją uczniowie z kl. III b oraz szkolny chór, pod przewodnictwem Pani Ewy Bieniek. Nad całością występu czuwała Pani Elwira Iwaniuk. Nagłośnieniem zajął się Pan Waldemar Woźniak, zaś oryginalną dekorację wykonała Pani Monika Woźniak - Gołąb.
Uczniowie zaprezentowali liryki autorstwa Jana Pawła II oraz utwory mówiące o papieżu. Nastrojowa muzyka dodawała uroku. Występ podobał się zarówno gimnazjalistom jak i zaproszonym gościom.
Po akademii miało miejsce odsłonięcie tablicy pamiątkowej, poświęconej naszemu Wielkiemu Rodakowi.
Widnieje na niej napis:

Błogosławiony Jan Paweł II
Chluba i nadzieja naszych czasów
W hołdzie największemu z Polaków
społeczność szkoły w Mełgwi.
Tekst newsa Ola Klein. Zdjęcia zobacz tutaj.
Lubelski Festiwal Nauki 2011
We wrześniu grupa uczennic naszego gimnazjum uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych w ramach VIII Lubelskiego Festiwalu Nauki. Tym razem dziewczęta zwiedziły Bibliotekę KUL.
Oto tematyka warsztatów:
• Tajniki leksykografii, czyli jak powstaje encyklopedia.
• Trzy palce piszą lecz całe ciało pracuje. Warsztaty kaligrafii średniowiecznej.
• W labiryncie książek czyli podróż do serca biblioteki.

Zdjęcia z festiwalu w galerii.
Święto Odzyskania Niepodległości
8 listopada 2011 r. w Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Wzięli w niej udział uczniowie kl. III C, kl. II B oraz chór gimnazjalny. Opiekę nad uczniami sprawowali: Katarzyna Marciniak-Dzieciuch, Anna Załoga i Ewa Bieniek.
Uroczystość była bardzo piękna. Obejrzało ja wielu uczniów, którzy swoją postawą zademonstrowali szacunek dla wartości narodowych i uczcili pamięć tych, którzy przyczynili się do odzyskania przez nasz kraj suwerenności. Zdjęcia zobacz tutaj.
Chór Canto
Byłem, widziałem, słuchałem, podziwiałem. Ogrome gratulacje i słowa uznania dla Naszych uczennic: Katarzyny Wróbel IIIA i Agnieszki Kloc IIB oraz całego chóru CANTO prowadzonego przez Panią Ewę Bieniek. Nasze uczennice występowały w Koncercie Galowym w Filharmonii Lubelskiej Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego Ostatniego Prezydenta na Uchodźstwie "Ojczyzno moja najmilsza". Zespół Canto otrzymał najwyższą nagrodę (450 zł dla chóru CANTO).
Koncert odbył się 9 listopada 2011 roku z okazji 93 rocznicy Odzyskania Niepodległości. W koncercie wystapili:
* Laureaci Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej
* chóry Ogólnopolskiego Programu "Śpiewająca Polska"
Recytacja:
* Jacek Król
Koncert ten to Miłość do Ojczyzny zapisana w wierszach, listach, nowelach i pieśniach. Zdjęcia zobacz tutaj.
Tekst Jacek Wardęga
W Filharmonii Lubelskiej
8 listopada 2011r uczniowie Gimnazjum w Mełgwi wzięli udział w spektaklu edukacyjnym Filharmonii Lubelskiej pt. "Od mazura do mazurka". W programie koncertu mogliśmy przypomnieć sobie historię hymnu narodowego, podziwiać występy z udziałem Bractwa Rycerskiego, oglądać polskie tańce narodowe w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego UMCS w Lublinie, posłuchać muzyki Szymanowskiego i Chopina oraz wiele innych atrakcji muzycznych przygotowanych przez artystów Filharmonii Lubelskiej. Po spektaklu odbyła się degustacja wyrobów cukierniczych - mazurków. Opiekunowie wyjazdu: nauczyciel muzyki Ewa Bieniek, Emilia Anulewicz, Jacek Wardęga. Zdjęcia zobacz tutaj.
W Instytucie Fizyki
8 listopada 2011 grupa 44 uczniów Gimnazjum w Mełgwi udała się na niezwykłą lekcję fizyki do Instytutu Fizyki UMCS w Lublinie. Na korytarzach Instytutu znajdują sie gabloty do samodzielnych doświadczeń i eksperymentów fizycznych. Poprzez zabawę, eksperyment mogliśmy poznawać prawa i zjawiska fizyczne. Każdy uczeń ma możliwość samodzielnie odkrywać przepiękny świat fizyki. Można dotykać, naciskać, przełączać, oglądać, badać i doświadczać. Ogromna radość dla uczniów kiedy mogą samodzielnie odkrywać prawa fizyki. Można składać barwy, przenieść się do tunelu optycznego, oglądać światłowody - poznawać zasadę ich działania, oglądąć ogniskowanie promieni świetlnych, podziwiać różne rodzaje soczewek, zwierciadeł i .........jeszcze wiele innych ciekawych praw, zjawisk i pomocy fizycznych. Na zakończenie tej wycieczki stanąć w cieniu pomnika Marii Curie - Skłodowskiej i uwiecznić to wydarzenie na zdjęciu. Może ta lekcja zostanie na długo w pamięci i uświadomi uczniom, że fizyka to piękna nauka.
Organizatorzy wyjazdu: Emilia Anulewicz i Jacek Wardęga. Zdjęcia zobacz tutaj.
Egzamin gimnazjalny


Uwaga!!! Ważne dla  uczniów klas trzecich.


Informator o egzaminach gimnazjalnych znajdziesz TUTAJ
Spływ kajakowy
21 września grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w spływie kajakowym. Trasa biegła od Oborcza aż do zalewu Rudka w Zwierzyńcu (8km). Pomimo wielu przeszkód, jakie spotkaliśmy na rzece, śmiechu było dużo a radość z dopłynięcia nieopisana. Brak sił, które straciliśmy na dopłynięcie na metę, uzupełniliśmy kiełbaskami z ogniska. Kliknij w mapkę aby ją powiększyć. Zdjęcia zobacz tutaj.
Strona 58 z 61 << < 55 56 57 58 59 60 61 >

Kalendarz

Rok

Gimnazjum'

Dlaczego nasze Gimnazjum?


Jesień
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszego GIMNZJUM, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi: 164,77 zł, za rok 2016 wynosi: 315,09 zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

Batmat'
Na tej stronie znajdziesz wiele ciekawych zadań matematycznych.
Multimedia
Wybór Mediów

 

Szkolny

Jesień
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2007
Theme z-Disco by zszywak Powered by PHP-Fusion v6.01.17 © 2003-2005 2812876 Unikalnych wizyt