Nazwa Użytkownika Hasło      Zapamiętaj mnie
Sobota, 20 Lipiec, 2019
Nawigacja
Strona Główna
Dane teleadresowe
Nasz Patron
Kadra szkoły
Nasze klasy
Kalendarz
Biblioteka
Zajęcia dodatkowe
Zajęcia na basenie
NaCoBeZU
Plan lekcji
Podstawówka
Rada Rodziców
Baza szkoły
Samorząd uczniowski
Projekty edukacyjne
Odwozy
Artykuły
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Na mapie
Do pobrania


Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 23
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bruss lii
Egzaminy próbne klas III
Egzaminy próbne klas III w naszym gimnazjum.
Diagnoza wiadomości i umiejętności gimnazjalistów z CKE odbyła się w dniach 13, 14 i 15 listopada 2012 r. Harmonogram:
- 13 listopada (wtorek) – historia i wos oraz język polski
- 14 listopada (środa) – przedmioty przyrodnicze oraz matematyka
- 15 listopada (czwartek) – języki obce nowożytne na poziomie podstawowym i rozszerzonym.
Zdjęcia z próbnych egzaminów zobacz tutaj.
94 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości
06.11.2012r. w Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego oraz 11.11.2012r. w Kościele Parafialnym w Mełgwi zaprezentowany został bardzo ciekawy montaż poetycki związany z 94. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Uroczystym recytacjom towarzyszyły oryginalne utwory muzyczne. Recytowali uczniowie klasy IIIB, natomiast śpiewem uatrakcyjniał występy chór szkolny.
Nad całością czuwały panie Elwira Iwaniuk i Ewa Bieniek. Oryginalną dekorację stworzyli uczniowie klasy IIIB, pod kierunkiem pani Moniki Gołąb-Woźniak, zaś nagłośnieniem zajął się pan Waldemar Woźniak.
Występ wzbudził ogólny aplauz zarówno w szkole, jak i w kościele. Zdjęcia zobacz tutaj.
Kacper Iwaniuk
Wizyta w Kostiuchnówce
W dniach 3-4 listopada 2012 roku na zaproszenie partnerskiej szkoły w Lublińcu (okręg kowelski) na Ukrainę wyruszyła delegacja z Gimnazjum w Mełgwi: pani Dyrektor Halina Załoga, poczet sztandarowy gimnazjum, uczniowie i nauczyciele.
Pierwszego dnia pobytu zwiedzaliśmy Zespół Szkół w Lublińcu po którym oprowadziła nas dyrektor Galina Zayko i pani Tamara Możajska. Obejrzeliśmy lekcję języka polskiego prowadzoną przez ukraińską nauczycielkę. Uczy ona „amatorsko” grupę dzieci ukraińskich i trzeba przyznać dziewczyny po roku nauki bardzo poprawnie posługują się naszym językiem ojczystym. Sukces jest tym większy, że żadne z dzieci nie ma polskich korzeni. Na koniec wizyty naszym gimnazjalistom i uczniom ukraińskim zorganizowano zawody sportowe. Zawody i konkurencje sportowe poprowadzili: ukraińska nauczycielka i nasz nauczyciel pan Wojciech Iwaniuk. Najbardziej zaskoczyły nas pomoce dydaktyczne - proste a niezwykle pomysłowe. Więcej czytaj tutaj.
Wynik wyborów Samorządu Uczniowskiego
20 października odbyły się w Naszej Szkole wybory do Samorządu Szkolnego.
A oto wyniki:
Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Tomasz Augustyniak
Zastępcą Przewodniczącego został Bartosz Jasiński
Sekretarzem została Adrianna Kulik

Opiekunem samorządu został mgr Radosław Grygiel.

Serdecznie gratulujemy wybranym.
Wkrótce będziecie mogli zapoznać się z planem działań Samorządu Uczniowskiego.
Centrum Nauki Kopernik
26.10.2012 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Atrakcji było kilka .Najpierw spacer w pięknych Łazienkach i trochę historii a potem ciekawa objazdowa trasa po Krakowskim Przedmieściu, podziwianie pięknych kamieniczek i wspaniałych budowli XXI wieku, rzut oka na nowobudowaną trasę metra. Potem kilka chwil na odpoczynek i ciepły posiłek w Mc Donald a następnie długo oczekiwane Centrum Naukowe „Kopernik”. Mogliśmy tam poznać prawa przyrody poprzez samodzielnie przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Na początku naszej wędrówki po galeriach zobaczyliśmy jeden z największych eksponatów - wahadło Foucault"a, które mierzy 15 metrów, a stalowa kula o wadze 242 kilogramów w ciągu roku wykonuje miesięcznie 33 tysiące wahnięć. Będąc w galerii - Świat w ruchu wypróbowaliśmy symulator trzęsienia ziemi, zobaczyliśmy ukazujące się portrety znanych osób zrobione z poruszających się pęcherzyków powietrza, zobaczyliśmy model ludzkiego szkieletu na rowerze . Galeria - Człowiek i środowisko - skupia się na człowieku oraz wszystkim, co go otacza i wokół niego funkcjonuje. Doświadczyliśmy na symulatorze jazdy po alkoholu. W Galerii - Strefa światła zobaczyliśmy zagadnienia związane ze światłem w pojęciu fizycznym. Skorzystaliśmy z lustra fenickiego i pokoju Amesa, a także tworzyliśmy barwy poprzez użycie trzech kolorów podstawowych. W galerii - RE: generacja było coś dla młodzieży - mogliśmy odkryć, co też się dzieje w głowach, kiedy kochamy, smucimy się, podejmujemy decyzje. Jak emocje, myśli i uczucia wpływają na postrzeganie siebie . I tak w piorunującym tempie minął czas naszego pobytu w Centrum. W drodze powrotnej towarzyszył nam dobry humor i piosenki śpiewane przez uczniów. Szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do domów, a była już 21.45.
Tekst: mgr inż. Elżbieta Teluk
Zdjęcia zobacz tutaj.
Ślubowanie klasy I - rok szkolny 2012/2013
12 października 2012 r. odbyła się w naszym Gimnazjum uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. W obecności Dyrekcji, swoich wychowawców, nauczycieli i uczniów starszych klas pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie. Ślubowali: dbać o honor i tradycje naszego Gimnazjum, godnie zachowywać się w każdej sytuacji, rzetelnie wypełniać swe obowiązki i nieustannie pracować nad wzbogaceniem swej wiedzy.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, podczas której uczniowie klas pierwszych złożyli życzenia nauczycielom z okazji Dnia Edukacji Narodowej i wręczyli skromny podarunek w postaci serduszek jako symbol wdzięczności za trud i serce. Do części artystycznej przygotowywały uczniów wychowawczynie klas pierwszych: p. Katarzyna Marciniak-Dzieciuch i p. Elżbieta Teluk, o oprawę muzyczną zadbała p. Ewa Bieniek wraz z chórem szkolnym.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Odsłonięcie pamiątkowej tablicy
30 września 2012 roku na cmentarzu parafialnym w Mełgwi miało miejsce uroczyste odsłonięcie tablic pamiątkowych poświęconych pomordowanym, poległym i represjonowanym w obozach śmierci. Poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej i Gimnazjum reprezentowały nasz Zespół Szkół w Mełgwi..
Całość uroczystości poprzedziła Msza Święta pod przewodnictwem księdza Marcina Smalca. Po Eucharystii poczty sztandarowe, kombatanci i wszyscy uczestnicy w asyście Orkiestry Dętej Gminy Mełgiew udali się pod miejsce pamięci na cmentarzu.
Punktami kulminacyjnym całej uroczystości było poświęcenie pomnika, umieszczenie w nim ziemi z Katynia przywiezionej przez uczestników Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego i apel poległych, w którym odczytano imiona i nazwiska tych mieszkańców Gminy Mełgiew, którzy zginęli w obozach zagłady oraz tych, którym dane było przeżyć.
Następnie delegacje władz samorządowych, dzieci i młodzieży ze wszystkich szkół naszej gminy złożyły kwiaty i wieńce pod nowo poświeconym pomnikiem. Ostatnim punktem uroczystości było odegranie przez Orkiestrę Dętą wiązanki melodii patriotycznych.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Zielona szkoła
2 i 3 października 21 uczniów z naszego gimnazjum wyjechało w okolice Janowa Lubelskiego aby wziąć udział w zajęciach zielonej szkoły. Plan zajęć przygotowała wychowawczyni klasy 3a Monika Woźniak Gołąb. Jak przebiegały zajęcia zobacz na stronie tutaj
Kajaki 2012
20 września odbył się IV Spływ Kajakowy po rzece Wieprz. Mimo deszczowej i chłodnej pogody uczestnicy stawili się rano na wyjazd w komplecie za co uczniom jak i rodzicom bardzo dziękuję - organizatorka spływu – Grażyna Sobocka.
A oto jak naszą wspólna wyprawę wspomina jedna z uczestniczek Angelika Jakubczak z klasy II c.
Więcej czytaj tutaj
Firlej 2012
W czerwcu, pod koniec roku szkolnego uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej przebywali na 3 - dniowym biwaku nad jeziorem Firlej pod opieką: Joanny Sekuły, Emilii Anulewicz, Elwiry Iwaniuk, Wojciecha Iwaniuka, Mariusza Falkowskiego i Wiesława Tomasiaka. Działo się wiele: kąpiele, plażowanie, kajaki, rowery wodne, piękna pogoda, dyskoteka, ognisko, kiełbaski, gitara i wspólne biesiadowanie - można było poczuć zapach zbliżających się wakacji. Za rok - też jedziemy!!!
Zdjęcia zobacz tutaj.
Ziemia z Katynia w krzesimowskiej Dolinie Krzyży
Nowa strona 1

22 września 2012r. w Dolinie Krzyży w Krzesimowie ( gm. Mełgiew, pow. Świdnik, woj. Lubelskie) odbyła się uroczystość przekazania ziemi Katyńskiej przez uczestników XII Międzynarodowego Rajdu Katyńskiego naszej społeczności, a następnie złączenie jej z prochami ziemi, na której żyjemy i gospodarujemy. Nie dzieje się to przypadkiem, bowiem ziemia ta była świadkiem nie tylko powyższego, ale także tragicznych wydarzeń naszej trudnej i jakże tragicznej historii. Dlatego też, ku potomności warto kilka słów o przeszłości ziemi tej napisać.

Więcej czytaj tutaj
Strona 58 z 63 << < 55 56 57 58 59 60 61 > >>

Kalendarz

Rok

Certyfikat'

Gimnazjum'

Dlaczego nasze Gimnazjum?


Jesień
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszego GIMNZJUM, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi: 164,77 zł, za rok 2016 wynosi: 315,09 zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

Batmat'
Na tej stronie znajdziesz wiele ciekawych zadań matematycznych.
Multimedia
Wybór Mediów

 

Szkolny

Jesień
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2007
Theme z-Disco by zszywak Powered by PHP-Fusion v6.01.17 © 2003-2005 3122866 Unikalnych wizyt