Nazwa Użytkownika Hasło      Zapamiętaj mnie
Poniedziałek, 17 Czerwiec, 2019
Nawigacja
Strona Główna
Dane teleadresowe
Nasz Patron
Kadra szkoły
Nasze klasy
Kalendarz
Biblioteka
Zajęcia dodatkowe
Zajęcia na basenie
NaCoBeZU
Plan lekcji
Podstawówka
Rada Rodziców
Baza szkoły
Samorząd uczniowski
Projekty edukacyjne
Odwozy
Artykuły
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Na mapie
Do pobrania


Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 23
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bruss lii
Zakończenie roku szkolnego 2011/2012 klas 1-2
29 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2011/2012. Najważniejszym punktem uroczystości było wyróżnienie Pani Emilii Anulewicz nagrodą Wójta Gminy Mełgiew za całokształt dokonań pedagogicznych. Takie samo wyróżnienie otrzymał uczeń kl. 2a Kacper Iwaniuk za uzyskanie najwyższej średniej z ocen wśród uczniów klas drugich. Serdecznie gratulujemy a wszystkim życzymy wspaniałych wakacji. Zdjęcia zobacz tutaj.
Pozegnanie klas trzecich
28 czerwca po południu pożegnaliśmy klasy trzecie. Były podziękowania dla P. Dyrektor i nauczycieli. Były życzenia na dalszą drogę dla naszych absolwentów. Zdjęcia zobacz tutaj.
Matematyczne duety 2012
25 maja odbyły się po raz siódmy DUETY MATEMATYCZNE. Zjechali do naszego gimnazjum najlepsi matematycy ze szkół podstawowych gminy  Mełgiew wraz z nauczycielami. Uczniowie mieli do pokonania 9 konkurencji, w których były między innymi: tangram, tantrix, sudoku, łamigłówki logiczne, zapałczana arytmetyka i geometria. Sprawdzana była także „logiczno-manualna” sprawność układania sześciennej kostki z wielokątnych elementów. Nie było łatwo. Każda konkurencja trwała 10 minut. Nad wszystkim czuwali sędziowie, którymi byli uczniowie kl. II b naszego gimnazjum, a także organizatorki Matematycznych Duetów panie: Grażyna Sobocka, Marzenna Pietrzyk i Grażyna Pietraszko. Czytaj więcej tutaj.
Lekcja języka polskiego w kl 3b
W Ziemniańskiej

16.05.2012 r. na lekcji języka polskiego uczniowie z klasy IIIb analizowali fragmenty tekstu Magdaleny Samozwaniec pt. „Maria i Magdalena”. Następnie zaś wcielili się w role słynnych polskich literatów skupionych w kręgu grupy Skamander. Szczególnie ciekawie zaprezentowała się grupa „ Smerfy” w skład której wchodziły dziewczęta: Anna Woźniak w roli Juliana Tuwima, Klaudia Szczygieł zamieniona w Jana Lechonia, Karolina Welman upodobniona do Antoniego Słonimskiego, Monika Gajowiak odgrywająca rolę Magdaleny Samozwaniec oraz Aleksandra Klein odzwierciedlająca Marię Pawlikowską – Jasnorzewską.
Dziewczęta atrakcyjnie ukazały zwyczaje panujące w okresie Dwudziestolecia Międzywojennego. Prowadziły rozmowy na temat literatury.
Dzięki tej lekcji o wiele bliżsi są nam autorzy skupieni w grupie Skamander oraz ich utwory. Nikt się nie nudził. Lekcja pobudziła naszą wyobraźnię, było miło, wesoło i śmiesznie.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Dzień Dziecka 2012
1 czerwca - światowy Dzień Dziecka
„W Polsce jest ich blisko 7 i pół miliona, na świecie - dwa i pół miliarda. Dzieci mają dziś, 1 czerwca swoje święto - Międzynarodowy Dzień Dziecka. Jest on okazją do organizowania różnych imprez, podczas których najmłodsi mogą się dobrze bawić, a także uczyć.” W naszym gimnazjum uczniowie w ten dzień mogli rozegrać mecze piłki nożnej na boisku sportowym , uczestniczyć w rozgrywkach warcabowych zorganizowanych przez panią G. Sobocką oraz wysłuchać występu muzyków z filharmonii lubelskiej.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Wystawa fotografii pt. „Co widział lotnik?”
„Ziemia oglądana z góry prezentuje się zupełnie odmiennie niż widziana z poziomu ludzkich oczu. Jest przede wszystkim bardziej plastyczna, a ponadto kolorystycznie nadzwyczaj zróżnicowana…”
Uczniowie Gimnazjum w Mełgwi mogli uczestniczyć w spotkaniu na temat lotnictwa i oglądać wystawę fotografii pt. „Co widział lotnik?”. Wystawę tych oryginalnych zdjęć mogli podziwiać w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mełgwi. Na wystawie mogli dopytywać autora zdjęć red. Tadeusza Karola Chwalczyka na temat książek o tematyce lotniczej, wysłuchać ciekawych opowieści na temat prezentowanych fotografii.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Egzamin gimnazjalny 2012
W dniach 24-26 kwietnia, tak jak co roku, uczniowie klas trzecich przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. Życzymy wszystkim naszym trzecioklasistom aby to co napisali na egzaminach przyniosło im jak najwięcej punktów. Zdjęcia z ostatnich chwil przed egzaminem 24 kwietnia zobacz tutaj.
Zasady rekrutacji


UWAGA UCZNIOWIE KLAS TRZECICH!!!


Kuratorium Oświaty w Lublinie opublikowało dokument
"Rekrutacja do publicznych szkół województwa lubelskiego
na rok szkolny 2012/2013"
Ten dokument możesz pobrać TUTAJ.

Wielkanoc 2012
Wszystkim internautom odwiedzającym naszą stronę życzymy spokojnych, pogodnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych. Takie właśnie życzenia złożyła też Pani Dyrektor Halina Załoga uczniom i pracownikom naszego gimnazjum na świątecznym spotkaniu. Zdjęcia zobacz tutaj.
Corrida ortograficzna 2012
15 marca 2012 roku w naszej szkole odbyła się "Corrida ortograficzna". Już po raz dziesiąty szóstoklasiści ze szkół powiatu świdnickiego zmierzyli się z "bykami" ortograficznymi. W tym roku w szranki stanęło 22 uczniów z 10 placówek. Zadaniem uczestników było napisanie dyktanda oraz rozwiązanie testu sprawdzającego znajomość zasad pisowni. Laureatami tegorocznego konkursu zostali:

I miejsce - Weronika wójcik (Szkoła Podstawowa nr 5 w Świdniku)

II miejsce - Zuzanna Turowska (Szkoła Podstawowa w Trawnikach)

III miejsce - Radosław Wójcik (Szkoła Podstawowa w Siostrzytowie)

Przyznano również trzy wyróżnienia.

Organizacją Corridy zajęły się nauczycielki języka polskiego - Elwira Iwaniuk i Wioletta Szczęśniak. Nieocenioną pomocą służyły p. Marzena Pietrzyk i p. Monika Woźniak-Gołąb.
Zdjęcia zobacz tutaj.
VIII Targi Edukacyjne
22 lutego 2012r. uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum zwiedzili, organizowane już po raz ósmy, Lubelskie Targi Edukacyjne. Kto wie, czy ze stosu ulotek i innych materiałów reklamowych nie wykluje się pomysł na wymarzoną szkołę, do której we wrześniu powędrują nasi absolwenci. Zdjęcia zobacz tutaj.
Strona 59 z 63 << < 56 57 58 59 60 61 62 > >>

Kalendarz

Rok

Certyfikat'

Gimnazjum'

Dlaczego nasze Gimnazjum?


Jesień
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszego GIMNZJUM, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi: 164,77 zł, za rok 2016 wynosi: 315,09 zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

Batmat'
Na tej stronie znajdziesz wiele ciekawych zadań matematycznych.
Multimedia
Wybór Mediów

 

Szkolny

Jesień
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2007
Theme z-Disco by zszywak Powered by PHP-Fusion v6.01.17 © 2003-2005 3066529 Unikalnych wizyt