Wtorek, 19 Marca, 2024

Ziemia z Katynia w krzesimowskiej Dolinie Krzy¿y
Nowa strona 1

22 wrze¶nia 2012r. w Dolinie Krzy¿y w Krzesimowie ( gm. Me³giew, pow. ¦widnik, woj. Lubelskie) odby³a siê uroczysto¶æ przekazania ziemi Katyñskiej przez uczestników XII Miêdzynarodowego Rajdu Katyñskiego naszej spo³eczno¶ci, a nastêpnie z³±czenie jej z prochami ziemi, na której ¿yjemy i gospodarujemy. Nie dzieje siê to przypadkiem, bowiem ziemia ta by³a ¶wiadkiem nie tylko powy¿szego, ale tak¿e tragicznych wydarzeñ naszej trudnej i jak¿e tragicznej historii. Dlatego te¿, ku potomno¶ci warto kilka s³ów o przesz³o¶ci ziemi tej napisaæ.

Wiêcej czytaj tutaj
Pocz±tek roku szkolnego 2012/2013
3 wrze¶nia rozpocz±³ siê rok szkolny 2012/2013. Wszystkim uczniom naszej szko³y ¿yczymy samych sukcesów w zdobywaniu wiedzy i ocen. A ju¿ za 10 miesiêcy znowu bêd± wakacje :-)
Zdjêcia z uroczysto¶ci zobacz TUTAJ.
Zakoñczenie roku szkolnego 2011/2012 klas 1-2
29 czerwca uroczy¶cie zakoñczyli¶my rok szkolny 2011/2012. Najwa¿niejszym punktem uroczysto¶ci by³o wyró¿nienie Pani Emilii Anulewicz nagrod± Wójta Gminy Me³giew za ca³okszta³t dokonañ pedagogicznych. Takie samo wyró¿nienie otrzyma³ uczeñ kl. 2a Kacper Iwaniuk za uzyskanie najwy¿szej ¶redniej z ocen w¶ród uczniów klas drugich. Serdecznie gratulujemy a wszystkim ¿yczymy wspania³ych wakacji. Zdjêcia zobacz tutaj.
Pozegnanie klas trzecich
28 czerwca po po³udniu po¿egnali¶my klasy trzecie. By³y podziêkowania dla P. Dyrektor i nauczycieli. By³y ¿yczenia na dalsz± drogê dla naszych absolwentów. Zdjêcia zobacz tutaj.
Matematyczne duety 2012
25 maja odby³y siê po raz siódmy DUETY MATEMATYCZNE. Zjechali do naszego gimnazjum najlepsi matematycy ze szkó³ podstawowych gminy  Me³giew wraz z nauczycielami. Uczniowie mieli do pokonania 9 konkurencji, w których by³y miêdzy innymi: tangram, tantrix, sudoku, ³amig³ówki logiczne, zapa³czana arytmetyka i geometria. Sprawdzana by³a tak¿e „logiczno-manualna” sprawno¶æ uk³adania sze¶ciennej kostki z wielok±tnych elementów. Nie by³o ³atwo. Ka¿da konkurencja trwa³a 10 minut. Nad wszystkim czuwali sêdziowie, którymi byli uczniowie kl. II b naszego gimnazjum, a tak¿e organizatorki Matematycznych Duetów panie: Gra¿yna Sobocka, Marzenna Pietrzyk i Gra¿yna Pietraszko. Czytaj wiêcej tutaj.
Lekcja jêzyka polskiego w kl 3b
W Ziemniañskiej

16.05.2012 r. na lekcji jêzyka polskiego uczniowie z klasy IIIb analizowali fragmenty tekstu Magdaleny Samozwaniec pt. „Maria i Magdalena”. Nastêpnie za¶ wcielili siê w role s³ynnych polskich literatów skupionych w krêgu grupy Skamander. Szczególnie ciekawie zaprezentowa³a siê grupa „ Smerfy” w sk³ad której wchodzi³y dziewczêta: Anna Wo¼niak w roli Juliana Tuwima, Klaudia Szczygie³ zamieniona w Jana Lechonia, Karolina Welman upodobniona do Antoniego S³onimskiego, Monika Gajowiak odgrywaj±ca rolê Magdaleny Samozwaniec oraz Aleksandra Klein odzwierciedlaj±ca Mariê Pawlikowsk± – Jasnorzewsk±.
Dziewczêta atrakcyjnie ukaza³y zwyczaje panuj±ce w okresie Dwudziestolecia Miêdzywojennego. Prowadzi³y rozmowy na temat literatury.
Dziêki tej lekcji o wiele bli¿si s± nam autorzy skupieni w grupie Skamander oraz ich utwory. Nikt siê nie nudzi³. Lekcja pobudzi³a nasz± wyobra¼niê, by³o mi³o, weso³o i ¶miesznie.
Dzieñ Dziecka 2012
1 czerwca - ¶wiatowy Dzieñ Dziecka
„W Polsce jest ich blisko 7 i pó³ miliona, na ¶wiecie - dwa i pó³ miliarda. Dzieci maj± dzi¶, 1 czerwca swoje ¶wiêto - Miêdzynarodowy Dzieñ Dziecka. Jest on okazj± do organizowania ró¿nych imprez, podczas których najm³odsi mog± siê dobrze bawiæ, a tak¿e uczyæ.” W naszym gimnazjum uczniowie w ten dzieñ mogli rozegraæ mecze pi³ki no¿nej na boisku sportowym , uczestniczyæ w rozgrywkach warcabowych zorganizowanych przez pani± G. Sobock± oraz wys³uchaæ wystêpu muzyków z filharmonii lubelskiej.
Wystawa fotografii pt. „Co widzia³ lotnik?”
„Ziemia ogl±dana z góry prezentuje siê zupe³nie odmiennie ni¿ widziana z poziomu ludzkich oczu. Jest przede wszystkim bardziej plastyczna, a ponadto kolorystycznie nadzwyczaj zró¿nicowana…”
Uczniowie Gimnazjum w Me³gwi mogli uczestniczyæ w spotkaniu na temat lotnictwa i ogl±daæ wystawê fotografii pt. „Co widzia³ lotnik?”. Wystawê tych oryginalnych zdjêæ mogli podziwiaæ w Gminnej Bibliotece Publicznej w Me³gwi. Na wystawie mogli dopytywaæ autora zdjêæ red. Tadeusza Karola Chwalczyka na temat ksi±¿ek o tematyce lotniczej, wys³uchaæ ciekawych opowie¶ci na temat prezentowanych fotografii.
Egzamin gimnazjalny 2012
W dniach 24-26 kwietnia, tak jak co roku, uczniowie klas trzecich przyst±pili do egzaminu gimnazjalnego. ¯yczymy wszystkim naszym trzecioklasistom aby to co napisali na egzaminach przynios³o im jak najwiêcej punktów. Zdjêcia z ostatnich chwil przed egzaminem 24 kwietnia zobacz tutaj.

UWAGA UCZNIOWIE KLAS TRZECICH!!!

Kuratorium O¶wiaty w Lublinie opublikowa³o dokument
"Rekrutacja do publicznych szkó³ województwa lubelskiego
na rok szkolny 2012/2013"
Ten dokument mo¿esz pobraæ TUTAJ.

Wielkanoc 2012
Wszystkim internautom odwiedzaj±cym nasz± stronê ¿yczymy spokojnych, pogodnych i zdrowych ¦wi±t Wielkanocnych. Takie w³a¶nie ¿yczenia z³o¿y³a te¿ Pani Dyrektor Halina Za³oga uczniom i pracownikom naszego gimnazjum na ¶wi±tecznym spotkaniu. Zdjêcia zobacz tutaj.