Czwartek, 18 Kwietnia, 2024

Konkurs Wielkanocny
18 kwietnia w Miejskim O¶rodku Kultury odby³o siê uroczyste podsumowanie IV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „¦wiêta Wielkiej Nocy”. I miejsce w kategorii prac malarskich zdoby³a Magdalena Zaj±c z kl. I a. Gratulacje.

Kliknij w miniaturkê aby powiêkszyæ nagrodzon± pracê.

Projekt edukacyjny w gimnazjum
Zgodnie z najnowszymi wymogami Ministerstwa Edukacji od tego roku szkolnego 2010/2011 wszystkie gimnazja zobowi±zane s± do realizacji projektu edukacyjnego. Na dzieñ dzisiejszy sprawa dotyczy klas I i II – w których to wdra¿ana jest nowa podstawa programowa.
Projekty mog± byæ realizowane niemal w ka¿dej sferze dzia³alno¶ci. Termin ten oznacza konkretne dzia³ania okre¶lone w czasie i zmierzaj±ce do osi±gniêcia celu.
Projekt edukacyjny skierowany jest do uczniów, którzy poprzez wype³nianie zadañ zleconych przez nauczyciela d±¿± do uzyskania danych za³o¿eñ.
Informacje dotycz±ce realizacji projektów przez grupy uczniów naszego gimnazjum, bêdziemy umieszczaæ na bie¿±co na stronie WWW.
Wiêcej informacji na ore.edu.pl
Materia³y do pobrania, opracowane na podstawie tekstu autorstwa Jacka Strzemiecznego. Do pobrania: Karta projektu i Karta zadania.
Matematyczne duety 2011
Ju¿ po raz szósty go¶cili¶my w naszym gimnazjum uczniów ze szkó³ podstawowych gminy Me³giew. Okazj± by³y "Matematyczne duety". Turniej ten odby³ siê 18 kwietnia i mia³ na celu promowanie talentów matematycznych szkó³ podstawowych, jak i promocjê naszego gimnazjum. Wszystko w formie zabawy wykorzystuj±cej logiczne my¶lenie uczestników. Ka¿dy duet matematyczny co 10 minut zmienia³ stolik przy którym mia³ do rozwi±zania inny problem. W¶ród zadañ by³y zarówno dzia³ania na liczbach jak i uk³adanki czy konstrukcje przestrzenne. Ka¿d± konkurencjê nadzorowa³ uczeñ gimnazjum z klasy Ib, który jednocze¶nie obja¶nia³ jej problem. Jak co roku zadania przygotowa³a pani Gra¿yna Sobocka a w organizacji pomaga³a jej pani Marzenna Pietrzyk.
LAUREACI tegorocznego konkursu:
miejsce I - Weronika Buda i Wojciech Kowalczyk S.P. w Jackowie (nauczyciel - p. R. Pi±tek).
miejsce II - Kaja Iwaniuk i Olga Za³oga S.P. w Me³gwi (nauczyciel - p. E. Anulewicz).
miejsce III - Wioletta P¶nik i Milena Dziurawiec S.P. w Dominowie (nauczyciel - p. A. Salitra).
wyró¿nienia:
- Franciszek ¦cirka i Rafa³ Wawszczak S.P. w Krzesimowie (nauczyciel - p. E. Orlik).
- Aleksander Stêpieñ i £ukasz Zieliñski S.P. w Podzamczu (nauczyciel - p. I. Duda).
- Agnieszka Szejgiec i Ernest Szymañski S.P. w Krêpcu (nauczyciel - p. A. Brzozowiec).
Egzamin 2011
12 kwietnia 2011 uczniowie naszej szko³y, tak jak wszyscy gimnazjali¶ci w Polsce, pisali egzamin w czê¶ci humanistycznej. Na refleksjê nad tematyk± i trudno¶ci± egzaminu przyjdzie czas a zdjêcia zobacz tutaj
Otwarcie basenu wielofunkcyjnego w Me³gwi
26 lutego 2011 o godz. 10:00 zosta³ otwarty basen wielofunkcyjny przy Zespole Szkó³ w Me³gwi. Uroczysto¶æ zaszczycili znamienici go¶cie. Go¶cili¶my Marsza³ka Województwa Lubelskiego Pana Krzysztofa Hetmana, Starostê Powiatu ¦widnickiego Pana Miros³awa Króla, burmistrzów i wójtów s±siednich miast i gmin. Go¶ci powita³ pomys³odawca budowy basenu Pan Wac³aw Motyl Wójt Gminy Me³giew.
2B na lodowisku
Jak zima to i ³y¿wy. Za oknem dodatnie temperatury ale od czego jest ICEMANIA w Lublinie? W³a¶nie tam uda³a siê 2B 9 lutego. T³ok by³ niez³y ale da³o siê po¶migaæ na ³y¿wach. Zdjêcia zobacz TUTAJ.
2011 – rok pod patronatem Jana Heweliusza i Marii Curie – Sk³odowskiej

CZYTAJ WIÊCEJ
Polonez 2011

Wiêcej fotek zobacz tutaj

Henryk Wieniawski – wirtuoz skrzypiec
„Henryk Wieniawski – wirtuoz skrzypiec” - podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego.
10 grudnia w Trybunale Koronnym na Rynku Starego Miasta w Lublinie odby³o siê uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu „Henryk Wieniawski – wirtuoz skrzypiec”. W¶ród 514 prac jury wyró¿ni³o 3 prace autorstwa uczennic naszej szko³y:
Magdalena Zaj±c, kl. IIa – II m-ce;
Katarzyna Mitrus, kl. IIIa – III m-ce;
Izabela Wasilewska, kl. V SP – III m-ce.
Gratulacje!
Prace powsta³y na zajêciach plastycznych prowadzonych w ramach realizacji projektu „Nowoczesna szko³a”.
Lubelski Festiwal Nauki 2010
We wrze¶niu uczennice naszej szko³y uczestniczy³y w zajêciach i pokazach zorganizowanych w ramach VII Lubelskiego Festiwalu Nauki „Nauka przygod± ¿ycia”.
Na pocz±tku dziewczêta wziê³y udzia³ w lekcji muzealnej „Lublin Jagielloñski”. Prezentacja przygotowana przez pani± Jolantê Polañsk± przenios³a nas w czasy panowania dynastii Jagiellonów, kiedy to Lublin by³ bardzo znacz±cym miastem zarówno pod wzglêdem politycznym jak i kulturalnym.
Wiêcej czytaj tutaj
Krê¿nica
03.10.10 r. grupa uczniów z naszego gimnazjum wyjecha³a na 1-dniow± wycieczkê do Krê¿nicy Jarej. Gdy dotarli¶my na miejsce czeka³y na nas ró¿ne atrakcje m.in. paintball, strzelnica czy ¶ciana wspinaczkowa. Wielu z nas prze³ama³o swoje lêki wspinaj±c siê wysoko ponad ziemiê, aby nastêpnie zjechaæ po linie. Wszystko odbywa³o siê pod czujnym okiem osób ze stowarzyszenia "Sokó³". Oprócz tych wszystkich niespodzianek, które na nas czeka³y mogli¶my tak¿e wypiæ gor±c± herbatê czy posiliæ siê zup±. Oko³o godziny 17 wszyscy wrócili¶my do domu z u¶miechniêtymi buziami.
E. Kowalska
Strona 62 z 63 << < 59 60 61 62 63 >