Nazwa Użytkownika Hasło      Zapamiętaj mnie
Poniedziałek, 24 Luty, 2020
Nawigacja
Strona Główna
Dane teleadresowe
Nasz Patron
Kadra szkoły
Nasze klasy
Kalendarz
Biblioteka
Zajęcia dodatkowe
Zajęcia na basenie
NaCoBeZU
Plan lekcji
Podstawówka
Rada Rodziców
Baza szkoły
Samorząd uczniowski
Projekty edukacyjne
Odwozy
Artykuły
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Na mapie
Do pobrania


Użytkowników Online
Gości Online: 9
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 23
Nieaktywowany Użytkownik: 7
Najnowszy Użytkownik: bruss lii
Konkurs Wielkanocny
18 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie IV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Święta Wielkiej Nocy”. I miejsce w kategorii prac malarskich zdobyła Magdalena Zając z kl. I a. Gratulacje.

Kliknij w miniaturkę aby powiększyć nagrodzoną pracę.

Projekt edukacyjny w gimnazjum
Zgodnie z najnowszymi wymogami Ministerstwa Edukacji od tego roku szkolnego 2010/2011 wszystkie gimnazja zobowiązane są do realizacji projektu edukacyjnego. Na dzień dzisiejszy sprawa dotyczy klas I i II – w których to wdrażana jest nowa podstawa programowa.
Projekty mogą być realizowane niemal w każdej sferze działalności. Termin ten oznacza konkretne działania określone w czasie i zmierzające do osiągnięcia celu.
Projekt edukacyjny skierowany jest do uczniów, którzy poprzez wypełnianie zadań zleconych przez nauczyciela dążą do uzyskania danych założeń.
Informacje dotyczące realizacji projektów przez grupy uczniów naszego gimnazjum, będziemy umieszczać na bieżąco na stronie WWW.
Więcej informacji na ore.edu.pl
Materiały do pobrania, opracowane na podstawie tekstu autorstwa Jacka Strzemiecznego. Do pobrania: Karta projektu i Karta zadania.
Matematyczne duety 2011
Już po raz szósty gościliśmy w naszym gimnazjum uczniów ze szkół podstawowych gminy Mełgiew. Okazją były "Matematyczne duety". Turniej ten odbył się 18 kwietnia i miał na celu promowanie talentów matematycznych szkół podstawowych, jak i promocję naszego gimnazjum. Wszystko w formie zabawy wykorzystującej logiczne myślenie uczestników. Każdy duet matematyczny co 10 minut zmieniał stolik przy którym miał do rozwiązania inny problem. Wśród zadań były zarówno działania na liczbach jak i układanki czy konstrukcje przestrzenne. Każdą konkurencję nadzorował uczeń gimnazjum z klasy Ib, który jednocześnie objaśniał jej problem. Jak co roku zadania przygotowała pani Grażyna Sobocka a w organizacji pomagała jej pani Marzenna Pietrzyk.
LAUREACI tegorocznego konkursu:
miejsce I - Weronika Buda i Wojciech Kowalczyk S.P. w Jackowie (nauczyciel - p. R. Piątek).
miejsce II - Kaja Iwaniuk i Olga Załoga S.P. w Mełgwi (nauczyciel - p. E. Anulewicz).
miejsce III - Wioletta Pśnik i Milena Dziurawiec S.P. w Dominowie (nauczyciel - p. A. Salitra).
wyróżnienia:
- Franciszek Ścirka i Rafał Wawszczak S.P. w Krzesimowie (nauczyciel - p. E. Orlik).
- Aleksander Stępień i Łukasz Zieliński S.P. w Podzamczu (nauczyciel - p. I. Duda).
- Agnieszka Szejgiec i Ernest Szymański S.P. w Krępcu (nauczyciel - p. A. Brzozowiec).
Zdjęcia zobacz tutaj.
Egzamin 2011
12 kwietnia 2011 uczniowie naszej szkoły, tak jak wszyscy gimnazjaliści w Polsce, pisali egzamin w części humanistycznej. Na refleksję nad tematyką i trudnością egzaminu przyjdzie czas a zdjęcia zobacz tutaj
Otwarcie basenu wielofunkcyjnego w Mełgwi
26 lutego 2011 o godz. 10:00 został otwarty basen wielofunkcyjny przy Zespole Szkół w Mełgwi. Uroczystość zaszczycili znamienici goście. Gościliśmy Marszałka Województwa Lubelskiego Pana Krzysztofa Hetmana, Starostę Powiatu Świdnickiego Pana Mirosława Króla, burmistrzów i wójtów sąsiednich miast i gmin. Gości powitał pomysłodawca budowy basenu Pan Wacław Motyl Wójt Gminy Mełgiew.
Zdjęcia zobacz tutaj
2B na lodowisku
Jak zima to i łyżwy. Za oknem dodatnie temperatury ale od czego jest ICEMANIA w Lublinie? Właśnie tam udała się 2B 9 lutego. Tłok był niezły ale dało się pośmigać na łyżwach. Zdjęcia zobacz TUTAJ.
2011 – rok pod patronatem Jana Heweliusza i Marii Curie – Skłodowskiej

2011 – rok pod patronatem Jana Heweliusza i Marii Curie – Skłodowskiej
CZYTAJ WIĘCEJ
Polonez 2011

Więcej fotek zobacz tutaj

Henryk Wieniawski – wirtuoz skrzypiec
„Henryk Wieniawski – wirtuoz skrzypiec” - podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego.
10 grudnia w Trybunale Koronnym na Rynku Starego Miasta w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu „Henryk Wieniawski – wirtuoz skrzypiec”. Wśród 514 prac jury wyróżniło 3 prace autorstwa uczennic naszej szkoły:
Magdalena Zając, kl. IIa – II m-ce;
Katarzyna Mitrus, kl. IIIa – III m-ce;
Izabela Wasilewska, kl. V SP – III m-ce.
Gratulacje!
Prace powstały na zajęciach plastycznych prowadzonych w ramach realizacji projektu „Nowoczesna szkoła”.
Zdjęcia zobacz tutaj
Lubelski Festiwal Nauki 2010
We wrześniu uczennice naszej szkoły uczestniczyły w zajęciach i pokazach zorganizowanych w ramach VII Lubelskiego Festiwalu Nauki „Nauka przygodą życia”.
Na początku dziewczęta wzięły udział w lekcji muzealnej „Lublin Jagielloński”. Prezentacja przygotowana przez panią Jolantę Polańską przeniosła nas w czasy panowania dynastii Jagiellonów, kiedy to Lublin był bardzo znaczącym miastem zarówno pod względem politycznym jak i kulturalnym.
Więcej czytaj tutaj
Zdjęcia zobacz tutaj.
Krężnica
03.10.10 r. grupa uczniów z naszego gimnazjum wyjechała na 1-dniową wycieczkę do Krężnicy Jarej. Gdy dotarliśmy na miejsce czekały na nas różne atrakcje m.in. paintball, strzelnica czy ściana wspinaczkowa. Wielu z nas przełamało swoje lęki wspinając się wysoko ponad ziemię, aby następnie zjechać po linie. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem osób ze stowarzyszenia "Sokół". Oprócz tych wszystkich niespodzianek, które na nas czekały mogliśmy także wypić gorącą herbatę czy posilić się zupą. Około godziny 17 wszyscy wróciliśmy do domu z uśmiechniętymi buziami.
E. Kowalska
Zdjęcia zobacz tutaj
Strona 62 z 63 << < 59 60 61 62 63 >

Kalendarz

Rok

Certyfikat'

Gimnazjum'

Dlaczego nasze Gimnazjum?


Jesień
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszego GIMNZJUM, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi: 164,77 zł, za rok 2016 wynosi: 315,09 zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

Batmat'
Na tej stronie znajdziesz wiele ciekawych zadań matematycznych.
Multimedia
Wybór Mediów

 

Szkolny

Jesień
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2007
Theme z-Disco by zszywak Powered by PHP-Fusion v6.01.17 © 2003-2005 4074471 Unikalnych wizyt