Nazwa Użytkownika Hasło      Zapamiętaj mnie
Wtorek, 02 Czerwiec, 2020
Nawigacja
Strona Główna
Dane teleadresowe
Nasz Patron
Kadra szkoły
Nasze klasy
Kalendarz
Biblioteka
Zajęcia dodatkowe
Zajęcia na basenie
NaCoBeZU
Plan lekcji
Podstawówka
Rada Rodziców
Baza szkoły
Samorząd uczniowski
Projekty edukacyjne
Odwozy
Artykuły
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Na mapie
Do pobrania


Użytkowników Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 23
Nieaktywowany Użytkownik: 14
Najnowszy Użytkownik: bruss lii
Święto Odzyskania Niepodległości
8 listopada 2011 r. w Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Wzięli w niej udział uczniowie kl. III C, kl. II B oraz chór gimnazjalny. Opiekę nad uczniami sprawowali: Katarzyna Marciniak-Dzieciuch, Anna Załoga i Ewa Bieniek.
Uroczystość była bardzo piękna. Obejrzało ja wielu uczniów, którzy swoją postawą zademonstrowali szacunek dla wartości narodowych i uczcili pamięć tych, którzy przyczynili się do odzyskania przez nasz kraj suwerenności. Zdjęcia zobacz tutaj.
Chór Canto
Byłem, widziałem, słuchałem, podziwiałem. Ogrome gratulacje i słowa uznania dla Naszych uczennic: Katarzyny Wróbel IIIA i Agnieszki Kloc IIB oraz całego chóru CANTO prowadzonego przez Panią Ewę Bieniek. Nasze uczennice występowały w Koncercie Galowym w Filharmonii Lubelskiej Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego Ostatniego Prezydenta na Uchodźstwie "Ojczyzno moja najmilsza". Zespół Canto otrzymał najwyższą nagrodę (450 zł dla chóru CANTO).
Koncert odbył się 9 listopada 2011 roku z okazji 93 rocznicy Odzyskania Niepodległości. W koncercie wystapili:
* Laureaci Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej
* chóry Ogólnopolskiego Programu "Śpiewająca Polska"
Recytacja:
* Jacek Król
Koncert ten to Miłość do Ojczyzny zapisana w wierszach, listach, nowelach i pieśniach. Zdjęcia zobacz tutaj.
Tekst Jacek Wardęga
W Filharmonii Lubelskiej
8 listopada 2011r uczniowie Gimnazjum w Mełgwi wzięli udział w spektaklu edukacyjnym Filharmonii Lubelskiej pt. "Od mazura do mazurka". W programie koncertu mogliśmy przypomnieć sobie historię hymnu narodowego, podziwiać występy z udziałem Bractwa Rycerskiego, oglądać polskie tańce narodowe w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego UMCS w Lublinie, posłuchać muzyki Szymanowskiego i Chopina oraz wiele innych atrakcji muzycznych przygotowanych przez artystów Filharmonii Lubelskiej. Po spektaklu odbyła się degustacja wyrobów cukierniczych - mazurków. Opiekunowie wyjazdu: nauczyciel muzyki Ewa Bieniek, Emilia Anulewicz, Jacek Wardęga. Zdjęcia zobacz tutaj.
W Instytucie Fizyki
8 listopada 2011 grupa 44 uczniów Gimnazjum w Mełgwi udała się na niezwykłą lekcję fizyki do Instytutu Fizyki UMCS w Lublinie. Na korytarzach Instytutu znajdują sie gabloty do samodzielnych doświadczeń i eksperymentów fizycznych. Poprzez zabawę, eksperyment mogliśmy poznawać prawa i zjawiska fizyczne. Każdy uczeń ma możliwość samodzielnie odkrywać przepiękny świat fizyki. Można dotykać, naciskać, przełączać, oglądać, badać i doświadczać. Ogromna radość dla uczniów kiedy mogą samodzielnie odkrywać prawa fizyki. Można składać barwy, przenieść się do tunelu optycznego, oglądać światłowody - poznawać zasadę ich działania, oglądąć ogniskowanie promieni świetlnych, podziwiać różne rodzaje soczewek, zwierciadeł i .........jeszcze wiele innych ciekawych praw, zjawisk i pomocy fizycznych. Na zakończenie tej wycieczki stanąć w cieniu pomnika Marii Curie - Skłodowskiej i uwiecznić to wydarzenie na zdjęciu. Może ta lekcja zostanie na długo w pamięci i uświadomi uczniom, że fizyka to piękna nauka.
Organizatorzy wyjazdu: Emilia Anulewicz i Jacek Wardęga. Zdjęcia zobacz tutaj.
Egzamin gimnazjalny


Uwaga!!! Ważne dla  uczniów klas trzecich.


Informator o egzaminach gimnazjalnych znajdziesz TUTAJ
Spływ kajakowy
21 września grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w spływie kajakowym. Trasa biegła od Oborcza aż do zalewu Rudka w Zwierzyńcu (8km). Pomimo wielu przeszkód, jakie spotkaliśmy na rzece, śmiechu było dużo a radość z dopłynięcia nieopisana. Brak sił, które straciliśmy na dopłynięcie na metę, uzupełniliśmy kiełbaskami z ogniska. Kliknij w mapkę aby ją powiększyć. Zdjęcia zobacz tutaj.
Początek roku szkolnego 2011/2012
"Nareszcie idziemy do szkoły!!! Koniec wakacyjnej nudy!!! Huuurrrraaaaa!!!" - takie okrzyki dało się słyszeć w naszej szkole 1 września podczas rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2011/2012. Szczególnie cieszyli się uczniowie, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi naszego gimnazjum. I tak trzymać. A nawet jeśli tak nie było to przecież tak mogło być :-D Zdjęcia zobacz tutaj.
Zakończenie roku szkolnego 2010/2011
23 czerwca 2011 zakończyliśmy pracowity rok szkolny 2010/2011. Wszystkim życzymy zdrowego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do szkoły 1 września. Zdjęcia zobacz tutaj
Projekty edukacyjne
Zapraszamy do zapoznania się z projektami edukacyjnymi, realizowanymi przez zespoły uczniowskiego naszego gimnazjum: Aktywni dla zdrowia i Polubić bajki-gimnazjaliści czytają przedszkolakom.
Aktywni dla zdrowia
Polubić bajki-gimnazjaliści czytają przedszkolakom
Wycieczka do Warszawy
1czerwca grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w wycieczce do stolicy, zorganizowanej w ramach realizacji projektu „Nowoczesna Szkoła”.
Plan wycieczki:
• Spacer w Parku Łazienkowkim.
• „Pole gry” – Narodowa Galeria Sztuki „Zachęta” - warsztaty plastyczne poprzedzone zwiedzaniem wystawy prac współczesnych artystów młodego pokolenia z Brukseli i Liège.
• „Metro” - Studio Buffo – musical w reżyserii Janusza Józefowicza.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Wycieczka na Litwę
W dniach 10 - 14 maja 2011 uczniowie z naszej szkoły udali się na wycieczkę w ramach projektu "Nowoczesna szkoła". Trasa wycieczki wiodła z Mełgwi na Św. Górę Grabarkę, następnie do Parku Białowieskiego potem do Augustowa a dalej na nocleg w okolicach Wiżajn. Drugi dzień to przekroczenie granicy polsko-litewskiej w Budzisku i dojazd do Kowna. Tutaj zatrzymaliśmy się aby zwiedzić to piękne miasto. Następnie pojechaliśmy do Troków gdzie zwiedziliśmy piękny zamek. Na nocleg pojechaliśmy do stolicy Litwy czyli Wilna. Spaliśmy przez dwie noce w Ecotelu Vilinius. Trzeci dzień wycieczki poświęcony był zwiedzaniu Wilna. Odwiedziliśmy cmentarz Na Rossie, gdzie złożone zostało serce patrona naszej szkoły Józefa Piłsudskiego. Zobaczyliśmy najpiękniejsze zabytki Wilna łącznie z Ostrą Bramą gdzie umieszczony jest cudowny obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej. Następnego dnia odbyliśmy jeszcze krótki spacer po wileńskiej starówce i udaliśmy się w drogę powrotna do Polski. Po drodze wstąpiliśmy do Druskiennik, gdzie znajduje się jeden z największych w Europie parków wodnych. 2 godziny spędzone w basenach, w jakuzzi, na zjeżdżalniach i w saunie zregenerowały nasze siły. Granicę litewsko-polską przekroczyliśmy w Ogrodnikach, a następnie udaliśmy się na nocleg do Młodzieżowego Ośrodka Wypoczynkowego w Gawrych Rudzie. Ostatni dzień wycieczki to rejs statkiem z Augustowa do Studzienicznej oraz powrót do Mełgwi ok. 22:30. Trasę zobacz tutaj. Zdjęcia zobacz tutaj.
Strona 61 z 63 << < 58 59 60 61 62 63 >

Kalendarz

Rok

Certyfikat'

Gimnazjum'

Dlaczego nasze Gimnazjum?


Jesień
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszego GIMNZJUM, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi: 164,77 zł, za rok 2016 wynosi: 315,09 zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

Batmat'
Na tej stronie znajdziesz wiele ciekawych zadań matematycznych.
Multimedia
Wybór Mediów

 

Szkolny

Jesień
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2007
Theme z-Disco by zszywak Powered by PHP-Fusion v6.01.17 © 2003-2005 4622888 Unikalnych wizyt