Hej kolęda, kolęda....
Zgodnie z tradycją, tak i w tym roku, w naszej szkole zorganizowane zostało spotkanie przedświąteczne, połączone ze wspólnym kolędowaniem. W uroczystości wzięli udział uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz licznie zgromadzeni goście.
Spotkanie zostało rozpoczęte wspólną modlitwą prowadzoną przez Księdza Pawła Szczyglińskiego. Przybliżył on uczestnikom historię narodzenia Jezusa oraz poświęcił opłatki.
Część artystyczną zapoczątkował występ uczniów III klasy przygotowanych przez Panią Renatę Smolińską, którzy wykonali pastorałkę "Bosy pastuszek" oraz wiersz " Wigilia". Następnie scena należała do chóru szkolnego, którego opiekunem jest Pani Ewa Bieniek.
Głównym punktem programu były Jasełka, przygotowane przez Panią Elwirę Iwaniuk. Wystąpili w nich uczniowie klas: IVa (szkoły podstawowej) oraz IIb (gimnazjum) wspomagani przez przedstawicieli klas IIa i IIIa (gimnazjum). W przerwach pomiędzy kolejnymi scenami Jasełek, swój program artystyczny zaprezentował zespół wokalny prowadzony przez Pana Andrzeja Mędzelewskiego. Grupa ta była wspomagana przez instrumentalistów, do których należy również Pan Wójt Gminy Mełgiew - Ryszard Podlodowski. Oryginalną i nowoczesną scenografię do przedstawienia przygotowała Pani Monika Woźniak-Gołąb.
Występy wszystkich artystów zostały nagrodzone gromkimi brawami.
Na zakończenie rozstrzygnięty został Konkurs Plastyczny pod hasłem "Święta bez nałogów", zorganizowany przez Panią Monikę Wożniak- Gołąb oraz Panią Agnieszkę Kwaśniak - przewodniczącą Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodycze, a zwycięzcy- nagrody rzeczowe. Zdjęcia zobacz tutaj.
Życzenia od Księdza Dziekana Dariusza Moczulewskiego oraz Pana Wójta Ryszarda Podlodowskiego zakończyły tą przedświąteczną uroczystość. Zdjęcia znajdziesz w galerii gimnazjum.
Wesołych Świąt!.